Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
90% оних који су ушли у ЈС-ке нису прије тога Библију ни отворили а камоли прочитали.

Prijatelju u Jehovine svedoke se ne "ulazi", kako ti kažeš, kao u bioskop ili pozorište, Jehovin svedok se postaje tek nakon temeljitog proučavanja Biblije i jasnog razumevanja Božje volje. To je potpuno lična odluka svakog pojedinca koji proučava Bibliju! Jehovini svedoci imaju nekoliko miliona biblijskih studija mesečno u celom svetu, ali ne odlučuju svi studenti da se krste kao Jehovini svedoci iz različitih razloga! Podatak koji si naveo nema apsolutno nikakve veze ni sa čim i totalno je netačan!
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Tripo 41 je potpuno u pravu, ja sam bivsi svedok i znam razloge zbog kojih se mnogi ne krste kod jehovinih svedoka.

I zasto napustaju organizaciju u proslim postovima sam navodio razloge.
Evo jednog!U ime jehove, i sina, i duha organizacije, a treba se ovako krstiti u ime oca, i sina, i svetog duha!!!

Gerakules je u pravu kad kaze da to vase krstenje nije biblijsko.

Jedno pitanje za jehovine svedoke zasto ne odgovarate na gerakulesov #150-ti post najveca prevara biblije jS novi svet tema, u stvari ja znam prosto vasa organizacija nije hriscanska,
a momci su vam to dokazali raznim stihovima iz biblije, na koje vi nemate adekvatne argumente.

Ti si u pravu kad kazes da se tamo neulazi, pa vi ih sami uvlacite unutra iz njihovih stanova,kuca,sa ulica itd.

Jer ih hvatate na nepoznavanje pisma svakog pocetnika kog uspete prevariti oni na 90% ne razumeju bibliju, jer da je razumeju nikad nebi usli u zal jehovinih svedoka.I to vase krstenje je isto tako nerazumno sasvim nije biblijsko.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
http://serbianforum.org/religija/67090-jehovini-svedoci-81.html#post695234

Dragi moji prvo pročitajte post i onda pokažite to vaše pravo lice hrišćasntva koje se krsti u ime ELOHIMA mnoštva što prestvlja jedninu.
Konkretno: Dragi moji kažite vi forumašima kome ste se vi to krstili?, zašto se se krstili? boldovano da vam ne promakne, već da svedočite vašu veru zvanične teološke jedine hristove crkve.
A onda dragi moji da obijasnite kojega GOSPODARA od ELOHIMA mnoštava što prestavlja jedninu služite?? jer u Novi Svet lepo piše da se dva gospodara ne može služiti. boldovano i vaš odgovor da bude, da nas preobratite kako bi nas spasili.

A ako to neznate, čekaćemo dok pitajte filološki fakultet, ali budite ljubazni pa KAŽITE i nama tu svetu pobožnu tajnu spasenja i ne zaboravite jer ako to krijete nećete biti pravi pred ELOHIMIMA mnoštva što pestavjaju jedninu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Bog je jedan kroz koga je sve postalo po volji oca bog koji se ovaplotio i stao covekom.

