Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Evo jednog od nekoliko veoma važnih pitanja o religiji i odgovora na temelju Biblije:

Zasto preispitati religiju?

Ako bi vam zivot bio ozbiljno ugrozen i ako biste morali na operaciju, sigurno bi vam bilo vazno da imate potpuno poverenje u hirurga. Posto bi vamzivot bio u njegovim rukama, nema sumnje da bi bilo pametno ispitati na kakvom je glasu kao hirurg.
Slicno tome, dobro je pazljivo ispitati i svoju religiju, jer joj zapravo poveravate svoj duhovni zivot.
Od toga zavisi vase spasenje i vecna dobrobit.
Isus nam je dao merilo po kom mozemo objektivno proceniti svaku religiju. Rekao je da se „svako drvo poznaje po svom plodu“ (Luka 6:44). Na primer, ako izdvojite neku religiju ili versku grupu, kakav plod ona donosi? Da li njene verske vođe stavljaju preveliki naglasak na novac? Da li vernici žive po biblijskim naelima u pogledu ucesca u ratovima i morala? I da li uop ste postoji religija kojoj se mo ze verovati? Pozivamo vas da pogledate sta naredni clanci kazu o tome.

Moze li se verovati religiji u pogledu novca?

Estel, majka sedmoro dece, redovno je i sla u crkvu. „Rekla sam pastoru da zelim da razumem Bibliju“, kaze ona. Ali on nijednom nije ponudio da joj nesto objasni. Na kraju je prestala da ide u crkvu. „Iz crkve su mi pisali i u sustini rekli da ako ne mogu da dolazim, samo saljem novac. Pomislila sam: ’Njima nije bitno
ni da li cu doci, samo hoce moje pare.‘ Anđelina, koja je oduvek bila pobozna, rekla je: „U mojoj crkvi, tas za priloge se pronosio
tri puta tokom svake crkvene sluzbe i od prisutnih se ocekivalo da svaki put daju nesto. Stalno su trazili novac. Razmisljala sam: ’Bog nije sa ovim ljudima.‘ Da li religije u vasoj sredini traze novac, bilo na direktan bilo na indirektan nacin? Da li je to u skladu s Biblijom?

STA BIBLIJA NAUCAVA?

Isus, osnivac hriscanstva, rekao je: „Besplatno ste dobili, besplatno i dajte“ (Matej 10:8).Poruka koja se nalazi u Bibliji je neprocenjiva i treba da bude dostupna svima. Kako je hriscanska zajednica u prvom veku pokrivala svoje troskove?Svako je davao „kako je odlucio u srcu, ne nerado ili na silu, jer Bog voli onoga ko radosno daje“ (2. Korincanima 9:7). Apostol Pavle je rekao: „Dok smo vam propovedali Bozju dobru vest, radili smo nocu i danju, da nikome od vas ne budemo na teretu“ (1. Solunjanima 2:9). Pavle je izraivao satore da bi se izdrzavao i mogao da se posveti sluzenju Bogu (Dela apostolska18:2, 3).

STA SE MOžE RECI ZA JEHOVINE SVEDOKE?

Kako religija treba
da se finansira?


Jehovini svedoci odrzavaju sastanke u jednostavnim objektima koje nazivaju Dvoranama Kraljevstva. Kako pokrivaju troskove? Nikada ne pronose tas za priloge niti clanovima salju koverte da bi od njih dobili priloge. Na nasim sastancima, svako ko zeli moze diskretno da stavi dobrovoljni prilog u kutiju predviđenu za to. Jasno je da stampanje i otprema ovog casopisa kostaju. Pa ipak, u njemu nikada necete videti reklame niti poziv da date prilog. Glavni cilj je sirenje biblijske istine. Sta mislite: Da li je ovaj nacin pokrivanja troskova u skladu sa Isusovim recima i primerom koji su ostavili prvi hriscani?


