Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za Gerakulesa : Objedinićete se vi sa katolicima i PAPA će vam biti bog zapamti ovo. Ako je pravoslavna religija prava religija, kako kažeš, zašto se onda ujedinjuje sa PAPOM koji je dokazani antihrist. Koja je to gora koja će se uzdizati iznad ostalih gora u poslednje vreme ?Isaija 2.2-4. Činjenica je da se u religijama mnogo prašine diže oko Jehovinih Svedoka. U pitanju je gora JEHOVINOG doma. Koja je to gora iz Isaije 2.2-4 Nađi je ako znaš i reci gde je da i mi pođemo na tu goru.

Kada ces shvatiti prijatelju biti pravoslavnim to neznaci da ja moram da verujem samo onako kako mi pop kaze, ja sam slobodan u svojoj veri ako mislim da je pop prav, ja cu ga slusati ako mislim da nije ja imam puno pravo da ga ispravim i on me nece iskljuciti iz crkve, tj ja u crkvi imam slobodu misljenja dok vi u kraljevskoj dvorani nemate vi morate govoriti i potvrdjivati samo ono sto oni kazu u vasim casopisima i knjizicama KS-re.

Vi ste prosto "ZOMBY"

Ako bi bilo sta kazali sto nije napisano u KS-ri vi cete biti odmah iskljuceni!!!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ja nisam bio u vojsci, ali znam da se tamo ne barata iskljucivo oruzjem, mislim cak to najmanje, postoje pre svega fizicke vezbe, trcanje, itd...a sto se tice oruzja, njime se sigurno ne puca na ljude, vec gadjanje u montazne mete, simulacija, itd..
U staroj Jugoslaviji je postojala mornarica, i razne drugi rodovi vojske.
Osim toga ako neko vec ima problem sa nosenjem oruzja, postoji i civilno sluzenje, gde covek moze uciniti stosta pozitivno za druge...

Sve to ima i pozitivne strane, ne mozemo juriti kroz zid glavom i gledati na sve pojave u drustvu crno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Evo da ponovim još jednom u slučaju da je nekome promaklo da pročita Mateja 22:35-40:

Svako ko odobrava rat, oružje, politiku i ima udela u svemu ovome, daleko je od Isusa Hrista i Hrišćanstva! Hrist je izrekao zakon koji svaki Hrišćanin treba da ispunjava po cenu bili čega a taj zakon glasi:

А један од њих, познавалац Закона, упитао га је да би га искушао: „Учитељу, која је највећа заповест у Закону?“Он му рече: „’1. Воли Јехову, свог Бога, свим својим срцем и свом својом душом и свим својим умом.‘ То је највећа и прва заповест. 2. Друга, слична овој, јесте: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ На овим двема заповестима темељи се сав Закон и Пророци.“(Matej 22:35-40)

Ima li potrebe objašnjavati da je svako ko uzima oružje u ruke i podupire vojni i politički sistem bilo koje države u direktnoj suprotnosti sa gore citiranim rečima Isusa Hrista???

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?
2. Pravoslavna religija?
3. Islam?
4. Buduzam?
5. Adventisti?
6. Baptisti?
7. Mormoni?
8. Nazareni?
9. Jehovini Svedoci?

Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!



;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo da ponovim još jednom u slučaju da je nekome promaklo da pročita Mateja 22:35-40:

Svako ko odobrava rat, oružje, politiku i ima udela u svemu ovome, daleko je od Isusa Hrista i Hrišćanstva! Hrist je izrekao zakon koji svaki Hrišćanin treba da ispunjava po cenu bili čega a taj zakon glasi:

А један од њих, познавалац Закона, упитао га је да би га искушао: „Учитељу, која је највећа заповест у Закону?“Он му рече: „’1. Воли Јехову, свог Бога, свим својим срцем и свом својом душом и свим својим умом.‘ То је највећа и прва заповест. 2. Друга, слична овој, јесте: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ На овим двема заповестима темељи се сав Закон и Пророци.“(Matej 22:35-40)

Ima li potrebe objašnjavati da je svako ko uzima oružje u ruke i podupire vojni i politički sistem bilo koje države u direktnoj suprotnosti sa gore citiranim rečima Isusa Hrista???

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?
2. Pravoslavna religija?
3. Islam?
4. Buduzam?
5. Adventisti?
6. Baptisti?
7. Mormoni?
8. Nazareni?
9. Jehovini Svedoci?

Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!



;)


`Po tom znamo da ljubimo decu Bozju kad Boga ljubimo i njegove zapovesti drzimo, jer je ovo ljubav Bozja da zapovesti njegove drzimo, i zapovesti njegove nisu teske
( 1 poslanica Jovanova 5. 2 - 3 ).

