IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta hoćeš reći da nije umro, a da je platio kaznu?

Ne, Isus jeste umro a smrt je "vecni zatvor". A posto kod Boga ne postoji "protok vremena", tako je Isus platio "vecnu kaznu", odnosno "zauvek je ostao u zatvoru".

Ipak, nama ljudima to tako ne izgleda, jer je Bog van vremena, a mi smo u vremenu, pa ga vidimo na prestolu.

Ali puna cena je placena.

Ne moze po vasem ucenju biti placena cena, jer vi kazete da je plata za greh "vecna smrt", a Isus je po vama bio "privremeno mrtav". Onda cena nije placena!

Sem toga, "Bog ne moze umreti"!

Samo ako je smrt "zatvor" i ako je Bog "proveo vecnost u njemu", cena moze biti placena!

Ali vi imate slobodu verovati kako zelite.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tacno, smrt je plata za greh, i ona traje vecno.
Ovde se misli na onu smrt nakon Hristovog drugog dolaska, a ne na ovu privremenu u kojoj ce bezbozni prilikom Hristovog drugog dolaska izaci na sud, da prime onu vecnu smrt ili nepostojanje.

Greh se ne okajava smrcu, vec je smrt posledica greha, nakon koje nema zivota.
Niko ko umre ovom privremenom smrcu, ili nakon suda, nece vaskrsnuti da zivi vecno, jer smrt nije sredstvo spasenja, vec je smrt posledica greha nakon koje nema vise postojanja.

Adam ce na kraju vaskrsnutui, jer je kroz zrtve koje u predslici predstavljaju Isusa Hrista okajao svoj greh, i umro je kao pravednik, i vaskrsnuce na kraju da primi zivoit vecni.
Ti ne razumes o cemu mi pricamo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Mire,

Moram ti priznati da si me ovim tvojim komenatrima zbunio i iznenadio.

Prvo, Ti tvrdis:
Dakle po istom principu!

Kao sto JONA NIJE BIO STVARNO MRTAV , tako ni Hristos nije bio stvarno mrtav bez svesti u hadesu, nego cak pise da je "propovedao mrtvima u tamnici"!

Mire, mozes li nam naci biblijski tekst gde pise: da Isus nije umro?
Ili gde pise da je za vreme smmrti bio SVESTAN?
I gde pise da je za vreme smrti propvedao u haesdu?

Dugo, Ti tvrdis: I nije bitno ovde sta mi smatramo, vec sta Bog smatra, a njegov zakon kaze da je kazna za greh "vecna smrt" po vama, (mozes li to izbeci?). Ne kaze "privremena smrt"!

Ti stalno ponavlja to "Vecna smrt" Biblija jednostyavno tvrdu: "Jer je palata za greh smrt." Rimljaniam 6,23. Ne samo da prestup Zakona donosi venu smrt, on je doneo i ovu sadaznju smrt. Jer da Adam i Eva nisu pogresili nikad ni na ovoj zemlji ne bi umrli, a posto su se opravdali zrtvama, bice postedjeni od vecne smrti. Zato mislim nije doboro da samo naglasavas "vecnu smrt"

Drugo:

Dakle mora pretrpeti "vecnu smrt", a Bog "ne moze umreti"! Stoga cena ne moze biti placena u vasem slucaju!

Mire, slazem se sa tobom da Bog ne moze umreti, ali SIN COVECIJI MOZE i on JESTE UMRO.

Umrla je njegova LJUDSKA PRIRODA, a ne i Bozanska.

Ti opet ponavljas: Isus nikako ne moze ostati "vecno mrtav", jer "Bog ne umire"

Hriostova Bozanaka priroda i nije umral, ali ljudska jeste.

Ovo sledec me je posebnmo niznendailo:

Ne, Isus jeste umro a smrt je "vecni zatvor". A posto kod Boga ne postoji "protok vremena", tako je Isus platio "vecnu kaznu", odnosno "zauvek je ostao u zatvoru".

Mire, kako onda ti razumes ove izjave:

"I zivi i bejah mrtav i evo sam ziv." Otkrivenje 1,18. Da li je u zatvoru smrti ili je ziv?

Ili ovu: "Znajuci da Hristos usta iz mrtvih, vec vise ne umire; smrt vise nece obladati Njim." Rimljanima 6,9.
Pa onda rci mam, da li je jos u "vecnom zatrvoru, ili nije?



