Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje cika Miko,
Jehovini svedoci slede put Isusa Hrista i prvih hriscana.
JS se ne razmecu skolama i bolnicama kao i drugim ustanovama.
JS postuju zakone zemlje u kojoj se nalaze sve dok se ne suprostavljaju Bozjim naredbama.
JS pomazu koliko mogu i koliko znaju svim unesrecenima i postoje bezbroj izvestaja koje ne mozes pronaci u novinama koje citas vec na sajtu JS,kao i casopisima JS.
JS slede primer davanja koje je naredio Isus Hrist o davanju priloga.
Da li si negde u Bibliji procitao da je Isus trazio desetak od svojih ucenika???
Sta im je zapovedio po pitanju priloga?
Jel im rekao da trebaju da daju desetak?i gde je to zapisano?
Da li im je igde rekao da moraju da daju ili pak
Matej 6 glava
2. Kad dakle daješ milostinju, ne trubi pred sobom, kao što čine licemeri po zbornicama i po ulicama da ih hvale ljudi. Zaista vam kažem: primili su platu svoju.
3 A ti kad činiš milostinju, da ne zna levica tvoja šta čini desnica tvoja.
4 Tako da bude milostinja tvoja tajna; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.

i ono najvaznije
2. Коринћанима 9:7
7 Нека свако учини како је одлучио у срцу, не нерадо или на силу, јер Бог воли онога ко радосно даје.
E sad ako se desetak daje nerado,(sem sto ga Isus nije zapovedio) sta misli Bog o tome???

E moj prijatelju Rise, veoma je skucena ta tvoja teologija.
Pre svega, da li ti je poznato da je Isus vise vremena provodio u LECENJU bolenih nego u propovedanju, a ti to smatras nesto nepotrebnim.

Ti stalno tvrdis "Isus je rekao ovo rekao ono." Sve sto je Isus rekao jeste vazno, ali zar ti ne znas da se Isus nije suprotstavio nijednoj od deset Bozjih zapovesti? Zar nisi citao sta je rekao: "Nisam dosao da pokravrim ZAKON i PROROKE< nego da ispunim." Matej 5,17.

Zatim pitas, AKO SE DESETAK DAJE NERADO?
Rise, otkuda ti takva ideja. To ne postoji. Ako neko ne zeli da da nesta crkvi on ga ni ne daje, a kamo li da ga daje nerado. Drugo, a sta mislis ako neko daje priloge ili darove nerado?
Tako i sam vidis da je ta tvoja primedba ne samo neosnovana nego i smesna.

Drugo, izgleda da ti nisi jos procitao u Novom zavetu sta je Isus izjavio o desetku.

Kad saberes sve sto sam u tri posta izneo, ni 20 odsto Biblijskog ucenja vi ne postujete, nego cak se usudjujete da osudjujete one koji slede Hristovo ucenje doslovno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
E moj prijatelju Rise, veoma je skucena ta tvoja teologija.
Pre svega, da li ti je poznato da je Isus vise vremena provodio u LECENJU bolenih nego u propovedanju, a ti to smatras nesto nepotrebnim.

Ti stalno tvrdis "Isus je rekao ovo rekao ono." Sve sto je Isus rekao jeste vazno, ali zar ti ne znas da se Isus nije suprotstavio nijednoj od deset Bozjih zapovesti? Zar nisi citao sta je rekao: "Nisam dosao da pokravrim ZAKON i PROROKE< nego da ispunim." Matej 5,17.

Zatim pitas, AKO SE DESETAK DAJE NERADO?
Rise, otkuda ti takva ideja. To ne postoji. Ako neko ne zeli da da nesta crkvi on ga ni ne daje, a kamo li da ga daje nerado. Drugo, a sta mislis ako neko daje priloge ili darove nerado?
Tako i sam vidis da je ta tvoja primedba ne samo neosnovana nego i smesna.