`Ko ima zapovesti moje i drzi ih, on je onaj sto ima ljubav k meni, a koji ima ljubav k meni imace k njemu ljubav otac moj, i ja cu imati ljubav k njemu, i javicu mu se sam...
Isus mu odgovori i rece mu, ko ima ljubav k meni drzace rec moju, i otac moj imace ljubav k njemu, i k njemu ce mo doci i u njega ce mo se nastaniti.
Ko nema ljubav k meni ne drzi mojih reci... ( jevandjelje po Jovanu 14. 21 - 23 ).

`I po tom razumesmo da ga poznasmo ako zapovesti njegove drzimo.
Koji govori poznajem ga, a zapovesti njegove ne drzi, laza je i u njemu istine nema, a koji drzi rec njegovu, u njemu je zaista ljubav Bozja savrsena, po tom poznasmo da smo u njemu.. ( 1 poslanica Jovanova 2. 3 - 5 ).

Prijatelju, ovo je jedan od glavnih uslova spasenja, i pokazatelj ljubavi prema Bogu i bliznjima, i jedno od obelezja prave crkve...a koliko mi se cini Jehovini svedoci uce da su Bozje zapovesti ukinute na mucenickom stubu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
`Po tom znamo da ljubimo decu Bozju kad Boga ljubimo i njegove zapovesti drzimo, jer je ovo ljubav Bozja da zapovesti njegove drzimo, i zapovesti njegove nisu teske
( 1 poslanica Jovanova 5. 2 - 3 ).

`Ko ima zapovesti moje i drzi ih, on je onaj sto ima ljubav k meni, a koji ima ljubav k meni imace k njemu ljubav otac moj, i ja cu imati ljubav k njemu, i javicu mu se sam...
Isus mu odgovori i rece mu, ko ima ljubav k meni drzace rec moju, i otac moj imace ljubav k njemu, i k njemu ce mo doci i u njega ce mo se nastaniti.
Ko nema ljubav k meni ne drzi mojih reci... ( jevandjelje po Jovanu 14. 21 - 23 ).

`I po tom razumesmo da ga poznasmo ako zapovesti njegove drzimo.
Koji govori poznajem ga, a zapovesti njegove ne drzi, laza je i u njemu istine nema, a koji drzi rec njegovu, u njemu je zaista ljubav Bozja savrsena, po tom poznasmo da smo u njemu.. ( 1 poslanica Jovanova 2. 3 - 5 ).

Prijatelju, ovo je jedan od glavnih uslova spasenja, i pokazatelj ljubavi prema Bogu i bliznjima, i jedno od obelezja prave crkve...a koliko mi se cini Jehovini svedoci uce da su Bozje zapovesti ukinute na mucenickom stubu.



Niko tebe to nije pitao! imaš ti problem koncentracije :)``Hristos je napustio svoj polozaj u nebeskim dvorovima i dosao na ovu zemlju da zivi zivotom ljudskih bica...jednak sa Bogom i postovan i obozavan od strane andjela,


Jesi siguran u ovo tvoju izjavu :) koliko se meni čini ti dragi moj znaš bolje od JS šta oni znaju ili uče :)
kada bi ti bar po pola znao i o Adventizmu mogao bi voditi ovde i neku civilizovanu diskusiju a ne da begaš od teme do teme sa tom TANDARA MANDARA ja ti kažem TO JE TO!
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Advenisti ovak uce o Bozjem zakonu:


18. Božji zakon
Uzvišena nacela Božjeg zakona uoblicena su u Deset zapovesti i potvrdena Hristovim životom. Ona izražavaju Božju ljubav, volju i ciljeve u vezi sa ljudskim ponašanjem i odnosima i obavezuju sve ljude u svim vremenskim razdobljima. Ova pravila su osnova Božjeg zaveta sa Njegovim narodom i merilo Božjeg suda. Posredstvom Svetoga Duha ona ukazuju na greh i bude potrebu za Spasiteljem. Spasenje je samo po blagodati, a ne od dela, a njegov rod je poslušnost Zapovestima. Ova poslušnost razvija hrišcanski karakter i donosi osecanje srece. Ona je dokaz naše ljubavi prema Gospodu i naše brige za naše bližnje. Poslušnost koja potice od vere ispoljava Hristovu silu da preobrazi život i u skladu sa tim jaca hrišcansko svedocenje. (2. Mojsijeva 20,1-17; Psalam 40,7.8; Matej 22,36-40; 5. Mojsijeva 28,1-14; Matej 5,17-20; Jevrejima 8,8-10; Jovan 15,7-10; Efescima 2,8-10; 1. Jovanova 5,3; Rimljanima 8,3.4; Psalam 19,7-14)