COPY

HRISTOS KAO STVORITELJ
Ako sledimo često citirani tekst koji kaže da je Hristos, Reč, Bog, onda čitamo: „Sve je kroz
nju postalo, i ništa, što je postalo, nije postalo bez nje“ (Jv 1,3). Pošto nijedno dodatno objašnjenje
ove Reči ne može da je učini još jasnijom, čitamo u Jevr. 1,1‐4: „Bog, koji je od davnine
mnogo puta i na mnogo načina govorio našim očevima preko proroka, u ove poslednje
dane progovorio nam je preko Sina, koga je postavio za naslednika svega, čijim
posredstvom je i svet stvorio; on je odsjaj njegove slave i odraz njegovoga bića, koji sve
nosi svojom silnom rečju, koji je izvršio očišćenje od greha i seo s desne strane veličanstva
na visinama i postao toliko silniji od anđela ‐ koliko je nasledio ime uzvišenije od njihovoga.“
Apostol Pavle upućuje Kološanima još snažnije riječi. Govoreći o Hristu kao o Onom kroz
kojega smo otkupljeni, Pavle Ga opisuje kao Onog „Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je
rođen prije svake tvari. Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što
se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza
nj i za nj sazda. I on je prije svega, i sve je u njemu.“ (Kološanima 1,15‐17)
Ovaj divni tekst trebalo bi pažljivo proučavati i često o njemu razmišljati. U celom svemiru
ne postoji ništa što Hristos nije stvorio. On je stvorio sve što postoji na Nebu i na Zemlji; On je
stvorio i vidljivo i nevidljivo. Svi prestoli i gospodstva, sve vlasti i sile na nebu zahvaljuju
Njemu za svoje postojanje. I pošto je On pre svega i Stvoritelj svega, onda sve postoji kroz
Njega i kroz Njega se sve održava. Ovo je istovetno sa onim što piše u Jevr 1,3 da On sve nosi
svojom silnom rečju. Nebesa su stvorena tom rečju i tom istom rečju ona se drže na svom
mestu i čuvaju od razaranja.
S ovim u vezi nemoguće je prevideti Is 40,25.26: „S kim ćete me dakle izjednačiti da bih
bio kao on? veli Sveti. Podignite gore oči svoje i vidite; ko je to stvorio? ko izvodi vojsku
svega toga na broj i zove svako po imenu, i velike radi sile njegove i jake moći ne izostaje
nijedno?“ Ili, kako u izvornom Jevrejskom prevodu stoji mnogo odlučnije: „od Njega, koji je
veliki u moći i snažan u sili – niko ne može pobeći.“ Da je Hristos taj Svetac koji nebesku
vojsku zove po imenu i održava je na svom mestu, vidi se i iz drugog dela ovog poglavlja. On je
taj o kome se kaže: „ ...Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu
našemu.“ „Evo, Gospod Bog ide na jakoga, i mišica će njegova obladati njim; evo plata je
njegova kod njega i delo njegovo pred njim. Kao pastir pašće stado svoje; u naručje svoje
sabraće jaganjce, i u nedrima će ih nositi, a dojilice će voditi polako.“ (Stihovi 3.10.11)
Biće dovoljno još jedno svedočanstvo kada razmatramo Hrista kao Stvoritelja. To je svedočanstvo
koje dolazi lično od Oca. U poslanici Jevrejima čitamo da nam Bog govori preko Sina
i o Njemu se kaže: „I da mu se poklone svi anđeli Božji.“ Dok o anđelima kaže: „Koji vetrove
čini svojim anđelima i plamenove ognjene svojim slugama,“ Otac, naprotiv, o svom Sinu
kaže: „Tvoj presto, Bože, stoji u sve vekove i palica pravednosti je palica tvoga carstva.“
Dalje, Bog Otac nastavlja: „Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju i nebesa su dela tvojih
ruku“ (Jevr 1,6‐10). Ovde vidimo da Bog Otac oslovljava svoga Sina kao Boga i o Njemu kaže:
„Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju i nebesa su dela tvojih ruku.“ Ako Otac ukazuje
ovu čast svome Sinu, ko je čovek da ne učini isto? Ovim možemo da završimo direktna sve12
dočanstva o Božanstvu Hrista, kao Stvoritelja svih stvari.
Nužno je još nešto napomenuti. Niko ne treba da pomisli da smo uzvisili Sina na račun Oca
ili da smo želeli da potcenimo Oca. To nije tako jer su interesi i Oca i Sina isti. Mi poštujemo
Oca poštujući Sina, i u potpunosti smo saglasni sa rečima koje je apostol Pavle rekao: „Mi
imamo jednoga Boga Oca, od koga je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista,
kroz koga je sve postalo, pa i mi ‐ njegovim posredstvom“ (1. Kor 8,6). To je u skladu sa istinom
koju smo već razmatrali, da je Bog kroz Njega stvorio sve svetove. Konačno, sve stvari
proizilaze od Boga Oca; čak i Hristos lično proizilazi od Oca, ali bila je Očeva volja da u Hristu
živi sva punina Božanstva i da je On taj koji neposredno delovao u svim delima stvaranja. Naše
istraživanje ima za cilj da u potpunosti objasni jednakost Hrista sa Ocem, da bi se bolje mogla
razumeti i ceniti Njegova sila kojom nas spasava.

