Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo što kažeš da se ne razlikuju od drugih tu moram da te ispravim.Prođi po drugim temama (opet po svim forumima) i videćeš da se jako razlikuju od drugih, ali u negativnom smislu.Sa drugima ipak postoji dijalog i nekim granicama dok kao što i sam znaš i vidiš sa Jehovinim svedocima nema dijaloga nego samo monolog.

Nije u pitanju dijalog nego moralna načela sa kojima se hvale kako su oni najpošteniji najčasniji sve naj. Kad sam pisao predhodni post imao sam na imu sećanja na neke postupke JS koji govore da se ne razlikuju od ostalih po moralnim načelima. Recimo nije im strano da uzmu pare u zajam i da nikad ne vrate. Da se podsmejavaju da ogovaraju da se uzvisuju kao da su oni najpametniji i Bogom dani itd. I na kraju sve ono što govore da ne treba raditi baš oni rade. Nije im bilo strano recimo da odu u propovedanje i da sa svojim učenikom završe u krevetu , to je uradila jedna svedokinja koja se kasnije kajala i oprostili su joj mada posle je....a nema kajanja i da ne nabrajam primera ima mnogo iz onoga što lično znam .
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
E bas ovo sam doziveo u razgovoru sa jehovinim svedocima.
Kad im izneses cinjenice oni pobegnu glavom bez obzira:
(svoju religiju namecu svima i svakome, a o tudjoj ne smeju ni da cuju)


Kako ne shvatate da ste svi na listi ignore?oni samo love niove clanove koji bibliju ne poznaju! a kad shvate da je poznaju i da nemaju nemaju sanse da ih zavrbuju odmah ih stave na ignore.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zdravo svima
Na istoku stare price,na zapadu nista novo.
Poulbuster i dalje vrsi demoniziranje Jehovinih svedoka preko filmova u produkciji onih koji mrze Jehovine svedoke.
Vec u samom pocetku kad se pravi zaplet oko oceve "greske" i trazenja maminog "oprostaja",pa prezirni smeh za vreme rodjendana....itd.
Trebalo bi da znas da je razlog za razvod braka preljuba.Hoce li povredjeni partner oprostiti ili ne,to je njegovo iskljucivo pravo,
nadalje JS ne idu na rodjendanske proslave,pa otkud u filmu dve cure JS na rodjendanskoj proslavi ,jos sa podsmehom. JS svakome zele sve najbolje,pa i slavljenicima.Poenta je ta da zele da ostave primer kako se ponasaju pravi hriscani,a ne da se prezrivo osmehuju i slicno.
Sto se tice razgovora JS vode dijalog,a ne monolog.Ako vide da osoba ne prihvata njihovo biblijsko misljenje,vode razgovore o drugim temama...daju primer hriscanskog ponasanja,dela....
Izvinite sto ne mogu stalno da dajem i odgovaram na komentare.
pozdrav svima.

Oooooooooooooooo! Risko dugo te nije bilo brate? znamo mi sta poelbuster pise,kakve filmove stavi i nema mane!ti bolje prekontrolisi sta tvoja KS-re pise,Buster vas razotkriva kao niko do sada,i to vasim sopstvenim zurnalima,knjigama!tako sto vam buster stavi 100%-ne argumente i pismeno,Foto,video dok su vasi argumenti :Ignore,omalozavanje,pisanje postova u prazno itd.

Sto se tice Filma i ja ga imam,dobio sam ga licno od JS-ka!na CD-u,i sta dalje?

Ma koji ste vi bre Hriscani A? vi ne verujete u jedino ime koje je dano Pod nebom i pod zemljom i pod vodom osim (HRISTOVOG) a u nekog za kog i sami niste sigurni da se tako zove!ali za vrhovnog arhitektu znate sigurno ko je ON a on je Sotona,jer je on arhitekta ovog sveta To je i sam Isus kazao.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
502013262_univ_pnr_lg.jpg


[h=2]Selo Gjogv na ostrvu Ejsturoj, Farska ostrva — propovedanje pomoću brošure Dobre vesti iz Svetog pisma[/h] [h=3]Osnovni podaci — Farska ostrva[/h]
502013262_univ_cnt_1_sm.jpg


  • 49 000 — broj stanovnika
  • 118 — broj Jehovinih svedoka
  • 4 — broj skupština Jehovinih svedoka
  • 1 prema 415 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika



Isus je jasno naglasio da će se njegovi sledbenici prepoznati po ljubavi! Jehovini svedoci širom sveta jasno stavljaju do znanja da zaista vole svog bližnjeg jer revno propovedaju biblijsku istinu i pomažu svima koji iskreno traže istinu da je i upoznaju i steknu nadu u večni život u raju na zemlji pod Božjim uređenjem! Dakle nema veće ljubavi od ove koju Jehovini svedoci pokazuju prema svom bližnjem propovedajući dobru vest o Božjem kraljevstvu!

