Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je, sotona je stajao iza svih određivanja datuma. Tako je bilo 1843., 1844. ..... 1914., 1975. i mnoštvo drugih. Što je najgore, ta sotonska rabota do dana današnjeg milijune ljudi unesrećuje držeći ih u svom zarobljeništvu.

Pitam se samo kako im to nije postalo jasno i prvog dana, jer u Pismima doslovno stoji da taj dan niko ne zna, dakle ni da se može izračunati. No, oni su poverovali, i svoje kultove izgradili i održavaju na sotonskoj laži.

No, to ne čudi, jer njima je kao i svima Scriptulatorima, Novi Zavet tek metafora, a Isus, čini se, upravo zbog takvog stava prema Njegovoj reči, neko ko ne zna šta govori.

Iz takvog tretiranja Isusa i Njegovih reči, može se izvući samo jedan zaključak, da On, njima i nije Reč, da im nije Bog, što jedni MIleriti (EGWisti) prikrivaju, propovedajući nekakvo "trojstvo" bića koje su nekako Bog, dok drugi, koji su ovde tema otvoreno priznaju, nazvajući se svedocima nekakvog "jehove"(Iako je svima poznato da jehova nije ime Boga). I jedni i drugi poistovećuju Tvorca sa stvorenjem - arhanđelom Mihealom.

Naravno, kao i u svemu, tako i u ovome, Mileriti, padaju u kontradikciju sa PIsmima, ne samo činjenicom da Duhu Svetom pripisuju promenljivost poruke (to čine da bi odbranili svoje bogohulne budalaštine) nego i potpunim nepoznavanjem jezika na kojima su Pisma pisana (Mikhael ne znači "kao Bog", nego "ko je kao Bog" ili tačnije "niko nije kao Bog"), prelaženjem preko činjenice da je sanehedrin Isusa hteo da ubije upravo zato jer je za sebe rekao da je Ego Eimi, a isto je grčki prevod YHWH.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pitam se samo kako im to nije postalo jasno i prvog dana, jer u Pismima doslovno stoji da taj dan niko ne zna, dakle ni da se može izračunati. No, oni su poverovali, i svoje kultove izgradili i održavaju na sotonskoj laži.

Isti ste, oni lažno proriču, a vi uopšte ne spominjete da će Isus doći.

Novi Zavet tek metafora,

Zar ima nova nauka u NZ. Kakav je to tvoj bog koji bi dao neku istinu, a onda rekao ima neka nova istina koja sada dolazi.

Naravno konkretno nećeš izneti ništa jer je tvoj nivo diskusije samo formalno iznošenje stavova.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zar ima nova nauka u NZ. Kakav je to tvoj bog koji bi dao neku istinu, a onda rekao ima neka nova istina koja sada dolazi.

Ima. :) Itekako nova. Potpuno je novo da Bog nije samo Otac. Židovima se Bog u Starom zavjetu objavio kao Otac, a tek u Novom zavjetu Bog se ljudima objavljuje i u osobama Sina i Duha Svetoga. Dakle, tek novozavjetnom objavom Bog nam se potpuno objavljije i otkriva kako je Trojstven - Trojedini. Jedan je Bog = Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh Sveti.

Naravno konkretno nećeš izneti ništa jer je tvoj nivo diskusije samo formalno iznošenje stavova.

Tvoj nivo diskusije je jogunasta drskost. Ti nećeš diskutirati argumentirano i na temelju novozavjetnih tekstova, jer ih mrziš. A mrziš ih jer u novozavjetnim spisima nalazimo istinitog Boga Sina i istinitog Boga Duha Svetog, a po tvome vlastitom priznanju to je sotonsko vjerovanje i sotonsko naučavanje.

Ako sam ovdje što lažno protiv tebe napisao, dokaži da sam lagao. Citiraj sam sebe gdje si napisao kako je: Sin istiniti Bog, ili gdje si napisao da je Duh Sveti istiniti Bog.

