Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li to znaci da ti nisi zadovoljan svojom religijom???
Dragi moj tripo,jedna je vera,a sve ostalo je nevera.
Ako nisi zadovoljan svojom religijom onda je ona spremna za reforme,zar ne?
Zasto ne ukazes na greske svoje religije,i potrudis se da se te greske isprave?
On je duboko nezadovoljan svojom religijom, jer vidi zlo u njoj. Zato napada sve ostale religije i nalazi im grehe da umiri sebi savest.. Tipicni primer "projekcije"!

Inace, religija se ne meri po kolicini djubreta, jer Hristos kaze da ce i "mudre device zadremati" takodje kaze da je "cartvo Bozje kao mreza koja zahvati od svake ruke ribe, i zle izbacise napolje a dobre stavise u posudu"!

Znaci u Bozjoj crkvi postoji bar "podjednak" broj "dobrih i zlih" ako ne i vise! Zato svako odmeravanje kolicine djubreta u nekoj crkvi nije nacin odredjivanja da li je ta crkva od Boga!

Ne mozes se ti hvaliti vasim "dobrim delima" koje organizacija cini a nemoze ni on! Jer to nije merilo!

Lekara takodje ne mozes kriviti sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava, tako ne mozes ni crkvu krviti. Ni Hrista ne mozes kriviti. Bitno je da crkva uci dobrim delima, kao sto nasa i uci!

Znaci crkva se po ucenju prepoznaje, ne po rodovima. Po rodovima se ocenjuju pojedinci, kao sto Hristos i kaze "mnogi ce doci u moje ime govoreci ja sam... i po rodovima cete ih prepoznati!" . Znaci po rodovima se prepoznaju 'pojedinci' koji tvrde da su nadahnuti i poslati, a ne crkve!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On je duboko nezadovoljan svojom religijom,

Eto ti budi zadovoljan, samo što imate raskole, ratove itd. Eto ti si zadovoljan sa tim.

, jer vidi zlo u njoj.

A ti vidiš dobro u raskolima, ratovima itd.

Zato napada sve ostale religije i nalazi im grehe da umiri sebi savest.. Tipicni primer "projekcije"!

Opet moj arg. nisi ni znao šta je projekcija dok nisi izguglao na netu.

Ja sam znao iz knjiga još davno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Eto ti budi zadovoljan, samo što imate raskole, ratove itd. Eto ti si zadovoljan sa tim.
Jesam, zadovoljan sam, a ti nisi svojom religijom zadovoljan, zato i napadas druge da umiris sebi savest..

A ti vidiš dobro u raskolima, ratovima itd.
Kakve veze ovo ima sa Hriscanskim ucenjem? Crkva ne uci ni ratovima ni raskolu! Ti krivis lekara sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava.

Sta mene briga sto neki tamo pop uzima oruzje i ratuje ili sto pojedinac misli da treba to da radi?

A vase raskole i ucesce u ratovima ne pominjes, zato druge optuzujes da bi sebi savest umirio, i prikrio vase raskole.. Ja ne moram to da radim, mene ne interesuje sta pojedinci u crkvi rade, vec sta crkva uci!

Opet moj arg. nisi ni znao šta je projekcija dok nisi izguglao na netu.
Naravno da nisam znao kad nemam simptom "projekcije". Ti najbolje opisujes svoje stanje. I jos se hranis tudjim odgovorima, sto je zalosno.. Ti mislis "uh ala sam ga sad uznemirio..". To je jadno. Jedini koji je uznemiren stanjem u svojoj crkvi si ti. Zato i pises sve ovo..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da nisam znao kad nemam simptom "projekcije". Ti najbolje opisujes svoje stanje. I jos se hranis tudjim odgovorima, sto je zalosno.. Ti mislis "uh ala sam ga sad uznemirio..". To je jadno. Jedini koji je uznemiren stanjem u svojoj crkvi si ti. Zato i pises sve ovo..

