Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Svi oni koji imaju dostojanstvo, poniznost, oni koji su iskreni i koji zaista žele da saznaju istinu iz Biblije, jasno vide istinu i rado prihvataju besplatan biblijski studij i uče o Jehovi i veličanstvenoj budućnosti koju je pripremio za poslušno stanovništvo!


;)

Kulastrazara_zps714df7ce.gif


Jedna slika govori više od hiljadu reči.Ovako izgleda "besplatni biblijski studij" i posle toga ćete svi biti kao Malecki.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Postoji li religija kojoj se moze verovati?


Ako ste se razocarali u neku religiju, mozda ste izgubili poverenje u sve njih. Ali nemojte odbaciti mogućnost da ipak postoji religija kojoj se moze verovati. Kad je bio na zemlji, Isus je poucavao svoje sledbenike da zive po Bozjim merilima. Jos uvek postoje pravi Hristovi sledbenici, ljudi koji se savesno drze hricanskih merila. Gde ih mozete pronaci? Estel, pomenuta na prethodnim stranama, kaze: „Zelja da bolje razumem Bibliju ispunila mi se kad sam pocela da je proucavam s Jehovinim svedocima. Brzo sam razumela reci iz Jovana 8:32, gde pise: ’Upoznacete istinu i istina ce vas osloboditi.‘ “Rej, koga smo takođe ranije pomenuli, kaze: „Proucavajuci Bibliju s Jehovinim svedocima, uvideo sam da Bog nije odgovoran za ljudsku patnju. Premda ima dobre razloge sto je dopusta, laknulo mi je kad sam saznao da on obecava da će je uskoro ukloniti.“ Mora se priznati da u ovom moralno iskvarenom svetu nije lako postupati drugacije, takoreci plivati uzvodno. Ali moguce je. Mnogi bi voleli da im neko pomogne da razumeju Bibliju i primene njena nacela. Zato Jehovini svedoci besplatno proucavaju Bibliju s milionima sirom sveta. Svake sedmice, mnostvo ljudi saznaje sta Biblija zaista naucava, sto ih priblizava Stvoritelju i donosi impravu srecu. Kad sledeci put sretnete Jehovine svedoke, slobodno ih pitajte zasto imaju poverenja u svoju religiju. Ispitajte njihova ucenja i da li oni zaista zive u skladu s hriscanskim merilima. Zatim sami zakljucite da li postoji religija kojoj se moze verovati.

;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Malecki pa ti stvarno sam sebe zakopavas sa ovim sto postavljas ovde. Ne vidis koliko ti je ispran mozak. S nikim neces da razgovaras, bezis od normalne komunikacije. A jedino sto radis ovde je da postavljas jedne te iste gluposti. Sta mislis da ce neko nasesti na to, pa ces skupiti poene u dvorani kraljevstva? Tesko tebi, jer ne skupljas svoje blago na nebu, nego u dvorani kraljevstva!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Kulastrazara_zps714df7ce.gif


Jedna slika govori više od hiljadu reči.Ovako izgleda "besplatni biblijski studij" i posle toga ćete svi biti kao Malecki.

pre nego sto sam upoznao maleckog, mozda bih i razmislio da postanem js, ali kad sam upoznao njega ovde na forumu, i kad sam shvatio da bih postao kao on, odustao sam od svake pomisli o jehovi i jehovinim svedocima axaxaxax
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Evo jedne sveže životne priče:

2013326_univ_lsr_lg.jpg


BIBLIJA MENJA ŽIVOTE [h=1]„Želeo sam da postanem sveštenik“[/h] Ispričao Roberto Pačeko