;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Evo jednog od nekoliko veoma važnih pitanja o religiji i odgovora na temelju Biblije:

Zasto preispitati religiju?

Ako bi vam zivot bio ozbiljno ugrozen i ako biste morali na operaciju, sigurno bi vam bilo vazno da imate potpuno poverenje u hirurga. Posto bi vamzivot bio u njegovim rukama, nema sumnje da bi bilo pametno ispitati na kakvom je glasu kao hirurg.
Slicno tome, dobro je pazljivo ispitati i svoju religiju, jer joj zapravo poveravate svoj duhovni zivot.
Od toga zavisi vase spasenje i vecna dobrobit.
Isus nam je dao merilo po kom mozemo objektivno proceniti svaku religiju. Rekao je da se „svako drvo poznaje po svom plodu“ (Luka 6:44). Na primer, ako izdvojite neku religiju ili versku grupu, kakav plod ona donosi? Da li njene verske vođe stavljaju preveliki naglasak na novac? Da li vernici žive po biblijskim naelima u pogledu ucesca u ratovima i morala? I da li uop ste postoji religija kojoj se mo ze verovati? Pozivamo vas da pogledate sta naredni clanci kazu o tome.

Moze li se verovati religiji u pogledu novca?

Estel, majka sedmoro dece, redovno je i sla u crkvu. „Rekla sam pastoru da zelim da razumem Bibliju“, kaze ona. Ali on nijednom nije ponudio da joj nesto objasni. Na kraju je prestala da ide u crkvu. „Iz crkve su mi pisali i u sustini rekli da ako ne mogu da dolazim, samo saljem novac. Pomislila sam: ’Njima nije bitno
ni da li cu doci, samo hoce moje pare.‘ Anđelina, koja je oduvek bila pobozna, rekla je: „U mojoj crkvi, tas za priloge se pronosio
tri puta tokom svake crkvene sluzbe i od prisutnih se ocekivalo da svaki put daju nesto. Stalno su trazili novac. Razmisljala sam: ’Bog nije sa ovim ljudima.‘ Da li religije u vasoj sredini traze novac, bilo na direktan bilo na indirektan nacin? Da li je to u skladu s Biblijom?

STA BIBLIJA NAUCAVA?

Isus, osnivac hriscanstva, rekao je: „Besplatno ste dobili, besplatno i dajte“ (Matej 10:8).Poruka koja se nalazi u Bibliji je neprocenjiva i treba da bude dostupna svima. Kako je hriscanska zajednica u prvom veku pokrivala svoje troskove?Svako je davao „kako je odlucio u srcu, ne nerado ili na silu, jer Bog voli onoga ko radosno daje“ (2. Korincanima 9:7). Apostol Pavle je rekao: „Dok smo vam propovedali Bozju dobru vest, radili smo nocu i danju, da nikome od vas ne budemo na teretu“ (1. Solunjanima 2:9). Pavle je izraivao satore da bi se izdrzavao i mogao da se posveti sluzenju Bogu (Dela apostolska18:2, 3).

STA SE MOžE RECI ZA JEHOVINE SVEDOKE?

Kako religija treba
da se finansira?


Jehovini svedoci odrzavaju sastanke u jednostavnim objektima koje nazivaju Dvoranama Kraljevstva. Kako pokrivaju troskove? Nikada ne pronose tas za priloge niti clanovima salju koverte da bi od njih dobili priloge. Na nasim sastancima, svako ko zeli moze diskretno da stavi dobrovoljni prilog u kutiju predviđenu za to. Jasno je da stampanje i otprema ovog casopisa kostaju. Pa ipak, u njemu nikada necete videti reklame niti poziv da date prilog. Glavni cilj je sirenje biblijske istine. Sta mislite: Da li je ovaj nacin pokrivanja troskova u skladu sa Isusovim recima i primerom koji su ostavili prvi hriscani?