P.S. Ukoliko sada odbiješ ozbiljnu i svetopisamskim tekstovima argumentiranu diskusiju, neću ni ja više trošiti vrijeme na tvoje podvale, insinuacije, vrijeđana, trovanja istine i ostale blasfemičnosti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako sam ovdje što lažno protiv tebe napisao, dokaži da sam lagao. Citiraj sam sebe gdje si napisao kako je: Sin istiniti Bog, ili gdje si napisao da je Duh Sveti istiniti Bog.

I? Da li se je udostojio odgovora? Da li se potrudio da sam sebe falsfikuje da bi tebe, a time i sve ostale koji ne pripadaju njegovom kultu prikazao lažovima? Ili ga i to mrzi, jer on je "perfectii" a mi nedostojni da i posumnjamo u "nauku" koju propoveda?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pitam se samo kako im to nije postalo jasno i prvog dana, jer u Pismima doslovno stoji da taj dan niko ne zna, dakle ni da se može izračunati. No, oni su poverovali, i svoje kultove izgradili i održavaju na sotonskoj laži.

No, to ne čudi, jer njima je kao i svima Scriptulatorima, Novi Zavet tek metafora, a Isus, čini se, upravo zbog takvog stava prema Njegovoj reči, neko ko ne zna šta govori.

To ti EGWjatista zablutivi kultista tvrdis a ne Adventisti.


Evo kako Adventisti veruju u Hrista

4. Bog Sin. Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božiji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost živi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Božiju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve.
(Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Darth:
Iz takvog tretiranja Isusa i Njegovih reči, može se izvući samo jedan zaključak, da On, njima i nije Reč, da im nije Bog,[/QUOTE]
Laz, Laz, Laz!

Tako Darth EGWajtista laze citaoce na forumu. Tekst koji sam prilozio upravi to dementuje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Mytery,
Prema tvojoj izjavi "nije nikad postojao datum" vidim da ti nije poznato sta su JS propovedali 1960 - 1975.
Procitaj moje iskustvo koje sam prilozio sa JS Seryom u Parizu koji mi je tvrdio da 1. januar 1975 godine mene vise nece biti jer pocinje Armagedon toga dana i svi koji nisu JS bice unisteni. To je na vekliko propovedano onih godian.
Drugo, naveo sam listu datuma koji su vase vodje objavljivale od 1872 pa sve do 1975.

Ako ti kazes da je iza toga sotona, mozda si u pravu, ali to su isjavljivali vase vodje, pa zar mislis da je i iza njih stajao sotona?

Izvini Marko,
ali moram da se umesam.
Ja ti odgovorih na to tvoje pitanje na Biblijskoj hronologiji,ali i ovde i svugde gde treba.

Brkas babe i zabe.
Strazar ima zadatak da cuva ostale ,ali nikaki ne da spava.
Cim vidi nesto veoma sumnjivo on treba dati znak za uzbunu da zatrubi da ga svi cuju.

Carls Rasel je bio nas Prvi takav strazar i izuzetno dobro je izvrsio svoj zadatak.
On je cak 20 godina pre 1914 objavio da se tada zavrsava prorecenih 7 vremena i gazenje Jerusalima,kada isus Hris prima Davidovu krunu. I to je potpuno tacno i vazi i dan danas. To sto su neki ocekivali da ce te godine da bude kraj sveta i da odu sa isusom na nebo je bilo pogresno ocekivanje.

Nadalje Biblijskom hronologijom je utvrdjeno da se 1975.navrsava 6000 godina od stvaranja adama i ulazi u 7.milenijum.
to sto su neki ocekivali da te godine dodje smak sveta ,pa im se ocekivanja nisu ispunila nije nista lose.

U oba slucaja Strazar je ispunio svoj zadatak.Bio je budan i svirao je uzbunu potpuno ispravno jer su desavanja bila veoma sumnjiva.

Jesi li ti ikada bio Strazar nekome ili necega? Jesi li spavao ili si bio budan na strazi?
Ima li neceg loseg ako strazar zbog sumnjivih desavanja izda uzbunu???
Jel se to kod JS desava svakoga dana, ili svake godine???

A nije li to i veoma dobro da se organizacija JS ocisti od svoga balasta koje je tu samo radi koristoljublja da sacuva svoj zivot ???