  • GODINA ROÐENJA: 1957.
  • ZEMLJA ROÐENJA: MEKSIKO
  • U PROŠLOSTI: STUDENT BOGOSLOVIJE; IMAO NASILNU NARAV

2013326_univ_cnt_2_xs.jpg

[h=2]MOJ NEKADAŠNJI NAČIN ŽIVOTA:[/h] Rođen sam u malom gradu po imenu Teskoko. U to vreme nije bilo asfaltiranih ulica već samo prašnjavih, zemljanih puteva. Često su dolazili ljudi iz obližnjih sela koji su na magarce natovarili stvari za prodaju. Moja porodica je bila siromašna, a ja sam bio sedmo od devetoro dece. Otac je zarađivao popravljajući tradicionalne sandale (gvaračes). Ali on je umro kada sam ja imao sedam godina. Od tada je majka morala sama da prehranjuje porodicu.
Moj deda je bio violinista i dirigent orkestra koji je uglavnom izvodio crkvenu muziku. Skoro svi članovi moje porodice svirali su neki instrument. Majka je pevala u crkvenom horu a ujak je bio operski pevač i pijanista. Bili smo veoma pobožni. Ja sam bio ministrant u crkvi i želeo sam da postanem katolički sveštenik. Ali takođe sam bio ljubitelj karate filmova. Što sam više gledao takve filmove, postajao sam sve nasilniji.
Upisao sam se u jednu versku školu u Puebli s namerom da postanem sveštenik. Ali tokom poslednje godine školovanja, razočarao sam se u Katoličku crkvu. Jedna mlada časna sestra uputila mi je nemoralnu ponudu. Odupro sam se tom iskušenju ali se u meni tada probudila želja da stupim u brak. Pored toga, primetio sam da su neki sveštenici bili licemerni i nisu živeli u skladu sa onim što su propovedali. Na kraju sam odustao od cilja da postanem sveštenik.
Bio sam ministrant u crkvi i želeo sam da budem katolički sveštenik, ali takođe sam voleo karate filmove i postao sam nasilan

Odlučio sam da studiram na Nacionalnom muzičkom konzervatorijumu u Meksiko Sitiju. Nakon diplomiranja sam se oženio i uskoro smo dobili četvoro dece. Izdržavao sam porodicu tako što sam pevao na crkvenim misama.

Od samog početka u našem braku je bilo problema. Supruga i ja smo bili nasilni jedno prema drugom, u velikoj meri zato što smo oboje bili ljubomorni. U početku su to bile samo teške reči a kasnije i udarci. Nakon 13 godina smo odlučili da se razdvojimo, a kasnije smo se i razveli.


[h=2]KAKO MI JE BIBLIJA PROMENILA ŽIVOT:[/h] Prvi put sam se sreo sa Jehovinim svedocima još dok smo moja žena i ja bili zajedno. Dvoje Svedoka je pokucalo na naša vrata i počeli su razgovor o Bibliji, to jest Svetom pismu. Mislio sam da znam mnogo o religiji pa sam se trudio da im dokažem da nisu u pravu. Postavljao sam teška pitanja za koja sam mislio da ne postoji odgovor. Ali na moje iznenađenje, uvek su mi dali uverljive odgovore na temelju Biblije. Shvatio sam da u suštini znam vrlo malo. Međutim, prestali su da nas posećuju jer je moja supruga bila gruba prema njima a ja sam stalno bio zauzet.

S Jehovinim svedocima sam ponovo došao u kontakt pet godina kasnije. Tada sam živeo s drugom ženom, Elvirom. Ona nije imala ništa protiv njih pa mi je bilo lakše da redovno proučavam Bibliju. Ali i pored toga, trebalo mi je nekoliko godina da se promenim.
Uvideo sam da moram da načinim korenite promene ako želim da služim Jehovi celim srcem. Kao prvo, morao sam da nađem drugi posao jer nisam više želeo da pevam u crkvi (Otkrivenje 18:4). Takođe je trebalo da ozakonim brak sa Elvirom.

Najteže mi je bilo da naučim da kontrolišem svoju preku narav. Dva biblijska stiha su mi u tome naročito pomogla: Psalam 11:5, gde stoji da Jehova mrzi nasilje, kao i stih iz 1. Petrove 3:7, odakle sam naučio da moram poštovati svoju ženu ako želim da Jehova sluša moje molitve. Duboko sam razmišljao o ovim stihovima i molio se Jehovi da mi pomogne. Zahvaljujući tome, s vremenom sam uspeo da obuzdam svoj temperament.

Iz Biblije sam naučio da moram poštovati svoju ženu ako želim da Jehova sluša moje molitve

2013326_univ_cnt_3_sm.jpg



[h=2]KAKO MI JE TO KORISTILO:[/h] Sada imam divnu porodicu. Trudim se da popravim odnos sa sinovima iz prvog braka i da pomognem članovima sadašnje porodice da ostanu jaki u veri.
Kada sam bio dete, želeo sam da postanem sveštenik i pomažem ljudima. Ali sada mogu reći da moj život ima pravi smisao. Izdržavam porodicu radeći kao profesor muzike. Zahvalan sam Jehovi što je bio strpljiv sa mnom i dao mi priliku da se promenim i postanem bolja osoba.

