Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja niciju crkvu nisam napadao postavljajuci njihovo djubre! Pa kako onda moj motiv moze biti da ja nekog uznemirim?

Da sam mislio nekog da uznemiravam, odavno bi otvorio temu koja se bavi vama!

Znaci jedini koji ovde zelis da uznemiris druge,a time sebi umiris savest, si ti!

Ne moraš otvarati temu za vređanje nečije verske zajednice.

Ja da znam da HAC ima istinu ja bi bio adventista! I ne moram ja nista sebi da dokazujem, nisam ja ti, da mi djubre bode oci. Djubreta ima u crkvi i bice ga dok god postoje gresni ljudi!

Znaš i sada. ali si otišao tamo gde niko ne traži da držiš zakon Božji.

Ali to od nas jos nisi doziveo, na tvoju veliku zalost!

Ne nego si me samo vređao. Pa si utrtio zbog opomene Juri.

Jadna ti je nauka, da jadnija ne moze biti!

Znači tebi je jadna nauka Biblije, jadna ti je nauka da se drž subota, ne jede svinjetina, ne moli mrtvima itd.

PC uci samo dobro, a gresnici rade suprotno njenom ucenju!

Videli smo te izjave Amf. Nikodima, Filareta Moskovskog itd.

I Hristos je pricao "mitove o paklu" , nauka vam je bolest!

Nije on imao nikakve mitove, to vi imate. On je pričao istinu koju vi nemate.

nauka vam je bolest!

Znači Biblija je po tebi bolest.

Glavno da si ti sam sebi crkva i da rusis autoritet HAC-u! Tu se vidi koliki si ti egomanijak! Bogu ne trebaju egomanijaci, vec oni koji priznaju autoritet crkve koju je on uspostavio na zemlji! On trazi ponizne i njima se otkriva!

Ti si sebi bog.

Da si ti u pravu ljudi bi te onda psovali, posto nisi i umisljas, i posto mi ne reagujemo, to te boli! I po tome se vidi da si ti umisljenik!

Zar nisi psovao, pa ti je obrisan čitav niz koment.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tacno tako,Tvoja crkva znaci nije zastitila Bibliju vec...... je spaljivala Biblije kao i one koji su je posedovali...

Nije tacno, nego su Luter i njemu slicni nacinili prevode koji su na zadnjim stranicama ili na koricama sadrzali propagandu protiv pape, u toj bibliji je on predstavljen i nacrtan kao "vavilonska bludnica". Te biblije je katolicka crkva spaljivala, odnosno zabranjivala je za citanje svojim vernicima! To i nisu bile biblije, vec propagandni materijal protiv pape! Crkva nikada nije zabranjivala normalne prevode biblije!

Zar bi vasa crkva dozvolila vernicima da citaju primerke biblije u kojima se Jehovini Svedoci i vase vodece telo osudjuje kao sekta, lazno napada i otkrivenjem dokazuje da ste vi "vavilonska bludnica"?

Naravno da ne bi, a nije to mogla ni Katolicka crkva!

Vi ste iz nasih manastira uzeli 'nasu bibliju' jer se ona u crkvi cuvala (i to je dokaz kome ju je Bog poverio na cuvanje), pa ste je zloupotrebili. Takve lazne knjige i biblije je onda crkva duzna da spreci i zabrani, jer ona ima zadatak od Boga da sacuva bibliju. Pa cak ako to ukljucuje i spaljivanje takve literature, jer to nije bilo evandjelje vec cist satanizam, a satanisticka literatura se uvek spaljivala!

Na kraju evo slike sa stranica vase Luterove biblije, na kojim je papa predstavljen kao bludnica (to je sve samo ne biblija i 'evandjelje'):

Whore-of-babylon-luther-bible-1522.jpg
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na kraju evo slike sa stranica vase Luterove biblije, na kojim je papa predstavljen kao bludnica (to je sve samo ne biblija i 'evandjelje'):

Whore-of-babylon-luther-bible-1522.jpg

Izraz "BLUDNICA", ili "CINJENJE PRELJUBE" kada kontekst govori o crkvi, predstavlja duhovno bludnicenje i preljube sa laznim ucenjima i crkvama, kao i svetovnim vlastima.