A evo ja bi sada dao uzbunu za oktobar 2020,kao mogucnost da dodje kraj ovog sistema zemlje . Sve ide u prilog,posle pandemije nikada isti sitem,zagadjenost zemlje,vazduha,vode,hrane ogromna,ljudi se prozlili,biljaka i zivotinja sve manje i manje a sve vise betonske dzungle. A evo ima vec 106 godina od 1914 kada je isus preuzeo davidovu krunu...

Mi trebamo da radimo maximalno svoj posao i gradnje i propovedanja dok Bog Jehova ne kaze Dosta.,a to moze da se desi vec ove godine,pa ja neka budem kriv ako sam dao laznu uzbunu .

A vi nemate vase strazare? ili su oni zaspali???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Objavljivali ste da ce 1975. biti Armagedon, da ce biti unisten sistem vladavine ovog sveta, da ce biti unistene sve crkve i da ce poceti sedma hiljada godina od sedmoga dana stvaranj i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zamelji.

Pa onda otkuda sada ti tvrdis da je ta goina za vas obicna gosina. To znaci da ste odbacili deo vase hronologije, jer se nista od predvidjenog nije ispunilo. Zato ne mozes reci da i danas verujete isto kao i onda i u isto vreme tvrdiiti da je za vas godina 1975. obicna gosina. To potpuno menja vase ucenje o 1975. godini.[/QUOTE]


Zar ovo niisu odredjeni datumi za vas?

Evi sta je unapred obajvio vas prvi predsednika:
1889 "Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo veec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo."
(Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')
Zaokret, verujes li tu ovu izjavu? jeli podelo carstvo Boje 1889? To su samo fantazije, a on je odredio datum za to. Prorekao je da ce 1914, biti
ukinute sve vlade na svetu. Pa jesu li ukinute? Rasl je imao bijnu mastu ali nedostaju dokazi i logika.

Da li je zaista Bozje carstvo pocelo 1878? Kakvo bi to bilo Bozje carstvo u kom su bili toliki ratovi i krvoprolica?

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se set hiljada godina 1873.” (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)
Da li se zaista zavrsilo 6000 godina od Adama do te godine?


1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
Sta kazes na to Zaokret? To je obicno lupetanje. Zar nije rekao za 26 godina vlade ce biti rasformirane.
Koliko jke iznosio istinu to cinjenice svedoce, Vlade jos i danas postoje
!

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavrseneIn 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)
Dali su se 6000 godina zavrsile 1873. ili 1872. ili 1975????

Zbog cega su JS posle 1975, godine izgubili hiljede vernika?

1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika smaljio se na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitak bio je 271.414 vernika.

U Parizu za vreme posete cerki koja je neocekivano izgubila oca i trazila utehu na sve strane, upoznao sam se sa mladicem po imenu Srgy, koji je bio Jehovin svedok. Bilo je to 1974. godine. On je ubedljivo tvrdio da ce do prvog januara iduce 1975. godine doci kraj zivotnog sistema ovog gresnog sveta i da ce ovde na Zemlji poceti Armagredon, rat koji ce unistite sve koji nisu JS i tada ce poceti hiljadugodisnje carstvo Jehove.

Upitao sam ga da li bi zeleo da zakazemo sastanak posle smaka sveta? On je odgovorio: “Ne, to ne dolazi u obzir.” “Zasto?”, upitao sam ga. “Posle prvog januara 1975. vas vise nece biti.” “U redu, rekao sam, u tom slucaju ponistite zakazani sastanak, ali pretpostavimo da cu ja mozda ipak po Bozjojoj milosti jos biti ovde, zasto da sada ne zakazemo sastanak?” Odbio je da vise razgovara o tom pitanju, jer je bio uveren da ce se desiti ono sto je propovedao. Sastanak nismo zakazali, ali kada je prosao prvi januar, posao sam da ga potrazim. Nisam nasao njega, ali sam nasao njegovu sestru. Obavestila me je da se njen brat toliko razocarao sto nije dosao kraj sveta kako je propovedao, da je napustio Jehovine svedoke. Zatim zamolila me je da ne pokusavam da stupim u kontakt s njim, jer on ne zeli o tome vise da prica niskim. Tako ga nisam ponovo sreo ni posle “smaka sveta”.

