Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Za one koji bi dopustili JS da sami iznesu svoju istoriju od Carlsa Rasela,evo par veoma dobrih filmova sa titlovima.
Kod:
http://www.jw.org/sr-cyrl/публикације/филмови/

I naravno pozivnica za Srbiju-Kombank Arenu,2.avgusta 2013,petak,subota i nedleja od 9:20.- 16:50
Ulaz se ne naplacuje i nema sakupljanja priloga.
Kod:
http://www.jw.org/sr-cyrl/јеховини-сведоци/конгреси/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Molim i ja sve (koji su u mogucnosti) da odu na kongres.
Izaberite bilo koji od primera navedenih ovde:
Kod:
http://biblijajehovinihsvedokanovisvet.blogspot.com/
Pitajte prvog Jehovinog svedoka koga sretnete da vam objasni zasto "najbolji prevod" ne odgovara izvornim tekstovima i zasto on ne sme da proverava tacnost prevoda.

Znate sta ce se desiti?
Redari(a ima ih dosta) ce vas zamoliti da se udaljite sa kongresa.
Da li bilo ko od njih moze da vam odgovori na te primere?
Ne moze ,jel znate zasto?
Zato sto se niko od njih ne usudjuje da proveri tacnost tog prevoda jer jadan misli kako bi time uvredio Boga.

Ni na kraj pameti mu nije da se Bog sigurno nece ljutiti na onog koji trazi istinu, jer je Bog istina.

Ali Kula lazara vesto sakriva svoje lazi sakrivajuci se sve vreme ovakvim izjavama:
[FONT=&amp]ispoljavamo lojalnost prema Jehovi i njegovoj vidljivoj organizaciji.[/FONT]

O ostalim stvarima da ni ne govorim.
Sekta?
Naravno!
Sloboda?
Nije dzabe neko napisao knjigu pod naslovom "Zatvor bez zidova"
Manipulacija uma?
Da!

Kada se neko usudi da dovede u pitanje bilo sta automatski se proglasava za (kako rece Ris specijalca i NATO provokatora?) neprijatelja i njegove reci se ne slusaju.

Idite ljudi na kongres i dozivite uzivo kako se ponasaju sledbenici Kule strazare tj clanovi sekte Jehovinih svedoka.
Upoznajte "ljubav" koja se zavrsava cim se dovede Kula strazara u pitanje.
Ne bi me cudilo da se jednom pojavi u nekom izdanju Novog sveta u buducnosti i ovakav "prevod" koji je "sigurno" stajao u najstarijim spisima ali su ga zli protivnici u proslosti prepravili kao i ostale tekstove kada su izbacili Jehovu iz njih :

Matej 12
[SUP]31[/SUP] Zato vam kažem, svaki greh i hula oprostiće se ljudima, ali hula na Kulu neće se oprostiti. [SUP]32[/SUP] I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Kule strazare, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem.


...[FONT=&amp]Zaštititi se od otpada. Razgovor starješine i objavitelja koji sjede za stolom. Objavitelj objašnjava kako je u službi sreo nekoga tko je čitao otpadničku literaturu. Objavitelj kaže starješini da smatra kako je stanar bio iskren u pitanjima koja je postavio. Objavitelj je odbio stanarevu ponudu otpadničke literature, ali bi volio pokušati odgovoriti na stanareva pitanja. Starješina pohvaljuje objavitelja za njegov dobar stav i postupke. Umjesto raspravljanja o tome što su otpadnici napisali ili rekli, mudro je koncentrirati se na biblijsko gledište o tim pitanjima kako su izložene u knjizi Raspravljanje. Starješina poziva objavitelja da otvori svoju knjigu Raspravljanje, te zajedno ponavljaju stranice 247-9. Razgovor treba biti srdačan i ohrabrujuć dok razmatraju definiciju otpada, svaki masni podnaslov i izabrane ključne citate, ako vrijeme dozvoljava. Zaključi razgovor pozitivnim primjedbama u vezi sveg izgrađujućeg i ohrabrujućeg materijala koji nam je dostupan za proučavanje. Prenesi izgrađujuću poruku stanaru. Ako je iskren, uvidjet će razliku između pozitivnog pristupa istine i negativnog, kritičkog pristupa otpadnika. Svojim odbacivanjem otpadničkog razmišljanja i materijala ispoljavamo lojalnost prema Jehovi i njegovoj vidljivoj organizaciji.[/FONT]

Da li cete stvarno dobiti odgovor iz Svetog pisma?
Ne!
Odgovor je iz prirucnika(Raspravljanje) koji svaki Jehovin svedok uvek nosi sa sobom.
Zbirka vesto smisljenih odgovora prilagodjenih doktrini Kule strazare sa ciljem da sagovornika odvrati od sustine i ne da mu pravi odgovor.

