Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Šta je to bitno? Bitno je bili nkome pomogao ili ne? Čim bi pomogao pod nekim uslovima, znači da nemate ljubavi prema drugima a ni prema Bogu.

Covece sta je s tobom?

Kako bi ti pomogao nekome, suprotstavljajuci se Bogu???

Kako bi ti pomogao nekome, krseci Bozji zakon?

I jos tvrdis da onaj "koji nece da prekrsi Bozji zakon" da bi drugome pomogao - da nema ljubavi"!?

Pa suludo!

Pa ti tako lupetas gluposti da to nije normalno!


Bi li ti jeo svinjetinu da sacuvas svoj zivot, ili bi dao svom detetu svinjetinu da ne bi umrlo?


"Svi koji jedu meso svinjeće, nečisto, miševe; svi će izginuti, veli Gospod."(Izaija,66.17)

Sta je sa zakonom!?

Izvoli, jedi svinjetinu da "sacuvas privremeni zivot", pa izgubi vecni zivot! Nazdravlje!!!


Nego bi li čovjeku pomogao bezsulovno ili ne? Pravila su radi ljudi, a ne ljudi radi pravila kao kod vas.

Ti ne mozes pomoci "bezuslovno", jer postoji Bozji zakon, i ako prekrsis njegov zakon, te krsenjem pomognes da se drugome sacuva "privremeni zemaljski zivot" - onda sam "gubis vecni zivot", a gubi ga i taj kome si pomogao!

Primer: tvoja porodica i ti nemate sta jesti, umirete od gladi, i bas niko nece da vam pomogne...

Znaci, ti bi onda iz ljubavi prema deci, otisao u prodavnicu i osim sto bi "ubio prodavca" ti bi i "pljackao", samo da dodjes do hrane i "sacuvas njihov privremeni zemaljski zivot"!?

Bi li to radio???

Isto tako ti tvrdis da zato sto Jehovini svedoci nece da prekrse Bozji zakon da bi "privremeno produzili nekome zemaljski zivot", da su oni "licemeri" i da "nemaju ljubavi"?

Kad ti budes pljackao, ubijao i "glumio Robin Huda" - da bi nahranio gladne i zedne u africi, i spasao decu koja umiru, krseci Bozji zakon.. e onda se javi ovde i osudjuj Jehovine svedoke sto nece da daju krv i time prekrse Bozji zakon!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Covece sta je s tobom?

Kako bi ti pomogao nekome, suprotstavljajuci se Bogu???

Opet se baviš sa mnom jer nemaš arg. kritike.

Kako bi ti pomogao nekome, krseci Bozji zakon?

I opet sa mnom.

Kako bi ti pomogao nekome, krseci Bozji zakon?

Uopšte ne shvataš zakon zato tako lupaš. Pa po zakonu i treba pomoći.

I jos tvrdis da onaj "koji nece da prekrsi Bozji zakon" da bi drugome pomogao - da nema ljubavi"!?

Ono što oni govore i nije Božji zakon nego demonski koji traži žrtvovanje ljudi demonima.

Pa suludo!

Pa ti tako lupetas gluposti da to nije normalno!

Ti kada govoriš o meni govoriš o sebi.

Bi li ti jeo svinjetinu da sacuvas svoj zivot, ili bi dao svom detetu svinjetinu da ne bi umrlo?

Glupo i hipotetičko pitanje.

"Svi koji jedu meso svinjeće, nečisto, miševe; svi će izginuti, veli Gospod."(Izaija,66.17)

Sta je sa zakonom!?

Pa vi i sada jedete kada ima drugo, onda je baš glupo da pitaš bi li ja jeo kada ne bi imao šta drugo.

Izvoli, jedi svinjetinu da "sacuvas privremeni zivot", pa izgubi vecni zivot! Nazdravlje!!!

Pa ti jedeš i kada ima drugo. Pa ovi koji su izginuli zbog svinjetine izgubili su i vječni život.


Ti ne mozes pomoci "bezuslovno", jer postoji Bozji zakon, i ako prekrsis njegov zakon, te krsenjem pomognes da se drugome sacuva "privremeni zemaljski zivot" - onda sam "gubis vecni zivot", a gubi ga i taj kome si pomogao!

Njihova nauka nije Božji zakon, gdje si vidio da Božji zakon traži žrtvovanje ljudi. To je demonski zakon Hananaca.

Primer: tvoja porodica i ti nemate sta jesti, umirete od gladi, i bas niko nece da vam pomogne...

Ima stih u Bibliji da pobožni nikada neće biti gladni.

