Jehovini svedoci!

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
67.440
Šta se džaba tripujete oko tih vera, religija, čegavećne. Jebo ti to sve kad su Milorad Dodik i Boris Tadić jači i od Jove i Čak Norisa zajedno. Počeli ste prerano da se zanimate za duševno ispunjenje. Štrčite na sve strane, a ni materijalno stanje niste obezbedili kako treba. Tu su ameri ispali pametni, pa su tek na kraju svog materijalnog zbrinjavanja(money, bitchez n shit) počeli izučavati filosofiju. E sad, koji segment nje, to je već individualna stvar.

Uostalom,


Niko mi nije odgovorio na ono pitanje iznad. Doduše, Peko je nametnuo delić odgovora.


Posto su se neki clanovi zalili na ovaj post nakon citanja nisam naisla na vredjane nikoga niti vredjanja religijskog uverenja.Ovde je izneto misljenje jednog pojedinca koji smatra da treba verovati ali ne postati fanatik i iskljuciv u tom svom uverenju i verovanju.I izneo je misljenje o socijalnom(finansijskom pitanju)u zemlji.....i to je sve.Da ne razglabam vise o tome.Izgleda da ga niste bas razumeli.Svako ima pravo na svoje misljenje i to treba postovati.


Covek se rodi da pripada verama koje su velike...Hriscanstvo(pravoslavlje i katolicizam),Budizam,Judaizam,Islam...tu su i Ateisti (i to postujem)i niko nece otici u pakao zato sto je druge a ne Vase vere....sto se vidi da tvrdite iz nekih vasih postova......Zasto postujem ove religije...Jer veruju u sustini u iste principe samo sa malim razlikama....To vam je kao planina...Cilj je na vrhu samo idemo razlicitim putevima kako bi stigli do njega ....I ni jedan put nije neispravan.....

Sve ostalo su grane tih velikih religija koje su manje vise ispravne. Da se nadovezem na to koliko clanova imate.......U crkvu se ne uclanjuje....nije to drustvo gde placas clanarinu.....prepisujes svoju imovinu.......nego se crkvi pripada svojim rodjenjem ili svojim slobodnim odabirom. I tu je zavrsena polemika .Ko je shvatio...dobro je...ko nije...nije ni vazno

Svi ljudi se dele samo na dobre i lose.I nisu manje vredni ako ne pripadaju nekim "crkvama" ili "odabranom narodu" (????).Vera se nosi u sebi i niko nije veci vernik ako se moli 10 puta dnevno i ide svaki dan u crkvu od onoga ko to radi retko..ili nikada... vec je bitno da dobar covek,da ispravno zivi,postuje druge, i trudi se da sto manje stete nanese svetu i ljudima oko sebe.Samo umerenost u zivotu a ne totalno odricanje.Jer Bog je dao ovaj zivot da zivimo.


Ovim apelujem na ljude koji ne veruju u Jehove svedoke da jednostavno preskoce ovaj deo foruma i prepusti njima da pisu o svom uverenju a da pronadju deo foruma gde ce se bolje osecati.Jer nista se ne postize ako vredjamo onog drugog.Nije vredno trositi reci.Nadjite onaj deo foruma koji ce Vam prijati i nece Vas iritirati.Zato smo otvorili teme za sve religije.Svi su dobrodosli.Imate veliki izbor tema na ovom forumu i time smo ponosni.Na raznolikost ponude.

Samo vodite racuna da postujete pravila Serbian Foruma koja glasi da nema vredjanja na licnoj,religijskoj i politickoj osnovi. I naravno da sve linkove stavljate u CODE tagove.