Drugo, izgleda da ti nisi jos procitao u Novom zavetu sta je Isus izjavio o desetku.

Kad saberes sve sto sam u tri posta izneo, ni 20 odsto Biblijskog ucenja vi ne postujete, nego cak se usudjujete da osudjujete one koji slede Hristovo ucenje doslovno.

Dobro Isus je spomenuo desetak, ali je takodje rekao: "sve sto vam kazu fariseji, drzite i tvorite" , jel to znaci da treba da prinosimo i zrtve, idemo u hram i drzimo obrede? Mislim da ste promasili poentu..

A o tom stihu sto navodis (ne mislite da sam dosao da ukinem zakon) vec smo pricali, i ja sam ti lepo objasnio da on tu ne misli na dekalog, vec na dva dela Biblije.. "Zakon" i "Proroci" ,su dva dela starozavetne Biblije, koje je on dosao da "ispuni". Tu je govorio da "nece propasti ni jedna titla" iz Biblije, "dok se sve ne ispuni", sve sto su proroci pisali o njemu...

Sem toga rekao je na drugom mestu: "zakon i prodoci su DO JOVANA" , pa ako ti smatras da je on izrazom "zakon i proroci" mislio na "dekalog" - onda ni dekalog nakon Jovana ne vazi..

Ali , on taj izraz ne koristi za dekalog, vec za "dva dela Biblije", pa ti ne mozes taj stih koristiti kao argumenat u prilog tezi da Hristos "nije dosao da ukine dekalog".

On tamo o tome ne govori uopste!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobro Isus je spomenuo desetak, ali je takodje rekao: "sve sto vam kazu fariseji, drzite i tvorite" , jel to znaci da treba da prinosimo i zrtve, idemo u hram i drzimo obrede?

Govrio je o moralnom zakonu. Ako nisi prijmetio da je Njegova nauka ugl. usmjerena na moralni zakon.

A o tom stihu sto navodis (ne mislite da sam dosao da ukinem zakon) vec smo pricali, i ja sam ti lepo objasnio da on tu ne misli na dekalog, vec na dva dela Biblije.. "Zakon" i "Proroci"

Pa Zakon obuhvata i Dekalog. U stvari dekalog je zakon dio zakona.

,su dva dela starozavetne Biblije, koje je on dosao da "ispuni". Tu je govorio da "nece propasti ni jedna titla" iz Biblije, "dok se sve ne ispuni", sve sto su proroci pisali o njemu...

I kako to ukida zakon? Nikako.

onda ni dekalog nakon Jovana ne vazi..

Znači možeš da ubijaš, kradeš. Opet netačno, zakon važi zauvijek tako i piše i tako je razumno.

Ali , on taj izraz ne koristi za dekalog, vec za "dva dela Biblije",

Pa jeste uspunio i Dekalog, znači da se odnosi.

pa ti ne mozes taj stih koristiti kao argumenat u prilog tezi da Hristos "nije dosao da ukine dekalog".

Koja glupost pa u knjigama Zakona je i dekalog. Spominješ dva dijela Biblije i kažeš ne odnosi se na zakon, a tamo je spomenut Dekalog.

Upravo je to dokaz da postoje dva zkona moralni i ceremonijalni.

A sam SZ nema dva nego 3 dijela.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro Isus je spomenuo desetak, ali je takodje rekao: "sve sto vam kazu fariseji, drzite i tvorite" , jel to znaci da treba da prinosimo i zrtve, idemo u hram i drzimo obrede? Mislim da ste promasili poentu.

Mire, a zasto si zanemario ono sto je Isus rekao: "NE MISLITE DA SAM JA DOSAO DA POKVARIM ZAKON ILI PROROKE, NISAM DOSAO DA POKVARIM NEGO DA ISPUNIM." Matej 5,17.
Mire, zasto ne citas onako kako pise?


