Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
D



U N.Z. kaze se da je evandjelje 'propovedano i mrtvima' a iz konteksta se vidi da se ne radi o duhvno mrtvim ljudima kako to tvrde J.S. i adventisti.


Mire, ko te izlaga da tako i adventisti vertuju?

Adventisti veruju daje Duh Bozji preko Noja propovedao prepotpnom svetu pre potopa.

Tekst lepo kaze: "Onada ka dih ocekivase trpljenje Bozje kada se kovceg gradjase."

Prema tome pobrkao si adventiste sa nekim drugima.

Kada sam to rekao, mislio sam konkretno na reci: ''zato se i mrtvima propovedi jevandjelje, da budu osudjeni u pogledu tela, a da po Bogu zive duhom''.
Adventisti ovo tumace da se odnosi na ''duhovno mrtve'' , ili sam bar ja dobio takav odgovor. Mozda je pogresna informacija..


Tacno je, Adventisti kazu da je Bog svetim duhom kroz Noja propovedao predpotopnom svetu..

Medjutim tekst ne kaze da je ''Noje propovedao Bozjim Duhom'', vec da je Isus nakon vaskrsenja ''sisao'' u duhu kojim je ozivljen i propovedao.
Ovde se Noje ne spominje vec se govori o Isusu, i nastavlja se o njemu i u narednim stihovima.
Tekst kaze: ''Jer i Hristos..ozivevsi duhom..Kojim SISAVSI, propovijeda i duhovima koji su u tamnici''
A originalni grcki ovde za rec ''sisavsi'' , upotrebljava rec koja moze da se prevede ''u tom stanju je sisao''.
Dakle onaj koji je propovedao je licno Isus Hristos.

Kod Jehovinih svedoka stvar je drugacija, oni veruju da oni kojima je propovedano, nisu uopste ljudi, vec je Isus posle vaskrsenja sisao u ''Tartar''[rec koja se pojavljuje u drugoj petrovoj poslanici i znaci ''tamnica''] i propovedao ''Duhovima u Tamnici'' , tj. palim andjelima, koji su sagresili u vreme potopa tako sto su sisli na zemlju i zenili se ljudskim kcerima, a one im radjale decu, koja su ustvari bili ''Nefilimi'' , o tome Petar govori u svojoj drugoj poslanici, i povezujuci ovo sa prethodnim stihovima mozemo zakljuciti da je on u stvari o tome govorio i u 1. poslanici...
Sve ovo ima smisla ako procitamo 1. Mojsijevu, gde se spominju ''Nefilimi'' Divovi, i pogledamo neke izvore van biblije o tome sta su jevreji verovali...
Dakle Isus je ''sisao'' u neki deo duhovnog podrucja i propovedao je palim andjelima, verovatno vest suda, tako veruju Jehovini svedoci...

E sad ne znam ko je u pravu ..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kada sam to rekao, mislio sam konkretno na reci: ''zato se i mrtvima propovedi jevandjelje, da budu osudjeni u pogledu tela, a da po Bogu zive duhom''.
Adventisti ovo tumace da se odnosi na ''duhovno mrtve'' , ili sam bar ja dobio takav odgovor. Mozda je pogresna informacija..


Tacno je, Adventisti kazu da je Bog svetim duhom kroz Noja propovedao predpotopnom svetu..

Medjutim tekst ne kaze da je ''Noje propovedao Bozjim Duhom'', vec da je Isus nakon vaskrsenja ''sisao'' u duhu kojim je ozivljen i propovedao.
Ovde se Noje ne spominje vec se govori o Isusu, i nastavlja se o njemu i u narednim stihovima.
Tekst kaze: ''Jer i Hristos..ozivevsi duhom..Kojim SISAVSI, propovijeda i duhovima koji su u tamnici''
A originalni grcki ovde za rec ''sisavsi'' , upotrebljava rec koja moze da se prevede ''u tom stanju je sisao''.
Dakle onaj koji je propovedao je licno Isus Hristos.

Kod Jehovinih svedoka stvar je drugacija, oni veruju da oni kojima je propovedano, nisu uopste ljudi, vec je Isus posle vaskrsenja sisao u ''Tartar''[rec koja se pojavljuje u drugoj petrovoj poslanici i znaci ''tamnica''] i propovedao ''Duhovima u Tamnici'' , tj. palim andjelima, koji su sagresili u vreme potopa tako sto su sisli na zemlju i zenili se ljudskim kcerima, a one im radjale decu, koja su ustvari bili ''Nefilimi'' , o tome Petar govori u svojoj drugoj poslanici, i povezujuci ovo sa prethodnim stihovima mozemo zakljuciti da je on u stvari o tome govorio i u 1. poslanici...
Sve ovo ima smisla ako procitamo 1. Mojsijevu, gde se spominju ''Nefilimi'' Divovi, i pogledamo neke izvore van biblije o tome sta su jevreji verovali...
Dakle Isus je ''sisao'' u neki deo duhovnog podrucja i propovedao je palim andjelima, verovatno vest suda, tako veruju Jehovini svedoci...

E sad ne znam ko je u pravu ..

Brate kako ne znas ko je u pravu? pa naravno biblija!!