Znaci, ti bi onda iz ljubavi prema deci, otisao u prodavnicu i osim sto bi "ubio prodavca" ti bi i "pljackao", samo da dodjes do hrane i "sacuvas njihov privremeni zemaljski zivot"!?

Vadiš se na totalno besmislene primjere.

Bi li to radio???

Isto tako ti tvrdis da zato sto Jehovini svedoci nece da prekrse Bozji zakon da bi "privremeno produzili nekome zemaljski zivot", da su oni "licemeri" i da "nemaju ljubavi"?

Apsolutno tačno, pustili bi da umre čovjek radi svog zakona.

Kad ti budes pljackao, ubijao i "glumio Robin Huda" - da bi nahranio gladne i zedne u africi, i spasao decu koja umiru, krseci Bozji zakon.. e onda se javi ovde i osudjuj Jehovine svedoke sto nece da daju krv i time prekrse Bozji zakon!!!

Opet lupaš gluposti koje ne treba ni čitati.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Sramota je da nemaš arg. da oboriš ono što sam ja iznio.

Imam i oborio sam.
Ali kada je neko bolesno tvrdoglav kao ti, tu razgovora nema. Tebi treba ozbiljna pomoc..

Tebi je ljubav odreci se Boga, ignorisati njegove zakone, zaradi "ocuvanja prolaznog zivota"..

Jehovini svedoci ne prave kompromise , niti dozvoljavaju da ista narusi njihov odnos sa Bogom.

Ti bi narusio taj odnos, zaradi privremene koristi - "ocuvanja zemaljskog zivota", rizikujuci da izgubis vecni..

Jehovini svedoci nece da se "usprotive Bogu", da prime transfuziju krvi, jer time narusavaju svoj odnos sa Bogom.

Ni ti ne bi jeo svinjetinu, makar ti i zivot zavisio od toga. A navodis Jehovine svedoke da rade to isto!

Umobolno!

Cak i kada bi ti jeo > "miseve pacove i svinje" > zato da bi sacuvao ovaj "privremeni zivot", onda ti nisi pravi vernik.

Umesto da pohvalis ovde svedoke, sto ne prave kompromise i "ne razvodnjavaju Bozja merila" , ti ih kudis, i kazes da nemaju ljubavi. Pa Uzas!!!

Uzeo si tamo gore da "razvodnjavas" Bozja merila, tvrdnjom kako to Bog ne bi dozvolio, samo se izgovaras i tvrdis da je nesto "hipoteticki"!?

Pitam ja tebe sada, sta bi radio da te ja zatvorim u sobu i dam ti samo svinju da jedes?

Da li bi jeo? Ili bi odabrao da radije umres??? (inace tako su pagani mucili jevreje - znaci da nista nije "hipoteticki")

A sa tim testom se danas suocavaju Jehovini svedoci, i nije lepo govoriti kako oni nemaju ljubavi, jer biraju da radije umru nego da se usprotive Bogu!!!

*Ti u stvari mrzis svedoke, jer su bolji od vas. Nista drugo nije problem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Imam i oborio sam.

Vidim.

Ali kada je neko bolesno tvrdoglav kao ti, tu razgovora nema. Tebi treba ozbiljna pomoc..

Naravno da moraš tako da komentarišeš jer ne možeš da oboriš ono što sam iznio pa pokazuješ svoje pravo lice.

Jehovini svedoci ne prave kompromise , niti dozvoljavaju da ista narusi njihov odnos sa Bogom.

Pa ko ne bi drugome pomogao on ima narušen odnos.

Ni ti ne bi jeo svinjetinu, makar ti i zivot zavisio od toga. A navodis Jehovine svedoke da rade to isto!

Sa ovim dokazuješ da njih braniš za isto, a mene napadaš pošto ti sve znaš.


Tačno tako ko ne bi pomogao drugome.

Cak i kada bi ti jeo > "miseve pacove i svinje" > zato da bi sacuvao ovaj "privremeni zivot", onda ti nisi pravi vernik.

Opet se baviš sa mnom.

Umesto da pohvalis ovde svedoke, sto ne prave kompromise i "ne razvodnjavaju Bozja merila" , ti ih kudis, i kazes da nemaju ljubavi. Pa Uzas!!!

Naravno da nema ljubavi u onima koji bi pomogli uslovno. Tačnije ne bi pomogli.

Uzeo si tamo gore da "razvodnjavas" Bozja merila, tvrdnjom kako to Bog ne bi dozvolio, samo se izgovaras i tvrdis da je nesto "hipoteticki"!?

Pa Božja mjerila jesu široka, očogledno ih nisi ni shvatio. Jer gledaš na oči, a ne na srce kao Bog.

