Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ne znam sta je sve pisano na ovoj temi.
Pocecu od onoga sto se meni svidja.

Verovatno vam je poznato da JS svedoce javno koristeci standove.
Kako vam se svidja ovaj vid nase propovednicke sluzbe.

Ja sam odusevljena jer niko ne moze da kaze da ga uznemiravaju JS
a zainteresovanje osobe slobodno prilaze da uzmu sta ih zanima
plus vodimo lepe razgovore.
takodje svako moze videti istaknut nas sajt
jw.org i sam se informisati.

Na taj nacin Jehovini Svedoci nude svima besplatnu literaturu
i besplatno proucavanje Biblije

Takodje svako mzoe dobiti besplatno Bibliju
samo je treba potraziti od JS.

115163

Izlazak 3:15
15 Tada Bog još jednom reče Mojsiju: „Ovako kaži Izraelovim sinovima: ’Jehova, Bog vaših praočeva, Bog Avrahamov,
Bog Isakov+ i Bog Jakovljev, poslao me je k vama.‘
To je moje ime doveka i to je moj spomen iz naraštaja u naraštaj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog pomogao svakome i svuda!

Negde sam pročitao da je u prvim vekovima zbog stila života svedoka Hristovog vaskrsenja,
reč svedok ("mortyr") sve više i više počela da znači - mučenik.
U mnogim jezicima je to ostalo do današnjih dana.

Elem, mnogo puta sam imao priliku da razgovaram sa članovima Jehovinih Svedoka,
i moram priznati da iako jesu jeretici nisam imao problema pri razgovoru sa njima.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Bog pomogao svakome i svuda!

Negde sam pročitao da je u prvim vekovima zbog stila života svedoka Hristovog vaskrsenja,
reč svedok ("mortyr") sve više i više počela da znači - mučenik.
U mnogim jezicima je to ostalo do današnjih dana.

Elem, mnogo puta sam imao priliku da razgovaram sa članovima Jehovinih Svedoka,


brat Toma
Sta ti to znaci jeretici?

Jehovini Svedoci su pravi hriscani.
JS svoje ucenje zasnivaju iskljucivo na Bibliji.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog nezasluženom radošću obilovao

Sta ti to znaci jeretici?

Jehovini Svedoci su pravi hriscani.
JS svoje ucenje zasnivaju iskljucivo na Bibliji.

Mislim da i sama znaš šta reč "jeretik" znači
jer si odmah posle toga napisala da ste vi "pravi hrišćani".

Nije pošteno da se pretvaraš da nešto ne znaš.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ja sam hrišćanin.

PS
Biblija, na kojoj zasnivate svoje učenje, kako je nastala i došla do vas.

Za njih, brate Servius, nisi. Kao što ni Slap, ni Toma, ni Mire, ni ja, ni bilo ko ko ne pripada njihovoj "zajednici" nije Hrišćanin.

Pratiš li youtube kanale verske sadržine? Američke kanale. Tu često možeš čuti "Christian this, Christian that", a to po difoltu (izvini za serblish) znači one koji slede Bibliju. Oni su Christians, mi smo Catholics, Orthodox. Istini za volju, pošteno je reći da pojedini ipak kažu Catholic Christians, i Orthodox Christians, (često se za katolike čak i ne kaže da su Hrišćani) ali determinutiv Christian je za njih sinonim, i označava kao prave Hrišćane, samo one koji slede Bibliju.

Na jednoj od rasprava oko moralnog pada u SAD, na kome su prisustvovali i sveštenici Katoličke i Pravoslavne Crkve, evangelistički pastor je na pitanja publike odgovarao "We Crhsitians this, we Christians that, misleći pri tome na svoju "zajednicu" i ostale protestante, jer je iznosio samo njima svojstvene doktrine, na pitanje pravoslavnog sveštenika, "what about our opinion on that subject", pastor, ali i deo publike je odgovorio "you are Orthodox, and Catholic". Sam ton odgovora je značio vi ste drugo, vi niste kao mi, mi smo Hrišćani.

Iz tog miljea, takvog sistema verovanja i mišljenja su proistekle sekte čiji akoliti ovde, na ovim prostorima, kao i na forumu svakoga ko ne pripada njihovoj zajednici i ne tretiraju kao Hrišćanina.

Ali, ni to čak nije najgore, taj ekskluzivitet tako čest kod sekti. Ne. Najgora stvar je u tome što sebe Hrišćanima nazivaju oni kojima je Hrist (jednima prikriveno, drugima otvoreno) stvoreno biće, dakle negiraju Božanstvo onoga na čije se ime navodno pozivaju.

A jednima i drugima je osnova za takvo mišljenje, tačnije tako tvrde, Biblija koju je kanonizovala Crkva za koju je Isus Hrist, Bog.
 
Natrag
Top