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
objasnjenje 1.Petrove 4:6
[SUP]6[/SUP] Zato se i mrtvima propovedi jevanđelje, da prime sud po čoveku telom, a po Bogu da žive duhom.
Kom su to mrtvacu propovedali apostoli ili Isus Hrist???
Biblija za mrtve jasno kaze da nisu svesni nicega.
propovednik 9:5,10
[SUP]5[/SUP] Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
[SUP]10[/SUP] Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.

Mnogo bolje razumevanje o mrtvima imamo kad procitamo efesanima 2:1,5
[SUP]5[/SUP] I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni).
Mi kao ljudi smo mrtvi pred Bogom zbog Adamovog greha koji smo nasledili,pa se zato koristi izraz propovedati mrtvima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
objasnjenje 1.Petrove 4:6
[SUP]6[/SUP] Zato se i mrtvima propovedi jevanđelje, da prime sud po čoveku telom, a po Bogu da žive duhom.
Kom su to mrtvacu propovedali apostoli ili Isus Hrist???
Biblija za mrtve jasno kaze da nisu svesni nicega.
propovednik 9:5,10
[SUP]5[/SUP] Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
[SUP]10[/SUP] Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.

Mnogo bolje razumevanje o mrtvima imamo kad procitamo efesanima 2:1,5
[SUP]5[/SUP] I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni).
Mi kao ljudi smo mrtvi pred Bogom zbog Adamovog greha koji smo nasledili,pa se zato koristi izraz propovedati mrtvima.

E zato ti i ostali jeretici ne priznate knjigu Enoha,zato sto ona u srz pobija vasu dogmu.

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
ako prihvatis knjigu od nepoznatog Enoha,jer je to piscu samo pseudonim,mozes da prihvatis i Platonovu filozofiju,
Prihvatanjem te apokrifne knjige i izrazavanje sumnji u istinitost 1.Mojsijeve(mislis da je apokrifnija od enohove knjige),
ti si samo na mali korak da se odreknes i Boga i Biblije i pretrcis u ateisticki klub....
Pozdrav od Risa.
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Gerice
ako prihvatis knjigu od nepoznatog Enoha,jer je to piscu samo pseudonim,mozes da prihvatis i Platonovu filozofiju,
Prihvatanjem te apokrifne knjige i izrazavanje sumnji u istinitost 1.Mojsijeve(mislis da je apokrifnija od enohove knjige),
ti si samo na mali korak da se odreknes i Boga i Biblije i pretrcis u ateisticki klub....
Pozdrav od Risa.

Kad si ti tako pametan pa kazes nepoznat Enohe, onda mi reci pisce i ko je pisao Jevandjelja? Sam sebe demantujes Ris
Recimi koliko Roma ima medju Jehovinim svedocima?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo nekih novih materijala o Jehovinim svedocima:

#jehovinisvedoci.blogspot.com#
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Rikodou
Procitaj samo prvi stih knjige Enoha pa ces jasno videti da pisac knjige nije Enoh koji je sedmi od Adama ,vec sasvim neki drugi covek,
Nadalje Enohovu knjigu nisu cak uvrstili ni u apokrifne.,a kamoli da udje u Bibliju.
Ali nekome se ona vise dopada nego 1.Mojsijeva.....
takvo misljenje zastupaju samo ateisti...
A to sto se tice kolko ima Roma medju JS,zaista ne znam,nisam ih prebrojavao,znam samo da nas Srba ima skoro najmanje u Evropi.Svuda smo u svemu zadnji,i to me veoma iritira.Mislim da su samo Turci i Bugari losiji od nas.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
U mojoj matičnoj skupštini ima najmanje 9 Roma. Inače u Kladovu postoji skupština na romskom jeziku gde se održavaju svih 5 sastanaka na jeziku Roma. Štampa se i literatura na jeziku Roma. Nema potrebe brojati bilo koju naciju jer ne postoji nacija na kugli zemaljskoj u kojoj nema Jehovinih svedoka! Jehovi nije važno ko je ko, Jehovi je važno kakvo srce ima osoba!

;)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
U mojoj matičnoj skupštini ima najmanje 9 Roma. Inače u Kladovu postoji skupština na romskom jeziku gde se održavaju svih 5 sastanaka na jeziku Roma. Štampa se i literatura na jeziku Roma. Nema potrebe brojati bilo koju naciju jer ne postoji nacija na kugli zemaljskoj u kojoj nema Jehovinih svedoka! Jehovi nije važno ko je ko, Jehovi je važno kakvo srce ima osoba!

;)


Malecki, ovga puta potpuno se slazem sa tobom.
Kakve veze ima da su svi Romi JS, ili da nema nijednoga?
Romi su ljudi kao i Srbi. Imam medju njima bolje prijatelje nego medju drugim naroidima.

Nego Malecki, brate, pa gde si ti? Zasto se ne javis na temu "Stigla nova svetlost u Kulu strazaru"?

Danima cekamo da nam objasnite svoje sadasnje verovanje, iako mozda nije konascno, ali zar se ne usudjues
da diskutujes sa nama o tako vaznom pitanju?



Veruju li JS u Ponovni Hrtistov dolazak kako je sam Hristos izjavio ili ne?

Cekamo te na tu temu.
 
Natrag
Top