Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667



odgovor:
kao prvo izvini sto nisam ranije ti odgovorio zato sto sam zauzet, aevo mog odgovora pa ti presudi sam

dela apostolska 4: od 10 do 12 i obrati paznju na 12-ti stih, posle procitaj filipljanima 2: od 5 do 10 i obrati paznju na 9 stih

procitaj i sta isus kaze u jovanu 14:14, prva poslanica jovana 2:12
procitaj prva korincanima 15: od 20 do 27 i obrati paznju na 25 i 27 stih
procitaj jevrejima 2:17,18 3:1,2 i zapazices da se za isusa kaze da je prvosvestenik dok ujevrejima 6:19,20 tu kaze da je isus zauvek postao prvosvestenik
jevrejima 5:5 isto govori da je isus prvosvestenik
nadam se da sam uspeo da ti dam odgovor na tvoje pitanje kome je isus posrednik,neznam koji prevod koristis jer negde umesto prvosvestenika se kaze ili veliki svestenik ili samo svestenik ili poglavar svestenicki pred bogom vladika itd.
ako imas neko pitanje bice mi drago da zajedno rezonujemo samo iskljucivo na temelju svetog pisma ili biblije.
prijatno:)

Pogledaj malo svoj odgovor.
Upućuješ me da pročitam mesta u Bibliji,a nisi mi dao konkretan odgovor na konkretno pitanje.
Ajde da ponovimo:
Isus je posrednik između_________ i _________!
Ti lepo ispuni pa mi onda potkrepi Biblijom ok?

Nadam se da si me sada razumeo i da ćes mi dati jednostavan odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ako ja NE ŽELIM DA RAZUMEM - onda sam ja lud! Jer se molim Bogu na kolenima više puta dnevno za Njegovu istinu i Njegovu volju. Čitam bibliju i istražujem je svaki dan po 4 - 5 sati da bi došao do istine. Umesto da uzmem biblijski besplatni kurs od JS, koji me nauče svu istinu vrlo brzo besplatno uz pola sata dnevnog kursa i bez tolike velike molitve i truda. I što apsolutno verujem samo bibliji i nikom više!
Ali dobro više volim biti lud i propasti u Hristu nego postati najmoćniji čovek na svetu bez Njega.
U svakom slučaju hvala ti na sagovorništvu. Pozdravljam te jednim lepim stihom. Ako ne znaš šta znači slobodno me pitaj. Ako znaš - super.
1.Коринћанима 3,12 Ако ли ко зида на овом темељу, злато, сребро, драго камење, дрва сено, сламу,


Zdravo brate po Hristu! posle malo duzeg vremena vracam se na forum pod gera 2, imao sam neke probleme s kodom!pa sam morao da se registrujem kao gerakules 2!!! potpuno se slazem sa tvojim odgovorom koji si dao maleckom ali nema tu pomoci on to nije ni procitao sve sto nije u saglasnosti KS-re oni ne citaju a prosto ignorisu.

Pokusavao sam takodje da mu objasnim neke stvari ranije i njemu i ostalim JS-ma,takodje i poelbuster no ne ide!!!Oni su prosto ispranog mozga i bibliju ne vide ispred sebe, a samo casopise KS-re.

Pozdrav brate po Hristu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jehovini Svedoci podstiču na proučavanje svetog pisma prema tome ne satanizujte ih, propovedanjem vrše Božiju volju. Treba samo definisati da li su oni izabran Božiji narod kako se predstavljaju ili nisu. Postoje biblijski dokazi da vodeće telo iz Brunklina vrši kontrolu uma i da im niko nije rekao da su pomazanici kojim treba slepo verovati. Niti je greh biti adventista ni Jehovin svedok i dr. ako imate ispravan odnos sa Bogom.

Peko druze stari, vidim da si poceo da razmisljas malo drugacije nego ranije! izgleda da si proverio neke stvari kao i ja! to me raduje.

U principu se slazem s tvojim postom a pogotovo o tvrdnji KS-re da su oni bozji narod kojeg sama biblija ne podrzava,a da bruklin vrsi kontrolu uma to sa dokazivao mnogo puta na proslim postovima pod ime gera.

Pozdrav od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Peko druze stari, vidim da si poceo da razmisljas malo drugacije nego ranije! izgleda da si proverio neke stvari kao i ja! to me raduje.

U principu se slazem s tvojim postom a pogotovo o tvrdnji KS-re da su oni bozji narod kojeg sama biblija ne podrzava,a da bruklin vrsi kontrolu uma to sa dokazivao mnogo puta na proslim postovima pod ime gera.

