Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
A i Savle se nečega odreče te posta Pavle i nije goveče (Dela 9), baš kao ni neko - tamo daleko - koji, čoveče (jer nisi ti goveče - ništa manje no Savle dok ne posta Pavle te nek' i sam nisi sram da živ, a ne Bogu kriv, odeš odavle...), peva doveče - iz ranoga jutra za srećnije sutra... ta i svih Svedoka bez grdnih poroka! Jer iskreni jesu i vispreni te barem za njima kreni jer si, aman, tako taman, tek za kutak - taman i sraman, te nek' prijateljstvo sledi mučiteljstvo da od tamnog bude Bogu slavnog!
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
A i Savle se nečega odreče te posta Pavle i nije goveče (Dela 9), baš kao ni neko - tamo daleko - koji, čoveče (jer nisi ti goveče - ništa manje no Savle dok ne posta Pavle te nek' i sam nisi sram da živ, a ne Bogu kriv, odeš odavle...), peva doveče - iz ranoga jutra za srećnije sutra... ta i svih Svedoka bez grdnih poroka! Jer iskreni jesu i vispreni te barem za njima kreni jer si, aman, tako taman, tek za kutak - taman i sraman, te nek' prijateljstvo sledi mučiteljstvo da od tamnog bude Bogu slavnog!

Izdat veru i preći u sektu to, kao, nije porok, a meni je u mom kutku puno bolje nego u sektaškoj pustopoljini.
"Evo banke Milane moj, Milane moj, pevaj mi ti." (u originalu je ime malo drugačije)
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
A KOGA Bog (da Vraga tek ubije šlog) Poziva (te se Nada - iz svega kurziva - biće i odziva!) da izađe (te i sreću VEĆU nađe!) iz Vavilona (grada gde Sotona naslednik je Svetog trona al' pravo u mašti u njegovoj bašti!):

I posle ovog videh drugog Anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i Zemlja se zasvetli od slave njegove.
18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;
18:3 I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.
18:4 I čuh Glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, NARODE MOJ, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.

Apokalipsa (Otkrivenje), 18 (kome je polisa, te da l' za žmurenje?).

10:34 A Petar otvorivši usta reče: Zaista vidim da Bog ne Gleda ko je ko;
10:35 Nego u svakom narodu onaj koji se boji Njega i tvori pravdu, mio je Njemu.

Dela 10 (za nedela še'set, da budu i reset!)
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
U nedostatku svojih stihova kradeš stihove iz biblije ... za jednu banku previše pevaš ...
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
A ti odveć zevaš kraj tolike konkurencije umesto da stalno pevaš bez ijedne banke kada posećuješ tolike sastanke OVOLIKE konkurencije da ni uz sve prepotencije nemaš status Ekselencije... sve dok ne shvatiš šta već jesi ako ispratiš sve što ti pesnik te Božji vesnik koji pohađa Resnik ovde mesi da budeš i Lesi (jer kad' se Lesi kući vraća račune ne plaća te nek' ti plaća ne bude bez... saća da sve do Stalaća voda ti stajaća ne bude pijaća kao ni mokraća ako nije kraća od guštera zelembaća koji sred spanaća za glupost se samo laća jer ne zna da tek grožđe slatko daje gvožđe dok ti od spanaća plaća jest pest gaća jer stolica bude jarebica k'o golub u parku kad' ti, pak, pri jarku teret kao šeret sav izruči te te opauči da te još pouči kako glava prazna sama si je kazna kada te navede da pesnik prevede - tebe žedna preko mora ledna gde pak na pučini jesi u istini jer ti led otopi kao KALIOPI jer glupošću ROĐEN do sred mora vođen jesi te budi i Lesi: odluku, dobru, no ne u oktobru, konačno donesi te glupost otresi jer tad' si otresit te ovde potrebit te možeš potreVit kako tebe Levit 'vako šije a usput i mije kako god mu pamet htije sred zemlje Srbije, zemlje sve bludnije, no i sve budnije biće jer joj Rajska zora sviće te pametna biće, tebe posetiće, sebe podsetiće, kakva sada jeste kada je bez kreste a ona je simbol časti te nad sobom i nad grobom vlasti kad' u glupost, ta ne misliš pasti te nek' Đavo se ovlasti da ti glupost stane krasti kad' mu Gospod Zapovedi da si tako on privredi kad' ti glupost uneredi!
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Av, av ... zbog taštine skrenusmo sa zadane teme ovde i ja i Milan, pa molim nekoga, bilo koga, da osvetla obraz i meni i Milanu, pa napiše nešto smisleno o "Jehovinim svedocima" ovde.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jehovini svedoci se po mnogo cemu razlikuju od svih ostalih religija.Jedina religija na svetu koja se ne ustrucava da kaze ono sto smatra da jeste istina ,i koja to dokazuje navodima iz Biblije,i jos bitnije,koja zivi po onome sto misli!

