Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pravi kršćani su oni koji Krista priznaju svojim Bogom i svojim Spasiteljem.
Takvih kao vi, koji "svoje učenje zasnivaju isključivo na Bibliji", ima pedesetak
tisuća s jednako toliko različitih i suprotstavljenih učenja.

Tačno tako. A mi, Hrista - Krista (grčki prevod Hebrejskog Masiyah, što znači i pomazani ali i rođen od Yah, izgovarao se, a to znaš, kao što verujem znaju i svi oni koji i to što mi Katolici kažemo Krist, a pravoslavni Hristos koriste da nas ismevaju i kažu da smo eto i tu podeljeni, mekim K, i zvučalo je Khrist - Khristos, dakle i mi i pravoslavni pravilno izgovaramo. ) držimo Bogom. Za nas On nije nekakav anđeo, ili Čak Noris sardonskog osmeha koji po čitav dan ponavlja "Jehova,Jehova" ili nekakav bajker koji na vatrenim kolima ide iz "svetinje" u "svetinju nad svetinjama" da bi seo na drugi presto i počeo da se igra sa vratima, prvo ih zatvarajući, pa onda odškrinjavajući.

Nama je On stalno prisutan u Euharistiji, i ne javlja nam se "preko Vibera" da nam javlja kada i kako će se vratiti, ili da pojašnjava da je mislio da se vrati, ali da se predomislio jer je Crkva (koja?) zakazala.

Naš Isus, jedini Bog, spasitelj i Otkupitelj, neće doći nevidljivo one godine koje je Gavrilo Princip i njegovo delo poslužio da se ljudskim merilima održavani mir pretvori u rat. Naš će Spasitelj, koji nije MIhael, doći u Slavi.

Mi ne drhtimo plašeći se da nećemo biti dovoljno savršeni , ne strahujemo na svaki šum, verujući i ičekujući nekakav ponoćni urlik, Nego čekamo blaženu nadu, dolazak spasitelja našega Isusa Krista.

Nama Biblija nije kodeks zakona i pravila kojima ljudi dodaju svoje umotvorine pretvarajući svoje sledbenike u robove SADISTIČKOG gospodara koji se igra ljudima, nego nam je MOLITVENIK i podsećanje na Ljubav Božiju prema svojim stvorenjima, prema ljudima.


Nama je Bog, i uteha i pravda, i spasenje, i milost, i radost, pouzdanje. Jer On sam nas je žrtvom na Krstu - Križu otkupio, oslobodio ropstva. Ne ropstva Njemu, nego gresima našim, Satani, koji je smrt.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Bog nezasluženom radošću obilovao



Mislim da i sama znaš šta reč "jeretik" znači
jer si odmah posle toga napisala da ste vi "pravi hrišćani".


brat Toma
Ja znam nego pitam tebe sta tebi znaci.
I to je retoricko pitanje :)
Dakle smanji dozivljaj

Pravi kršćani su oni koji Krista priznaju svojim Bogom i svojim Spasiteljem.
Takvih kao vi, koji "svoje učenje zasnivaju isključivo na Bibliji", ima pedesetak
tisuća s jednako toliko različitih i suprotstavljenih učenja.
Prema Bibliji Isus nije Bog nego je Bozji Sin.
Ko prizna onako kako je Bog rekao a on je rekao za Isusa da je Bozji Sin.
To je onda istina i pravo hriscanstvo.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog nam svima pomogao, Duhom Svojim Svetim!

Ja znam nego pitam tebe sta tebi znaci.
I to je retoricko pitanje :)
Dakle smanji dozivljaj

A ko(nj) ti rekao kolike su moje emotivne amplitude?
:)

brat Toma

Pomaže Bog, svuda i stalno

A da li je Sin Čovečiji ?

Da li grešim ako mislim da kod nekih vernika to ide ovako:
Kada Hristos kaže za Sebe da je Sin Čovečiji - to znači da je On = čovek.
A kada Hristos kaže da je Sin Božiji - to ne znači da je On = Bog, već oni to moraju da nam ... "tumače".

brat Toma
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Bog nam svima pomogao, Duhom Svojim Svetim!

Da li grešim ako mislim da kod nekih vernika to ide ovako:
Kada Hristos kaže za Sebe da je Sin Čovečiji - to znači da je On = čovek.
A kada Hristos kaže da je Sin Božiji - to ne znači da je On = Bog, već oni to moraju da nam ... "tumače".

brat Toma
Najčešće je tako.

Isus je bio i sin covecji jer je bio kao covek na Zemlji.
Kako to? Imao je dve prirode, ljudsku i božansku ili nešto drugo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Prema Bibliji Isus nije Bog nego je Bozji Sin.

Nije Isus Bibliji rekao tko je On. :) To je priopćio apostolima, Crkvi. Najprije Isus sam, a poslije i Duh Sveti.
Prema tome, želiš li znati tko je doista Isus, morat ćeš Crkvu pitati. :)

Ko prizna onako kako je Bog rekao a on je rekao za Isusa da je Bozji Sin.

Pedesetak vas je tisuća koji "istu knjigu čitate i na istog se duha pozivate", i na 50 000 načina tumačite "kako je Bog rekao". :)

To je onda istina i pravo hriscanstvo.

Ako Isus nije Bog, nego samo "sin jedinog Boga Jahve", onda su nazivi "kršćani" i "kršćanstvo" najbogohulniji nazivi.
Kako bismo se smijeli nazvati po Kristu (Kršćani), a zatajiti i ne nazvati se po imenu jedinog Boga?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako Isus nije Bog, nego samo "sin jedinog Boga Jahve", onda su nazivi "kršćani" i "kršćanstvo" najbogohulniji nazivi.
Kako bismo se smijeli nazvati po Kristu (Kršćani), a zatajiti i ne nazvati se po imenu jedinog Boga?

Stvar je Slape u tome da mi nismo bogohulnici. tačnije, da Isus jeste YWHW, ali to oni koji imaju manjak poznavanja onoga što zaista piše, tačnije jezika na kome je zapisano, a višak "duha proroštva" (čitaj ideja koje padaju na pamet dokonom i posednutom umu) ne mogu da prihvate.

Zašto, i kako, to je pitanje na koje odgovor možemo naći u tome kome smo mi spremni da damo povernje.

Njemu:

115212

i NJegovoj Crkvi

ili ćemo poverenje dati ovima:

115213

115214

Za mene je izbor jasan. Biram Onoga koji Jeste, Alfu i Omegu, Prvog i Poslednjeg. Onog koji je PUT ISTINA I ŽIVOT

Ove ostavljam njihovom ocu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Najčešće je tako.


Kako to? Imao je dve prirode, ljudsku i božansku ili nešto drugo?
Isus je Bozji Sin je stvoren kao duhovno bice na nebu, to je njegova priroda.
A on se javio i u telu da bi ispunio Bozju nameru.

Da da svoj zivot kao otkupnu zrtvu da bi preko nje Bog otkupio covecanstvo
od smrti i greha. Od te nasledjene gresnosti - nesavrsenosti..
 
Natrag
Top