Pitam ja tebe sada, sta bi radio da te ja zatvorim u sobu i dam ti samo svinju da jedes?

I opet se baviš sa mnom.

Da li bi jeo? Ili bi odabrao da radije umres??? (inace tako su pagani mucili jevreje - znaci da nista nije "hipoteticki")

Nije ti poznat motiv srca pa zato to pitaš.

A sa tim testom se danas suocavaju Jehovini svedoci, i nije lepo govoriti kako oni nemaju ljubavi, jer biraju da radije umru nego da se usprotive Bogu!!!

Primejri koje si naveo nemaju veze sa ovim hipotetičkim situacijama koje si naveo.

*Ti u stvari mrzis svedoke, jer su bolji od vas. Nista drugo nije problem.

S ovim dokazuješ da ti mrziš mene i nauku koju iznosim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Boze sveti!
:gl_sigh:

Nauka ne da ti nevalja, vec je katastrofalna, da se zgrozis. Treba da se vratis u prvi razred osnovne..

I sad ces opet reci: "naravno da se bavis samnom, jel ne mozes da oboris sto sam dao!" - MA STA SI TI DAO COVECE!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Malecki, pričaš neosnovane stvari.
Crkva ima jedan cilj, da ljudima objavi jevanđeosku istinu, a ne da ljude regrutuje za rat, to je slobodna volja svakog čoveka, šta će činiti po savesti, i crkva podstiče ljude da se mole Bogu da sve čine po savesti.

Ja znam iskustva ljudi Adventista, koji su služili vojsku, ili civilno, ili regularnu.

Recimo, jedan brat je u vojsci preko jednog Adventiste upoznao istinu, i on svedoči "da je sam Bog upotrebio tog vojnika Adventistu, da ga dovede u crkvu"
Inače, taj brat je polu Jordanac, jer mu je Otac iz Jordana, a majka Srpkinja, i roditelji su mu poginuli u saobraćajnoj nesreći u Astriji, i on je odrastao u domu u Golupcu.
Čim je izašao iz vojske otišao je kod Adventista, i krstio se.

Jedan drugi brat je za vreme služenja vojnog roka imao grupu vojnika sa kojom je održavao biblijske časove, a služio je za vreme rata u bosni, i za to vreme - nije imao nikakvih problema, niti su ih slali u bilo kakve akcije, bilo vojne ili izviđačke.

Ima još ovakvih iskustava, i danas i bilo ih je u prošlosti.

Recimo, postoji knjiga u kojoj je opisano životno iskustvo jednog Nemca Adventiste, koji je za vreme drugog svetskog rata morao da ode u rat, ali se molio Bogu, i za sve vreme rata - nije ispalio ni jedan metak, jer je u fotroli umesto pištolja nosio parče drveta, a Bog je učinio da je radio neke poslove deljenja hrane, novca, itd..
Takođe, jednom prilikom u kojoj su nemci u Poljskoj ili nekom drugom mestu ( ne sećam se tačno ), planirali da odu u neko Jevrejsko selo, i da pobiju njegove stanovnike, on je pre tog doghašaja otrčao u to selo, i počeo da razglašuje stanovnicima da dolaze Nemci, i da beše iz sela jer će sve pobiti, i tako spasio mnošto ljudi.
On opisuje i neka čuda koja je doživljavao, od kojih je isceljenje od žuljeva na nogama, zbog višednevnog pešačenja, itd..
Na kraju, objavljivao je jevanđelje, i jednom je bio pozvan da pred nemačkim oficirima iznese svoja verovanja, jer su ga neki optužili da govori proti Hitlera i velikog rajha, posebno jedan nadređeni koji ga je mrzeo.
Jedan visoki Nemački oficir je na ovom sastanku bio vrlo otvoren i dobronamerno raspoložen prema ovom čoveku.
On je tada izneo proročanstvo iz knjige proroka Danila o propasti zemaljskih carstava, i Hristovom drugom dolasku kao poslednjem carstvu koje neće nikada propasti.
Rekao im je - da Hitler nikada ne može dobiti rat, i da po bibliji Evropa nikada neće biti ujedinjena.
Na kraju mu je ovaj visoki Nemački oficir rekao nasamo "Još će mo razgovarati o ovome"
Kasnije ga je ovaj oficir ponovo sreo i rekao mu "da odvoji naftu i benzin za povratak u Nemačku, jer ako Hitler neće dobiti rat - onda moraju imati rezerve za povratak u Nemačku"
Posle rata, ova dvojica su se ponovo srela, i postali trajni prijatelji, a ovaj Adventista postao propovednik Jevanđelja.