Oni koji odbacuju Bozji zakon, odbacuju i Boga kao zakonodavca i svrstavaju se sa ateistima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Evo da ponovim još jednom u slučaju da je nekome promaklo da pročita Mateja 22:35-40:

Svako ko odobrava rat, oružje, politiku i ima udela u svemu ovome, daleko je od Isusa Hrista i Hrišćanstva! Hrist je izrekao zakon koji svaki Hrišćanin treba da ispunjava po cenu bili čega a taj zakon glasi:

А један од њих, познавалац Закона, упитао га је да би га искушао: „Учитељу, која је највећа заповест у Закону?“Он му рече: „’1. Воли Јехову, свог Бога, свим својим срцем и свом својом душом и свим својим умом.‘ То је највећа и прва заповест. 2. Друга, слична овој, јесте: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ На овим двема заповестима темељи се сав Закон и Пророци.“(Matej 22:35-40)

Ima li potrebe objašnjavati da je svako ko uzima oružje u ruke i podupire vojni i politički sistem bilo koje države u direktnoj suprotnosti sa gore citiranim rečima Isusa Hrista???

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?
2. Pravoslavna religija?
3. Islam?
4. Buduzam?
5. Adventisti?
6. Baptisti?
7. Mormoni?
8. Nazareni?
9. Jehovini Svedoci?

Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!



;)

Posto je NZ napisan na grckom, evoti sinhronizovani prevod na srpskom, pa malo vidi, kako te vara ta tvoja KS!!!


(matvej 22:35-46)

35-και επηρωτησεν εις εξ αυτων νομικος πειραζων αυτον και λεγω- И упита један од њих законик кушајући га и говорећи:

36-διδασκαλε ποια εντολη μεγαλη εν τω νομ- Учитељу! која је заповијест највећа у закону?

37 -ο δε ιησους εφη αυτω αγαπησεις κυριον τον θεον σου εν ολη καρδια σου και εν ολη ψυχη σου και εν ολη τη διανοια σου-А Исус рече му: љуби Господа Бога својега свијем срцем својијем, и свом душом својом, и свом мисли својом.

38-αυτη εστιν πρωτη και μεγαλη εντολη-Ово је прва и највећа заповијест.

39-δευτερα δε ομοια αυτη αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον-А друга је као и ова: љуби ближњега својега као самога себе.

40-εν ταυταις ταις δυσιν εντολαις ολος ο νομος και οι προφηται κρεμανται-О овима двјема заповијестима виси сав закон и пророци.

41-συνηγμενων δε των φαρισαιων επηρωτησεν αυτους ο ιησους-А кад се сабраше фарисеји, упита их Исус

42-λεγων τι υμιν δοκει περι του χριστου τινος υιος εστιν λεγουσιν αυτω του δαυιδ-Говорећи: шта мислите за Христа, чији је син? Рекоше му: Давидов.

43-λεγει αυτοις πως ουν δαυιδ εν πνευματι κυριον αυτον καλει λεγων-Рече им: како дакле Давид њега духом назива Господом говорећи:

44-ειπεν ο κυριος τω κυριω μου καθου εκ δεξιων μου εως αν θω τους εχθρους σου υποποδιον των ποδων σου-Рече Господ Господу мојему: сједи мени с десне стране, док положим непријатеље твоје подножје ногама твојима?

45-ει ουν δαυιδ καλει αυτον κυριον πως υιος αυτου εστιν-Кад дакле Давид назива њега Господом, како му је син?

46-και ουδεις εδυνατο αυτω αποκριθηναι λογον ουδε ετολμησεν τις απ εκεινης της ημερας επερωτησαι αυτον ουκετι-И нико му не могаше одговорити ријечи; нити смијаше ко од тога дана да га запита више.

Dodato posle 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A o ovome sto tek govori apostol petar, tj o Isusu Hristu mi vidimo da stih koji si postavio tj preradjeni stih nema veze s onim sto si ti postavio(
mat 22:35-40).

Dela 2:34-38)

34-ου γαρ δαυιδ ανεβη εις τους ουρανους λεγει δε αυτος ειπεν ο κυριος τω κυριω μου καθου εκ δεξιων μου-Јер Давид не изиђе на небеса, него сам говори: рече Господ Господу мојему: сједи мени с десне стране,

35-εως αν θω τους εχθρους σου υποποδιον των ποδων σου-Док положим непријатеље твоје подножје ногама твојима.