Pozdrav od gere.

Evo jos jednog jasnog dokaza da su KS-re lazni prorok!

Pitam JS-ke kakvim pravom trvrde da su oni posledni i jedino istiniti prproci kad je

sama biblija protiv njih (otk 11gl.)

Они ће га -
зи ти свети град четрдесет и два месеца.* 3
Послаћу своја два сведока* да обучени у
кострет пророкују хиљаду двеста и шездесет
дана.*” 4 Они су две маслине и два свећња-
ка* који стоје пред Господарем земље.
5 Покуша ли им ко зло нанети, из њихових
ће уста изаћи ватра и прождрети њихове не -
пријатеље. Покуша ли им ко зло нанети, баш
тако ће бити убијен. 6 Они имају власт да
затворе небо да за време њиховог пророко-
вања не пада киша.* И имају власт да воде
претворе у крв и да ударе земљу сваком врс -
том невоље кад год зажеле.
7 А кад заврше своје сведочење, звер која
излази из бездана заратиће с њима, победи-
ће их и убити. 8 И њихова ће тела лежати на
главној улици великог града који се у духов-
ном смислу зове Содом и Египат, где је и
њихов Господ био разапет. 9 А људи из свих
народности и племена и језика и народа гле-
даће њихова тела три и по дана* и неће
дати да им се тела положе у гроб. 10 А они
који живе на земљи радоваће се и веселити
над њиховом смрти и слаће дарове једни
другима, јер су та два пророка мучила оне
који живе на земљи.
11 Али после три и по дана, дух живота од
Бога ушао је у њих и стали су на своје ноге,
тако да је велик страх обузео оне који су их
гледали. 12 Тада су зачули јак глас с неба
како им говори: „Попните се овамо!” И они
су се у облаку попели на небо, пред очима
сво јих непријатеља. 13 И у тај час десио се
јак земљотрес и срушила се десетина града.
Седам хиљада људи погинуло је у том зем-
љотресу, а остали су се уплашили и дали
сла ву Богу небеском.

(To su pravi svedoci koje biblija pdrzava, koji imaju biblijsku osnovu i pravo da se nazivaju "SVEDOCIMA" Bozjim)

kad se ponovo formira zajednica pravih Hriscana, i kao organizovana crkva pocne da

prenosi istinu.
kada se oni formiraju i kada kroz njih prorocki nastupe "dva prorocka svedoka" (11.gl.

Otkrivenja) i apostol jovan u ponovljenoj prorockoj ulozi ("treba ti /tada/da nanovo

prorokujes" porucio je Hrist Jovanu u Otkrivenju),dakle kada Dva velika proroka podignu

Hristovu crkvu!!! a potom i Jovan kao treci prorok,

onda ce i vama "jehovinim svedocima" preostati da se konacno udruzite sa svim drugim

otpadom ovog sveta i nastupite protiv Bozijih proroka, jer kako vi tako i mnogi drugi

lazni vernici proricete da vise proroka nece doci,


i da pokazete svoje pravo lice kojeg trenutno niste niti svesni. To vase lice ne moze

vam razotkriti trenutno jadno razumevanje o Hristu,Hriscanstvu jer vas tome ne uce!! ali mogu ljudi poput

mene,poelbustera,faky,sardy itd, i to cinim ja i oni!!! nemojte vi JS-ci da mislite da vas mi mrzimo, mi samo hocemo da vam pomognemo da vidite u kakvoj ste zabludi.
__________________
Pozdrav svoj braci u Hristu!!!

 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
kad se ponovo formira zajednica pravih Hriscana, i kao organizovana crkva pocne da

prenosi istinu.
sto ce reci da se ni danas ni9 jedna religija, ni jena crkva ne moze pohvaliti da prenosi samo istinu.

Kada ce to biti?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
sto ce reci da se ni danas ni9 jedna religija, ni jena crkva ne moze pohvaliti da prenosi samo istinu.

Kada ce to biti?
Ti postavljas pitanja kao apostoli u matveju, Isus im rece a o danu ni casu niko cak ni andjeli neznaju do samo otac nebesni.

Ja postavih stihove!! a kad ce biti to samo Gospod zna!!! ali vazno je da se zna da to nisu JS-ci!!!

i ostale jeresi koji vec mnogo godina prorokuju o kraju, cak su mnogo puta i Godine kraja stavili i nije se ispunilo nijedno jeresko prorocanstvo!!! jer nijedan covek pa cak ni andjeli neznaju do samo otac nebeski.