;)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo Gerice
Slab sam sa vremenom,nije kao nekada,i to je jedini razlog sto sam slabije ovde.A pocelo je i plivanje na adi,barem sam se ja brcnuo par puta pre par dana u ledenoj vodi....
Sto se tice doticnog filma koji je stavio poulbuster ,a i ti si ga odgledao,sta mislis o jednoj o poenti demoniziranja JS?
To je ova "Tata koga vise volis Boga ili mene?"Tata ti si Sebican.......
Sta mislis Gerice ,sta pise u Bibliji?,sta je isus kazao?
Da li je Isus kazao svojim ucenicima "Ko voli vise mene nego kcer svoju nije mene dostojan?"ili pak obrnuto?
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
Da li se ti slazes sa poentom iz filma o ocevoj sebicnosti ,kad mu je cerka postavila pitanje?Ogromnoj vecini koja ne poznaje Bibliju taj otac ,i svaki drugi JS bice odvratan,demoniziran .
Ovaj film sluzi za demonizaciju JS,isto kao Nato propaganda za demonizaciju Srba,nema razlike.,a ti vidi na cijoj si strani,Dal poulbustera ili Biblije.
I izjasni se :
Koga ti vise volis ? Dal Boga Stvoritelja ili svoju decu,familiju....???
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Zdravo Gerice
Slab sam sa vremenom,nije kao nekada,i to je jedini razlog sto sam slabije ovde.A pocelo je i plivanje na adi,barem sam se ja brcnuo par puta pre par dana u ledenoj vodi....
Sto se tice doticnog filma koji je stavio poulbuster ,a i ti si ga odgledao,sta mislis o jednoj o poenti demoniziranja JS?
To je ova "Tata koga vise volis Boga ili mene?"Tata ti si Sebican.......
Sta mislis Gerice ,sta pise u Bibliji?,sta je isus kazao?
Da li je Isus kazao svojim ucenicima "Ko voli vise mene nego kcer svoju nije mene dostojan?"ili pak obrnuto?
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
Da li se ti slazes sa poentom iz filma o ocevoj sebicnosti ,kad mu je cerka postavila pitanje?Ogromnoj vecini koja ne poznaje Bibliju taj otac ,i svaki drugi JS bice odvratan,demoniziran .
Ovaj film sluzi za demonizaciju JS,isto kao Nato propaganda za demonizaciju Srba,nema razlike.,a ti vidi na cijoj si strani,Dal poulbustera ili Biblije.
I izjasni se :
Koga ti vise volis ? Dal Boga Stvoritelja ili svoju decu,familiju....???

Lepo od tebe kao Jehovinog svedoka što si izrazio mišljenje šta je poenta ovog filma.
Mišljenje Jehovinog svedoka koje kao i uvek (kao i sve ostalo)namećete kao jedino tačno i ispravno.
Šta će drugi izvući iz ovog filma ja im neću nametati,neka zaključe sami.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
A sta ce zakljuciti iz ovog filma ? Da su JS odvratni ili dobri?
Vidis decko ,ovakvim preporukama demoniziranih filmova,ti vrsis demonizaciju JS,bas ko sto je Nato propagandom vrsena demonizacija Srba.,
Trebalo bi da osetis grizu savesti jer ovakvim delima i ti izvrces Bibliju ,isto kao i sotona i stavljas se na stranu sotone.
Zasto ne prokomentarises barem zakljucak filma o sebicnosti oceva Jehovinih svedoka.
Koga ljudi treba vise da vole po recima Isusa Hrista. svoju decu ili Isusa???,kazi ako si pravi hriscanin.
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
A sta ce zakljuciti iz ovog filma ? Da su JS odvratni ili dobri?
Vidis decko ,ovakvim preporukama demoniziranih filmova,ti vrsis demonizaciju JS,bas ko sto je Nato propagandom vrsena demonizacija Srba.,
Trebalo bi da osetis grizu savesti jer ovakvim delima i ti izvrces Bibliju ,isto kao i sotona i stavljas se na stranu sotone.
Zasto ne prokomentarises barem zakljucak filma o sebicnosti oceva Jehovinih svedoka.
Koga ljudi treba vise da vole po recima Isusa Hrista. svoju decu ili Isusa???,kazi ako si pravi hriscanin.
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.