Mislim da nema tuznije stvari na svetu.Nema ljudi koji imaju cesce Sveto pismo(pa makar i iskrivljano) od Jehovinih svedoka, a da su pri tome najudaljeniji od bozije reci.

Zato,uzmite neki normalan prevod i krenite na kongres.Zelim vam ugodan provod, sve dok vas ne izbace :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Otpadnici, klevetnici i protivnici Jehove mogu samo da kleveću jer reči su ništa bez dela. Jehovin narod delima dokazuje ko živi Bibliju, ko čini Božju volju i ko je pripadnik prave religije! Jasno je da takvi nemaju podršku našeg Stvoritelja zato i ne rade ono što Bog očekuje da njegovi pravi obožavaoci rade već kleveću i lažu-čine dela svog boga!

502013323_univ_pnr_lg.jpg


Jasno je šta čine Jehovini svedoci na osnovu stavka iz Mateja 24:14 "„Ova dobra vest o kraljevstvu propovedaće se po celom svetu“ (Matej 24:14)Gurgenjani, Gruzija — nuđenje brošure Sveto pismo — koju nam poruku prenosi?

Osnovni podaci — Gruzija



  • 4 497 600 — broj stanovnika
    18 248 — broj Jehovinih svedoka
  • 203 — broj skupština Jehovinih svedoka
  • 1 prema 246 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

    Idemo dalje:

    502013336_univ_pnr_lg.jpg


    Oblast Kunene, Namibija — propovedanje plemenu Himba pomoću brošure Slušajmo šta nam Bog govori i živimo večno na herero jeziku

    Osnovni podaci — Namibija

    • 2 327 000 — broj stanovnika
    • 2 040 — broj Jehovinih svedoka
    • 41 — broj skupština Jehovinih svedoka
    • 1 prema 1 141 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

      Da li ovo delo propovedanja sprovodi i čini i neka druga religiozna organizacija besplatno? Ne, nema druge religije koja čini ovo što čine Jehovini svedoci!

      Dakle dela govore mnogo više i snažnije nego reči! Klevetnika i protivnika Božjeg naroda je bilo od samog početka stvaranja i biće ih sve dok ne budu bili uništeni zauvek!
    • Prošle godine je bilo kršteno blizu 270.000 novih Jehovinih svedoka tako da se ukupan broj krštenih svedoka za Jehovu približio cifri od 8.000.000 u celom svetu, što je jasan pokazatelj da iskrene osobe žele da služe pravom Bogu Jehovi, što je još jedan pokazatelj da istina ne može biti sakrivena od onih iskrena srca! Kleveta i laž ne može da traje i uskoro će biti uništene!

      ;)



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Otpadnici, klevetnici i protivnici Jehove mogu samo da kleveću jer reči su ništa bez dela. Jehovin narod delima dokazuje ko živi Bibliju, ko čini Božju volju i ko je pripadnik prave religije! Jasno je da takvi nemaju podršku našeg Stvoritelja zato i ne rade ono što Bog očekuje da njegovi pravi obožavaoci rade već kleveću i lažu-čine dela svog boga!

502013323_univ_pnr_lg.jpg


Jasno je šta čine Jehovini svedoci na osnovu stavka iz Mateja 24:14 "„Ova dobra vest o kraljevstvu propovedaće se po celom svetu“ (Matej 24:14)Gurgenjani, Gruzija — nuđenje brošure Sveto pismo — koju nam poruku prenosi?

Osnovni podaci — Gruzija



  • 4 497 600 — broj stanovnika
    18 248 — broj Jehovinih svedoka
  • 203 — broj skupština Jehovinih svedoka
  • 1 prema 246 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

    Idemo dalje:

    502013336_univ_pnr_lg.jpg


    Oblast Kunene, Namibija — propovedanje plemenu Himba pomoću brošure Slušajmo šta nam Bog govori i živimo večno na herero jeziku

    Osnovni podaci — Namibija
    • 2 327 000 — broj stanovnika
    • 2 040 — broj Jehovinih svedoka
    • 41 — broj skupština Jehovinih svedoka
    • 1 prema 1 141 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

      Da li ovo delo propovedanja sprovodi i čini i neka druga religiozna organizacija besplatno? Ne, nema druge religije koja čini ovo što čine Jehovini svedoci!