Jedino po cemu su isti ,jeste verovanje da je Isus uskrsnuo u nedelju.

To naravno i nije toliko bitno,jer najvaznije je da je Isus vaskrsnut,da ga je Bog Otac vaskrsnuo.
Ipak malo mi je nelogicno da se nije ispunilo Isusovo prorocanstvo da ce biti tri dana i tri noci mrtav.
Meni je licno nelogicno da je vaskrsnut bas u nedelju zorom,jer tad je proslo negde oko dan ipo,cak ni puna dva dana.
Logicnije mi je da ga je Bog vaskrsnuo u ponedeljak.
Razlog za to je moje misljenje koje naravno ne mora da bude tacno,a nije ni toliko bitno.
Eto Srbija je ove godine imala praznik drzavnosti u sbotu,a praznovao se i ponedeljak,jer je subota bila neradni dan.
Zasto to ne bi primenjivali i Jevreji?
Ako su na praznik pashu hvatali Isusa i ubili ga ,a ta godina im je bila i jubilarna pedesetnica itd,zasto ne bi produzili sabat za jos jedan dan? Pod tim uslovom bi Isus bio vaskrsnut u ponedeljak.
Mislim da u originalnom tekstu stoji rec "dan posle sabata",a ne "Nedelja",tako da je prevod nedelja meni nelogican.
Zanima me vase misljenje o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Jehovini svedoci se po mnogo cemu razlikuju od svih ostalih religija.Jedina religija na svetu koja se ne ustrucava da kaze ono sto smatra da jeste istina ,i koja to dokazuje navodima iz Biblije,i jos bitnije,koja zivi po onome sto misli!

Jedino po cemu su isti ,jeste verovanje da je Isus uskrsnuo u nedelju.

To naravno i nije toliko bitno,jer najvaznije je da je Isus vaskrsnut,da ga je Bog Otac vaskrsnuo.
Ipak malo mi je nelogicno da se nije ispunilo Isusovo prorocanstvo da ce biti tri dana i tri noci mrtav.
Meni je licno nelogicno da je vaskrsnut bas u nedelju zorom,jer tad je proslo negde oko dan ipo,cak ni puna dva dana.
Logicnije mi je da ga je Bog vaskrsnuo u ponedeljak.
Razlog za to je moje misljenje koje naravno ne mora da bude tacno,a nije ni toliko bitno.
Eto Srbija je ove godine imala praznik drzavnosti u sbotu,a praznovao se i ponedeljak,jer je subota bila neradni dan.
Zasto to ne bi primenjivali i Jevreji?
Ako su na praznik pashu hvatali Isusa i ubili ga ,a ta godina im je bila i jubilarna pedesetnica itd,zasto ne bi produzili sabat za jos jedan dan? Pod tim uslovom bi Isus bio vaskrsnut u ponedeljak.
Mislim da u originalnom tekstu stoji rec "dan posle sabata",a ne "Nedelja",tako da je prevod nedelja meni nelogican.
Zanima me vase misljenje o tome?

Pozdrav Zaokret!

