Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Svi dokazi su ti gore.

A sto se tice toga da svi cekaju Hristov dolazak, tu si kontradiktoran, jer JS ne veruju da ce Isus ikada stvarno doci, i da ga ce ga verni ikada videti, i ako je biblija po tom pitanju jasna...

A ja sam gore dao definiciju imena ADVENTISTA, sto na Latinskom znaci DOLAZAK, ADVENTUS - dolazak..


Govoriš sa autoritetom i kao da sve znaš o JS :) čudim se što o Adventizmu ništa neznaš. Zašto ne ostaviš da JS govore njihovo a ti kao Adventista govoriš u ime Adventizma.
Ni na jedno postavljeno pitanje nisi dao biblijski odgovor! šta si radio to je TANDARA MANDARA ja ti kažem snivala je Ceca Jeca i TAKO JE TO, JA TI REKO!
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Nijedan od vas, izuzev Jehovinih Svedoka, neće da odgovori na sledeće pitanje:

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?

2. Pravoslavna religija?

3. Islam?

4. Buduzam?

5. Adventisti?

6. Baptisti?

7. Mormoni?

8. Nazareni?

9. Jehovini Svedoci?


Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!


Pišete o onome što nije u vezi ovog pitanja iako je veoma jednostavno i lako odgovoriti na njega! Zašto? Razlog je veoma jednostavan: zato što niti jedan od vas, ma kojoj religiji pripadate niste u stanju da odgovorite iskreno jer znate da vaše religije i vaši suvernici i, naravno i vi sami podržavate rat, oružje, kriminal, politiku i sve ono što Bog osuđuje. Dakle razmislite: da li bi Isus uzeo oružje i podržao bilo koji vojni ili politički sistem!

Nema apsolutno smisla razgovarati o hrišćanstvu čiji je osnov ljubav i mir kad svi vi podržavate i podupirete rat, mržnju, razdor...

Svaki Jehovin Svedok će s ponosom odgovoriti na gore postavljeno pitanje, da je spreman i život da da pre nego da prekrši Isusovu zapovest da volimo bližnjeg svoga kao samog sebe!
I ne samo to nego Jehovini Svedoci širom sveta to i dokazuju svojim primerom i svojim životima! Ceo svet zna da su Jehovini Svedoci pravi hrišćani i pravi mirotvorci!

;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Govoriš sa autoritetom i kao da sve znaš o JS :) čudim se što o Adventizmu ništa neznaš. Zašto ne ostaviš da JS govore njihovo a ti kao Adventista govoriš u ime Adventizma.
Ni na jedno postavljeno pitanje nisi dao biblijski odgovor! šta si radio to je TANDARA MANDARA ja ti kažem snivala je Ceca Jeca i TAKO JE TO, JA TI REKO!

AApocketz,
izgleda da si u pravu styo trazis da govorimo o onome sto Adventisti veruju.

Pa posto ste spomenuli ponovni Hristov dolazak, evo kako Adventisti to veruju:

24. Drugi Hristov dolazak
Drugi Hristov dolazak predstavlja blaženu nadu Crkve, velicanstveni vrhunac Jevandelja. Spasiteljev dolazak bice doslovan, lican i vidljiv na celom svetu. Kada se bude vratio, mrtvi pravednici vaskrsnuce i zajedno sa živim pravednicima bice proslavljeni i uzeti na Nebo, a nepravedni ce umreti. Gotovo potpuno ispunjenje vecine prorocanstava, zajedno sa sadašnjim stanjem u svetu, ukazuje da je Hristov dolazak blizu. Vreme tog dogadaja nije otkriveno, pa je zato potrebno da u svako doba budemo spremni. (Titu 2,13; Jevrejima 9,28; Jovan 14,1-3; Dela 1,9-11; Matej 24,14; Otkrivenje 1,7; Matej 24,43.44; 1. Solunjanima 4,13-18; 1. Korincanima 15,51-54; 2. Solunjanima 1,7-10; 2,8; Otkrivenje 14,14-20; 19,11-21; Matej 24; Marko 13; Luka 21; 2. Timotiju 3,1-5; 1. Solunjanima 5,1-6)

Kad procitas sve navedene tekstove iz Biblije, samo jos reci: AMIN!


Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nijedan od vas, izuzev Jehovinih Svedoka, neće da odgovori na sledeće pitanje:

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?