Budite pozdravljeni
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Jehovini Svedoci podstiču na proučavanje svetog pisma prema tome ne satanizujte ih, propovedanjem vrše Božiju volju. Treba samo definisati da li su oni izabran Božiji narod kako se predstavljaju ili nisu. Postoje biblijski dokazi da vodeće telo iz Brunklina vrši kontrolu uma i da im niko nije rekao da su pomazanici kojim treba slepo verovati. Niti je greh biti adventista ni Jehovin svedok i dr. ako imate ispravan odnos sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sad bi' se tako nasmejao, al' neću. Tebi, bratko, treba jedna ozbiljna lekcija iz istorije. Jer, prema tvojim tvrdnjama - sve što nije hrišćanstvo(ne znam da li govoriš o hrišćanstvu konkretno, mnogo si konfuzan bre) je satanističko? Zamisli tek da dođeš do saznanja šta su srbi bili pre nego što su kršteni. Uh, a još gore i zbog čega. I onda tako ti, potkovan nekim kvazi biblijskim znanjem, dođeš ovde i propovedaš kako je to jedina istina? Moram ti odati priznanje. Što bi ameri rekli, stvarno si nešto.

Čekaj, tebi će biti žao? Ako se navodiš prema biblijskim tripovima, što se postavljaš u superiornu poziciju? Ej, kao, tebi će biti žao. ***** idi se moli za njih. Jedan fanatik uništi moju zen smirenost. Strašno.

Toliko o egoističnosti religioznih likova. Ljubac k'o Rusija, sve najbolje i da se rešite tih zajebanih kompleksa.

Bratko, znam da ne veruješ u bibliju, zato ću te pozdraviti sa par stihova iz nje, ali koji se nalaze u okviru POSLOVICA, tako da se vrlo praktično mogu primeniti i u ovosvetovnim sistemima i životu. Tim stihovima želim ti mudrost i razum, da te sačuvaju na tvom putu. Pozdrav
[FONT=&amp]Приче [/FONT][FONT=&amp]17:10,12[/FONT][FONT=&amp] Укор тишти разумног већма него лудог сто удараца. [/FONT][FONT=&amp]12[/FONT][FONT=&amp] Боље је да човека срете медведица којој су отети медведићи, него безумник у свом безумљу.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
13
sekta?

O njima smo pričali u temi o sektama, jer oni i jesu sekta, ne religija.

dali mozes da mi definises rec sekta ili sta je sekta
drugo kazes:Kulturno im stavim do znanja da sam ponosna pravoslavka i da me ne zanima ono što oni imaju da mi kažu, i zatvorim vrata.
ako te ne zanimaju ono sto imaju da ti kazu,to znaci da ih ne poznajes,da ne poznajes njihovo verovanje,njihovo delo,pa te iskreno pitam,ako nekog ne poznajes neznas koje staje,po cemu zakljucujes ko su sta su,da su sekta,ako ih nisi saslusala po cemu si zakljucila da su sekta(a sumnjam da mozes da mi das definiciju sekte)
to bi bilo kao kada bi ja sada rekao za tebe:to je jedna osoba koja ima crnu kosu zelene oci lepo lice,i mnogo lose peva i nije kulturna,(zbog kulture nebi napisao negativne fizicke osobine ili izgled) molim te sta bi ti odgovorila
siguran sam da bi rekla:covece u zivotu nisi video ni mene ni moju sliku po cemu onda zakljucujes kako izgledam ,nikad nisi imao neki dijalog samnom ni putem telefona,po cemu si zakljucio dali sam kulturna ili nisam,i dali si cuo nekad kako pevam?
ja ti kazem:ne nisam te nikad video,nikakav dijalog nisa imao,i nikad te nisam cuo kako pevas,ali drugi mi pricali o tebi da si takva
stabi mi odgovorila posle moje izjave? pa sigurno bi rekla: dobro poznajem sebe da ti kazem da izgledam ovako.....,da sam kulturna jer moji prijatelji svedoce o tome ne samo ja,i da dobro pevam sto isto ljudi koji su me slusali svedoce o tome,a to sta ti drugi pricali o meni,sigurno me ne poznaju dobro,ni mene ni moj glas.
ja ti kazem: pa kom da verujem tebi sto te ne poznajem ili prijateljima sto lose pricaju o tebi. sta bi rekla?
pa sigurno sledece:kom ces verovati to je tvoja odluka i tvoja stvar,ali ako zelis istinu imas prilike da me upoznas,,mozemo da popricamo da cjes kako pevam pa posle sam prosudi.