;)

Lepo je to. Ali zasto i ti ne preispitas svoju religiju, kad vec tvrdis da mi to treba da uradimo, onda budi posten i podji od sebe, i ti uradi isto sa svojom religijom...
I zasto izbegavas razgovor samnom. Jesi li me stavio na ignore, ili sta?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Lepo je to. Ali zasto i ti ne preispitas svoju religiju, kad vec tvrdis da mi to treba da uradimo, onda budi posten i podji od sebe, i ti uradi isto sa svojom religijom...
I zasto izbegavas razgovor samnom. Jesi li me stavio na ignore, ili sta?

Najverovatnije!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Moze li se verovati religiji u pogledu morala?

„Mnogi s kojima sam isla na fakultet govorili su da su pobozni“, kaze Silvija, koja radi u gerontoloskoj sluzbi. „Ali to ih nije sprecavalo da varaju na ispitima i drogiraju se. Religija nije imala nikakvog uticaja na njihov zivot.“ Lajonel kaze: „Moje kolege lazu i uzimaju bolovanje iako nisu bolesni. Za njih je religija poput komada namestaja koji sluzi samo za pokazivanje a ne koristi se.“ U pogledu morala, religija nema veliki uticaj na zivot vecine ljudi. Danas su mnogi ’naizgled pobozni, ali ne zive pobozno‘ (2. Timoteju 3:5). Verske vođe im ne daju dobar primer niti ih poucavaju iz Svetog pisma da zive moralno. Uopste ne cudi sto mnogi misle da Bogu nije vazno kakav zivot vode.

STA BIBLIJA NAUCAVA?

Iz Biblije se vidi da Bog ima osecanja i da mu je veoma stalo do toga kako postupamo. Drevni Izraelci su ga zalostili kada su se bunili protiv njega (Psalam 78:40). Međutim, kada se osoba koja je lose postupala iskreno pokaje i promeni, na nebu nastaje velika radost (Luka 15:7). Kada covek uvidi kakve divne osobine ima nas nebeski Otac, u njemu raste ljubav prema Bogu, koja ga pokrece da voli ono sto Bog voli i mrzi ono sto Bog mrzi (Amos 5:15).

STA SE MOZE RECI ZA JEHOVINE SVEDOKE?

U novinama Deseret News iz Solt Lejk Sitija, u Juti, pisalo je da Jehovini svedoci „unapređuju snazne porodicne veze i podsticu ljude da budu marljivi i posteni“. Takođe je receno: „Njihovi clanovi se pridrzavaju cvrstih moralnih načela. Oni smatraju da su pusenje, opijanje, drogiranje, kockanje, promiskuitet i homoseksualnost postupci koji udaljavaju coveka od Boga.“ Kako Svedocima pomaze to sto uce o Bozjim osobinama? „Nepostenje je uobicajeno u poslu kojim se bavim“, kaze Silvija. „Bilo bi lako podleci uticaju sredine. Ali posto znam Jehovino glediste o tome, zelim da budem postena. Srecna sam i osecam unutrasnji mir.“ Silvija je sigurna da joj je zivot bolji zahvaljujuci verskim ubeđenjima kojih se drzi.

;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
E bas ovo sam doziveo u razgovoru sa jehovinim svedocima.
Kad im izneses cinjenice oni pobegnu glavom bez obzira:
(svoju religiju namecu svima i svakome, a o tudjoj ne smeju ni da cuju)


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Moze li se verovati religiji u pogledu rata?