A o tom stihu sto navodis (ne mislite da sam dosao da ukinem zakon) vec smo pricali, i ja sam ti lepo objasnio da on tu ne misli na dekalog, vec na dva dela Biblije.[/QUOTE]

Mire, A KAKO MOZES DOKAZATI DA U RECI zakon NIJE UKLJUCEN I Dekalog? Zar Dekalog NIJE NAJVAZNIJI MEDJU SVIM ZAKONOMA KOJI SE SPOMINJU U BIBLIJI?
Drugo, gde pise da Hristos pod recju ZAKON nije milio na DEKALOG? Nigde!


"Zakon" i "Proroci" ,su dva dela starozavetne Biblije, koje je on dosao da "ispuni". Tu je govorio da "nece propasti ni jedna titla" iz Biblije, "dok se sve ne ispuni", sve sto su proroci pisali o njemu..[/QUOTE]
To kaze Mire, ali Isus to nije rekao. On lepo kaze "NIsam dosao da pokvarima zakone nego da ga ispunim."

Sem toga rekao je na drugom mestu: "zakon i prodoci su DO JOVANA" , pa ako ti smatras da je on izrazom "zakon i proroci" mislio na "dekalog" - onda ni dekalog nakon Jovana ne vazi.[/QUOTE]

Mire, izvini ali to je prava besmislica. Isus nije rekao da Zakon i proroci vaze do Jovana, nego je rekao da je preko njih ljudima propovedano, a sto se od Jovana cini Jevandjeljem.

Ajde da lepo procitamo sta je Isus rekao: "Zakon i Proroci su do Jovana; odslele se carstvo Bozje PROPOVEDA JEVANDJELJEM." Luka 16,16.
Vidis Mire, da ono sto su Zako i Proeoci cinili u Starom zevetu, pozivali, savetovali, upucivaljui ljude to, isto se, pocevsi od Jovana Krstitelja, nastavlja Jevanmdjeljem. Vidis da nema ni traga ni glasa odbacivanja Dekaloga.[/QUOTE]
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Mire, a zasto si zanemario ono sto je Isus rekao: "NE MISLITE DA SAM JA DOSAO DA POKVARIM ZAKON ILI PROROKE, NISAM DOSAO DA POKVARIM NEGO DA ISPUNIM." Matej 5,17.
Mire, zasto ne citas onako kako pise?

Kako sam zanemario o tome sam i govorio. Sta po tebi znaci "ispuniti"?

Zar ne vidis da govori o "ispunjenju prorocanstava", jer je spomenuo "proroke", a ne samo "zakon".

To su dva dela Biblije, i tebi je to sasvim jasno kao poznavaocu, da su Jevreji delili Bibliju na "zakon, pisma i proroke".

Isus je na drugom mestu rekao: "treba da se ispuni na meni sve sto je PISANO U ZAKONU" - da nije mozda pisano u dekalogu???

Ta prica "da biblija ( zakon) sve obuhvata pa i dekalog" , je izvlacenje, jer ti si gore tvrrdio da Isus ovde "iskljucivo pominje dekalog" , te da izraz "zakon" ovde pomenut ''znaci samo dekalog".

Ja sam to oborio, i to je netacno!


Mire, A KAKO MOZES DOKAZATI DA U RECI zakon NIJE UKLJUCEN I Dekalog?

Jeste ukljucen i dekalog, ali adventisti tvrde, kao sto si i ti tvrdio gore, da se ovde rec "zakon" odnosi "iskljucivo na dekalog", dok ta rec ustvari znaci "Tora"(pentateux) , i u to nema nikakve sumnje...

Sem toga Isus kaze, "nisam dosao da ukinem, vec da ISPUNIM" zatim kaze "nece nestati ni jedna titla iz zakona, DOK SE SVE NE ISPUNI" misleci time na "prorocanstva", a ne na "dekalog".

Dakle Isus je ovde prvenstveno fokusiran na "prorocanstva", i ispunjavanje onoga sto je u Zakonu (Tori) o njemu pisano..