U tom smislu Rimokatolicka crkva i pape jesu bludnica, jer su pravili duhovni blud sa kako biblija kaze "carevima ovog sveta" ili svetovnim vlastima, koji su joj bili saveznici u progonstvu verskih neistomisljenika.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije tacno, nego su Luter i njemu slicni nacinili prevode koji su na zadnjim stranicama ili na koricama sadrzali propagandu protiv pape, u toj bibliji je on predstavljen i nacrtan kao "vavilonska bludnica". Te biblije je katolicka crkva spaljivala, odnosno zabranjivala je za citanje svojim vernicima! To i nisu bile biblije, vec propagandni materijal protiv pape! Crkva nikada nije zabranjivala normalne prevode biblije!

Zar bi vasa crkva dozvolila vernicima da citaju primerke biblije u kojima se Jehovini Svedoci i vase vodece telo osudjuje kao sekta, lazno napada i otkrivenjem dokazuje da ste vi "vavilonska bludnica"?

Naravno da ne bi, a nije to mogla ni Katolicka crkva!

Vi ste iz nasih manastira uzeli 'nasu bibliju' jer se ona u crkvi cuvala (i to je dokaz kome ju je Bog poverio na cuvanje), pa ste je zloupotrebili. Takve lazne knjige i biblije je onda crkva duzna da spreci i zabrani, jer ona ima zadatak od Boga da sacuva bibliju. Pa cak ako to ukljucuje i spaljivanje takve literature, jer to nije bilo evandjelje vec cist satanizam, a satanisticka literatura se uvek spaljivala!

Na kraju evo slike sa stranica vase Luterove biblije, na kojim je papa predstavljen kao bludnica (to je sve samo ne biblija i 'evandjelje'):

Whore-of-babylon-luther-bible-1522.jpg

Drago mi je da priznajes da se papa pitao u svemu,i da je on naredio da se spaljuju sve Biblije,.
Nadalje nisi u pravu sa ovom slikom . Ova slika ne prikazuje papu vec samo jednu scenu iz Biblijjske knjige Otkrivenja,tako da uopste nisi u pravu.
Razlog zasto je papa to cinio je bio jednostavan.Nije hteo da se Biblija prevodi na druge jezike,jer bi tako svi uvideli kako on manipulise religijom i vara narod.
Kako nekad tako i danas,preko religije se manipulise narodnim masama i to sirokim narodnim masama,ali ne jos zadugo...
Moras da nadjes neki drugi bolji izgovor kao papin advokat za spaljivanje Biblije kao i crkvene inkvizicije...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Izraz "BLUDNICA", ili "CINJENJE PRELJUBE" kada kontekst govori o crkvi, predstavlja duhovno bludnicenje i preljube sa laznim ucenjima i crkvama, kao i svetovnim vlastima.

U tom smislu Rimokatolicka crkva i pape jesu bludnica, jer su pravili duhovni blud sa kako biblija kaze "carevima ovog sveta" ili svetovnim vlastima, koji su joj bili saveznici u progonstvu verskih neistomisljenika.

Protestanti su bludnicili sa kraljevima dakle imate isto bludnicenje! Kraljevi su stitili i podrzavali protestante, davali im novac, stampali knjige da bi se oslobodili crkve i pape. Zato su im dozvolili da naprave nove crkvu i da okrenu narod na njihovu stranu!

A sto se tice same biblije, to nije biblija vec propaganda protiv pape, sto sam i dokazao gore, dovoljno je samo pogledati sliku!

Takvu bibliju su katolici s pravom zabranjivali narodu i spaljivali kao satanisticku literaturu!

Svako bi to ucinio!

Drago mi je da priznajes da se papa pitao u svemu,i da je on naredio da se spaljuju sve Biblije,.
Jeste i ja bi naredio isto na njegovom mestu! To nisu bile biblije vec propaganda protiv crkve i pape!

Nadalje nisi u pravu sa ovom slikom . Ova slika ne prikazuje papu vec samo jednu scenu iz Biblijjske knjige Otkrivenja,tako da uopste nisi u pravu.

Zna se dobro sta slika predstavlja, tako je i naslovljena! Naravno da sam u pravu! Postojali su traktati koji su se delili narodu, sa istim slikama pape. Na jednoj je nacrtan Hristos koji jase na magarcu i Papa na konju, a ispod je stajao natpis -

"Dok Hristos na magarcu ponizan jase, papa je na konju i zlatnim zelezom mase"!

christ-on-the-donkey-the-pope-on-a-horse-anonymous-and-jan-van-der-heyden-ii-canvas-print.jpg

To je cista propaganda i napad na crkvu. Isto su crtali i u bibliji. A o Luterovim izjavama da i ne govorimo, odvratne su! Vikao je da treba spaliti franjevce, anabaptiste bicevati, katolike i jevreje prognati, spaliti im hramove a evandjelje nametnuti macem!