Svima zelim sve najbolje

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, mozes li nam naci biblijski tekst gde pise: da Isus nije umro?
Ili gde pise da je za vreme smmrti bio SVESTAN?
I gde pise da je za vreme smrti propvedao u haesdu?

Mogu Marko, Pavle o tome pise, ali vi te tekstove izvrcete. Sta vredi da ih ja citiram kad vi to tumacite sa vec unapred stvorenom predodzbom da to nije tako!

Ti stalno ponavlja to "Vecna smrt" Biblija jednostyavno tvrdu: "Jer je palata za greh smrt." Rimljaniam 6,23.

Biblija uci da je SMRT VECNA po trajanju, ti to najbolje znas jer si dobar poznavaoc biblije, necu da citiram..

Zato mislim nije doboro da samo naglasavas "vecnu smrt"

Zasto nije dobro da naglasavam?
Pa ja naglasavam ono sto je vazno za temu o kojoj govorimo.

Mire, slazem se sa tobom da Bog ne moze umreti, ali SIN COVECIJI MOZE i on JESTE UMRO.
Umrla je njegova LJUDSKA PRIRODA, a ne i Bozanska.

Ne postoji ljudska priroda Marko, nije on mogao biti "podvojena licnost", jel onda ispada da je umro "neko drugi" a ne SAM BOG!

Onda to opet nije zrtva Bozja, i nije dovoljna zrtva.

Bog je licnost, dakle on mora umreti, a ne neko drugi, ili "njegovo telo", tako se cena ne moze platiti, jel zakon zahteva da "umre licnost" tj. covek, sa svim njegovim aspektima.

Posto vi kazete da je umro "privremenom smrcu" a biblija govori o "vecnoj smrti", onda CENA NIJE I NE MOZE BITI PLACENA!

Vi se dakle suprotite bibliji, jer biblija zahteva "oko za oko i zub za zub", dakle radi se o "ekvivalentnosti"!

Ti opet ponavljas: Isus nikako ne moze ostati "vecno mrtav", jer "Bog ne umire"
Hriostova Bozanaka priroda i nije umral, ali ljudska jeste.

Onda je po tebi Isus bio "podvojena licnost", ko je taj "drugi Isus" u njemu???

Da nije on neki "andjeo"???

Ovo sledec me je posebnmo niznendailo:
Ne, Isus jeste umro a smrt je "vecni zatvor". A posto kod Boga ne postoji "protok vremena", tako je Isus platio "vecnu kaznu", odnosno "zauvek je ostao u zatvoru".

Mire, kako onda ti razumes ove izjave:

"I zivi i bejah mrtav i evo sam ziv." Otkrivenje 1,18. Da li je u zatvoru smrti ili je ziv?

Marko, protok vremena je pojam koji samo mi ljudi osecamo i dozivljavamo, dok kod Boga je svaki trenutak vec dozivljen, i prozivljava se istovremeno, jel kod njega ne postoji protok vremena!

Zato i kaze da je "jagnje Bozje zaklano OD POSTANJA SVETA" dakle, pre nego sto je nas svet stvoren, jer Hristos je vec bio zrtvovan. Bog je iznad vremena i kod njega protok vremena ne postoji!

Bog je istovremeno i kralj i zrtvovan je na krstu i mrtav je u zatvoru i sedi u tamnici!

Sve je to on to istovremeno!

Jel kod njega protoka vremena nema, niti moze biti, nego se sve odvija u sadasnjosti. Nema buducnosti, nema proslosti. Vec nama ljudima tako izgleda, jel smo mi ograniceni pojmom vremena.


Ili ovu: "Znajuci da Hristos usta iz mrtvih, vec vise ne umire; smrt vise nece obladati Njim." Rimljanima 6,9.
Pa onda rci mam, da li je jos u "vecnom zatrvoru, ili nije?

To je Marko receno sa naseg ljudskog stanovista protoka vremena!

Sta ces sa prorocanstvom, gde Bog kaze "dacu im jos 120 godina", da li to znaci da Bog meri vreme i da kod njega postoji vreme?

Da li je vreme njemu isto kao i nama, pa on "ceka da protekne 120 godina"!?

Ne, nego je Bog iznad vremena, jel sam kaze "ja od pocetka javljam kraj", on unapred vidi kraj, jer se to sve vec desilo, jer je "1000 godina pred njim kao jedan dan".

Bog nije ogranicen vremenom!

Ograniceni smo mi ljudi!

Valjda to trebas znati kao vrstan poznavaoc Biblije, to se uci na faxu. A i logicki, jel buducnost se ne moze videti ako se vec nije desila!!!