Dakle, putevi Božji su ponekad čudni, i idu različitim stazama, i mi ne možemo osuditi ono što sami ne razumemo, jer Bog upotrebljava različite okolnosti, da bi ispunio svoju volju na spasenje onih koji ga ne poznaju.

Preporučeno delo


Laodikeja, hvala ti na tim primerima, samo da dodam jos jedan slucaj koga maozda ni ti ne znas.

Jedan mladi adventista po imenu Pavle Kukolja, iz Hrvatske, regrutovanje u vojsku i dodeljen u cetu jednok kapetana po imenu Culik.Kada je Pavle stigao u Culikovu cetu i izjavio da je adventista i da ne radi subotom, kapetan se zarekao da ce mu dokazati da Bog ne postoji i da ce od njega uciniti dobrog komunistu. Svake sedmice po nekoliko sati su proveli u diskusiji. Kapetan je ucinio sve sto je znao i mogao, ali svi napori bili su bezuspesni. Posle 6 meseci diskusjije, nije Pavle postao komunista niti se odrekao svoje vere kao sto se kapetana nadao, nego je kapetan postao vernik, dao ostavku na sluzbu i postao adventista.
Ovo nije prica, nego stvaran dogadjaj. Dobro sam poznavao oba coveka.
Pavle je posle vojske zavrsio teologiju i postao pastoru, do0obro sam ga poznavao, a bivsi kapetan postao je trgovinski putnik, cak je u mom stanu u Sarajevu prespavao jednu noc.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sta bre ti stalno spamujes???
Napisi nesto pametno,a ne da stalno spamujes.
To verovatno ti i tvoji uzimate brdo para od vasih ovaca i nikad niste siti.
JS slede primer Isusa Hrista koji je zapisan u Bibliji.
Ako neko ne zeli dati prilog ,niko od njega to i ne trazi ,a kamoli Bog,a ti i tvoji idete i prosite pare za vasu crkvu,pa vam je to krivo sto ne rade to isto i JS.

Postovanje Rise,
malo si me iznenadio ovom tvojom izjavom. Ili ti ne znas ko su adventisti i sta rade ili ne zelis da znas. Istina je to da advetisti svake godine idu i od ljudi traze prilog za siromasne.
Poznato mi je da to ne rade JS, ali i oni uzimaju priloge ako im neko da.

Rise, reci nam, sta vi JS radite, osim idenja od kuce do kuce i nametanje svoje literature ljudima?
Da budem posten, to sto vi radite od kuce do koce je dobro i nijedna crkva to neobavlja kao vi. To je za pohvalu. I to je dobro sto badava dajete svoju literaturu, ali Rise to je sve sto vi cinite. Da li je tako? Sam znas da jeste.

A sta adventisti rade?
1. Advetisti imaju svoje crkve po celome svetu (To i vi imate)

2. Adventisti imaju svoje zdravstevene organizacije, bolnice, klninike, sanatorijume, institute. (A vi nemate nista)
Moj sin upravo sada radi na stavarnju ujedinjene zajednice od 176 adventistickih bolnica u svetu sto ce biti najvece udruzenje zdravstevenih institucija na svetu.

3 Advenmtisti imaju svoje radio i TV stanice i progrme u mnogim zemljama svetaa. I preko njih 24 casa dnevno propoveda se Jevanjdelje.

4. Adventisi imaju preko 5000 skola od osnovnih do univerziteta.

5. Adventisti imaju svoju Dobrotvornu organizaciju - ADRA, koja neprestano pomaze siromasnima, onima koji postradaju od hurikana, zemljotresa, poplava, pozara i drugog. Hiljade ljudi su se posvetili tom poslu pomaganja,ugrozenimqa. Za njih mi idemo i od ljudi trazimo dobrovoljne priloge, kojima dajemo zvanican izvaasta u koju svrhu je utrosen novac koaga smo dobili prosle godine. A gde ste vi posle svi nedaca koje nanose veliki bol i oduzimaju hiljade zivota? Nikad ni u jednoj nesreci nisam vas sreo .

Iako vi najbolje od svih radite posao od vrata do vartata, sistem rada Adventisticke crkve dokazao je da je upotreba savremene tehnike i uticaj skoldkog sistema daleko uspesniji, nego samo posete ljudi po stanovima. To pokazije i statistika, zato je broj Advetista dvostroko veci od vas JS. Ako si blisu Adventisticke crkve navrati i potrazi knigu, DALI JE TO KULAQ STRAZAR? Na kraju te knjige dada je statistika JS i Advetista pa sam mozes videti veliku razliku.
 
Natrag
Top