Nije ni cudo sto su zabranjivali njihovu literaturu! To bi ucinila svaka normalna zajednica!

Razlog zasto je papa to cinio je bio jednostavan.Nije hteo da se Biblija prevodi na druge jezike,jer bi tako svi uvideli kako on manipulise religijom i vara narod.

Nije tacno!

Opet vase nepoznavanje istorije! Narod je u to vreme bio 90% nepismen. Nije postojao razlog davati bibliju narodu koji nije umeo citati!

Znaci ti prevedes bibliju na maternji jezik a nema ko da je cita! Zasto bi to radio?

Zato crkva i nije prevodila!

S druge strane, svi obrazovani i pismeni ljudi u to doba, su citali latinski, a biblija na latinskom je postojala! Svako je mogao da je cita, i crkva je nije branila!

Tek od pojave protestantizma, se pojavilo interesovanje naroda za citanjem i pisanjem na maternjem. Luter pravi prevod biblije i pocinje opismenjavanje naroda, jer su se ljudi zainteresovali misleci da crkva stvarno nesto krije. Da bi to proverili, morali su nauciti citati i pisati.

Znaci, ovo su samo protestantske manipulacije i dezinformacije, neutemeljene u istoriji!

Ne mozes ti dati bibliju nekom ko ne zna da cita!

Moras da nadjes neki drugi bolji izgovor kao papin advokat za spaljivanje Biblije kao i crkvene inkvizicije...

Ne postoje izgovori, postoji samo nepoznavanje istorijskih cinjenica ili manipulacija njima!

Inkvizicija je prevara!

Nije crkva ubijala jeretike vec drzavne vlasti, koje su procesuirale sve pa i katolike optuzene za jeres i vesticarenje. Vlasti su ih spljivale na lomaci kao neprijatelje. U ono vreme, se neprijateljem drzave smatrao svako ko je ucinio bilo kakav zlocin protiv vlasti ili drzavne religije! A takodje je postojao i problem satanizma! Deca su nestajala i bila su koriscena u ritualne svrhe! Zato opsednutost vesticama!

Crkva da bi zastitila vernike od neosnovanih optuzbi i smrti, salje svoje delegate da nadziru proces, a u saradnji sa vlastima, formira svoje telo zvano 'inkvizicija'. Oni su imali zadatak da osiguraju pravicno sudjenje optuzenima, ili da na neki nacin izdejstvuju oslobadjajucu presudu za optuzenog!

Vlasti su posedovale sprave za mucenje, ali to nisu sprave koje je nacinila crkva! Crkva je sluzila kao posrednik, da spase osudjenika od smrti, a to je mogla jedino (vecinom) nakon pokajanja.

Sluzba inkvizitora je bila slicna danasnjoj sluzbi svestenika u zatvoru! On osdjeniku nudi pokajanje i pricest, a on na kraju ipak zavrsi na elektricnoj stolici.

Ono sto zlonamerni protestanti mogu reci (a govorili su i tada) je - da svestenici po zatvorima muce osudjenike, saradjuju sa vlastima, iznudjuju njihovo priznanje, a potom osudjenika prze na elektricnoj stolici!

To je namerno sakacenje istorije i iskrivljavanje cinjenica! Crkva nikog nije mucila i nikog nije spaljivala, to su cinile vlasti! I mi nemamo cega da se stidimo, mi smo spasavali ljude!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Protestanti su bludnicili sa kraljevima dakle imate isto bludnicenje!

To nije isto, jer to su bila takva vremena i Bog je to dozvolio, a vi bludničite non-stop jer nemate duhovnu silu pa se oslanjate na svetovnu (državnu).

Kraljevi su stitili i podrzavali protestante, davali im novac, stampali knjige da bi se oslobodili crkve i pape.

Zato sada svi idu u protest. države da žive.

To je cista propaganda i napad na crkvu.

Da je propaganda onda bi bile nazadnije protest. države, ali nisu nego katolič. i pravosl.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
A sto se tice same biblije, to nije biblija vec propaganda protiv pape, sto sam i dokazao gore, dovoljno je samo pogledati sliku!

Takvu bibliju su katolici s pravom zabranjivali narodu i spaljivali kao satanisticku literaturu!