[/QUOTE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Objavljivali ste da ce 1975. biti Armagedon, da ce biti unisten sistem vladavine ovog sveta, da ce biti unistene sve crkve i da ce poceti sedma hiljada godina od sedmoga dana stvaranj i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zamelji.

Pa onda otkuda sada ti tvrdis da je ta goina za vas obicna gosina. To znaci da ste odbacili deo vase hronologije, jer se nista od predvidjenog nije ispunilo. Zato ne mozes reci da i danas verujete isto kao i onda i u isto vreme tvrdiiti da je za vas godina 1975. obicna gosina. To potpuno menja vase ucenje o 1975. godini.


Zar ovo niisu odredjeni datumi za vas?

Evi sta je unapred obajvio vas prvi predsednika:
1889 "Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo veec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo."
(Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')
Zaokret, verujes li tu ovu izjavu? jeli podelo carstvo Boje 1889? To su samo fantazije, a on je odredio datum za to. Prorekao je da ce 1914, biti
ukinute sve vlade na svetu. Pa jesu li ukinute? Rasl je imao bijnu mastu ali nedostaju dokazi i logika.

Da li je zaista Bozje carstvo pocelo 1878? Kakvo bi to bilo Bozje carstvo u kom su bili toliki ratovi i krvoprolica?

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se set hiljada godina 1873.” (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)
Da li se zaista zavrsilo 6000 godina od Adama do te godine?


1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
Sta kazes na to Zaokret? To je obicno lupetanje. Zar nije rekao za 26 godina vlade ce biti rasformirane.
Koliko jke iznosio istinu to cinjenice svedoce, Vlade jos i danas postoje
!

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavrseneIn 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)
Dali su se 6000 godina zavrsile 1873. ili 1872. ili 1975????

Zbog cega su JS posle 1975, godine izgubili hiljede vernika?


1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika smaljio se na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitak bio je 271.414 vernika.

U Parizu za vreme posete cerki koja je neocekivano izgubila oca i trazila utehu na sve strane, upoznao sam se sa mladicem po imenu Srgy, koji je bio Jehovin svedok. Bilo je to 1974. godine. On je ubedljivo tvrdio da ce do prvog januara iduce 1975. godine doci kraj zivotnog sistema ovog gresnog sveta i da ce ovde na Zemlji poceti Armagredon, rat koji ce unistite sve koji nisu JS i tada ce poceti hiljadugodisnje carstvo Jehove.

Upitao sam ga da li bi zeleo da zakazemo sastanak posle smaka sveta? On je odgovorio: “Ne, to ne dolazi u obzir.” “Zasto?”, upitao sam ga. “Posle prvog januara 1975. vas vise nece biti.” “U redu, rekao sam, u tom slucaju ponistite zakazani sastanak, ali pretpostavimo da cu ja mozda ipak po Bozjojoj milosti jos biti ovde, zasto da sada ne zakazemo sastanak?” Odbio je da vise razgovara o tom pitanju, jer je bio uveren da ce se desiti ono sto je propovedao. Sastanak nismo zakazali, ali kada je prosao prvi januar, posao sam da ga potrazim. Nisam nasao njega, ali sam nasao njegovu sestru. Obavestila me je da se njen brat toliko razocarao sto nije dosao kraj sveta kako je propovedao, da je napustio Jehovine svedoke. Zatim zamolila me je da ne pokusavam da stupim u kontakt s njim, jer on ne zeli o tome vise da prica niskim. Tako ga nisam ponovo sreo ni posle “smaka sveta”.

[/QUOTE]
[/QUOTE]
Tek sada videh odgovor,sasvim slucajno,jer nisi na mom postu pritisnuo dugme REPLAY.

Dragi moj cika Miko,
Popij casu vode i polako,opusti se.
Da li ti citas ono sto ti ja pisem?
Stalno me pitas neke glupostsi i ja ti stalno odgovaram i ne mogu bre vise.