;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Malecki znam da ne govoriš sa mnom ali moram da ti kažem nešta u vezi ovih primera koje stalno postavljaš. Po moralnim načelima JS se uopšte ne razlikuju od ostalih hrišćana. Ovo što se toliko hvalite svojim moralom i preobraćenjem novih kao da u tome odskačete od drugih možeš da pričaš nekome ko vas lično ne poznaje. A onaj ko vas poznaje može da vidi da između vas i ostalih što se tiče moralnih načela nema ama baš nikakve razlike. Ono što zapažam šta je u stvari u JS kao ljudima ne pričam mnogo ali znaj da se ne razlikujete uopšte od drugih. Ne kažem da možete da promenite čoveka ako ga uputite na Boga Isusa i bibliju ali to rade i ostali tako da se uopše ne razlikujete niti odskačete osim u samohvaljenju samih sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
502013263_univ_pnr_lg.jpg



„Ova dobra vest o kraljevstvu propovedaće se po celom svetu“ (Matej 24:14)

[h=2]Kigali, Ruanda — propovedanje pomoću brošure Slušajmo šta nam Bog govori i živimo večno[/h] [h=3]Osnovni podaci — Ruanda[/h]
502013263_univ_cnt_1_sm.jpg


  • 11 689 696 — broj stanovnika
  • 22 734 — broj Jehovinih svedoka
  • 487 — broj skupština Jehovinih svedoka
  • 1 prema 514 — broj Jehovinih svedoka u odnosu na broj stanovnika

    Jasno je celom svetu ko jedini ispunjava gore navedeni citat!

    ;)
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Malecki znam da ne govoriš sa mnom ali moram da ti kažem nešta u vezi ovih primera koje stalno postavljaš. Po moralnim načelima JS se uopšte ne razlikuju od ostalih hrišćana. Ovo što se toliko hvalite svojim moralom i preobraćenjem novih kao da u tome odskačete od drugih možeš da pričaš nekome ko vas lično ne poznaje. A onaj ko vas poznaje može da vidi da između vas i ostalih što se tiče moralnih načela nema ama baš nikakve razlike. Ono što zapažam šta je u stvari u JS kao ljudima ne pričam mnogo ali znaj da se ne razlikujete uopšte od drugih. Ne kažem da možete da promenite čoveka ako ga uputite na Boga Isusa i bibliju ali to rade i ostali tako da se uopše ne razlikujete niti odskačete osim u samohvaljenju samih sebe.

Peko Malecki nije nikada ni razgovarao sa drugima.Dok su bili neutralni postojao je monolog tekstova naučenih iz Kule lažare.Od momenta kada je neko samo iskazao sumnju prestao je monolog i ostalo samo postavljanje materijala iz Kule stražare.
Žalosno je što nije u stanju da sagleda da je svojim ponašanjem naneo mnogo više štete Jehovinim svedocima nego bilo ko drugi na internetu.
Pogledaj po forumima,nema ni jednog foruma na našem govornom područiju na kojem ne ponavlja istu priču.

Ovo što kažeš da se ne razlikuju od drugih tu moram da te ispravim.Prođi po drugim temama (opet po svim forumima) i videćeš da se jako razlikuju od drugih, ali u negativnom smislu.Sa drugima ipak postoji dijalog i nekim granicama dok kao što i sam znaš i vidiš sa Jehovinim svedocima nema dijaloga nego samo monolog.

Moram da iskoristim priliku i postavim film o Jehovinim svedocima koji je već poznat i spominjali smo ga ali od sada dostupan na YT sa našim titlovima.

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo svima
Na istoku stare price,na zapadu nista novo.
Poulbuster i dalje vrsi demoniziranje Jehovinih svedoka preko filmova u produkciji onih koji mrze Jehovine svedoke.
Vec u samom pocetku kad se pravi zaplet oko oceve "greske" i trazenja maminog "oprostaja",pa prezirni smeh za vreme rodjendana....itd.
Trebalo bi da znas da je razlog za razvod braka preljuba.Hoce li povredjeni partner oprostiti ili ne,to je njegovo iskljucivo pravo,
nadalje JS ne idu na rodjendanske proslave,pa otkud u filmu dve cure JS na rodjendanskoj proslavi ,jos sa podsmehom. JS svakome zele sve najbolje,pa i slavljenicima.Poenta je ta da zele da ostave primer kako se ponasaju pravi hriscani,a ne da se prezrivo osmehuju i slicno.
Sto se tice razgovora JS vode dijalog,a ne monolog.Ako vide da osoba ne prihvata njihovo biblijsko misljenje,vode razgovore o drugim temama...daju primer hriscanskog ponasanja,dela....
Izvinite sto ne mogu stalno da dajem i odgovaram na komentare.
pozdrav svima.
 
Natrag
Top