Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li znate da postoji prorocanstvo o dolasku Hrista u I veku nase ere?
Da li su to Jevreji znali,i sta su ocekivali od Hrista i da li ga jos cekaju?
Danilo, glava 9
24 Sedamdeset je nedelja određeno tvom narodu i tvom gradu svetom da se svrši prestup i da nestane greha i da se očisti bezakonje i da se dovede večna pravda, i da se zapečati utvara i proroštvo, i da se pomaže Sveti nad svetima.
25 Zato znaj i razumi: Otkada iziđe reč da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedelja, i šezdeset i dve nedelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vreme.
26 A posle te šezdeset i dve nedelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata.
27 I utvrdiće zavet s mnogima za nedelju dana, a u polovinu nedelje ukinuće žrtvu i prinos; i krilima mrskim, koja pustoše, do svršetka određenog izliće se na pustoš.
Da li znate kad je pocelo ,a kad se zavrsilo tih 70 nedelja?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
457 p.n.e do 34 n.e.
blizu si 455PNE do 36 NE.
Danilo, glava 9
25 Zato znaj i razumi: Otkada iziđe reč da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedelja, i šezdeset i dve nedelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vreme.
Za ovo nam koriste sledeci dogadjaji
A.povratak Jevreja u Jerusalim 537PNE (verovatno je laodikejja mislio da treba uzeti 539 godinu kad je Kir dao naredbu da krenu iz Vavilonskog ropstva ,umesto da racunaju da su u Jerusalim usli nakon prorockih 70 godina )
B.Јездра 7:6-27 Nije bio ovlascen da sazida jerusalimske zidine.
Свето писмо – превод Нови свет
6 Тај Јездра је дошао из Вавилона. Он је био писар добро упућен у Мојсијев закон*,+ који је дао Јехова, Израелов Бог. Краљ му је дао све што је тражио, јер је Јехова, његов Бог, био уз њега*.
7 Неки од Израелаца, од свештеника, Левита,+ певача,+ вратара+ и храмских слугу*+ отишли су у Јерусалим седме године владавине краља Артаксеркса. 8 А Јездра је дошао у Јерусалим петог месеца, седме године владавине тог краља. 9 Првог дана првог месеца кренуо је из Вавилона, а првог дана петог месеца стигао је у Јерусалим, јер је његов добри Бог био уз њега.+ 10 Јездра је одлучио у свом срцу* да истражује Јеховин закон, да поступа по њему+ и да његовим прописима и наредбама поучава народ у Израелу.+
11 Ово је препис писма које је краљ Артаксеркс дао Јездри, свештенику и писару, добром познаваоцу заповести и прописа* које је Јехова дао Израелу:
12 * „Артаксеркс,+ краљ над краљевима, свештенику Јездри, преписивачу Закона Бога небеског: Мир теби! 13 Издао сам наредбу: Ко год у мом краљевству од израелског народа и његових свештеника и Левита жели да пође с тобом у Јерусалим, нека иде.+ 14 Јер тебе шаљу краљ и његових седам саветника да испиташ да ли се Закон твог Бога, који ти је поверен*, примењује у Јуди и Јерусалиму, 15 и да однесеш сребро и злато које су краљ и његови саветници добровољно дали Израеловом Богу, који пребива у Јерусалиму, 16 и све сребро и злато које ћеш прикупити у целој вавилонској покрајини, заједно с поклоном који народ и свештеници добровољно дају за дом свог Бога у Јерусалиму.+ 17 Тим новцем одмах купи јунце,+ овнове,+ јагањце+ и све што је потребно за приносе од жита+ и приносе од вина*,+ па све то принеси на олтару дома вашег Бога у Јерусалиму.
18 „Са преосталим сребром и златом ти и твоја браћа учините онако како сматрате да је добро, по вољи свог Бога. 19 Све посуде које си добио за службу у дому свог Бога однеси пред Бога, који пребива у Јерусалиму.+ 20 И све што још треба да набавиш за дом твог Бога подмири из краљеве ризнице.+
21 „Ја, краљ Артаксеркс, издао сам наредбу свим ризничарима на подручју западно од Еуфрата*: Све што свештеник Јездра,+ преписивач Закона Бога небеског, затражи од вас, дајте му без одлагања, 22 и до 100 таланата* сребра, 100 кора* пшенице, 100 бати* вина,+ 100 бати уља,+ а соли+ неограничено. 23 Нека се све што нареди Бог небески ревно изврши за дом Бога небеског,+ да његов гнев не би дошао на краљеву земљу и на његове синове.+ 24 Још вам се даје на знање да се ниједном свештенику, Левиту, музичару,+ вратару, храмском слуги+ ни ономе ко ради на Божјем дому не сме наметнути порез, данак+ ни путарина.
25 „А ти, Јездра, по мудрости коју ти је дао твој Бог, постави познаваоце закона и судије да суде целом народу на подручју западно од Еуфрата*, свима који знају законе твог Бога. А оне који их не знају, ви поучите.+ 26 Свакога ко се не буде држао Закона твог Бога и краљевог закона треба одмах казнити: погубити, прогнати, новчано казнити или бацити у затвор.“
27 Нека је хваљен Јехова, Бог наших предака, који је подстакао краља* да украси Јеховин дом у Јерусалиму!+
C.Немија 2:1-3
2 Месеца нисана, двадесете године владавине краља Артаксеркса, пред њим је стајало вино, а ја сам као и обично узео вино и дао га краљу.+ Никада раније пред њим нисам био тужан. 2 Зато ми је краљ рекао: „Зашто ти је лице тужно кад ниси болестан? Мора да је нека туга у срцу.“ Тада сам се много уплашио.
3 Затим сам рекао краљу: „Нека је краљ жив довека! Како да не будем тужан кад град у ком су гробови мојих предака лежи у рушевинама, а врата су му спаљена?“
4 Краљ ме је тада питао: „Шта онда желиш?“ Ја сам се одмах помолио Богу небеском.+ 5 Затим сам рекао краљу: „Ако је краљу по вољи и ако сам као твој слуга стекао твоју наклоност, пошаљи ме у Јуду, у град где су гробови мојих предака, да га обновим.
6 Краљ ме је пред краљицом, која је седела поред њега, упитао: „Колико ће трајати твоје путовање и кад ћеш се вратити?“ Кад сам му рекао кад ћу се вратити, краљу је то било по вољи и пустио ме је да идем.
Dolaskom Nemije nakon toga u Jerusalim sa naredbom od cara Artakserksa pocinje obnova Jerusalima 455PNE.
Tada zapocinje prorecenih 70 nedelja,naravno ne doslovnih jer se to ne bi desilo za godinu ipo dana ,vec je rec o prorockim nedeljama ,Dan za godinu.Posto 70 nedelja imaju 490 dana rec je od 490 godina koje se zavrsavaju krajem 36 NE. (nulta godina ne postoji).
Posto nas zanima vreme kad je Isus postao Hrist oduzmite 7 godina i dobijete 29 NE.
Jevandjelista kaze da je tada Isus imao oko 30 godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto se tice 457 godine, tada je Artakserks izdao zapovest da se Jerusalim sazida.