      Dakle dela govore mnogo više i snažnije nego reči! Klevetnika i protivnika Božjeg naroda je bilo od samog početka stvaranja i biće ih sve dok ne budu bili uništeni zauvek!
    • Prošle godine je bilo kršteno blizu 270.000 novih Jehovinih svedoka tako da se ukupan broj krštenih svedoka za Jehovu približio cifri od 8.000.000 u celom svetu, što je jasan pokazatelj da iskrene osobe žele da služe pravom Bogu Jehovi, što je još jedan pokazatelj da istina ne može biti sakrivena od onih iskrena srca! Kleveta i laž ne može da traje i uskoro će biti uništene!
  • POSTOVANJE MALECKI!
Ja sam tebi javno uputio poziv da se javis na temu "Stigla nova svetlost u Kulu strazaru", pa sta bi?
Zar zbilja ne usudjujes se da javno diskutujes o promasajima za koje cak i Kula strazara priznaje?
Malecki, nije to fer, ako bi ti imao istinu ti bi tamo bio prvi da je odbranis, nego je problem sto je nemas
pa onda najboilje je "cutanje je zlato".


Maleski, postavio si prakticno pitanje Da li ijedna druga zajednica propoveda tako Jevandjelje kao vi?

Uzecu sebi slobodu da u ime svih ucesnika na forumu odgovorim: Ne, niko tako ne propoveda kao vi!
Da li si zadovboljan? Ja uvke imam pohvalnu rec za vas trud koji ulazete u sirenju Kule strazare, To je za pohvalu.
Mislim da bi slicno trebali da rade svi hriscani.

Medjutim, Maleski, da li ti je poznato da JS nista drugo ne rade osim idelnja od varata do vrata?
Nemate skole cak ni za vase propovednmike, nemate bolnice, klinike, humanitarne organizacije.
ne koristite radio, tv, ne drzite tecajeve, predavanja, evangelizacije.
Nadam se da ti je poznatu da su u velikim gradovima gde zivim, stambene zgrade zakljucane i stranac
nema pristupa. Tako milion ljudi ostaju ne taknuti vasimn propovedanjem.
Licni kontak jeste najbvolje, ali pomocu savremene tehnika mozes uci i tamo gde su vrata zakljucana i
reci sta zelis pa ce te salusati i oni koji te na ulici nece slusati.

Pre nekoliko godina uradio sma hronologiju Adventisticke crkve i JS.
Malecki, da li ti je poznato da je razlika u vernicima negde 1974. bila samo 650.000, advnetisti su imali vise od vas.
Adventisti, nazalost ne idu toliko od vrata do vrata kao vi, ali razlkika u broju vernika povecala se za 11 miliona.
Malecki, sta mislis zbog cega toliko adventisti brze napreduju od JS?

Zato sto koriste sva sredstva u propovedanju, imaju : skole od obdanista do univerziteta, imaju bolnice, klinike, sanatorijume,
humanitarne organizacije gotovo u svim zemljama, koriste radio, tv, brodove, avione, Predavanja, evangelizacije, tecajeve itd.
Vidis li Malecki, koliko vi gubiute sto ste se opredelili za jednini nacin propvedanja samo od vrata do vrata?
Rezultati to pokazuju.

Ipaki ja jos uvek te cekam na temi "Stigla nova svetlost u Kulu strazaru."


Hoces li se usuditi da se i tamo javis?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
poulbuster
za sve postoji vreme i mesto.
Bilo koje pitanje se upucuje nako govora,kad je pauza.
Hajde ti drzi neki govor,a ja cu da te zapitkujem?
Ima li to smisla?Pa nisam ja jedini,zar ne?
Ja mogu da slusam tvoj govor i ne zelim da te prekidam jer to nije pristojno.,postoji vreme nakon govora ,ili za vreme pauze,kad se daju odgovori.I ne mozes da pricas sa redarima o biblijskim temama,jer oni imaju drugi zadatak.Mozes nakon kongresa kolko god hoces da zapitkujes,rado ce ti odgovoriti.