Znaci to se sve vec desilo, i zato Bog to vidi!!!
On je iznad vremena!

Marko, ja nemam nista protiv da ti verujes suprotno, ali "ljudska priroda" ne umire sama bez licnosti kao sto si ti gore rekao, jel se zahteva "ekvivalent" - "istoznacnost" ---> "oko za oko i zub za zub", a to znaci da je Isus kao "licnost" morao umreti i biti "bez svesti", a ne "njegovo telo" ili "deo njega"!!!

Pozdrav i sve najbolje ti zelim.
Neka te Bog blagoslovi da razumes ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ispada po vama, da je telo na krstu zrtvovano, a da je Isus bio negde drugde, tj. njegova licnost, jel on kao Bog ne moze umreti. Ovo su pricali i gnostici.

Bog mora umreti kompletno, i telo i licnost, da bi zrtva bila prihvacena po zakonu!

A posto Hristos kao Bog "ne moze umreti" i posto je njegova "smrt privremena", takva zrtva se ne moze prihvatiti.

Jedino je prihvatljivo ono o cemu ja pricam.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne postoji ljudska priroda Marko, nije on mogao biti "podvojena licnost", jel onda ispada da je umro "neko drugi" a ne SAM BOG!

Onda to opet nije zrtva Bozja, i nije dovoljna zrtva.

Bog je licnost, dakle on mora umreti, a ne neko drugi, ili "njegovo telo",

Jeste brate Mire, ja upravo govorim da je Isus i kao čovek i kao Bog umro. S tim da je Njegova smrt kao čoveka i kao Boga drugačija jer kao čovek umro je večnom smrću i to znači zauvek je umrlo ono ljudsko u Isusu(telo) a ustao je u novom telu. Takođe je umro i kao Bog s tim što se ta "smrt" u ovom kontekstu odnosi na apsolutnu suspenziju Njegovog Božanstva tokom tri dana provedena u hadesu tj. grobu. To je za Boga neviđeno poniženje i ekvivalent večnoj smrti. Božanstvo(Otac, Sin i Duh Sveti) su odlučili da je to dovljno za otkup. Akcenat je zapravo na dejstvu onoga što je učinjeno za čoveka i radi njegovog spasenja te njegovom efektu na spasenje. Dejstvo je smrt Sina Božijeg(kao Boga i kao čoveka) a efekat je spasenje od večne smrti. Za to je bilo "dovoljno" da Sin Božiji večno umre kao čovek i da Njegova Božanska moć bude susrendovana na tri dana. To je bilo to što je bilo potrebno. Time je plaćena cena. Ta tri dana suspenzije Božije moći je ekvivalnent "večnoj smrti" nekog drugog za čoveka. Upravo i ti si sam uvideo da se ne može isti aršin primenjivati na čoveka i Boga i ljudsku i Božansku prirodu i to si upravu. E upravo ovde sada konkretno se pokazuje koja je to razlika...Božanska priroda je bilo dovoljno da bude tri dana suspendovana da bi se u večnosti platio otkup. Nije morao Sin Bog da bude odvojen večno od Oca jer nije isti ekvivalnent večna smrt i večno odvajanje Sina od Oca nego je ekvivalent odvojenost tri dana i večna smrt plus večna smrt Sina kao čoveka.

To je ono što dakle možemo zaključiti kroz razumevanje Pisma. To je dovljna žrtva za otkup čoveka. Kako je to suspenzija Božanske moći tri dana dovoljna i ekvivalnet večnoj smrti je pak ono što će se izučavati kroz večnost. Nama je to možda nejasno ali Bog tačno zna zašto je to tako.

Svako dobro brate moj.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mogu Marko, Pavle o tome pise, ali vi te tekstove izvrcete. Sta vredi da ih ja citiram kad vi to tumacite sa vec unapred stvorenom predodzbom da to nije tako!

Mire, pa gde su ti ti tekstovi? Da vidimo ko sta izvrce?

Biblija uci da je SMRT VECNA po trajanju, ti to najbolje znas jer si dobar poznavaoc biblije, necu da citiram..[/QUOTE]
Pa daj taj tekst gde Biblija pise da je smrt vecna. A da li je vecna i posle VSKRSENJA?