iako te neznam nadam se da ces se sloziti sovim sto sam napisao,jer da bi nekog opisao koje staje i kakav je,trebas ga najpre upoznati.
ako zelis bar nesto da saznas o njima veruj mi da su kulturni da zlo nikom ne cine,nemoras snjima razgovarati na ulici ili na vratima ako zelis stvarno,(ti i bilo ko) bar jedan deo da saznas ko su i u sta veruju bice mi drago da rezonujemo.zovem se zoran i zivim u na zapadu moj mail zoranvsc@gmail.com bice mi drago da rezonujemo
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
13
amo zato sto su izdresirani da sto vise odvuku hriscane u novi svetski poredak,normalno da su porazeni i nevide zablude jer oni su jeres i nezele to da priznaju to, svako ko je protiv Hrista on je "Antihrist " Hristos je upozorio o tome jasno i glasno.

poadrav. ja sam zoran i jehovin sam svedok(izvini zbog velikih slova ne koristim ih da bi brze pisao)
kazes da smo izdresirani da sto vise odvucemo hriscane u novi svetski poredak.
jedno pitanje: dali si imao priliku da sa jehovinim svedocima rezonujes na temelju biblije(ako smatrs da je biblija bozija rec)

1) ja kao tadasnji pravoslavac pratikant,valjda bi prvi primetio da su dobro izdresirani da me povuku u novi svetski poredak,posto nisam dete vec odraso covek otac dvoje dece od 18g i 16g.veruj mi da bi ih izbazio da je tacno to sto tvrdis.

2)kazes da smo porazeni,ako si vernik trebalo bi da imas bibliju(ako je nemas,srecom ima je na internetu pa mozes proveravati ove stihove) matej 7:13,14 to su isusove reci,pa te pitam posto je isus dok je propovedao,primetio i potvrdio da je malo njih koji ulaze na uska vrata dali mozes za isusa da kazes(da si ziveo u ono vreme)da je porazen? zamisli koliko ljudima je isus propovedao,samo u jerusalimu u to vreme zivelo je preko milion ljudi. kolko su posli za isusa? posto su ga mnogobrojna vecina odbijala,dali je isus bio porazen? kada su sudili isusu i kada je pilat pitao: matej 27:eek:d 15 do 25
dali si obratio paznju u 25 stihu gde kaze tada je sav narod...... znaci sav narod rekao,neka njegova krv padne na nas i na nasu decu,
dali je i tu isus porazen posto je bio osudjivan od vecine kao i sada sto smo mi osudjivani od vecine,dali je to poraz ako si osudjivan zbog istine?
posle smrti isusa apostoli i ostali ucenici su propovedali od kuce do kuce i od mesta do mesta i medju njima bio je i pavle (sveti pavle poznatiji u pravoslavnoj veri) i procitaj sta se dogadja dela apostolska 24:eek:d 1 do 9
u 5 stihu za pavla kazu da je vodja sekte dali je to pavlov poraz sto ga nisu prihvatili castili saslusali i verovali?
pa te pitam kao vernika(da si ziveo u onom vremenu ili posto zivis u ovo vreme isto pitanje)dali smatras da je pavle pokusavao ili je bio dobro izdresiran da odvede jevreje i nejevreje u neki novi svetski poredak,ili je samo propovedao istinu o hristu i bogu rezonujuci sljudima iskljucivo spisima koji su do tada bili napisani? posto su ga malo slusali i na kraju cak i mucili zatvarali i na kraju je umro u zatvoru zato sto mu nisu verovali dali je po tebi pavle porazen?
razmisli malo na cijoj je strani vecina a sta je isus rekao za vecinu,da idu na siroka vrata koja vode u unistenje