Miko,Miko
neka,neka ,nek ti neki drugi JS odgovara,kad ti se ne dopadaju moji odgovori....
;)
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
poulbuster
za sve postoji vreme i mesto.
Bilo koje pitanje se upucuje nako govora,kad je pauza.
Hajde ti drzi neki govor,a ja cu da te zapitkujem?
Ima li to smisla?Pa nisam ja jedini,zar ne?
Ja mogu da slusam tvoj govor i ne zelim da te prekidam jer to nije pristojno.,postoji vreme nakon govora ,ili za vreme pauze,kad se daju odgovori.I ne mozes da pricas sa redarima o biblijskim temama,jer oni imaju drugi zadatak.Mozes nakon kongresa kolko god hoces da zapitkujes,rado ce ti odgovoriti.

Miko,Miko
neka,neka ,nek ti neki drugi JS odgovara,kad ti se ne dopadaju moji odgovori....
;)

Pih pa nemojte kasti,i ja sam bion s Jehicima,studirao,kad sam progledao i poceo da im montiram stihovi iz grckih spisa pobegose od mene ko djavo od krsta pa nije ni cudo sto beze od krsta! i nikad vise ne dodjose!

Otpadnici, klevetnici i protivnici Jehove mogu samo da kleveću jer reči su ništa bez dela. Jehovin narod delima dokazuje ko živi Bibliju, ko čini Božju volju i ko je pripadnik prave religije! Jasno je da takvi nemaju podršku našeg Stvoritelja zato i ne rade ono što Bog očekuje da njegovi pravi obožavaoci rade već kleveću i lažu-čine dela svog boga!

502013323_univ_pnr_lg.jpg


Jasno je šta čine Jehovini svedoci na osnovu stavka iz Mateja 24:14 "„Ova dobra vest o kraljevstvu propovedaće se po celom svetu“ (Matej 24:14)Gurgenjani, Gruzija — nuđenje brošure Sveto pismo — koju nam poruku prenosi?

Osnovni podaci — Gruzija



  • 4 497 600 — broj stanovnika
    18 248 — broj Jehovinih svedoka
  • 203 — broj skupština Jehovinih svedoka
  • 1 prema 246 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

    Idemo dalje:

    502013336_univ_pnr_lg.jpg


    Oblast Kunene, Namibija — propovedanje plemenu Himba pomoću brošure Slušajmo šta nam Bog govori i živimo večno na herero jeziku

    Osnovni podaci — Namibija

    • 2 327 000 — broj stanovnika
    • 2 040 — broj Jehovinih svedoka
    • 41 — broj skupština Jehovinih svedoka
    • 1 prema 1 141 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

      Da li ovo delo propovedanja sprovodi i čini i neka druga religiozna organizacija besplatno? Ne, nema druge religije koja čini ovo što čine Jehovini svedoci!

      Dakle dela govore mnogo više i snažnije nego reči! Klevetnika i protivnika Božjeg naroda je bilo od samog početka stvaranja i biće ih sve dok ne budu bili uništeni zauvek!
    • Prošle godine je bilo kršteno blizu 270.000 novih Jehovinih svedoka tako da se ukupan broj krštenih svedoka za Jehovu približio cifri od 8.000.000 u celom svetu, što je jasan pokazatelj da iskrene osobe žele da služe pravom Bogu Jehovi, što je još jedan pokazatelj da istina ne može biti sakrivena od onih iskrena srca! Kleveta i laž ne može da traje i uskoro će biti uništene!

      ;)

A sta to oni cine????koliko vidim oni ne kazuju reci Bozje iz biblije a reci kule lazare!brosure.Jel si tio nekad bio u pavoslavnoj crkvi na Bozic da vidis kako se propoveda Gospod Isus Hrist?A na Uskrs?dva najveca praznika koja postoje u Hriscanstvu vi mrzite,nazivate paganstinom Ha(Rodjenje Gospoda,Uskrs,Pasha Gospodnja,liturgija,pricest)vama kopa oci,vama koji ginete,pa jos i nazivate paganstinom.


Pazi sad BOZIC:6. И, као што је признато, велика је тајна побожности:(Rodi se,Bozic -vaistinu se rodi)>Бог се јави у телу<, оправда се у Духу,(Cak ni andjeli nebeski ga nisu videli do rodjenja) показа се анђелима, проповеди се незнабошцима, верова се на свету,(Vaskrese vaistinu vaskrse)> узнесе се у слави<. (1.Тимотију 3)i uznese se posle vaskrsenja to su dva najveca praznika u hriscanstvu a vi jehici plujete po njima i nazivate ih paganstinama.