Zasto nije dobro da naglasavam?
Pa ja naglasavam ono sto je vazno za temu o kojoj govorimo.[/QUOTE]

Da li po tvome postoji samo VEVCNA SMRT posle koje nema vaskrsena, ili postoji i sadasna smrt posle koje ima VASKRSENJA, a sto bi znacilo da, ipak, u svakom slucaju ni smrt nije vecna.
Ako je SAMRT VECNA, kako razumes ovaj tekst: "KOJI POBEDI NECE MU NAUDITI DRUGA SMRT." Otkrivenje 2,11. Biblija tvrdi da postoje dve vrste smrti. Mozes li nam reci koje su to DVE?



Ne postoji ljudska priroda Marko, nije on mogao biti "podvojena licnost", jel onda ispada da je umro "neko drugi" a ne SAM BOG!.[/QUOTE]

Mire, razmisli malo. Kako mozes reci da u Hristu ne postoji ljudska priroda? A sta je UTELOVLJENJE? Zar to nije primanje ljudke prirode?

Otkuda ti to "onada ispada da je umro neko drugi"?

U grcko, jeziku za rec "Jedinorodni" znaci: JEDINI TE VRSTE, a to je i Bog i covek. Hristos je u isto vreme bio i Bog i covek. Medjutim, u svom zivotu na zemlji On nije upotrebljavao svoje Bozanstvo, nego je uzeo mesto ADAMA, ziveo kao covek koji oseca glad, zedj, radost, tugu (secas se da je i plakao) i stradao je na krstu kao covek, jer dobro si i ti zakljucio Bog ne moze umreti.

Kako razumes ovu Pavlovu izjavu" "Znajuci da HRISTOS USTA IZ MRTVIH; vec vise ne umre, SMRT VISE NECE OBLADATI NJIM." Rimljanima 6,9.
Da li je Hristos mogao USTATI IZ MRTVIH, ako nije UMRO?

Vi se dakle suprotite bibliji, jer biblija zahteva "oko za oko i zub za zub", dakle radi se o "ekvivalentnosti"!.[/QUOTE]

To je bio Mojsijev zakon , a Isus je rekao "Ako te uderi po jednom, obrazu, okreni mui mu i drugi." To sto si naveo bas nema nikakve veze sa Hristovom prirodom.

Onda je po tebi Isus bio "podvojena licnost", ko je taj "drugi Isus" u njemu???.[/QUOTE]

Mire ne razumes Hristovu prirodu. Ne razumes Hristovo utelovljenje.
Ne razumes kao i ko je otkupio ljudski rod od greha. Tvoja lokiga te vodi stramputicom.

Marko, protok vremena je pojam koji samo mi ljudi osecamo i dozivljavamo, dok kod Boga je svaki trenutak vec dozivljen, i prozivljava se istovremeno, jel kod njega ne postoji protok vremena!

Slazem se da Bog nije ogranicen prostorom ni vremenom. Ali Biblija nije napisan za Boga, nego za coveka. Ako postoji samo Vecna smrt, to bi znacilo da nema vaskrsenja, a ako nema vaskrsenjsa, nema ni spasenja.


Zato i kaze da je "jagnje Bozje zaklano OD POSTANJA SVETA" dakle, pre nego sto je nas svet stvoren, jer Hristos je vec bio zrtvovan. Bog je iznad vremena i kod njega protok vremena ne postoji!.[/QUOTE]

To je istina. Upravo time sto si navo Bozije prepoznanje, Bozja odluka je postojala pre postanja sveta, i u Njegovom sveznanju Hristos je vec bio utelovljen i platio zrtvo za otkup coveka, ali to je samo bilo u Bozijem SVEZNABNJU. Mi ljudi nemamo tu spsobnost, jer smo ograniceni. A izvestaji Biblije napisani radi nas, a nije za Boga, jer Bogu koji je Sveznajuci nije ni potrebno.


Bog je istovremeno i kralj i zrtvovan je na krstu i mrtav je u zatvoru i sedi u tamnici!
Sve je to on to istovremeno!.[/QUOTE]

Mire, to je filozofija, a nije religija. BOG NIJE MRTAV. BOG NIJE NITI MOZE BITI U ZATVORU, jer to bi znacilo da je OGRANICEN, a ako je ogranicem, nije SVEMOGUCI, nije SVEZNAJUCI, i ne moze biti SVUGDE PRISUTAN. Mire, to je ateisticka filozofija, a nije hriscanako veronanje.


Da li je vreme njemu isto kao i nama, pa on "ceka da protekne 120 godina"!?.[/QUOTE]

Ako je to Bog rekao nekakvim bogovima koji su ravni Njemu, onda bi mozda i moglo biti kako ti kazes, Ali Bog je ovo saopstio ljudima, KOJI I JESU IMALI SAMO 120 nasih doslovnih godina, jer je toliko godina Noje propovedao i pozivao na pokajanje pre nego sto je dosao potop. Pa onad reci sam sebi koliko vredi ta tvoja ateisticka filozofija?
Bog nije ogranicen vremenom ni prostorim, a mi ljudi jesmo!