Hajde jos jednom.
1914 godina kao dan zavrsetka 7 vremena i Isusovo preuzimanje carske vlasti utvrdjena 20 godina ranije.
1975 godina kada se navrsilo 6000 godina i mi usli u sedmi milenij takodje utvrdjeno u 19 veku.
Izvini,ali mi nismo bili toliko pametni u 13 veku da to znamo?

Gubitak 271.414 JS vernika 1975????
Da te pitam nesto?jel se ti to sekiras za tako ogroman gubitak???
Pa da je i 2 miliona gubitak ja se ne bi sekirao,vec bi bio radistan.
Hajde da vidimo ko su bili ti ljudi???
Ali pre nego sto to vidimo,da te pitam nesto???
Da li si se mnogo nasikirao kad su jednom prilikom masovno svi ucenici napustili Isusa Hrista i on ostao sam (ko ne pije moju krv nije mene dostojan...) Hoces li da optuzis i Isusa Hrista da ih je oterao i to sve???
Nije li pitao i 12 apostola,a sto vi ne odoste?hocete li i vi da odete???
Матеј 6:
66 Od tada mnogi od učenika Njegovih otidoše natrag, i više ne iđahu s Njim.
67 A Isus reče dvanaestorici: Da nećete i vi otići?
E sada,ako si razumeo poentu price hajde da se vratimo na onih par miliona otpalih vernika JS.
Nije li zapisano u Bibliji da ce nas Bog precistiti da budemo kao zlato nekih 7 puta ...?
E pa ovo su ta ciscenja
Da bi ti pomogao da razumes seti se kad je Jehova Bog posalo Mojsija ?
Jevreji su bili odusevljeni sto ce ih osloboditi,ali kad su culi da treba da prave cigle bez slame hteli su da ga ubiju,zar ne?
I kolko puta su mu zgresili???
A sad opet o tih par miliona otpadnika..
Ti pominjes nekog momka koji ti je pricao da ce 1975 biti propast sveta???pa se decko razocarao???
Pa jesu li i Jevreji trebali da se razocaraju kad Isus nije hteo da ga krunisu za kralja i da ih izbavi od Rimljana?A zar nisu znali vreme njegovog dolaska i da ce da bude ubijen???
Te dve godine i 1914 i 1975 su bile sumnjive i Strazar je svirao uzbunu i tu nema nista lose. I ja bi to isto uradio.
Cak bi svirao uzbunu i za ovu 2020 i ona je veoma sumniva jer evo vec je 106 godina od kako je Isus 1914 preuzeo kraljevsku vlast sa Gornjeg Jerusalima.

Hajde da vidimo zasto se optuzuju JS za iskljucene par miliona vernika ???
Pa ovi iskljuceni prodadose svoje kuce i sve iz kuce jer su mislili da ce biti unistenje pa ostadose bez icega???
Jel to u pitanju??? Ako jeste odgovoricu ti,odgovor je cist kao suza,ali da vidim o cemu mislis.

I ako uspe preko you tuba jedna baka stogodisnjakinja koja se jos uvek seca I svetskog rata.
Baka Mey Vilis 110 godina
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zar ovo niisu odredjeni datumi za vas?

Evi sta je unapred obajvio vas prvi predsednika:
1889 "Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo veec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo."
(Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')
Zaokret, verujes li tu ovu izjavu? jeli podelo carstvo Boje 1889? To su samo fantazije, a on je odredio datum za to. Prorekao je da ce 1914, biti
ukinute sve vlade na svetu. Pa jesu li ukinute? Rasl je imao bijnu mastu ali nedostaju dokazi i logika.

Da li je zaista Bozje carstvo pocelo 1878? Kakvo bi to bilo Bozje carstvo u kom su bili toliki ratovi i krvoprolica?

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se set hiljada godina 1873.” (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)
Da li se zaista zavrsilo 6000 godina od Adama do te godine?


1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
Sta kazes na to Zaokret? To je obicno lupetanje. Zar nije rekao za 26 godina vlade ce biti rasformirane.
Koliko jke iznosio istinu to cinjenice svedoce, Vlade jos i danas postoje
!