 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
poulbuster
za sve postoji vreme i mesto.
Bilo koje pitanje se upucuje nako govora,kad je pauza.
Hajde ti drzi neki govor,a ja cu da te zapitkujem?
Ima li to smisla?Pa nisam ja jedini,zar ne?
Ja mogu da slusam tvoj govor i ne zelim da te prekidam jer to nije pristojno.,postoji vreme nakon govora ,ili za vreme pauze,kad se daju odgovori.I ne mozes da pricas sa redarima o biblijskim temama,jer oni imaju drugi zadatak.Mozes nakon kongresa kolko god hoces da zapitkujes,rado ce ti odgovoriti.

Miko,Miko
neka,neka ,nek ti neki drugi JS odgovara,kad ti se ne dopadaju moji odgovori....

RISE, ja ne pravim nikakvu razliku, rad sam cuti bilo koiga od vas,
Video si da i Maleckoga pozivam sedmicama, a on bezi kao djavo od krsta.

Nego, ja mislim da je nemoguce ovu Novu svetlost uskladiti sa jasnim Hristovim recima,
i vi ste u pravu, jedini izlaz vam je da se za to vreme drzite po strani i tako i radite,
samo to cvi na forumu jasno vide.


Vi rado zelite sa ljudimna da poroucavate, a u ovom slucaju ne zelite. Zasto?
"Da ne oslabite duhovno". Je li tako? Tako je, ovo i jeste obeshrabrujuce ne samo za vas nego i za nas.
Ja sam se bio obradovao da ste najzad poverovali Hrtistovim recima o Njegovom ponovnom dolasku,
a vi ste se odrekli onoga sto svaka baba vidi da je neispravno, ali i dalje drzite pogresno tumacvenje, i to je tragicno
.

Ti si razuman cove, i sam vidis da se to vase objasnjenje ne moze odrzati pred jasnim izjavama Svetoga pisma.
Dobro je Adrian rekao, na vama je da birate koga cete slusati, Boga ili nepostojane ljude koji ni sami ne znaju gde su niti gde idu.

Lutati iz zablude u zabludu nije resenje, nego propast.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Helsing
JS ne teraju nikoga protiv svoje savesti da udje u JS.
Ti si mala mudrica koja misli da je posisala svu mudrost ovoga sveta,pa sto bi ti dolazili.
Da si im barem nesto pametno i kazao verovatno bi i dosli,ali sta je to sto ti imas pametno da im kazes?
I sta rece,da znas grcki?bravo,
a praznujes i bozic i uskrs? i jesi li srecniji i pametniji sto ih slavis?
Dal ti moja mala mudrice znas da su se tih praznika i popovi odrekli ?(doduse ne svi),ali mnogi ne smeju javno da ih se odreknu zbog naroda i zbog para.
Znas li ti da ne postoji ni teoretska sansa da je Isus rodjen 6.januara ili pak 25.12.
Ali dobro,svi smo mi ludovali i praznovali te bogohulne praznike,dok nismo p[oceli da citamo Bibliju.
Imas li ti neku poruku za ljude,zasto biti srpski pravoslavac?
Sta je to dobro u srpskom pravoslavlju?Kako ces ti pomoci nekom da udje u SPC???
Ako ti je dobro u njoj ,sta si trazio kod JS???