Pozdrav i sve najbolje ti zelim.
Neka te Bog blagoslovi da razumes ovo.
[/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Hristos nas je oslobodio GREHA I SMRTI:

"Buduci pak da deca iamju telo i krv, TAKO I ON UZE DEO U TOME, da SMRCU satre onoga koji ima drzavu smrti, To jest djavola. I DA IZBAVI ONE KOJI GOD OD STRAHA SMRTI U SVOM ZIVOTU BESE ROBOVI. Jevrejima 2,14.15.

Hristoss, jeste Bog, ali je i pravi covek.
On je svojm SMRCU unistio usrocnika smrti kao i samu smrt. Zato oni koji su Hristovi "presli su iz smrti u zivot", dakle, za njih smrt nije vecna.

"Ali Bog pokaza svoju ljubav k nama, sto Hrisatos jos kad bijasmo gresnici UMRE ZA NAS." Rimljanima 5,8.

"Jer vam najpre predadoh sto i primih DA HRISTOS UMRE ZA GREHE NASE, po Pismu." 1. Korincanima 15,3.


"Ja sam vaskrsenje i zivot, KO VERUJE MENE AKO I UMRE, ZIVE CE." Jovan 11,25.


"Evo vam kazujem tajnu, Jer svui NECEMO POMRETI, a svi cemo se pretvoriti... A kad se ovo raspadkljivo obuce u neraspadljivo, I ovo se smrtno obuce u besmrtno, onda ce se zbiti ona rec sto je napisana: POBEDA PROZDRE SMRT."
1. Korincanima 15,51-54.
Vidis da u tom slucaju smrt nije niti moze da bude vecna!


Ako ce posle smrti oziveti, to znaci da za njega ne postoji vecna smrt.


Postoji i vecna smrt, kojom ce biti unisten sotona i sve njegove pristalice, to jeste vecna smrt, koja unistava zauvek

"Jer Ja zivim I VI CETE ZIVETI." Jovan 14,19.


Za njih ne postoji druga, vecna smrt, jer ce vecno ziveti.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Budi veran do same smrti I DACU TI VENAC ZIVOTA." Otkrkvdnjd 2.10

"Blazen je i svet onaj koji ima del u prvom vaskrsenju, nad njim druga SMRT NEMA OBLASTI. Otkrivenje 20,6.

"I Boig ce otrti svaku suzu od ociju njihobvih, I SMRTI NECE BITI VISE." Otkrivenje 21,4.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hristos nas je oslobodio GREHA I SMRTI:

"Buduci pak da deca iamju telo i krv, TAKO I ON UZE DEO U TOME, da SMRCU satre onoga koji ima drzavu smrti, To jest djavola. I DA IZBAVI ONE KOJI GOD OD STRAHA SMRTI U SVOM ZIVOTU BESE ROBOVI. Jevrejima 2,14.15.

Hristoss, jeste Bog, ali je i pravi covek.
On je svojm SMRCU unistio usrocnika smrti kao i samu smrt. Zato oni koji su Hristovi "presli su iz smrti u zivot", dakle, za njih smrt nije vecna.

"Ali Bog pokaza svoju ljubav k nama, sto Hrisatos jos kad bijasmo gresnici UMRE ZA NAS." Rimljanima 5,8.

"Jer vam najpre predadoh sto i primih DA HRISTOS UMRE ZA GREHE NASE, po Pismu." 1. Korincanima 15,3.


"Ja sam vaskrsenje i zivot, KO VERUJE MENE AKO I UMRE, ZIVE CE." Jovan 11,25.


"Evo vam kazujem tajnu, Jer svui NECEMO POMRETI, a svi cemo se pretvoriti... A kad se ovo raspadkljivo obuce u neraspadljivo, I ovo se smrtno obuce u besmrtno, onda ce se zbiti ona rec sto je napisana: POBEDA PROZDRE SMRT."
1. Korincanima 15,51-54.
Vidis da u tom slucaju smrt nije niti moze da bude vecna!


Ako ce posle smrti oziveti, to znaci da za njega ne postoji vecna smrt.


Postoji i vecna smrt, kojom ce biti unisten sotona i sve njegove pristalice, to jeste vecna smrt, koja unistava zauvek

"Jer Ja zivim I VI CETE ZIVETI." Jovan 14,19.