36-ασφαλως ουν γινωσκετω πας οικος ισραηλ οτι και κυριον και χριστον αυτον ο θεος εποιησεν τουτον τον ιησουν ον υμεις εσταυρωσατε-Тврдо дакле нека зна сав дом Израиљев да је и Господом и Христом Бог учинио овога Исуса кога ви распесте.

37-ακουσαντες δε κατενυγησαν τη καρδια ειπον τε προς τον πετρον και τους λοιπους αποστολους τι ποιησομεν ανδρες αδελφοι-А кад чуше, ражали им се у срцу, и рекоше Петру и осталијем апостолима: шта ћемо чинити, људи браћо?

38-πετρος δε εφη προς αυτους μετανοησατε και βαπτισθητω εκαστος υμων επι τω ονοματι ιησου χριστου εις αφεσιν αμαρτιων και ληψεσθε την δωρεαν του αγιου πνευματος-А Петар им рече: покајте се, и да се крстите сваки од вас у име Исуса Христа за опроштење гријеха; и примићете дар светога Духа;

Kao sto vidimo samo onaj koji se krsti u ime Gospoda Isusa Hrista dobice dar Sv Duha!!!! ovo sam sve napisao dabi forumasi videli kako ste prepravili stih ( mat22:35) jer nigde u novom zavetu nepise jehova a Gospod!!! (u tom stihu isus odgovara sa: Ljubi Gospoda Boga svoga kao samoga sebe svim svojim umom i razumom a druga je najveca zapoved LJubi bliznjega svoga kao samog sebe,Pitanje: kako se ti pozivas na drugu zapoved, kada ces gledati kako tvoj bliznji umire i neces mu dati krvi da ga spases ? nego ces dozvoliti da umre!!!

Neces mu dati kaplju svoje telesne duse da bi spasio dusu tela bliznjem, ti govoris kako vi JS postujete drugu najvecu zapovest.

To ti prijatelju mozes da govoris samo onima koji vas jos nepoznaju, dragi nasi vukovi u jagnjecoj kozi.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Niko tebe to nije pitao! imaš ti problem koncentracije :)``Hristos je napustio svoj polozaj u nebeskim dvorovima i dosao na ovu zemlju da zivi zivotom ljudskih bica...jednak sa Bogom i postovan i obozavan od strane andjela,


Jesi siguran u ovo tvoju izjavu :) koliko se meni čini ti dragi moj znaš bolje od JS šta oni znaju ili uče :)
kada bi ti bar po pola znao i o Adventizmu mogao bi voditi ovde i neku civilizovanu diskusiju a ne da begaš od teme do teme sa tom TANDARA MANDARA ja ti kažem TO JE TO!


Ovo u vezi zapovesti sam napisao kao odgovor na gore postavljeno pitanje, i da bi pokazao sta je jedan od glavnih kriterijuma po kojima se prepoznaje prava ljubav prema Bogu i bliznjima, i kriterijum po kome se odredjuje koja je prava Bozja crkva, naspram izmisljenih ljudskih i povrsnih kriterijuma koje je stvorila organizacija Jehowinih svedoka.

A sto se tice ozbiljnosti, i poznavanja biblije i ostalog, u to sam se vec uverio ko sta radi, jer i sama Elen Wajt je upozorila, da ce mnogi vaditi citate iz njenih spisa i prikazivati ih na drugaciji nacin radi svojih ciljeva...ti to upravo radis sve vreme, kao i tvoj prijatelj Baumaester..ali time mozes da varas samo neupucene, i one koji nikada nisu citali njene spise..ostali su odavno prozreli tvoje namere...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovo u vezi zapovesti sam napisao kao odgovor na gore postavljeno pitanje, i da bi pokazao sta je jedan od glavnih kriterijuma po kojima se prepoznaje prava ljubav prema Bogu i bliznjima, i kriterijum po kome se odredjuje koja je prava Bozja crkva, naspram izmisljenih ljudskih i povrsnih kriterijuma koje je stvorila organizacija Jehowinih svedoka.

A sto se tice ozbiljnosti, i poznavanja biblije i ostalog, u to sam se vec uverio ko sta radi, jer i sama Elen Wajt je upozorila, da ce mnogi vaditi citate iz njenih spisa i prikazivati ih na drugaciji nacin radi svojih ciljeva...ti to upravo radis sve vreme, kao i tvoj prijatelj Baumaester..ali time mozes da varas samo neupucene, i one koji nikada nisu citali njene spise..ostali su odavno prozreli tvoje namere...