Mnogi danas, bez obzira kojoj religiji pripadaju, bez ikakvih problema podležu pritisku lokalnih i državnih vlasti, uzimaju oružje u ruke i podržavaju politiku država u kojima žive, odlaze u ratove i čiste savesti pucaju i ubijaju "bližnjeg svoga" pod izgovorom da "slušaju više vlasti"! Jedini koji poštuju princip iz Biblije, Božje reči koji jasno kaže "Ne ubij!" i po cenu svog života, jesu Jehovini svedoci. Ovo je jedan od osnovnih pokazatelja da su Jehovini svedoci jedina i prava religija! Mnogi drugi principi mogu se "tumačiti" na razne načine ali princip "Ne ubij" je više nego jasan, tako da svi oni koji kažu da vole Boga a podržavaju zakone država i učestvuju u ratovima, javno i svesno lažu i daleko, daleko su od prave religije! Takve licemere i lažove Jehova mrzi!

Alberto je bio vojnik skoro deset godina. On prica: „Nas vojni svestenik nas je blagosiljao recima: ’Bog je s vama.‘ Ali razmisljao sam: ’Treba da idem da ubijam, a u Bibliji pise: „Ne ubij.“ ‘ “Rej je u Drugom svetskom ratu bio u mornarici. Jednom je pitao vojnog svestenika: „Dolazite na brod i molite se da nasa vojska pobedi. Zar se to isto ne radi i na neprijateljskoj strani?“ Svestenik mu je odgovorio da su cudni putevi Gospodnji. Ako vam taj odgovor ne zvuci uverljivo, niste jedini.

STA BIBLIJA NAUCAVA?

Isus je rekao da je jedna od najvecih Bozjih zapovesti: „Voli svog bliznjeg kao samog sebe“ (Marko 12:31). Da li je trebalo da ta ljubav zavisi od toga gde bliznji zivi ili kom narodu pripada? Ne. Isus je svojim ucenicima rekao: „Po tome ce svi znati da ste moji ucenici, ako budete voleli jedan drugoga“ (Jovan 13:34, 35). Njihova međusobna ljubav je tako snazna i jedinstvena da se po njoj mogu prepoznati. Oni su spremni da daju svoj zivot jedni za druge i nikada ga nikome ne bi oduzeli. Prvi hriscani su ziveli po Isusovim recima. U delu The Encyclopedia of Religion stoji: „Rani crkveni oci, među kojima Tertulijan i Origen, potvrdili su da hriscani nisu smeli oduzeti ljudski zivot i da su zbog tog nacela odbijali da se prikljuce rimskoj vojsci.“

Da li su verske vođe pobornici prave hriscanske ljubavi?

STA SE MOZE RECI ZA JEHOVINE SVEDOKE?

Posto Jehovinih svedoka ima u skoro svim zemljama, to znaci da se, u slucaju sukoba dveju zemalja, mogu naci na obe strane. Cak i tada, do izrazaja dolazi ljubav po kojoj su prepoznatljivi. Na primer, tokom etnickog sukoba koji je 1994. buknuo u Ruandi između Hutua i Tutsija, Jehovini svedoci su ostali potpuno neutralni. Svedoci iz jednog plemena skrivali su Svedoke iz drugog plemena, cesto rizikujuci svoj zivot. Dvojica Svedoka iz plemena Hutu pomagala su suvernicima iz plemena Tutsi, ali je milicija Interahamve to otkrila i uhapsila ih. Rekli su im: „Oni koji pomazu Tutsijima zasluzuju smrt.“ Na zalost, obojica su zatim ubijena (Jovan 15:13). Sta mislite: Da li Jehovini svedoci postupaju u skladu sa Isusovim recima o samopozrtvovanoj ljubavi?


Da bi neko razumeo šta znači "Ne ubij!" nije potrebno da bude nadprosečno inteligentan, naučnik ili posebno talentovan, potrebno je da osoba bude ponizna, željna znanja i iskrena!


Svi oni koji imaju dostojanstvo, poniznost, oni koji su iskreni i koji zaista žele da saznaju istinu iz Biblije, jasno vide istinu i rado prihvataju besplatan biblijski studij i uče o Jehovi i veličanstvenoj budućnosti koju je pripremio za poslušno stanovništvo!


;)
 
Natrag
Top