Prilikom prevođenja Biblije bilo je mnogo manipulacija. Mnoge sekte, da lakše zavedu narod, krivim su prevođenjem prilagođavale Sveto pismo svojoj herezi. Tako su primjerice katari naučavali da postoje dva boga, da je materija nužno zlo, dok su brak i rađanje djece smatrali najvećim zlom, potičući, međutim, bludništvo. Zato je toulouski biskup 1229. zabranio čitanje katarske Biblije, zamjerivši joj mnoge pogreške. Wycliffova je pak Biblija iz 1382. osim pogreškama obilovala i drskim komentarima na račun Katoličke crkve. Takvi su prijevodi bili prava pogrda Božje riječi, zbog čega je Katolička crkva morala zaštititi dostojanstvo Svetog pisma, pa je zabranila čitanje takvih Biblija. Sva su ta izdanja, uostalom, bila kratkog vijeka. Među njima su, međutim, ipak najopasnija bila ona koja su, zbog širenja vlastitih dogmi, sadržala i namjerno krivo prevedene retke. Jedna je od takvih i danas živa Biblija . Jehovinih svjedoka koja vrvi pogreškama, većinom namjernim, učinjenim da bi se zatajilo Isusovo BožanstvoProtestanti se radi promicanja vlastite doktrine nisu libili Bibliju i osakatiti, izbacivši iz nje čak nekoliko knjiga.

Opet vase nepoznavanje istorije! Narod je u to vreme bio 90% nepismen. Nije postojao razlog davati bibliju narodu koji nije umeo citati!

Znaci ti prevedes bibliju na maternji jezik a nema ko da je cita! Zasto bi to radio?

Zato crkva i nije prevodila!

Ispravit ću te malo. Itekako je Crkva prevodila Bibliju i, suprotno lažima i ovih ovdje sektaša, pokušavala je učiniti dostupnom za što više ljudi. Evo dokaza. Prva tiskana knjiga koja je ugledala svjetlo dana, 1456. godine u Gutenbergovoj radionici, bila je baš Biblija, poznata i kao Mazarinova Biblija, po kardinalu Mazarinu. Samo od 1456. godine pa do prve protestantske Biblije (1520.) Katolička je crkva tiskala Bibliju u 626 izdanja, od toga 198 na narodnom jeziku. Još prije Lutherova rođenja, Biblija je samo na njemačkom doživjela 9. izdanja, a njegovoj je Bibliji prethodilo čak 27 izdanja.

Zato sada svi idu u protest. države da žive.

Idu tamo jer se ždere svinjetina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ma sta mi naprica vama je dozvolio vi smete da bludnicite a mi nesmemo! Bezobrazluk!

To nije bilo bludničenje. Ne da je dozvolio nego je bio sa našim vladarima direktno.

Isle su i Bozje sluge na primer Josifova braca i otac! Eto pagani su bili prosperitetniji a ovi gladovali!

Što onda nas ne kazni Bog kao faraona. Vi idete zbog svoje duhovne bede koja je proizvela materijalnu, a Josif i njegovi nisu zbog toga išli.

Teologija ti je cista nula a i ti si!

A ovamo se moliš za mene, dakle lažno se moliš.

I sodoma i gomora je prosperitetnija nego drugi,

Oni su za vas pojam moralnosti.

Bozje sluge su isle tamo trbuhom za hlebom!

Te sluge su prevazišle raskol, a vi ga nećete nikako.

a ne blagosilja Bog bogatstvom nego sotona!

Biblja te osporava. Neću da je citiram pred tobom. Hoću tamo gde te nisam uzeo u citat.

Nemas pojma s teologijom! I Jovovi tesioci su mislili da Bog blagosilja bogatstvom, i pokazalo se skroz suprotno!

Jov nema veze sa ovom temom. to je spor Boga i satane bio lični.

Opet ga je Bog blagoslovio duplo.

To i jeste dokaz da su protestantske drzave satanisticke! Djavo im daje prosperitet i novac!

Zato je kod vas gore stanje 100 x. i duhovna i materijalna beda. Tamo su bar pošteni u poslovanju, a vi niste ni tu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
To nije bilo bludničenje. Ne da je dozvolio nego je bio sa našim vladarima direktno.

Eto, po tebi je Bog u partnerstvu s "kneževima ovog svijeta"!?!?!?

Što onda nas ne kazni Bog kao faraona.

Kažnjeni ste gore od faraona, samo vi slijepci to ne vidite. I nije vas kaznio Bog, On ne kažnjava, nego vas je nagradio vaš poslodavac - knez ovog svijeta.

Zato je kod vas gore stanje 100 x. i duhovna i materijalna beda. Tamo su bar pošteni u poslovanju, a vi niste ni tu.

Blagoslovio te Trojedini Bog i razum ti vratio.
 
Natrag
Top