2. Pravoslavna religija?

3. Islam?

4. Buduzam?

5. Adventisti?

6. Baptisti?

7. Mormoni?

8. Nazareni?

9. Jehovini Svedoci?


Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!


Pišete o onome što nije u vezi ovog pitanja iako je veoma jednostavno i lako odgovoriti na njega! Zašto? Razlog je veoma jednostavan: zato što niti jedan od vas, ma kojoj religiji pripadate niste u stanju da odgovorite iskreno jer znate da vaše religije i vaši suvernici i, naravno i vi sami podržavate rat, oružje, kriminal, politiku i sve ono što Bog osuđuje. Dakle razmislite: da li bi Isus uzeo oružje i podržao bilo koji vojni ili politički sistem!

Nema apsolutno smisla razgovarati o hrišćanstvu čiji je osnov ljubav i mir kad svi vi podržavate i podupirete rat, mržnju, razdor...

Svaki Jehovin Svedok će s ponosom odgovoriti na gore postavljeno pitanje, da je spreman i život da da pre nego da prekrši Isusovu zapovest da volimo bližnjeg svoga kao samog sebe!
I ne samo to nego Jehovini Svedoci širom sveta to i dokazuju svojim primerom i svojim životima! Ceo svet zna da su Jehovini Svedoci pravi hrišćani i pravi mirotvorci!

;)


MALECKI,
DALI TI GOVORIS O OVOJ HRISTOVOJ ZAPOVESTI: "IDITE DAKLE I NAUCITE SVE NARODE KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA. UCECI IH DA SVE DRZE STO SAM VAM ZAPOVEDIO." Matej 28,19.20.

Ja sam zivo svedok da Jehovini svedoci ne ispunjavaju ovu Hristovu zapovest, JWR NOVE VERNIKE NE KRSTAVATE U IMO OCA I SINA I SVETOGA DUHA.

MOZETE LI NAM VI JEHOVINI SVEDOOCI RECI KOJE JE TO hRISTOVA CRKVAS KOJ ISPUNJAVA OVU HRISTOVU ZAPOVEST?

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A sto se tice ratovanja i JS. Malecki, da li ti je poznato da je za vreme Drugog svetskog rata, Jehovin svedok u Americi proizvodio ratne avion kojima su ubijali ljude. On je bio vas staresina. Da li i njega ubrajate u miroitvorce? Pa ako i njega ubrajate svaka vam cast i zahvaljujemo na takvom "miru".

Dodato posle 53 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da, znam šta znači nositi oružije. Isus je rekao ko se mača lati od mača će biti ubijen. Drugim rečima :ne uzimaj oružije. Oružije u vojsci je izmišljeno isključivo za ubijanje ljudi i to je izmislio satana a ne Bog.
Ono što su činili Jevreji u vreme Mojsija tada je bilo opravdano. Isti ti postupci danas bi bili neopravdani a vi ne možete da razlučite zbog čega. Njihova svest je tada bila na takvom stepenu da su mogli da ubijaju neznabožce i njihovu decu i da to ne bude greh. U našem vremenu isti ti postupci bi bili neopravdani jer naša svest je u drugačijoj fazi nego što je bila svest u tom vremenu. Znate da je Mojsije prvo ubijo jednog Egipćanina pa je tek onda pozvan od strane Boga. Ili Avram koji je oženio svoju sestru a Bog to nije osudio.Te stvari bi danas bile podpuno neopravdane zbog svesti koja evoluira, menja se. A Bog i njegovi zahtevi se prilagođavaju našoj svesti.
Isus za mene nije čovek nego Bog Stvoritelj s tim što obožavanje ne pripada Isusu nego njegovom Ocu.


Prijatelju, pa zar je bilo cija savest merilo pravde a onda zar nije merilo Bozji zakona?

Jos ni nijedan Jehovin svedok nije odgovorio:
Kako je Jehovin svedok za vreme Drugog svetskog rata na veliko proizvodio vojne ratne bonbardere, a bio je staresina zajednice?

Drugo, nemojte me pogresno razumeti, protivnik sam svakog nasilja, svakog tlacenja i ubijanja nevinih. U mnogim zemljama adventistima je odobreno da i u ratu pomazu ljudima i sanitarnim jedinicama. I ja sam protiv svakog rata.

Trece, ISTINA JE D AJE ISUS REKAO PETRU: "VRATI NIZVIJ NA NJEGOVO MESTO, JER SVAKI KOJI SE MASI ZA NOZ OD NOZA CE IZGINUTI."

