Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za Nemanjo


Prijatelju izjasni se koga si ti imao u vidu da je kult-as ako si imao u vidu mene ja nepripadam nijednoj religiji,sekti ili kultu.


Ja izucavam bibliju samostalno i slobodnog misljenja moj razum ili um nikad vise nece kontrolisati nijedna organizacija crkva itd,

A kula strazare tim bolje.A ovi stihovi su za JS.

(matv. 7:15)а мало је оних који га проналазе.”
15 Још им рече: „Чувајте се лажних про-
рока који вам долазе у вуненој одећи као
ов це, а изнутра су вукови који прождиру.

Matej 5 i to od 44 do 48

44 А ја
вам кажем, волите своје непријатеље* и
чи ните услуге онима који вас мрзе и љуте,
и молите се за ваше прогонитеље и силеџи -
је, 45 да бисте били синови вашег Оца који
је на небесима који обасјава сунцем својим
добре и лоше, и шаље кишу на зле и пра -
вед не. 46 Ако волите само оне који вас во -
ле, чему вам то служи? Па зар и бестидни-
ци не воле оне који њих воле?
47 И ако поздрављате само своју браћу,
шта то нарочито чините? Зар то исто не ра -
де и незнабошци?
48 Будите савршени као што је савршен и
ваш Отац.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
"KULT" pa kult šta drugo može biti do onih što od Božije istine prave laž ili od Isusovog evanđelja ruglo i sve zbog crkvenih običaja.

Cilj kulta je da HUMANIZUJU Boga dok istovremeno OBOGOtvore čeveka! boldovano da ne promakne Sotonska smicalica.

Ono što filološki fakultet uči nije ništa drugo do "KULT" koji potkopava veru u istinitoga Boga i Oca našega JEHOVU da bi odvratili NEUPUĆENE ljude od istine koja je većni život.

Zato i citiram: „Чувајте се лажних про-
рока који вам долазе у вуненој одећи као
ов це, а изнутра су вукови који прождиру.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
67
"KULT" pa kult šta drugo može biti do onih što od Božije istine prave laž ili od Isusovog evanđelja ruglo i sve zbog crkvenih običaja.

Cilj kulta je da HUMANIZUJU Boga dok istovremeno OBOGOtvore čeveka! boldovano da ne promakne Sotonska smicalica.

Ono što filološki fakultet uči nije ništa drugo do "KULT" koji potkopava veru u istinitoga Boga i Oca našega JEHOVU da bi odvratili NEUPUĆENE ljude od istine koja je većni život.

Zato i citiram: „Чувајте се лажних про-
рока који вам долазе у вуненој одећи као
ов це, а изнутра су вукови који прождиру.

Dobro receno
Sotona uvek gleda da odnese sto vise moze da umanji moc božiju...al ni to mu nece poci za rukom

Jednom je bilo receno i dolazi nam opet
Receno je(necu sve da citiram):
5. I koji je vaskrsao u treći dan, po Pismu.

6. I koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca.

7. I koji će opet doći sa slavom, da sudi živim i mrtvim; Njegovom carstvu neće biti kraja.

8. (Verujem) i u Duha Svetoga, Gospoda Životvornog, koji od Oca ishodi,[18] koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi; koji je govorio kroz proroke.

9. (Verujem) u jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.

10. Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.

11. Čekam vaskrsenje mrtvih.

12. I život budućega veka. A m i n.


PONOVNI DOLAZAK JE BLIZU...
a moj savet ljudima Nevernici nek se pokaju, jer je božoja volja i slava velika
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Vi nemozete da razumete sta je kult jer ste sami kultasi, ja sam obecao AApocketu da cu mu dokazati da je on a koliko vidim i ti ,oba ste u istoj zamki.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани,

Прво, велики поздрав за све, мир Вам од Господа и Спаса нашега Исуса Христоса.

Култ (латинска реч, гајити, поштовати) је један од основних делова религије (остала три су догма (грчка реч, правило, поука. У Хришћанско – православном смислу: систематско научно излагање учења о Богу и о вери, које искључује учење о моралу), верска заједница и морал (латинска реч, значи обичај, скуп обичаја))

У православљу култ поодразумева богослужбене радње (молитву, благосиљање). Култ је спољна манифестација догме.
Циљ култа (у православљу) уопште није да „хуманизује човека“ али се у потпуности слажем да је циљ култа (који је манифестација догме) да обожи човека. Јер је човек једино створено од Бога које може да постане образ и подобије Божје (дата му је и слобода да изабере да ли то и жели).