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavrseneIn 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)
Dali su se 6000 godina zavrsile 1873. ili 1872. ili 1975????

Zbog cega su JS posle 1975, godine izgubili hiljede vernika?


1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika smaljio se na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitak bio je 271.414 vernika.

U Parizu za vreme posete cerki koja je neocekivano izgubila oca i trazila utehu na sve strane, upoznao sam se sa mladicem po imenu Srgy, koji je bio Jehovin svedok. Bilo je to 1974. godine. On je ubedljivo tvrdio da ce do prvog januara iduce 1975. godine doci kraj zivotnog sistema ovog gresnog sveta i da ce ovde na Zemlji poceti Armagredon, rat koji ce unistite sve koji nisu JS i tada ce poceti hiljadugodisnje carstvo Jehove.

Upitao sam ga da li bi zeleo da zakazemo sastanak posle smaka sveta? On je odgovorio: “Ne, to ne dolazi u obzir.” “Zasto?”, upitao sam ga. “Posle prvog januara 1975. vas vise nece biti.” “U redu, rekao sam, u tom slucaju ponistite zakazani sastanak, ali pretpostavimo da cu ja mozda ipak po Bozjojoj milosti jos biti ovde, zasto da sada ne zakazemo sastanak?” Odbio je da vise razgovara o tom pitanju, jer je bio uveren da ce se desiti ono sto je propovedao. Sastanak nismo zakazali, ali kada je prosao prvi januar, posao sam da ga potrazim. Nisam nasao njega, ali sam nasao njegovu sestru. Obavestila me je da se njen brat toliko razocarao sto nije dosao kraj sveta kako je propovedao, da je napustio Jehovine svedoke. Zatim zamolila me je da ne pokusavam da stupim u kontakt s njim, jer on ne zeli o tome vise da prica niskim. Tako ga nisam ponovo sreo ni posle “smaka sveta”.
[/QUOTE]
Tek sada videh odgovor,sasvim slucajno,jer nisi na mom postu pritisnuo dugme REPLAY.

Dragi moj cika Miko,
1914 godina kao dan zavrsetka 7 vremena i Isusovo preuzimanje carske vlasti utvrdjena 20 godina ranije.
1975 godina kada se navrsilo 6000 godina i mi usli u sedmi milenij takodje utvrdjeno u 19 veku.
Izvini,ali mi nismo bili toliko pametni u 13 veku da to znamo?


Zaokret,vi sad pricate potpuno novu pricu o kojoj 1974. godiner niko od vas nije reksao ni jedfnnu rec.
Pre svega, da li su 1975. godine unistene sve vlade na svetu? NISU!
Dali je bio Armagedon o kome ste na veliku tvrdili da ce se dezite te godine? NIJE!
Dali je 1975. godine pocelo hiljadugodisnje carstvo Jehove ovde na zemlji?" NIJE!
Ja sam u ono verem na veliko diskutovao sa vasim pastorima i vernicima. Veoma dobro mi je poznato sta su mi propovedali. Dok ti verovatno nisi u to vereme bio ni rodjen. Da li sa pogodio?


Gubitak 271.414 JS vernika 1975????
Da te pitam nesto?jel se ti to sekiras za tako ogroman gubitak???
Pa da je i 2 miliona gubitak ja se ne bi sekirao,vec bi bio radistan.
Hajde da vidimo ko su bili ti ljudi???
Ali pre nego sto to vidimo,da te pitam nesto???
Da li si se mnogo nasikirao kad su jednom prilikom masovno svi ucenici napustili Isusa Hrista i on ostao sam (ko ne pije moju krv nije mene dostojan...) Hoces li da optuzis i Isusa Hrista da ih je oterao i to sve???
Nije li pitao i 12 apostola,a sto vi ne odoste?hocete li i vi da odete???
Матеј 6:
66 Od tada mnogi od učenika Njegovih otidoše natrag, i više ne iđahu s Njim.
67 A Isus reče dvanaestorici: Da nećete i vi otići?
E sada,ako si razumeo poentu price hajde da se vratimo na onih par miliona otpalih vernika JS.
Nije li zapisano u Bibliji da ce nas Bog precistiti da budemo kao zlato nekih 7 puta ...?
E pa ovo su ta ciscenja. [/QUOTE]

Zaokret, a dali si ti zaista siruran da su tui ljudi koji su se razogarali u Upravno telo JS zaista losi ljudi?
One koje sam ja sreo i s kojima sam mesecima proucavao, nisam dosao do takvog zakljucka, nego sam bio uveren dsa ti ljudi propovedaju ono o cemu su bili nauceni i cvrsto su verovali da je To Jehovina istina.
Oni su zaista verovali da se se zbiti ono sto su propovedali, jer su tvrdili da je istina Jehovina.