Matej 26,52.

a sta kazu jehpvini svedoci na ovu hriustovu izjavu: "ALI SAD KO IMA KESU NEKIA JE UZME., TAKO I TORBU, A KOJI NEMA NEKA PRODA HALJINU SVOJU I KUPI NOZ." Luka 22,36. Kad su mu ucenici rekli da vec imaju dva noza, isus je rekao "DOSTA JE".

DA LI JE ONDA ISUS PROTIV NOSENJA ORUZJA?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
I na ovo ste gore odgovorili :)

Pitanja
Citiraj taj biblijski stih da proverimo kojeg Boga po Isusovom evanđelju treba samo da obožavamo ili da se klanjamo.
Kaži mi šta je đavo rekao da je Isus Hristos?
Obijasni kojeg svog Boga ne treba kušati, po Hristovom evanđelju?

Ovo ste preskočili sa razlogom.

Pitanje za sveznalice Adventizma
Ko je tvorac svega što je tvoreno i ko je vlasnik svega stvorenoga? :)
Kako je tvorac svoja dela tvorio? naravno biblijski stih ako ga imate :)

A ovo Adventisti selektivno izbegavaju.

PITANJE: Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? imate biblijski stih?:)
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ?
:)

Miko, ko je Isusa podigao za kralja i dao mu vlast?

Kada je Isus Hristos bio kao COVEK?
Dali je Isus Hristos bio Gospod Bog svemogući?
U šta je Isus Hristos "ipak" jedno sa Ocem?

(kada je Isus Hrist bio Gospod Bog svemogući) ?
VOL:5 p,1129

Odakle Adventizmu teologija "Jedan Bog tri službe" ili ono "Jedan Bog TRI glavne uloge"?

Jak izvor informacije, Ceca Jeca dala Isusu Hristosu ime JEHOVA 3 Maja 1899 strana 2 :)

A Great Inheritance
Jesus, being the Son of God, would naturally inherit His Father’s
name or title, which is God, Yahweh, Elohiym (El-o-heem) or Lord.
“Jehovah is the name given to Christ” (Ellen White, The Signs of the

In the Writings of Ellen White
by Tom Wofford
Times, May 3, 1899, p. 2).
http://www.cominghomepublishers.com/...ultra_lime.pdf
"lipsi magarce do zelene trave"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Jak izvor informacije, Ceca Jeca dala Isusu Hristosu ime JEHOVA 3 Maja 1899 strana 2 :)

ODGOVOR: Nije Elen Wajt dala Isusu Hristu ime Jehowa, vec Isus u biblijskom kontekstu i jesta Jehowa, iz upoprednih tekstova koje sam prilozio o Isusovom Bozanstvu na ovoj temi, moze se videti sta Isus sam govori za sebe, i da sve starozavetne atribute koji se u starom zavetu primenjuju na JHWH Boga, Isus kaze da je to on..
Osim toga, u starom zavetu u nekim prevodima umesto izraza JHWH ili JEHOVA, stoji ADONAI - Gospod, koji se primenjuje i na OCA i na SINA, primer je tekst u kome se Bog otac obraca Bogu sinu i kaze `RECE JEHOWA BOG JEHOWI BOGU MOJEMU.. pa prema tome, kada i novozavetni pisci u jevandjeljima za Isusa stavljaju ADONAI, tu uvek umesto ovog izraza treba da stoji JEHOVA.

Proucite pazljivo sledece tekstove:

___________________________________________________________________________________________

Tekstovi i uporedni tekstovi o Isusovom Bozanstvu:

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- JHWH Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene JHWH Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- JHWH Bog je poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese JHWH Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- JHWH Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih JHWH Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci JHWH Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- JHWH Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice JHWH Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`` "U POCETKU BESE REC, I REC BESE U BOGA,
ovde u izvornom Grckom tekstu umesto `U BOGA, stoji KOD BOGA, to znaci da je Gospod Isus o kome je rec u ovom tekstu oduvek bio kod Boga, odnosno u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog, sto se moze zakljuciti iz nastavka ovog teksta: I BOG BESE REC. I REC POSTADE TELO I USELI SE U NAS PUNO BLAGODATI I ISTINE, I VUDESMO SLAVU NJEGOVU, SLAVU KAO JEDINORODNOGA OD OCA, znaci da je Isus koji je u ovom tekstu okarakterisan kao rec Bozja oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog, i da je u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji.
________________________________________________________________________________________

