Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Ovo blaćenje što su naveli Gerakules i Nikeprodaja može da prođe kod nekoga ko ne poznaje Jehovine Svedoke. Naravno da ima pojedinačnih incidenata ali to ne može da sruši celu organizaciju. Što se tiče krvi ja lično nisam sto posto siguran da li je transfuzija isto što i jedenje krvi. Ali ako neko ima toliko jaku veru da odluči da umre zbog ubeđenja da je transfuzija krvi greh to sigurno neće proći nezapaženo sa Božijeg gledišta. U tim slučajevima najbolje je postupiti po savesti. Jehovini Svedoci odbijaju da uzimaju krv isto tako odbijaju da uzmu oružije. Da li adventisti odbijaju da uzmu oružije ? Obično se zaboravi da je na prvom mestu svakog pojedinca relacija sa Bogom a tek na drugom mestu druženje sa svojim istomišljenicima.


Peko ti dokaze nazivas blacenjem,sto pokazuje koliko si oslepljen i pristrasan.Ja blacenjem mogu da nazovem iznosenje lazi i netacnih informacija a nikako DOKAZE koji stoje sami za sebe.Sto se tice oruzja pokazi mi iz Biblije da Jevreji nisu nosili oruzje kao Bozji izabrani narod.Vi brkate nosenje oruzja u sluzenju vojske i upotreba istog protiv drugih.Voleo bih da mi das agumente zasto je greh NOSENJE oruzja u vojsci i molim te obrati paznju na ovo sto napisano velikim slovima,da ne odlazis u pricu o pucnjavi na druge i ubijanju drugih vec iskljucivo NOSENJE
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da je problem JS sto ne dopustaju Svetom Duhu da ih on vodi, vec sve sto rade, cine svojim licnim razumom, i naporima da cine ono sto je naizgled po pravdi, takoreci jure glavom kroz zid smatrajuci da sve sto rade Bog odobrava.

Sto se tice nosenja oruzja, mora se razlikovati nosenje u mirnodopskim okolnostima, kao sto je sluzenje vojnog roka, vojna vezba, itd, od nosenja oruzja u ratu.
Ja sam licno protiv nosenja oruzja, kao i protiv sluzenja bilo kakve vrste vojne obaveze, odlaska u rat, itd, i licno nisam sluzio vojnu obavezu.
Ipak nemam nista lose protiv toga ako su covekove pobude ispravne, jer postoji mogucnost da se Gospod proslavi i na taj nacin.
Naime, ja znam licno pojedine Adventisticke vernike, koji su biblijsku istinu upoznali upravo u vojsci, sluzeci zajedno sa nekim Adventistickim hriscanima.
Jedan brat je imao iskustvo gde je za vreme vojnog roka u kasarni drzao biblijske casove, da su neki od tih ljudi kasnije postali Adventisticki Hriscani..

Postoji jedna knjiga u koju su sadrzana iskustva jednog Nemackog Adventiste, i tu se opisuje njegovo iskustvo koje je kao mlad doziveo za vreme drugog svetskog rata, posto je tadasnja Hitlerova vlast zahtevala da svako sposoban mora biti regrutovan u firerovu vojsku, tada je i on prisilno morao da bude regrutovan u Nemacku vojsku.
Tu se opisuju iskustva, kako ga je Bog vodio u razlicitim situacijama, i sacuvao njegov zivot, i kako su ostali vojnici sa cudjenjem posmatrali njegovo ponasanje i cuda koja su se desavala pred njihovim ocima.
Ona opisuje situaciju, gde je njegova jedinica za vreme bitke za Staljingrad, morala da pesaci po nekoliko desetina kilometara po nepristupacnom terenu, sto je dovelo do toga da se na njegovim nogama pojave zuljevi u obliku otvorenih rana, zbog kojih je imao nesnosne bolove i nije mogao da pesaci.
Te noci u kojoj je doziveo iskustvo, njegova jedinica se zaustavila na jednom mestu i ulogorila sa namerom da tu prenoci.
Pre spavanja on je uputio Bogu molitvu za problem koji je imao sa zuljevima koji su mu onemogucavali hodanje.
Ujutru kada se probudio, odmah je pogledao svoje noge, i na njegovo zaprepascenje koza na njima je bila cista i tako meka kao u malog deteta.
Ostali vojnici njegovi drugovi su sa cudjenjem ispratili ovaj dogadjaj, i nisu mogli da objasne sta se to desilo sa njegovim nogama.
Jednom prilikom njegova jedinica je trebala da dodje u jedno selo gde su vecinsko stanovnistvo bili Jevreji, nekoliko trenutaka pre toga, ovaj covek pripadnik Nemacke vojske je znajuci za ovaj plan svoje jedinice dotrcao u ovo selo i poceo da govori ovim seljanima da beze iz sela jer dolazi Nemacka vojska sa namerom da ih ubije, ali ovi seljani su mu se rugali da je Nemac koji voli Jevreje, i nisu mu poverovali niti ga poslusali.
Nemci su dosli i pobili skoro celo selo..