To znaci da svako ko bi prorokovao kraj sveta i sudnji dan lazljivac je i prevarant tj lazni prorok.

Mi mozemo samo da vidimo znake koje je Isus prorekao i da predpostavimo da se blizi kraj po tim znacima, ali da govorimo tacni dan i cas to je jeres!! kao sto to rade KS-re.

Procitaj gore u jovanu 11gl-va Kad se pojave ti proroci koji ce propovedati 1260 dana onda cu verovati da su proroci od Boga dotle nista i nikom.

Pozdrav svima u Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
O njima smo pričali u temi o sektama, jer oni i jesu sekta, ne religija.

dali mozes da mi definises rec sekta ili sta je sekta
drugo kazes:Kulturno im stavim do znanja da sam ponosna pravoslavka i da me ne zanima ono što oni imaju da mi kažu, i zatvorim vrata.
ako te ne zanimaju ono sto imaju da ti kazu,to znaci da ih ne poznajes,da ne poznajes njihovo verovanje,njihovo delo,pa te iskreno pitam,ako nekog ne poznajes neznas koje staje,po cemu zakljucujes ko su sta su,da su sekta,ako ih nisi saslusala po cemu si zakljucila da su sekta(a sumnjam da mozes da mi das definiciju sekte)
to bi bilo kao kada bi ja sada rekao za tebe:to je jedna osoba koja ima crnu kosu zelene oci lepo lice,i mnogo lose peva i nije kulturna,(zbog kulture nebi napisao negativne fizicke osobine ili izgled) molim te sta bi ti odgovorila
siguran sam da bi rekla:covece u zivotu nisi video ni mene ni moju sliku po cemu onda zakljucujes kako izgledam ,nikad nisi imao neki dijalog samnom ni putem telefona,po cemu si zakljucio dali sam kulturna ili nisam,i dali si cuo nekad kako pevam?
ja ti kazem:ne nisam te nikad video,nikakav dijalog nisa imao,i nikad te nisam cuo kako pevas,ali drugi mi pricali o tebi da si takva
stabi mi odgovorila posle moje izjave? pa sigurno bi rekla: dobro poznajem sebe da ti kazem da izgledam ovako.....,da sam kulturna jer moji prijatelji svedoce o tome ne samo ja,i da dobro pevam sto isto ljudi koji su me slusali svedoce o tome,a to sta ti drugi pricali o meni,sigurno me ne poznaju dobro,ni mene ni moj glas.
ja ti kazem: pa kom da verujem tebi sto te ne poznajem ili prijateljima sto lose pricaju o tebi. sta bi rekla?
pa sigurno sledece:kom ces verovati to je tvoja odluka i tvoja stvar,ali ako zelis istinu imas prilike da me upoznas,,mozemo da popricamo da cjes kako pevam pa posle sam prosudi.

iako te neznam nadam se da ces se sloziti sovim sto sam napisao,jer da bi nekog opisao koje staje i kakav je,trebas ga najpre upoznati.
ako zelis bar nesto da saznas o njima veruj mi da su kulturni da zlo nikom ne cine,nemoras snjima razgovarati na ulici ili na vratima ako zelis stvarno,(ti i bilo ko) bar jedan deo da saznas ko su i u sta veruju bice mi drago da rezonujemo.zovem se zoran i zivim u na zapadu moj mail zoranvsc@gmail.com bice mi drago da rezonujemo


Zorane vidim da nisi ni imao nameru da rezonuješ na temelju Biblije.
Pošto si video da nisi u stanju da na temelju Biblije daš najjednostavniji odgovor

Pogledaj malo svoj odgovor.
Upućuješ me da pročitam mesta u Bibliji,a nisi mi dao konkretan odgovor na konkretno pitanje.
Ajde da ponovimo:
Isus je posrednik između_________ i _________!
Ti lepo ispuni pa mi onda potkrepi Biblijom ok?

Nadam se da si me sada razumeo i da ćes mi dati jednostavan odgovor.

bilo ti je lakše da kao i svi Jehovini svedoci odbiješ da diskutuješ.

Dragi prijatelju ,Jehovini svedoci nisu hrišćani i zloupotrebljavaju Bibliju.
Ja te pozivam da na temelju Biblije proverimo učenje Kule stražare a ti ti već na prvom pitanju odbijaš čime dokazuješ da nisi spreman da braniš svoju veru Biblijom.

Nakon onako samouverenog nastupa da si spreman da sa svakim "rezonuješ na temelju Biblije"mogu da kažem da si jako brzo odustao.