PITANJE: Pitanje za sveznalice Adventizma
Ko je tvorac svega što je tvoreno i ko je vlasnik svega stvorenoga? :)
Kako je tvorac svoja dela tvorio? naravno biblijski stih ako ga imate

ODGOVOR: Isus kaze ucenicima `SVE STO IMA OTAC moje je.
Prema tome Isus je vlasnik svega stvorenog.
Upravo u tekstu koji sam gore pomenuo Bog Otac kaze sinu `I TI SI JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU I ONA SU DELO RUKU TVOJIH, ONA CE PROCI A TI OSTAJES ...I TVOJIH GODINA NECE NESTATI, I TI SI UVEK ISTI U SVE VEKOVE..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: PITANJE: Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? imate biblijski stih?:)
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ?
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? imate biblijski stih?:)

ODGOVOR: Inkarnirao se jedan od clanova trojedinog Boga, i uzeo ljudsko telo i postao covek.

`Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.
Jer se zaista ne primaju anđeli, nego se prima seme Avraamovo. ( Jevrejima poslanica 2. 14 - 16 ).

Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Miko, ko je Isusa podigao za kralja i dao mu vlast?

ODGOVOR: Bozanski savet. odnosno Isus je dorovoljno na sebe preuzeo ulogu spasitelja, posrednika, i cara na Davidovom prestolu koje mu rodjenjem na ovoj zemlji pripada...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Kada je Isus Hristos bio kao COVEK?

ODGOVOR: utelovljenjem
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dali je Isus Hristos bio Gospod Bog svemogući?

ODGOVOR: Da, ali se dobrovoljno odrekao Bozanske prirode uzevsi ljudsko telo cime je njegovo Bozanstvo bilo zaklonjeno ljudskim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: U šta je Isus Hristos "ipak" jedno sa Ocem?

ODGOVOR: U svakom pogledu..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




PITANJE: (kada je Isus Hrist bio Gospod Bog svemogući) ?
VOL:5 p,1129

ODGOVOR: pre utelovljenja, na nebu od vecnosti
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




PITANJE: Odakle Adventizmu teologija "Jedan Bog tri službe" ili ono "Jedan Bog TRI glavne uloge"?

ODGOVOR: iz reci Bozje..
Uloge su, SPASITELJ, POSREDNIK, SUDIJA, UTESITELJ, VOJVODA NEBESKE VOJSKE, itd...
Ako proucavate bibliju bar bi to trebali da znte...

Zamolio bih ljubazno da ne postavljate stalno ista pitanja na koja vec dobijete odgovor.

Zelim svako dobro..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Poštovanje gospođo Niki! poštovanje i dobro nam se vratila.

Gospođo Niki ne širi kugu i zabludu :) pomagaj bratu gerakulesu sa pitanjima i ako možete bar malo civilizovano.
nego tandara mandara sta cemo sa sa gore navedenim dokazima naseg druga poelbustera?Jel i to spada u tandara mandara ILI SAMO U JEDNU PLITKU LAZ?
sta bi tandara mandara je li Enoh umro ili nije?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Laodikejac je opsirno odgovorio na sva gornja pitanja i nemam nista da doda.

Mmejutim sto si me pitao "Miko kog Boga vi adventisti verujete...?"

Tako pitanje postavljaju samo mnogobosci kao sto su Tzv Jehovini svedoci, koji veruju u vise bogova, zapravo u vise vrsta bogova.

Zato prouci tu svoju nauku u svetlosti Biblije i videces da u sustini gresis.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
`` "U POCETKU BESE REC, I REC BESE U BOGA,
ovde u izvornom Grckom tekstu umesto `U BOGA, stoji KOD BOGA, to znaci da je Gospod Isus o kome je rec u ovom tekstu oduvek bio kod Boga, odnosno u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog, sto se moze zakljuciti iz nastavka ovog teksta: I BOG BESE REC. I REC POSTADE TELO I USELI SE U NAS PUNO BLAGODATI I ISTINE, I VUDESMO SLAVU NJEGOVU, SLAVU KAO JEDINORODNOGA OD OCA, znaci da je Isus koji je u ovom tekstu okarakterisan kao rec Bozja oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog, i da je u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji.
Adventistička TANDARA MANDARA JA TI REKO, TO JE TAKO! :)

" Gospod Isus o kome je rec u ovom tekstu oduvek bio kod Boga, odnosno u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog,"
Pa što ne kažete da zagovarate ovim bogohulnim predubeđenjem Adventizma da ste MNOGOBOŽCI i da imate više Bogova?