Ti, bilo ko drugi, ja, ne možemo imati te simptome jer nismo narcisoidi. Projekcija je naime simptom Narcisoidonog poremećaja ličnosti, a osobe koje od toga pate, sve svoje "mane" (koje tvrde da nemaju) pripisuju drugome, ili svi ostali su zli, nikakvi, prljavi, kurve, bludničari, ovakvi i onakvi, samo je on/ona savršen. Na to se obično dodaje hvalisanje nekakvim "akademskim" statusom i tome slično.

PS. SDA nije crkva nego kult, sekta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jesam, zadovoljan sam, a ti nisi svojom religijom zadovoljan, zato i napadas druge da umiris sebi savest..

Znači da si zadovoljan raskolima i ratovima. Pa nikada čovek ne treba da je zadovoljan bilo čime osim Bogom.

zato i napadas druge da umiris sebi savest..

Opet moj arg. zato ti ideš kod idola da umiriš sebi savest. Ja ne idem.

Kakve veze ovo ima sa Hriscanskim ucenjem?

Naravno da ima u jednom delu. Loša nauka loša dela idu često zajedno.

Crkva ne uci ni ratovima ni raskolu!

Uči sa Jevanđeljem pa ljude zbunjuje. Već sam davao izjave ratnohuškačke od pravosl. duhovnika.

Ti krivis lekara sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava.

Kod vas su krivi i lekari i pacijenti, kod nas samo pacijenti.

Sta mene briga sto neki tamo pop uzima oruzje i ratuje ili sto pojedinac misli da treba to da radi?

E toga kod nas nema, može vernik da uzme pušku ali pastor uči samo Jevađelje.

A vase raskole i ucesce u ratovima ne pominjes

E kod nas ratovi nisu posledica adventizma nego odluka pojedinca svakako da su ti u manjini.

Dok kod vas sama PC navodi na rat i sukobe. U tome se razlikujemo.

Ja ne moram to da radim, mene ne interesuje sta pojedinci u crkvi rade, vec sta crkva uci!

A PC uči i dobro i loše. E to ne može. Itekako te zanima dok si bio u advent. tačnije zanimalo te.

Opet samo formalno iznosiš istine, a zanimalo te ko sam ja jer si se ti otkrio. Pa ste me tražili po FB.

Naravno da nisam znao kad nemam simptom "projekcije".

Kakve veze ima što ti misliš da nemaš projekciju. Kakve veze ima što ćeš ti reći da je PC apostolska.

PC je kao i KC misticizam.

JS nisu to ali imaju jak kult KS, a vi imate i kult pape i pravosl. vladika.

Ti mislis "uh ala sam ga sad uznemirio..".

Ti si non-stop uznemiren stalno si se bunio zbog one fotografije, pa si me popljuvavao više puta.

A jel misliš da ja očekujem od tebe da ti nešto priznaš. A znaš da sam u pravu duboko u sebi znaš.

To je jadno. Jedini koji je uznemiren stanjem u svojoj crkvi si ti. Zato i pises sve ovo..

Zato si ti mene popljuvavao. A ja tebe nisam, i sav tvoj motiv je da uznemiriš drugoga.

A znaš ti da HAC ima istinu. E ko ti je kriv sada se muči sa tim da sebi dokazuješ da PC ima istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vaši prvi pastori su bili revolveraši na divljem Zapadu. :) A onda su se dosjetili "otimačine bez revolvera". Sirotinji su dali puške i pištolje da za njih ratuju, a za uzvrat uzimaju im desetinu

Da stvarno u favelama i kartelima.

Rekao Slap , a šta ti je ostalo nego da zagadiš rasp.

Šta ćeš tako suzbiješ sebi nervozu. hoće te pomalo i nervoza a onda brže bolje samog sebe kontroliraj da ne ispliva to.

Jadno je da me navodite da vam moram uspostaviti to.
 
Natrag
Top