Шта филолошки факултет учи везано за реч култ данас не бих знао. Али знам шта филологија говори за ту реч и то сам написао.

Заправо, колико ја знам, а исправите ме уколико грешим, ЈС немају, нити гаје било какав култ , па ми уопште није јасно због чега се осећају прозваним? За остале (ту укључујем и себе) ми је јасно уколико се осећају прозванима.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
67
Ja nisam za kult...nit me interesuje tako nesto
a i ne dotice me
samnom je bog i verujem u njega
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
A kako ti se zove bog prijatelju poznato je da samo neznabosci daju ime bogu.

A da nije mozda jehova jadan nebio a matereti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
A kako ti se zove bog prijatelju poznato je da samo neznabosci daju ime bogu.

A da nije mozda jehova jadan nebio a matereti.


Z

Nema potrebe provocirati kako bi kušali! uzmite si malo vremena oko vašeg zvaničnog stava jer čekamo vaše argumente.

[WARNING]Molim, uljudite komunikaciju! Nisu dozvoljene uvrede bilo koje vrste.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Ponavljam post#151.

Pitam JS ovde, pred forumom, da se izjasne: dali se odricu imena gosppodnja, oca i sina i svetoga duha, tj hrista boga spasitelja i svedrzitelja nasega.
Kome ce se pokloniti svako pleme, i svako koleno na zemlji, i pod zemlju, na nebu, i pod nebom, i koga ce da prizna svaki jezik u dan, kad dodje u svoj svojoj slavi na oblacima, kada ce ga videti svako oko od zivotinja,svih gadova, i coveka i andjela do demona i djavola.

I koji rece jasno, koji ima uho neka cuje,da nema drugog imena, pod nebom, i na zemlji, pod kojem vi ljudi mozete da se spasite,jer ja sam put i istina i zivot, jer ja sam alfa i omega zivot i smrt,zivot vecni.
Slava vecna da je u Nasega jedinoga boga, koji je u ocu, i otac u njemu, jer on i otac su jedinosusni u duhu, amin.

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Koje ti to argumente cekas argumenti su ti dani na svim temama a ako hoces da razumes nase argumente evo ti prijaeljski savet.

1)promeni bibliju.

2)Izidji iz kule strazare i samostalno izucavaj bibliju.

3)Spasices se licimerja u kraljevskoj dvorani i robstva kule strazare.

4)Nemoras biti pravoslavac ili katolik ili pripadnik bilo koje vere, sve religije lazu u svoju korist u korist obogacenja.

5)Budi samim sobom tj budi svet kako to nas otac hoce.

6)Priznaj boga oca!!! i sina!!! i sv. duha!!!

7)Da bi ti se oci otvorile i dabi video istinu.

8)20 Али знамо и да је Син
Бож ји дошао и дао нам разум да можемо
упозна ти истинитог Бога. Преко његовог
Сина, Ису са Христа, ми смо у јединству с
истинитим Богом. То је истинити Бог и вечни
живот.

9)(1 timotiju 3:16) 16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.
(jovan 1:14)14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.

I nemojte stavljati ljude u zabludu otac (nema pocetak a sin ima on sam kaza ja sam alfa i omega pocetak i svrsetak) i nemojte imati drugih bogova osim mene, jer ja sam onaj koji je sve stvorio voljom oca, i ja sam koji vas je otkupio skupo,ja sam istina,put,izivot vecnii samo kroz mene se mozete spasiti, jer nema drugog imena pod nebom osim mojeg a zovem se (Rec)(Otkrivenje )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
67
Bog je jedan jedini i verujem u njega.

Nema potreba vise da dolazim ovde jer sami neki pojedinci misle da znaju, a ne znaju sta govore

Mozda nisu dobro spoznali Boga.

Meni ne mozes uturiti ta jehovna neznam ti sta i kako se zovu....

Pravis laznu sliku ljudima a to nije dobro...
POVLACIM SE ODAVDE...

I NARODE BOG JE UZ VAS UZ SVAKOG OD VAS VERUJTE JER ON VERUJE U VAS
 
Natrag
Top