Ja prijatelju ovde branim hrišćanstvo a ti učenje Kule stražare.
Zato te molim da uzmeš Bibliju i samo na osnovu nje mi daš ovaj jednostavan odgovor.
Između koga je Isus posrednik?
Da ti pomognem
B...i lj...!
Dodaj samo ovih par slova pa da "rezonujemo"
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
KS

Sve si brate pobrkao!
Nisi shvatio jednu notornu činjenicu:
Jedini kanal na Planeti kojim se Bog obraća ljudima je Kula Stražara!
Znači ako ti uzmeš bibliju i pomoliš se Bogu da ti otkrije istinu iz nje - od toga nema ništa! Đaba se mučiš i čitaš!
A ako uzmeš Kulu Stražaru, tu ti je Bog sve odgovorio, tako da i bez molitve i bez tumačenja i bez muke i truda - ti dobijaš svu istinu! Samo trebaš pročitati i zapamtiti i tako preneti drugima.
I da je Hrist došao 1914, tako da ne treba više da ga čekaš, možeš se opustiti i uživati, i da je Hrist razapet na banderi, i da ne smeš uzimati evharistiju, jer nisi ušao u 144.000 JS, i da se ne smeš krstiti u ime Oca, Sina i Svetog Duha, već u ime Jehove, i da ne smeš uzimati transfuziju krvi, ako te ne daj Bože neka velika nesreća ne savlada...............
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sve si brate pobrkao!
Nisi shvatio jednu notornu činjenicu:
Jedini kanal na Planeti kojim se Bog obraća ljudima je Kula Stražara!
Znači ako ti uzmeš bibliju i pomoliš se Bogu da ti otkrije istinu iz nje - od toga nema ništa! Đaba se mučiš i čitaš!
A ako uzmeš Kulu Stražaru, tu ti je Bog sve odgovorio, tako da i bez molitve i bez tumačenja i bez muke i truda - ti dobijaš svu istinu! Samo trebaš pročitati i zapamtiti i tako preneti drugima.
I da je Hrist došao 1914, tako da ne treba više da ga čekaš, možeš se opustiti i uživati, i da je Hrist razapet na banderi, i da ne smeš uzimati evharistiju, jer nisi ušao u 144.000 JS, i da se ne smeš krstiti u ime Oca, Sina i Svetog Duha, već u ime Jehove, i da ne smeš uzimati transfuziju krvi, ako te ne daj Bože neka velika nesreća ne savlada...............

E ova ti je dobra brate !!!

Pozdrav u Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vočtauer!

E ova ti je dobra brate !!! Pozdrav u Hristu.
Znam da je dobro. Samo još da ubedim brat Poelbustera!

Evo i jedan lep primer za njega da lakše shvati gde je PRAVA ISTINA!

Матеј 24 >
42 Стражите дакле,јер не знате у који ће час доћи Господ ваш.43 Али ово знајте: кад би знао домаћин у које ће време доћи лупеж, чувао би и не би дао поткопати кућу своју.44 Зато и ви будите готови;јер у који час не мислите доћи ће Син човечији. 45 Ко је дакле тај верни и мудри слуга ког је поставио господар његов над својим домашњима да им даје храну на оброк? 46 Благо том слузи ког дошавши господар његов нађе да извршује тако.47 Заиста вам кажем: поставиће га над свим имањем својим. 48 Ако ли тај рђави слуга рече у срцу свом: Неће мој господар још задуго доћи; 49 И почне бити своје другаре, и јести и пити с пијаницама; 50 Доћи ће господар тог слуге у дан у који се не нада, и у час кад не мисли.51 И расећи ће га напола, и даће му плату као и лицемерима; онде ће бити плач и шкргут зуба.

Ja sam dugo mislio čitajući ove predivne Hristove reči da je u pitanju PARABOLA. Jer imamo primer jednog roba (stihovi 45 - 49) koji može biti dobar i loš, a u zavisnosti od njegovog delanja sleduje mu i plata u Armagedonu. I da se to odnosi na sve ljude koji prenose Hristovu reč, odnosno Božju reč svim drugim ljudima. I ne samo reč već i svojim ponašanjem svedoče o Božjem planu spasenja. I učeći druge ISTINI dovode ih do Hrista, odnosno spasenja.....
Međutim JS su mi otvorili oči i objasnili da to nije parabola, već KULA STRAŽARA odnosno Vočtauer u Bruklinu, što se veoma JASNO VIDI IZ STIHA 45, a stihovi od 48 i 49 se odnosi na krivu religiju!

Eto sada brate Poelbusteru, pazi šta radiš i odakle učiš Božju istinu!
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top