Sem toga, ako je kao sto ti tvrdis u reci "zakon" ukljucen "dekalog", takodje su ukljuceni i drugi "obredni zakoni" tj kompletna Tora, pa ako kaze da je njih dosao da "ispuni", koji ti je dokaz da nije dosao i "dekalog da ispuni"???


Zar Dekalog NIJE NAJVAZNIJI MEDJU SVIM ZAKONOMA KOJI SE SPOMINJU U BIBLIJI?

Jeste, ali to je skracena verzija Tore, sazetak. A ne "izdvojeni zakon", kada bi smo ga izdvojili iz Biblije i tumacili van Tore, ostali bismo u jos vecem grehu.

Na primer koja od deset reci brani homoseksualizam, a to je smrtni greh.

NIJEDNA!

Ali brane drugi zakoni, koji su u Petoknjizju..

Ako bi smo dakle izdvajali kao vi, izgubili bi smo zivot..


Drugo, gde pise da Hristos pod recju ZAKON nije milio na DEKALOG? Nigde!

Pise na drugim mestima da je on tim izrazom mislio na kompletnu Toru, i to se vidi, i ja sam davao citate, da sad ne trazim: "Tako je pisano o meni, i tako je trebalo da se zbude sve sto je pisano o meni U ZAKONU I PROROCIMA"!!! - pa cak spominje i "pisma" u istom kontekstu, a mi znamo da su Jevreji delili bibliju na 3 dela: "zakon, pisma i proroke"!


To kaze Mire, ali Isus to nije rekao. On lepo kaze "NIsam dosao da pokvarima zakone nego da ga ispunim."

To nije rekao mire, to je rekao Isus, ako mi ne verujes, dacu ti njegove reci sa citatima, sad nemam snage..
Vama uvek odgovaram isto, i to svima redom, to je jako zamorno.


Mire, izvini ali to je prava besmislica. Isus nije rekao da Zakon i proroci vaze do Jovana, nego je rekao da je preko njih ljudima propovedano, a sto se od Jovana cini Jevandjeljem.

Ajde da lepo procitamo sta je Isus rekao: "Zakon i Proroci su do Jovana; odslele se carstvo Bozje PROPOVEDA JEVANDJELJEM." Luka 16,16.

Vidis Mire, da ono sto su Zako i Proeoci cinili u Starom zevetu, pozivali, savetovali, upucivaljui ljude to, isto se, pocevsi od Jovana Krstitelja, nastavlja Jevanmdjeljem. Vidis da nema ni traga ni glasa odbacivanja Dekaloga.

On kaze: "zakon i proroci su do jovana, OTSAD SE CARSTVO BOZJE PROPOVEDA EVANDJELJEM!"

Ako si ranije Carstvo Bozje propovedao "zakonom" sta se promenilo pa OTSAD vise ne propovedas zakonom nego evandjeljem??? :)

Zar dekalog vise ne vazi???
Zar ti Marko ne ne propovedas zakonom?

E moj Marko, upadas u sopstvenu zamku.

On ovde o dekalogu uopste i ne govori, vec kaze da su se prorocanstva o njemu zapisana u Tori do Jovana vec uglavnom ostvarila, pa je sad sve "ispunjeno" i sada se navescuje "dobra vest", tj. da je Hristos dosao..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Reci to otvoreno "Nemam odg. na tvoje izlaganje". Ima stih o tome.

Smesan si.

Ja da nemam odgovor i da si ti u pravu, ja bi to priznao.. Ja nisam kao ti bolesno tvrdoglav.

Problem je, sto ti ni sam ne znas sta si napisao, da uzmes i procitas sta ti je sagovornik napisao ( a ti tudje postove ne citas) , pa onda sagledas svoj odgovor, sam sebi bi se smejao.

Na tvoje postove se nema sta odgovarati, jer su smesni.
 
Natrag
Top