I kada se sagledavaju dogadjaji iz Danila - dolazi se tacno u vreme kada je Isus krsten 27 godine nove ere, razapet 31, i zavrsetak ovog prorocanstva 34 godine sa potpunim odbacivanjem Mesije od strane Jevreja ubistvom prvomucenika Stefana.

Inace, Isus je rodjen izmedju 2 i 3 godine pre nove ere.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sto se tice 457 godine, tada je Artakserks izdao zapovest da se Jerusalim sazida.

I kada se sagledavaju dogadjaji iz Danila - dolazi se tacno u vreme kada je Isus krsten 27 godine nove ere, razapet 31, i zavrsetak ovog prorocanstva 34 godine sa potpunim odbacivanjem Mesije od strane Jevreja ubistvom prvomucenika Stefana.

Inace, Isus je rodjen izmedju 2 i 3 godine pre nove ere.
Tiberije je vladao od 14NE ,tako da je 15godina Tiberija upravo 29NE.
Te godine se krstio Isus. Ubijen je nakon 3,5 godine ,a nakon 3,5 godine ap.Petar krstenjem Kornelija otpocinje eru propovedanje nejevrejskim narodima,i tako se zavrsilo svih 490 godina.
Mozda ti je to lakse da nadjes svoju gresku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Luka racunao od 12, 13 kada je bio vojskovodja i suvladar sa Oktavijanom.
Hahahahaha,
ne budi smesan,
pa ni onda ljudi nisu bili maloumni.
godine carovanja su jedno,a godine vojvodovanja drugo,a godine kaplaruisanja trece. Da neces da mu uracunas i kaplarsku sluzbu?
to ni blesavom ne bi palo na pamet.
Svakom caru se racunaju godine carovanja,predsedniku predsednikovanja itd.
Kad bi se odrekao svoje prorocice bio bi mnogo razumniji da shvatis.
Luka, glava 3
1 U petnaestoj godini vladanja ćesara Tiverija, kad beše Pontije Pilat sudija u Judeji, i Irod četvorovlasnik u Galileji, a Filip brat njegov četvorovlasnik u Itureji i u trahonitskoj, i Lisanija četvorovlasnik u Avilini, 2 Za poglavara svešteničkih Ane i Kajafe, reče Bog Jovanu sinu Zarijinom u pustinji...
Nadalje da ne bude zabune,dodaje se i vreme Pontija Pilata kao sudije,pa Iroda i Filipa,Ana,Kajafa..,ali dovoljno je reci samo 15 godina vladavine Tiberija. dal je kao vojvoda mogao da vlada celim svetom ili samo svojim vojvodstvom? naravno da nije,ali farisejsko saplitanje ima svuda.
 
Natrag
Top