i za kraj kazes da smo protiv hrista pa ti sam presudi o kome sam ti pricao,da te podsetim o hristu isusu o pavlu o hriscanstvu
mislim da normalno pokusavam da rezonujem stobom iskljucivo putem svetog pisma ili biblije pa ti osudi dali sam toliko dobro izdresiran da te odvedem u neki novi svetski poredak ili dali sam antihrist to jest protiv hrista
nadam se da se ne ljutis nisam ni pomislio da te vredjam da pametujem samo sam zeleo da rezonujemo na temelju biblije i bilo bi mi drago ako zelis ili imas druga pitanja da zajedno iskljucivo putem biblije rezonujemo,bilo da pricamo o temama postojili zivot posle smrti,pakao,raj ,dusa ,trojstvo,zasto bog dopusta patnju itd itd.ove teme ti predlazem zato sto smatram da si zrela osoba koja se nece predati da je neko kao dete odvuce u neki nov svetski poredak
svako dobro:)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
13
a zelim da izrazim iskrenu zahvalnost Violeti zbog njene ideje i Jehovini svedoci u Srbiji jer u inostranstvu skoro zaista na svakom forumu pogotovu na nivou planete gde se medjusobno druze i sklapaju nova poznanstva ima nezna im se broj. Ja da odgovaram na pitanja nemam nameru nikom jer sam ovde jer mi se dopala Violetina ideja i da bih upoznavala Jehovine svedoke iz raznih gradova u Srbiji. Pre toga cu osobu koja mi se predstavi kao Jehovin svedok da pitam iz kog je grada i naziv skupstine i imam Jehovine svedoke koje sam upoznala na kongresima, podrazumeva se da cu i ja dati svoje podatke. Imam i proil na facebook, skype, mobilni.
Verujem da ce mnogima doneti radost nova prijateljstva, pozdrav za sve Jehovine svedoke.


pozdrav i tebi
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Pozdrav Zorane
Poslao sam ti na tvoju adresu pismo ali izgleda da si ga prevideo .
Mogu onda da ponovim pitanje i ovako preko foruma:

Molim te koristeći samo Bibliju a ne literaturu Jehovinih svedoka da mi objasniš kome je Isus posrednik.

Pitanje je jednostavno i nadam se da možeš da mi odgovoriš samo na temelju Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pitanje