Tandara Mandara ja ti reko TO je TAKO!

Hajd navedi ime te jedine prave kako kažeš Božije crkve a misliš na TRIJADU božanstava jer Bog nije sam nego množina :)

Da je neki Adventista civilizovan obijasnio bi rečenicu koju sam postirao, ali takvoga nema pa ostaje da čitalac sam za sebe izvuče zaključake kakvi su to ljudi Adventisti.
``Hristos je napustio svoj polozaj u nebeskim dvorovima i dosao na ovu zemlju da zivi zivotom ljudskih bica...jednak sa Bogom i postovan i obozavan od strane andjela,

Ni jedan Adventista još nije obijasnio kakav položaj Isus Hristos je imao na nebu?
A kada je došao na zemlju da živi životom ljudskih bića zašto je Adventizmu BogoCOVEK?
I koja biblija, koji izdavač i godina izdanja piše da je Isus jednak sa Bogom i poštovan i obozavan od strane anđela?

Da su Adventisti civilizovani ljudi svatili bi pitanja i argumentovano obijašnjavali :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Tandara Mandara ja ti reko TO je TAKO!

Hajd navedi ime te jedine prave kako kažeš Božije crkve a misliš na TRIJADU božanstava jer Bog nije sam nego množina :)

Da je neki Adventista civilizovan obijasnio bi rečenicu koju sam postirao, ali takvoga nema pa ostaje da čitalac sam za sebe izvuče zaključake kakvi su to ljudi Adventisti.


Ni jedan Adventista još nije obijasnio kakav položaj Isus Hristos je imao na nebu?
A kada je došao na zemlju da živi životom ljudskih bića zašto je Adventizmu BogoCOVEK?
I koja biblija, koji izdavač i godina izdanja piše da je Isus jednak sa Bogom i poštovan i obozavan od strane anđela?

Da su Adventisti civilizovani ljudi svatili bi pitanja i argumentovano obijašnjavali :)


Primetio sam u zadnje vreme svi u glavnom svugde pišu ne vodeći računa da li njihov odgovor spada u temu o kojoj se piše ili ne.
Moj odgovor bi pre išao u temu "Novi svet-najveća prevara" ali budući da se odnosi na određeno pitanje onda ću postirati ovde.
Pitanje je ovo:
I koja biblija, koji izdavač i godina izdanja piše da je Isus jednak sa Bogom i poštovan i obozavan od strane anđela?
A odgovor je ovaj da u svim Biblijama isto piše:

1. Тада Исуса одведе Дух у пустињу да га ђаво куша.
2. И постивши дана четрдесет и ноћи четрдесет, напосљетку огладње.
3. И приступи к њему кушач и рече: Ако си Син Божији, реци да камење ово постану хљебови.
4. А он одговори и рече: Писано је: Не живи човјек о самом хљебу, но о свакој ријечи која излази из уста Божијих.
5. Тада га ђаво одведе у Свети град и постави га на крило храма,
6. Па му рече: Ако си Син Божији, скочи доље, јер је писано: Анђелима својим заповиједиће за тебе, и узеће те на руке, да како не запнеш за камен ногом својом.
7. А Исус му рече: И ово је написано: Немој кушати Господа Бога својега.
8. Опет га узе ђаво и одведе на гору врло високу, и показа му сва царства овога свијета и славу њихову,
9. И рече му: Све ово даћу теби ако паднеш и поклониш ми се.
10. Тада му Исус рече: Иди од мене, Сатано, јер је написано: Господу Богу своме клањај се и њему јединоме служи!
11. Тада га ђаво остави, и гле, анђели приступише и служаху му.

Obratite pažnju na kontekst!
Isus govori:"Gospodu Bogu svome se klanjaj i njemu jedino služi"
Na to mu prilaze anđeli i služahu mu.
Mislim da je to sasvim adekvatan odgovor na postavljeno pitanje.

Zašto sam napisao da bi odgovor trebao da ide u rubriku "Najveća prevara"?
Zato što su Jehovini svedoci u svojoj nazovi Bibliji promenili Bog u Jehova i što se nikako ne slaže sa kontekstom nego njihovim učenjem kojim ponižavaju Isusa.
Онлајн Библија: Матеј 4:1-25 - Званичан вебсајт Јеховиних сведока

Pitanje koje je postavio ovaj Jehovin svedok je samo dokaz da članovi ove organizacije čitaju samo ono što im Kula stražara sažvaće i da nisu nikada čitali Bibliju u celini nego samo isčupane delove iz konteksta koji su potpuno preokrenuto hrišćanstvo(čitaj antihrist)
 
Natrag
Top