Miko
to novo svetlo iz KS je za takve kao sto si ti. Vi jos zivite u 1914 i 1942,1975.
Sve ti pise u KS od 15.7.2013
Carls Rasel je smatrao kad je ziveo tako i tako,ali nakon njega se uvidelo drugacije itd.....do dana danasnjega.
Nekad se mislilo da ce 1914 doci Armagedon,ali je dosao I svetski rat...Rasel je tu godinu objavljivao 40 godina pre 1914!!!
Takodje radi se jos o nekim stvarima ,koje su za mene sitnice,sminka ,kozmeticke prirode,dok za druge to moze da bude reflektor.
I vec sam ti o tome pisao na par drugih tema,Hristova prisutnost i mislim jos negde...
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Helsing
JS ne teraju nikoga protiv svoje savesti da udje u JS.
Ti si mala mudrica koja misli da je posisala svu mudrost ovoga sveta,pa sto bi ti dolazili.
Da si im barem nesto pametno i kazao verovatno bi i dosli,ali sta je to sto ti imas pametno da im kazes?
I sta rece,da znas grcki?bravo,
a praznujes i bozic i uskrs? i jesi li srecniji i pametniji sto ih slavis?
Dal ti moja mala mudrice znas da su se tih praznika i popovi odrekli ?(doduse ne svi),ali mnogi ne smeju javno da ih se odreknu zbog naroda i zbog para.
Znas li ti da ne postoji ni teoretska sansa da je Isus rodjen 6.januara ili pak 25.12.
Ali dobro,svi smo mi ludovali i praznovali te bogohulne praznike,dok nismo p[oceli da citamo Bibliju.
Imas li ti neku poruku za ljude,zasto biti srpski pravoslavac?
Sta je to dobro u srpskom pravoslavlju?Kako ces ti pomoci nekom da udje u SPC???
Ako ti je dobro u njoj ,sta si trazio kod JS???

Miko
to novo svetlo iz KS je za takve kao sto si ti. Vi jos zivite u 1914 i 1942,1975.
Sve ti pise u KS od 15.7.2013
Carls Rasel je smatrao kad je ziveo tako i tako,ali nakon njega se uvidelo drugacije itd.....do dana danasnjega.
Nekad se mislilo da ce 1914 doci Armagedon,ali je dosao I svetski rat...Rasel je tu godinu objavljivao 40 godina pre 1914!!!
Takodje radi se jos o nekim stvarima ,koje su za mene sitnice,sminka ,kozmeticke prirode,dok za druge to moze da bude reflektor.
I vec sam ti o tome pisao na par drugih tema,Hristova prisutnost i mislim jos negde...
Ma koga briga za datum risko?helsing ti je lepo objasnio da je Bog dosao u telu!!!opravda se u Duhu,pokaza se andjelima,propovedi se neznaboscima,verova se na svetu,uznese se u slavi! pa sta ti sad tu mudrujes? datum nije nio vazan,vazno je da se Bog otelovio,spasenje nase! to treba slaviti svim svojim umom,dusom,srcem-sto se i prevodi kao VERA.

Sta ti mesas popove? pa nisu oni pisali bibliju brate?.
Evo ja cu ti postaviti na grcki umesto helsinga citat.


Gde u bibliji pise da se nesme slaviti otelovljenje Logosa?kad stih sam kaze proslavi se medju neznaboscima?e pa zato ga neznabosci i slave,velicaju,prenose svetu bozicom da se Bog otelovio i da je bio medu nama,dok vi JS-ci to ignorisete i ne zelite da se Isus slavi u svetu,i to ucite svet,jao vama kad Isus dodje.


16

και ομολογουμενως μεγα εστιν το της ευσεβειας μυστηριον θεος εφανερωθη εν σαρκι εδικαιωθη εν πνευματι ωφθη αγγελοις εκηρυχθη εν εθνεσιν επιστευθη εν κοσμω ανεληφθη εν δοξη




И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у тијелу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповједи се незнабошцима, вјерова се на свијету, узнесе се у слави.

Zadovoljan?evo ti i reference kontexta gde mozes da se uveris jos vise: Иса.:7:14 Мих.:5:2 Мат.:1:23 Мат.:3:16 Мат.:28:2 Лука:2:13 Јован:1:32 Ефес:3:10 Филиб.:2:6 1 Тим.:6:15 Јевр.:2:14 Јевр.:12:11 1 Пет.:1:12 1 Пет.:3:18 1 Јов.:1:2 1 Јов.:5:6

da nebih ih postavljao sad nemam vremena.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
mali helsing nema blage veze sa biblijom,On sto kaze, vidi od ostalih pravoslavaca,ne razmislja svojom glavom.

Sto se tice datuma ,govorio sam datum za bozic pre svega.Ima li negde da pise ili da je neko zapovedio da se slavi Bozic?
Ko je naredio ljudima da se slavi Bozic i zasto bas tog dana?Datum je za njih veoma bitan,a ti im kazi da nije bitan,kazi im da ne treba da slave bozic 6.januara,vec naprimer 1.septembra...Mislis li da ce ti poverovati i mali Helsing i Mika i svi ostali?
Meni je svejedno.
Pozdrav od risa
 
Natrag
Top