Cudni su putevi Bozji, mi ljudi ponekad ne dopustamo Bogu svojom tvrdovratoscu ili licnom pravdom da nas vodi onako kako bi on to zeleo, nego sami sebi stvaramo puteve za koje nismo pitali njega da li su ispravni ili ne..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Sto se tice Gore o kojoj je ovde rec, tu se u starom zavetu mislilo na stvarnu Goru Sion, i Jerusalim kao centar obozavanja pravog Boga.
Posto je Izrael prestao da bude Bozji izabrani narod, pa time i Jerusalim kao centar obozavanja pravog Boga , iz razloga jer su odbacili Hrista i nisu u njemu prepoznali obecanog Mesiju, danas se gora Sion odnosi iskljucivo na Bozji narod, odnosno na prvu Apostolsku crkvu, na sve prave Hriscane kroz istoriju, kao i na crkvu poslednjeg vremena koja ce delovati pred sam kraj svetske istorije, u vremenu koje ce prethoditi Hristovom slavnom drugom dolasku.

Upravo to sam hteo da kažem. Ako su ovo poslednja vremena onda po bibliji mora postojati gora Jehovinog doma. Rekli smo da to sada nije doslovna gora nego organizacija. Sad, kako prepoznati tu organizaciju (goru) po stihovima iz Isaije 2.2-4. Jasno je rečeno. Mnogi će narodi ići i govoriće : Dođite pođimo na Jehovinu goru ( ovde je upotrebljen tetragram JHVH ) a ne ovako : Pođimo na goru SVETE TROJICE. Neću podcenjivati trud koji čine adventisti jer ne smatram da su samo Jehovini Svedoci oni koji će se spasiti. Ali lično vidim samo Jehovine Svedoke kao narod koji poziva na ovu simboličnu goru. Jedino Jehovini Svedoci idu po celom svetu i uručuju poziv
svima : Dođite, pođimo na Jehovinu goru u dom JAKOVLJEVOG BOGA. Jako bitno JAKOVLJEVOG BOGA jer SVETA TROJICA nije bio Jakovljev Bog.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Peko ti dokaze nazivas blacenjem,sto pokazuje koliko si oslepljen i pristrasan.Ja blacenjem mogu da nazovem iznosenje lazi i netacnih informacija a nikako DOKAZE koji stoje sami za sebe.Sto se tice oruzja pokazi mi iz Biblije da Jevreji nisu nosili oruzje kao Bozji izabrani narod.Vi brkate nosenje oruzja u sluzenju vojske i upotreba istog protiv drugih.Voleo bih da mi das agumente zasto je greh NOSENJE oruzja u vojsci i molim te obrati paznju na ovo sto napisano velikim slovima,da ne odlazis u pricu o pucnjavi na druge i ubijanju drugih vec iskljucivo NOSENJE