Sta mislis, Zaokret, ako su oni koji su vas nap[ustili, najzad sdhvatili da su bili u zabludi i napustili zabludfu, a vi koji ste ostali i dalje pokusavate da vesnike savrsatate sa losim alugama, kaikva plata xceka one koji nastavljaju i dalje da sire zabludu?

Ja licno ne vidim nkakvu istinu, nego vidim zabljudu u pretvaranju sedam vremena koje su se ispunile na caru Nsavuhodonosoru, a eto vidim da vam i dalje sluzi ta zabluda koju su propovdlai i oni koji su pobegli od vas. Pronasao sam tu zgradu i prilozio sam je ranije na ovoj temi. I sta se desilo 1925. godine?
N I S T A!

Zaokret, da li ti je poznato prorocanstvo Sudije Ratherforda, Drugog predsednika Upravnog tela Jehovinih svedoka, koji je prorekao da ce 1925. godine vaskrsnuti starozaverni patrijarsi i koji ce preuzeti vlast nad ovim svetom. Da li si cuo za izgradnju zamka u San Diegu, a to je samo 150 kilometara daleko od mene.

Jesi li ikad citao Ratherfordovu izjavu kojomje uveravao svoje sledbenika da ce uskoro, kada se ispuni njegovo prorocanstvo, oni koji su gradili zama Kucu princeva u San Diegu, njihova vera ce biti nagradjena, a klevetnici istoga bice javno osramoceni?


Zaokret, mozes li obavestiti citaoce foruma, cija vera je bila ,osramocena, i koja je zaista bila nagradjena.
Osramotio se sudija Ratherford i njegove pristalice, jer ono sto je prorekao da danas se nije ispunilo.


Nadam se da nisi zabopravio da je isti sagradio zamak u kome je spremio stanove za vaskrsle parijarhe.
Nadam se da ti je dobo poznato, da nije bilo navale, jer predsednik Ratherford je koristio zamak sa svojim sekrestarima, a posto proreceno vaskrsenja starozavetnih patrijaraha nije se do dana sbilo nije bilo navaje za protsor i spomenutom zamku.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokret, Ti neprestano ponavljas istu pricu, a namerno zobilazis biblijsko ucenje.
Kazes da su JS pre 20 godina zakljucili sta ce da ce desi 1914.
Do te godine dosliste pretvaranjem istorijskog vremena u prorocko, a to je pogresno. A sta se desilo na Nebu, to samo Bog zna a ne mi ljuudi.
Na isti nacin proracinali se da ce i 1975. godine biti Armagedon, da ce se zbiti vaskrsenje JS, da ce gresnici biti unisteni i da ce te godine poceni hiljadugosinje carstvo.
I sta se od toga ispunilo.
N I S T A.

Ti pricas uzalud istu pricu za koju nemas nikava dokaz iz Biblije. Sve ti je to uzalodno, gde su ti dokaz da je pocelo Hiljdusgodisnje carstvo Jehove na zemlji???

Jesu li unistene sve vlade na svetu onako kako je Raslu prorekao?
N I S U!

Jesuli vaskrsli patrijarsi Starog zaveta 1925. N I S U!
Zbog cega je predsednik Knor, prodao Zama u San Dijegu i odbacio Ratherfordovo ucenje??? Zar to tebi nista ne znaci?

Ta dva prorocanstva objavili su dva presednika Jehovinih svedoka. Zar ti ne vidis na kakvim temelju postoji vasa hronologija, promasaj za promasajem. i to ti je sve.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top