Evo odgovora na tvoje pitanje:

Постоје тренуци када Јевреји користе "дан и ноћ" да означе само део соларног дана 24 сата а не читавих 24 сата. На пример, 1 Краљевима 12:5, 12 говори о томе где Ровоам пита Јеровоама и Израелце да "оду на три дана", а затим да се врате. Ровоам није мислио три пуна соларна дана од 24 сата, уместо тога, део сваког од та три дана. Да је то тачно, види се по томе што су се људи вратили до њега ", на трећи дан." У Матеју 12:40 исто значење је да је "три дана и три ноћи" Исус боравио у Шеолу, дакле није постојао. Како чињенице указују, Бог га је вратио у живот на "трећи дан" (у петак је убијен, то је 1 дан, затим субота 2 дана и недеља 3.трећи дан, све скупа биће мртав 3 дана)! Јеврејски свештеници су јасно схватили да је то значење Исусових речи, јер, у њиховом настојању да блокирају његово ускрсење, цитирали су Исуса који је рекао: "После три дана бићу ускрснут-браћен у живот" а онда су тражили од Пилата да изда наредбу да " гроб да буде осигуран до трећег дана "-Мт 27:62-66; 28:1-6; можеш да упоредиш и друге примере у Постању 42:17, 18; Естер 4:16; 5:1.

:mig:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ma nema tu nikakvih krupnih problema.
Sto se mene tice mogao je Jehova da ga vaskrsne i u subotu.Hvala mu kad god da ga je vaskrsnuo.
Mene samo iritira par sitnica,Samo ime Sunday ,dan sunca ili nedelja nigde ne postoji u grckom tekstu.Ako se taj dan zove "prvi dan posle sabata" tako je trebao i da se napise (po mome shvatanju koje nije merodavno).
Nadalje ,Isus nije morao ni da citira Jonu za 3 dana i 3 NOCI,ako je to trebala biti samo simbolika po par sati od dva dana i jedan ceo dan da se racuna kao 3 dana.
Dovoljno je samo ono,"ustat cu treci dan i gotovo.
Nadalje ,mislim da ne bi trebalo tek tako odbaciti mogucnost da je Isus vaskrsnut u ponedeljak (onako, pisem bezveze, po mome razmisljanu koje ne mora da bude tacno.).
Da li bi nesto promenilo,ako bi ispalo na kraju da je Isus vaskrsnut u ponedeljak?
Po meni ne bi se nista promenilo,cak bi bilo logicno.
Tako bi se i na taj nacin odelili od takozvanih hriscana kojima je nedelja sveta!
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Ma nema tu nikakvih krupnih problema.
Sto se mene tice mogao je Jehova da ga vaskrsne i u subotu.Hvala mu kad god da ga je vaskrsnuo.
Mene samo iritira par sitnica,Samo ime Sunday ,dan sunca ili nedelja nigde ne postoji u grckom tekstu.Ako se taj dan zove "prvi dan posle sabata" tako je trebao i da se napise (po mome shvatanju koje nije merodavno).
Nadalje ,Isus nije morao ni da citira Jonu za 3 dana i 3 NOCI,ako je to trebala biti samo simbolika po par sati od dva dana i jedan ceo dan da se racuna kao 3 dana.
Dovoljno je samo ono,"ustat cu treci dan i gotovo.
Nadalje ,mislim da ne bi trebalo tek tako odbaciti mogucnost da je Isus vaskrsnut u ponedeljak (onako, pisem bezveze, po mome razmisljanu koje ne mora da bude tacno.).
Da li bi nesto promenilo,ako bi ispalo na kraju da je Isus vaskrsnut u ponedeljak?
Po meni ne bi se nista promenilo,cak bi bilo logicno.
Tako bi se i na taj nacin odelili od takozvanih hriscana kojima je nedelja sveta!
Promenilo bi se mnogo sto-sta! Prvo Jehova i Isus bi zaista ispali lazovi jer prorocanstvo koje govori da Isus nece postojati 3 dana ne bi bilo tacno sto bi ucinilo i da Biblija, Bozja rec izgubi kredibilitet i istinitost. Sva ostala prorocanstva bi bila sumnjiva i biblijska istina u celosti bi bila dovedena u pitanje!

Opet, veoma je pozeljno razmisljati kao sto ti cinis, naime i Biblija nas podstice na meditaciju o materijalu koji citamo. Na taj nacin bolje razumemo nameru naseg Kreatora, razumemo detalje o dogadjajima i ucesniicima dogadjaja koje Biblija opisuje, razmisljamo i uocavamo poruku koju nam Jehova upucuje i mnoge druge cinjenice od zivotne vaznosti.
:mig:
 
Natrag
Top