Niste dovoljno ozbiljno shvatili Isusove poruke jer sasvim je jasno rečeno Matej 26.52. Svi koji se mača late od mača će poginuti. Čak i u ovoj izjavi mogu da se nađu neka opravdanja pa opet da se latimo oružija. Evo jedan paradoks za adventiste. U vojnoj službi ih čekaju vojni sveštenici ( katolici u novije vreme i pravoslavni sveštenici). Jehovin svedok neće uzeti oružije po cenu života a adventisti uzimaju oružije mada znaju da oružije služi za ubijanje. Prosudite sami ko ima jaču veru.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Tu se opisuju iskustva, kako ga je Bog vodio u razlicitim situacijama, i sacuvao njegov zivot, i kako su ostali vojnici sa cudjenjem posmatrali njegovo ponasanje i cuda koja su se desavala pred njihovim ocima.
Ona opisuje situaciju, gde je njegova jedinica za vreme bitke za Staljingrad, morala da pesaci po nekoliko desetina kilometara po nepristupacnom terenu, sto je dovelo do toga da se na njegovim nogama pojave zuljevi u obliku otvorenih rana, zbog kojih je imao nesnosne bolove i nije mogao da pesaci.
Te noci u kojoj je doziveo iskustvo, njegova jedinica se zaustavila na jednom mestu i ulogorila sa namerom da tu prenoci.
Pre spavanja on je uputio Bogu molitvu za problem koji je imao sa zuljevima koji su mu onemogucavali hodanje.
Ujutru kada se probudio, odmah je pogledao svoje noge, i na njegovo zaprepascenje koza na njima je bila cista i tako meka kao u malog deteta.

Po ovoj izjavi Laodikeja je pokazao koliko je nezreo za veru i hrišćanstvo. Ako očekujete neke blagoslove od Boga sad u ovom životu slobodno se pozdravite sa hrišćanstvom jer ste na pogrešnom putu. Božiji narod i proroci su doživljavali progon i mučenje do same smrti i nisu očekivali pomoć jer njihova nada nije u ovom životu nego u onom koji dolazi sa božijim carstvom. A ova čudesna isceljenja mogao je da prouzrokuje i demon zbog dugoročnih ciljeva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Peko znas li ti sta znaci latiti se maca?Idi otvori nekileksiokon pa procitaj molim te nemoj da se brukas i da pokazujes osnovno nepoznavanje texta koji si naveo.Dakle pitanje je gde je stih koji ZABRANJUJE NOSENJE maca?Sta bi sa Jevrejima,jesu li nosili po Bozjoj narebi ili po svojoj?Otkud Isusova izjava moze da bude merilo za tebe ako je On samo covek?Onda ili ga priznajes za Boga ili si idolopoklonik?Dakle sta cemo?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Peko znas li ti sta znaci latiti se maca?Idi otvori nekileksiokon pa procitaj molim te nemoj da se brukas i da pokazujes osnovno nepoznavanje texta koji si naveo.Dakle pitanje je gde je stih koji ZABRANJUJE NOSENJE maca?Sta bi sa Jevrejima,jesu li nosili po Bozjoj narebi ili po svojoj?Otkud Isusova izjava moze da bude merilo za tebe ako je On samo covek?Onda ili ga priznajes za Boga ili si idolopoklonik?Dakle sta cemo?

Da, znam šta znači nositi oružije. Isus je rekao ko se mača lati od mača će biti ubijen. Drugim rečima :ne uzimaj oružije. Oružije u vojsci je izmišljeno isključivo za ubijanje ljudi i to je izmislio satana a ne Bog.
Ono što su činili Jevreji u vreme Mojsija tada je bilo opravdano. Isti ti postupci danas bi bili neopravdani a vi ne možete da razlučite zbog čega. Njihova svest je tada bila na takvom stepenu da su mogli da ubijaju neznabožce i njihovu decu i da to ne bude greh. U našem vremenu isti ti postupci bi bili neopravdani jer naša svest je u drugačijoj fazi nego što je bila svest u tom vremenu. Znate da je Mojsije prvo ubijo jednog Egipćanina pa je tek onda pozvan od strane Boga. Ili Avram koji je oženio svoju sestru a Bog to nije osudio.Te stvari bi danas bile podpuno neopravdane zbog svesti koja evoluira, menja se. A Bog i njegovi zahtevi se prilagođavaju našoj svesti.
Isus za mene nije čovek nego Bog Stvoritelj s tim što obožavanje ne pripada Isusu nego njegovom Ocu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Nezreli Adventisti!