............kazes da smo porazeni,ako si vernik trebalo bi da imas bibliju(ako je nemas,srecom ima je na internetu pa mozes proveravati ove stihove) matej 7:13,14 to su isusove reci,pa te pitam posto je isus dok je propovedao,primetio i potvrdio da je malo njih koji ulaze na uska vrata dali mozes za isusa da kazes(da si ziveo u ono vreme)da je porazen? zamisli koliko ljudima je isus propovedao,samo u jerusalimu u to vreme zivelo je preko milion ljudi. kolko su posli za isusa? posto su ga mnogobrojna vecina odbijala,dali je isus bio porazen? kada su sudili isusu i kada je pilat pitao: matej 27:eek:d 15 do 25
dali si obratio paznju u 25 stihu gde kaze tada je sav narod...... znaci sav narod rekao,neka njegova krv padne na nas i na nasu decu,
dali je i tu isus porazen posto je bio osudjivan od vecine kao i sada sto smo mi osudjivani od vecine,dali je to poraz ako si osudjivan zbog istine?
posle smrti isusa apostoli i ostali ucenici su propovedali od kuce do kuce i od mesta do mesta i medju njima bio je i pavle (sveti pavle poznatiji u pravoslavnoj veri) i procitaj sta se dogadja dela apostolska 24:eek:d 1 do 9
u 5 stihu za pavla kazu da je vodja sekte dali je to pavlov poraz sto ga nisu prihvatili castili saslusali i verovali?
pa te pitam kao vernika(da si ziveo u onom vremenu ili posto zivis u ovo vreme isto pitanje)dali smatras da je pavle pokusavao ili je bio dobro izdresiran da odvede jevreje i nejevreje u neki novi svetski poredak,ili je samo propovedao istinu o hristu i bogu rezonujuci sljudima iskljucivo spisima koji su do tada bili napisani? posto su ga malo slusali i na kraju cak i mucili zatvarali i na kraju je umro u zatvoru zato sto mu nisu verovali dali je po tebi pavle porazen?
razmisli malo na cijoj je strani vecina a sta je isus rekao za vecinu,da idu na siroka vrata koja vode u unistenje
i za kraj kazes da smo protiv hrista pa ti sam presudi o kome sam ti pricao,da te podsetim o hristu isusu o pavlu o hriscanstvu
mislim da normalno pokusavam da rezonujem stobom iskljucivo putem svetog pisma ili biblije pa ti osudi dali sam toliko dobro izdresiran da te odvedem u neki novi svetski poredak ili dali sam antihrist to jest protiv hrista
nadam se da se ne ljutis nisam ni pomislio da te vredjam da pametujem samo sam zeleo da rezonujemo na temelju biblije i bilo bi mi drago ako zelis ili imas druga pitanja da zajedno iskljucivo putem biblije rezonujemo,bilo da pricamo o temama postojili zivot posle smrti,pakao,raj ,dusa ,trojstvo,zasto bog dopusta patnju itd itd.ove teme ti predlazem zato sto smatram da si zrela osoba koja se nece predati da je neko kao dete odvuce u neki nov svetski poredak svako dobro:)
Izvini brate na smetnji. Nešto nisam ukapirao, pa bih te molio da mi objasniš. Tvoja dva zadnja posta na čiju ''adresu'' su upućena?
Pokušavao sam shvatiti, ali eto nažalost nije mi uspelo.
Pozdrav i hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za zoranvsc : Na žalost sa vremenom sam jako loš imam dosta obaveza oko posla koji radim tako da ovih dane neću imati vremena za ovaj forum. Ali budi tu, posle ovih paganskih praznika prati postove da iznesemo na čistac neke stvari koje se tiču Jehovinih svedoka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
13
Pozdrav Zorane
Poslao sam ti na tvoju adresu pismo ali izgleda da si ga prevideo .
Mogu onda da ponovim pitanje i ovako preko foruma:

Molim te koristeći samo Bibliju a ne literaturu Jehovinih svedoka da mi objasniš kome je Isus posrednik.

Pitanje je jednostavno i nadam se da možeš da mi odgovoriš samo na temelju Biblije.


odgovor:
kao prvo izvini sto nisam ranije ti odgovorio zato sto sam zauzet, aevo mog odgovora pa ti presudi sam

dela apostolska 4: od 10 do 12 i obrati paznju na 12-ti stih, posle procitaj filipljanima 2: od 5 do 10 i obrati paznju na 9 stih

procitaj i sta isus kaze u jovanu 14:14, prva poslanica jovana 2:12
procitaj prva korincanima 15: od 20 do 27 i obrati paznju na 25 i 27 stih
procitaj jevrejima 2:17,18 3:1,2 i zapazices da se za isusa kaze da je prvosvestenik dok ujevrejima 6:19,20 tu kaze da je isus zauvek postao prvosvestenik
jevrejima 5:5 isto govori da je isus prvosvestenik
nadam se da sam uspeo da ti dam odgovor na tvoje pitanje kome je isus posrednik,neznam koji prevod koristis jer negde umesto prvosvestenika se kaze ili veliki svestenik ili samo svestenik ili poglavar svestenicki pred bogom vladika itd.
ako imas neko pitanje bice mi drago da zajedno rezonujemo samo iskljucivo na temelju svetog pisma ili biblije.
prijatno:)
 
Natrag
Top