Christ and His Righteousness
By Ellet Joseph Waggoner

Zasto bih ja morao verovati izmisljanjima kule strazare, kad je ovde sve jasno kao dan, neka kazu forumasi.

Jasno se dokazuje da je isus stvoritelj svega tj(JHVH) a ti dokazi obratno ako mozes.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Bog je jedan kroz koga je sve postalo po volji oca bog koji se ovaplotio i stao covekom.


"KULT" znaš li šta je?
Kultovi dok HUMANIZUJU Boga istovremeno OBOGOtvore čeveka! boldovano da ne promakne Sotonska smicalica.

Dragi moj ono što vas filološki fakultet uči ništa drugo do "KULT" koji potkopava veru u istinitoga Boga i Oca našega JEHOVU da bi odvratili NEUPUĆENE ljude od istine koja je većni život.

Dragi moj gerakules znaš li ti šta je večni život? boldovano
Nemoj samo reći da je to LAŽ koju ovde širite huleći na JEHOVIN sveti duh.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da li ti uopšte znaš šta se studira na filološkom fakultetu?


Dragi moj to što se tamo studira jeste KULT koji ti ovde širiš kao:

Zbunjujuće i kontraverzne dezinformacije da odvraćate ljude od poslušnosti Bogu i Ocu našemu JEHOVI!

Studira se kako da HUMANIZUJETE jednog istinitog Boga, dok istovremeno kako da OBOGOtvorite čeveka!

Dragi moj biblija nije grčka mitologija kako je vi ovde prodavate po studiranju filološkog fakulteta. Opet dobri ste vi ljudi, pošteni i vredni ali zavedeni filološkim dogmama i zabludama.

Nego imaš li ti odgovor na ovo:

Dragi moji kažite vi forumašima kome ste se vi to krstili?, zašto se se krstili? boldovano da vam ne promakne, već da svedočite vašu veru zvanične teološke jedine hristove crkve.
A onda dragi moji da obijasnite kojega GOSPODARA od ELOHIMA mnoštava što prestavlja jedninu služite?? jer u Novi Svet lepo piše da se dva gospodara ne može služiti. boldovano i vaš odgovor da bude, da nas preobratite kako bi nas spasili.

ili recimo ovo:


ne sramoti tu tvoju crkvenu teologiju nego ljubazno obijasni forumašima kome se to Toma onda klanjao a da nije bio ukoren? boldovano da ne promakne
Da vidimo zašto su te Jehovini Svedoci izbacili a ti kivan.

Evanđeliziraj dragi moj gerakules forumašima kao sledbenik Hrista ono što tu citiraš, hajde obijasni i nama kome se to Simon Petar kao grešan čovek na kolenima klanjao da bi ga obožavao?
Dragi moj gerakules, ja ti pomažem da sam sebi raskopavaš crkvenu zabludu.[
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
napisao AApocketz:
Dragi moj gerakules znaš li ti šta je večni život? boldovano

odgovor od gerakulesa:
Znam isus hrist gospod moj i bog moj.On je put istina i zivot vecni to su isusove reci.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Govorio si negde da je tripo 41 napisao da boga nikad niko nije video a sta ovde pise ako umes da citas.

(jovan 1:18)
18 Ниједан човек никада није видео
Бога. Јединорођени Син, који је Оцу најбли-
жи, он га је обзнанио.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Molim, uljudite komunikaciju! Nisu dozvoljene uvrede bilo koje vrste.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
67
napisao AApocketz:
Dragi moj gerakules znaš li ti šta je večni život? boldovano

odgovor od gerakulesa:
Znam isus hrist gospod moj i bog moj.On je put istina i zivot vecni to su isusove reci.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Govorio si negde da je tripo 41 napisao da boga nikad niko nije video a sta ovde pise ako umes da citas.

(jovan 1:18)
18 Ниједан човек никада није видео
Бога. Јединорођени Син, који је Оцу најбли-
жи, он га је обзнанио.

Svi lazni kultovi proroci kletve nevidljive ucene ce biti kaznjene božjom voljom
 
Natrag
Top