Pobegli sa njihove teme da se ne brukaju kada kontradiktiraju svoju prorocicu. Zaklucio sam da Adventistima omilene tema su one gde se radi o JS, provericemo to.

Pitanje za Adventiste postiracu ovde jer ovde su Adventisti.
Posto se pozivate na vodjstvo svetog duha, zakljucio sam da vam se i vase diskusije baziraju na Bibliju a ako se pozivate na Bibliju tada ocekujem da vasi odgovori budu podrzani Biblijom.


Sto se tice nosenja oruzja, mora se razlikovati nosenje u mirnodopskim okolnostima, kao sto je sluzenje vojnog roka, vojna vezba, itd, od nosenja oruzja u ratu.
Ja sam licno protiv nosenja oruzja, kao i protiv sluzenja bilo kakve vrste vojne obaveze, odlaska u rat, itd, i licno nisam sluzio vojnu obavezu.
Ipak nemam nista lose protiv toga ako su covekove pobude ispravne, jer postoji mogucnost da se Gospod proslavi i na taj nacin.

Pitanje

Kako ste dosli na ideju da je mirnodopsko nosenje oruzja opravdano?
Konkretno obijasnite zasto su te vase Adventisticke"vojne vezbe" ugodne vasoj trijadi bozanstava?

Koliko ja razumem svrha tih vasih Adventistickih vojnih vezbi je da se usavrsavate, obucavate ili pripremate za "rat".

Za koji rat se vi Asventisti pripremate?
Mozete ali i ne morate da odgovorite, jer posle ovog posta svaki ce za sebe izvuci zaklucak sta je Adventizam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Peko znas li ti sta znaci latiti se maca?Idi otvori nekileksiokon pa procitaj molim te nemoj da se brukas i da pokazujes osnovno nepoznavanje texta koji si naveo.Dakle pitanje je gde je stih koji ZABRANJUJE NOSENJE maca?Sta bi sa Jevrejima,jesu li nosili po Bozjoj narebi ili po svojoj?Otkud Isusova izjava moze da bude merilo za tebe ako je On samo covek?Onda ili ga priznajes za Boga ili si idolopoklonik?Dakle sta cemo?

Draga moja gospođo Niki, zašto ti ne bi nama obijasnila šta znači "Latiti se mača"? hajde obijasni i ne brukaj se, gde ćeš da begaš sada? ne verujem da ćeš nazad na temu Adventisti :)

Dakle gospođo Niki gde je stih koji odobrava nošenje oružja za taj rat što se vi Adventisti pripremate? :)
Što se Isusa tiče draga moja gospođo Niki to je već obijašnjeno, šta Adventisti nisu razumeli?

Isus na zemlji samo ČOVEK tako biblija naučava, ima Adventizam sa tim problem? :)
Isus na nebu ima vlast koja mu je data, dato mu je i carstvo! ako Adventisti uvažavaju bibliju? :)

Sada pitanje za tebe draga moja gospođo Niki
Obijasni mi šta je to titula i kaju titulu ima neka ličnost koja ima vlast? Konkretno kako biblija naziva Mojsija kada je u pitanju faraon :)

Gospođo Niki, koliko bogova ti kao Adventistkinja misioniraš da ima? :) veliki pozdrav ti želim i tebi i celom mnogobožačkom Adventizmu.