"znaci da je Isus koji je u ovom tekstu okarakterisan kao rec Bozja oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog, i da je u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji." Polako, polako sa Adventističkom TANDARA MANDARA, nije tako, nego to znači da vam otupela savest do te mere da više ni ne mislite trezveno. Ne znate niti možete ni da čitate kao ostali civilizovani svet, izvalčite bogohulne zagljučke.

" to znaci da je Gospod Isus oduvek bio kod Boga, odnosno u Bozjoj prisutnosti"
To je samo Adventistička MANTRA! a ne i biblijsko načelo.

"u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog"
Bezstidna hula na sveti duh! Adventisti priznaju da imaju više Bogova, samo još i da MANTROM kažu koji to Bog iz množine Bogova im je Svemoćni Bog, odnosno Bog nad Bogovima Bog, kao glava?

" I VUDESMO SLAVU NJEGOVU, SLAVU KAO JEDINORODNOGA OD OCA,"


E a sada neka Adventizam evanđelizira kada i kako je Isus postao "jedinorodni od Oca"

"znaci da je Isus oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog"


Pitanje za Adventizam
Ako je Isus oduvek bio sa Bogom i to da je sam Isus bio Bog, koliko onda ukupno Bogova Adventizam zagovara da ima? konkretno.
Po Adventizmu koliko Bogova zagovarate da treba obožavati?

" u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji."
Koji je to određeni trenutak? Koja biblija, koji izdavač i godina izdanja? gde piše da je Bog Sin uzeo ljudsko telo i postao sin Božiji? ili to je samo Adventistička MANTRA " REKAO SAM TI, TO JE TAKO!

Ko se odriče Oca, nema ni Sina!


Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A Great Inheritance
Jesus, being the Son of God, would naturally inherit His Father’s
name or title, which is God, Yahweh, Elohiym (El-o-heem) or Lord.
“Jehovah is the name given to Christ” (Ellen White, The Signs of the

In the Writings of Ellen White
by Tom Wofford
Times, May 3, 1899, p. 2).
http://www.cominghomepublishers.com/...ultra_lime.pdf

Imate koji komentar kako je to u transu proročica snivala da je Isus JEHOVA?

Ako je proročko snivanje da je Božiji sin sam Bog JEHOVA tačno, ispada da je taj sin sam sebe rodio, sam sebi Otac i sam sebi prvorodni sin. :)

Hajde Adventisti pokažite nam šta jedina istinita Božija crkva zna, ume i može raditi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
nego tandara mandara sta cemo sa sa gore navedenim dokazima naseg druga poelbustera?Jel i to spada u tandara mandara ILI SAMO U JEDNU PLITKU LAZ?
sta bi tandara mandara je li Enoh umro ili nije?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adventistička TANDARA MANDARA JA TI REKO, TO JE TAKO! :)

" Gospod Isus o kome je rec u ovom tekstu oduvek bio kod Boga, odnosno u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog,"

Tandara mandara bivsi Smesko i privat policies, zaista je tandara mandara. On samo postavlja pitanja, kao sto je oduvek radio i ismejavase poput demona, ali noje u stanju da da nijedan odgovor. Gde si proveo to dragoceno vreme u Jehovinim svedocima a bas nista dobroga nisi naucio? To ti je izvor mutne vode.
---------

"znaci da je Isus koji je u ovom tekstu okarakterisan kao rec Bozja oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog, i da je u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji."
Tako je Tandara mandara, najzad si i ti shvatio.
------------------

"u Bozjoj prisutnosti, i da je sam bio Bog"
Da, upravo tako.


" I VUDESMO SLAVU NJEGOVU, SLAVU KAO JEDINORODNOGA OD OCA,"



Tako je, vidis da si dobro razumeo, Samo Bog ima svoju slavu.
--------------


"znaci da je Isus oduvek bio sa Bogom, da je sam Bio Bog"


Upravo tako! Dobro si razumeo.
---------------


" u odredjenom trenutku uzeo ljudsko telo i postao sin Bozji."

Pa Tandara mandara i ovo si dobro shvatio.
 
Natrag
Top