Vidiš čiko to što ti pišeš je mišljenje Kule stražare jer svoje nemaš niti ga više možeš imati.
Evo i očiglednog primera da Jehovini svedoci nemaju svoje mišljenje nego da misle ono što im Kula stražara zapovedi.
I jako dobar primer da učenje Jehovinih svedoka veze sa Svetim pismom nema.

Da li si dobro razumeo?


Zamislite da ste jedan od dvanaestak hiljada pomazanika Jehovinih svedoka.
Imate pedesetak godina i do sada ste živeli u ubeđenju da ste vi jedan od ljudi koji sačinjavaju "vernog i mudrog roba".
Nije mala stvar, zar ne?
U Kuli stražari je pisalo, a što u njoj piše mora da je istina to znaju i ptice na grani.


U kuli stražari od 15.05.1995. je pisalo da ste vi jedan od ljudi koji sačinjavaju "vernog i mudrog".
Taj rob nije mogao biti samo neki pojedinac, jer je duhovnu hranu trebao stavljati na raspolaganje otkako je na dan Pentekosta osnovana kršćanska skupština pa sve dok Gospodar, Isus Krist, ne dođe ispostaviti račun. Činjenice pokazuju da se ovaj razred vjernog i razboritog roba sastoji od svih pomazanih kršćana koji se u bilo koje doba kao grupa nalaze na Zemlji.​
Činjenice su to pokazivale do sada.Ali sada dolazi "novo svetlo" i nova istina smenjuje staru.
Znali ste da to mora da je istina jer je Kula stražara "kanal istine" kojim Bog saopštava u pravo vreme...
E sad je doslo pravo vreme da saznate da više niste "verni i mudri rob".
Sadašnji "verni i mudri rob" vam je u Kuli stražari saopštio da više niste "verni i mudri rob".
Da li ste razumeli???


Jednostavno, ali da vas za svaki slučaj pitaju da li ste razumeli.Čak piše da je poslednjih
desetleća(i 1995?) Vodeće telo bilo "verni i mudri rob".
Znači da ono što je pisalo 1995 već nije bilo istina?


Nije lako, ali po isprobanom receptu će se tekst obraditi i odgovarati na pitanja postavljena na dnu stranice.Posle nekoliko puta nakon što ste ponovili vi ćete znati da je to istina i rešen problem.
Ne zaboravite da je ovo izdanje namenjeno za Jehovine svedoke, a ne za deljenje po kućama.
Jeste li razumeli?
Ljude koji vama dolaze na vrata Kula stražara pita da li su dobro razumeli.

Doći će dan kada će sotona objaviti da je on taj koji vodi društvo Kule stražare, ali vi ćete i tada znati da je to "istina koju treba slediti" jer to stoji u Kuli stražari a kao što svi znaju ona je "kanal istine" i sve što stoji u njoj mora da bude istina.Veze koje su se obavile oko vas će biti toliko jake da nećete moći da se oduprete hipnotičkom šaputanju glavnog urednika Kule stražare.
I svi glasovi koji su vas upozoravali ili vas još upozoravaju će biti prigušeni i nećete ih čuti.
Verovaćete kao i do sada da je sve oko vas laž, a da ste vi u istini.

Kada vas Kula stražara pita da li ste dobro razumeli očigledno je da vam se sotona i ovom prilikom podsmeva i sprda se sa vama.
Ja vas pitam da li ste razumeli da ste žrtva sotonine prevare?
Ako ste vi jedan od onih koji su do sada bili ubeđeni da su "verni i mudri rob" sada vam je verovatno postalo jasno odakle vetar duva.
Ako ste član Jehovinih svedoka krajnje je vreme da počnete da proveravate kome stvarno služite.
Ako ste jedan od interesenata, zapitajte se dobro koja to istina se stalno menja i ne sme da se proverava.​
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Halo decko
ne skaci s pitanja na pitanje vec odgovori na jednostavno pitanje vezano za sebicnost iz filma.
Zasto ne prokomentarises barem zakljucak filma o sebicnosti oceva Jehovinih svedoka.
Koga ljudi treba vise da vole po recima Isusa Hrista. svoju decu ili Isusa???,kazi ako si pravi hriscanin.
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.

Koga ? Boga ili dete???
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Halo decko
ne skaci s pitanja na pitanje vec odgovori na jednostavno pitanje vezano za sebicnost iz filma.
Zasto ne prokomentarises barem zakljucak filma o sebicnosti oceva Jehovinih svedoka.
Koga ljudi treba vise da vole po recima Isusa Hrista. svoju decu ili Isusa???,kazi ako si pravi hriscanin.
Matej 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.

Koga ? Boga ili dete???

Ni Boga ni dete nego Kulu stražaru i vodeće telo iz Brunklina i ono šta oni kažu.
 
Natrag
Top