Gospođo Niki
Za koji rat se vi Asventisti pripremate? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam o kakvom pripremanju za rat vi ovde govorite, potpuno ste izvrnuli kontekst izjava, ja sam samo napomenuo da se mora razlikovati nosenje oruzja u mirnodopskim okolnostima od ratnih, sto znaci da nijedan Hriscanin nece naravno kada dodju ratni sukobi uzeti oruzje i ici u rat da ubija druge ljude, ja sam jednostavno govorio o jednom vidu postovanja vlasti, koje ide do te mere koliko savest to dopusta, a da se ne prekrse osnovni principi pravde zapisani u Bozjoj reci.

A kada sam rekao da nemam nista lose protiv toga ako su covekove pobude ispravne, jer postoji mogucnost da se Gospod proslavi i na taj nacin,
mislio sam na to, da i u tim okolnostima covek moze posluziti Bogu, i propovedati Jevandjelje i sejati seme Bozje reci.

Iz konteksta Isusovih reci ``KO SE MACA LATI OD MACA CE POGINUTI, se vidi da se tu radi o odlasku u rat, jer tekst jasno kaze ``OD MACA CE POGINUTI, a to je moguce samo u direktnom ratnom sukobu izmedju ljudi.

Sto se tice cuda u novozavetnom periodu, to je problem sa kojim se suocavaju Jehowini svedoci, smatrajuci da Bog ljudima ne daje nikakvu vrstu iskustava te vrste, i ako je to jasno biblijsko ucenje, da on ne deluje kada covek u molitvi zatrazi isceljenje, da ne vodi i da se ne obraca coveku svojim Svetim Duhom, da mu se ne otkriva licno i ne dodiruje coveka upravljajuci njegove korake..
Mislim da su i kod Jehowinih svedoka podele po ovom pitanju, neki smatraju da Bog cini cuda a neki ne, to znam iz licnog razgovora sa njihovim pripadnicima.

Naravno, postoje i lazna cuda, i Isus i Apostoli jasno podvlace tu liniju, jer ako ne bi bilo nikakvih cuda od Boga, onda bi Isus ili Apostoli jednostavno rekli da nece biti cuda i da su sva cuda od Djavola, ali to nije slucaj oni prave jasnu liniju izmedju pravih cuda koja su proizvod Bozanskog delovanja, i cuda koja su proizvod Sotone.

Sledeci tekstovi govore o tome:

`I posle ću izliti duh svoj na svako telo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mesec u krv pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod. ( knjiga proroka Joila 2. 28 - 32 ).

Zapazimo da tekst kaze da ce se sve ovo sto tekst navodi, desavati pre samog strasnog dana Gospodnjeg, sto znaci da govori o poslednjem vremenu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju.
Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.
A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;
Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.
A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.
A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin. ( jevandjelje po Marku 16. 15 - 20 ).

Iz ovog teksta vidimo da Isus ovde govori da ce znaci ONIMA KOJI VERUJU ono sto apostoli budu propovedali biti da ce ciniti cuda, a ujedno se vidi da su i apostoli cinili cuda.
Znaci cuda su data kao obecanje kako apostolima, tako i svima koji poveruju, odnosno kroz celu istoriju Hriscanstva.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

``Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;
I šta god zaištete u Oca u ime moje, ono ću vam učiniti, da se proslavi Otac u Sinu.
I ako šta zaištete u ime moje, ja ću učiniti.
Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.
Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama.
Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti; jer ja živim, i vi ćete živeti.
U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u Ocu svom, i vi u meni, i ja u vama.
Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
I reče Mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! Šta je to da ćeš se nama javiti a ne svetu?
Isus odgovori i reče mu: Ko ima ljubav k meni, držaće reč moju; i Otac moj imaće ljubav k njemu; i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži mojih reči; a reč što čujete nije moja nego Oca koji me posla.
Ovo vam kazah dok sam s vama.
A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. ( jevandjelje po Jovanu 14. 12 - 26 ).

Ovaj tekst je direktno Isusovo obecanje dace onaj ko veruje u njega ciniti cuda, i veca od njega, a to ce ciniti zato sto ce:

1. Traziti u molitvi.
2. Drzati Bozje zapovesti.
3. Duh Sveti biti u njemu.
4. Isus ce doci i biti sa njim, i javice mu se sam.
5. Bog otac i Isus ce se nastaniti kod njega.
6. Duh Sveti ce mu se javiti i napominjati Isusove reci.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sledeci tekstovi govore o razlicitim cudima apostola i onih koji su poverovali u Hrista.


CUDA APOSTOLA I VERNIH:

- Dela apostolska 2. 11 - 21
- Dela.. 3. 1 - 16
- Dela.. 4. 6 - 10
- Dela.. 5. 1 - 25
- Dela.. 6. 8
- Dela..9 i 10 poglavlje
- Dela.. 19. 11 - 12
- Dela 10. 44 - 48
- Dela 9. 32- 42


DAROVI I CUDA U CRKVI DO POSLETKA:

- 1 Korincanima poslanica 12. 1 - 11


APOSTOL PAVLE SAVETUJE DA SE POSTARAMO DA CINIMO CUDA:

- 1 Koricanima 12. 18 - 31
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
:) Naravno da ti neznaš o kojem ratu ja pričam, bilo bi veliko čudo da ti nešto znaš?

Naime, ja znam licno pojedine Adventisticke vernike, koji su biblijsku istinu upoznali upravo u vojsci, sluzeci zajedno sa nekim Adventistickim hriscanima.
:)

Polako ću ja sa tobom da ti nešto razumeš, prvo pročitaj ove dve rečenice, pa onda moje pitanje :)

Dakle gospođo Niki gde je stih koji odobrava nošenje oružja za taj rat što se vi Adventisti pripremate? :)
Za koji rat se vi Asventisti pripremate? :)

Dragi moj Laodikejac znam da ti je teško razumeti, svejedno pitaću te pa neka oni što nas čitaju izvuku sami za sebe zaključak.

Pitanje za Adventizam

Na te "MIRNODOPSKE" vojne manevre za šta se Adventizam priprema? :)


A sada ti ja dragi moj Laodikejac tražim da mi ovo što ovde svedočiš dokažeš, ne verujem ti na "JA TI KAŽEM, tako to!" :)
Laodikejac ko je autor, izdavač, izdavačka kuća i godina izdanja ?
Naime, ja znam licno pojedine Adventisticke vernike, koji su biblijsku istinu upoznali upravo u vojsci, sluzeci zajedno sa nekim Adventistickim hriscanima.
Jedan brat je imao iskustvo gde je za vreme vojnog roka u kasarni drzao biblijske casove, da su neki od tih ljudi kasnije postali Adventisticki Hriscani..

Mir Adventistima sa svim ljudima želim, ako moguće i sa JS.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Svako ko odobrava rat, oružje, politiku i ima udela u svemu ovome, daleko je od Isusa Hrista i Hrišćanstva! Hrist je izrekao zakon koji svaki Hrišćanin treba da ispunjava po cenu bili čega a taj zakon glasi:

А један од њих, познавалац Закона, упитао га је да би га искушао: „Учитељу, која је највећа заповест у Закону?“Он му рече: „’1. Воли Јехову, свог Бога, свим својим срцем и свом својом душом и свим својим умом.‘ То је највећа и прва заповест. 2. Друга, слична овој, јесте: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ На овим двема заповестима темељи се сав Закон и Пророци.“(Matej 22:35-40)

Ima li potrebe objašnjavati da je svako ko uzima oružje u ruke i podupire vojni i politički sistem bilo koje države u direktnoj suprotnosti sa gore citiranim rečima Isusa Hrista???

Dakle na osnovu Biblije i izjave Isusa Hrista, šta mislite, koja je to jedina i isključivo jedina religija koja sa svojim pripadnicima u potpunosti izvršava ovu zapovest Isusa Hrista, da li su to:

1. Katolička religija?
2. Pravoslavna religija?
3. Islam?
4. Buduzam?
5. Adventisti?
6. Baptisti?
7. Mormoni?
8. Nazareni?
9. Jehovini Svedoci?

Izuzetno lako je odgovoriti na ovo jednostavno pitanje!



;)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top