Za njih ne postoji druga, vecna smrt, jer ce vecno ziveti.

Sve najbolje


Jeste brate Mire, ja upravo govorim da je Isus i kao čovek i kao Bog umro. S tim da je Njegova smrt kao čoveka i kao Boga drugačija jer kao čovek umro je večnom smrću i to znači zauvek je umrlo ono ljudsko u Isusu(telo) a ustao je u novom telu. Takođe je umro i kao Bog s tim što se ta "smrt" u ovom kontekstu odnosi na apsolutnu suspenziju Njegovog Božanstva tokom tri dana provedena u hadesu tj. grobu. To je za Boga neviđeno poniženje i ekvivalent večnoj smrti. Božanstvo(Otac, Sin i Duh Sveti) su odlučili da je to dovljno za otkup. Akcenat je zapravo na dejstvu onoga što je učinjeno za čoveka i radi njegovog spasenja te njegovom efektu na spasenje. Dejstvo je smrt Sina Božijeg(kao Boga i kao čoveka) a efekat je spasenje od večne smrti. Za to je bilo "dovoljno" da Sin Božiji večno umre kao čovek i da Njegova Božanska moć bude susrendovana na tri dana. To je bilo to što je bilo potrebno. Time je plaćena cena. Ta tri dana suspenzije Božije moći je ekvivalnent "večnoj smrti" nekog drugog za čoveka. Upravo i ti si sam uvideo da se ne može isti aršin primenjivati na čoveka i Boga i ljudsku i Božansku prirodu i to si upravu. E upravo ovde sada konkretno se pokazuje koja je to razlika...Božanska priroda je bilo dovoljno da bude tri dana suspendovana da bi se u večnosti platio otkup. Nije morao Sin Bog da bude odvojen večno od Oca jer nije isti ekvivalnent večna smrt i večno odvajanje Sina od Oca nego je ekvivalent odvojenost tri dana i večna smrt plus večna smrt Sina kao čoveka.

To je ono što dakle možemo zaključiti kroz razumevanje Pisma. To je dovljna žrtva za otkup čoveka. Kako je to suspenzija Božanske moći tri dana dovoljna i ekvivalnet večnoj smrti je pak ono što će se izučavati kroz večnost. Nama je to možda nejasno ali Bog tačno zna zašto je to tako.

Svako dobro brate moj.


Ne slazem se Marko uopste, ti mozes pokusavati ovo da oboris govoreci o nekakvoj "ljudskoj prirodi", ali to je nemoguce.

Iz prostog razloga, sto "ljudska priroda" obuhvata i "licnost coveka".

A Hristos nije bio "podvojena licnost!

Zakon dakle zahteva da kompletan covek kao licnost bude "zauvek mrtav", jer to je kazna!

Hristos je morao dakle umreti "i telom i licnoscu".

Nije telo moglo umreti, a da mu licnost ostane svesna.

Jos je gore sto licnost Bozja ne moze umreti nikada!

A ako licnost Bozja ne umire, onda ste u corsokaku.

Stavise, ako je Hristova licnost bila "podvojena" (ljudska priroda o kojoj govoris), onda vec nije umro Isus (Bog), vec neki drugi covek!

Na kraju, po bibliji, nije moguca ni "privremena smrt" ni "trajna smrt", jel Bog ne moze umreti!

Ako pak govoris o "suspenziji vlasti", kao da je to dovoljno.. onda Hristos nije ni morao umreti, jer je suspenzija vlasti trajala od kad se on rodio na zemlji!

Dakle ne radi se tu o "suspenziji"!
I to nije odgovor.

Vi ste Marko u corsokaku sa svojim tvrdnjama!

Hristos dakle nije imao "podvojenu licnost", u smislu da je njegova "zemaljska licnost" odvojena od nebeske, jer onda ne bi umro Isus , nego neki drugi covek!

Zemaljska priroda je nesto drugo, i ona se tice samo tela, a ne i licnosti. Ogranicenost je samo u sili, i voljnoj podloznosti Ocu dok je bio na zemlji, jer se on "odrekao" sveznanja, sveprisutnosti i sile, postavsi kao i drugi ljudi po prirodi! Zato neke stvari nije znao, jer je bio telom ogranicen, a to ne znaci "drugu licnost"!!!

Sad si gore izvrnuo bibliju, pisuci da smrt "nije trebala biti vecna"?

Pa onda nam nije ni trebala Hristova zrtva, onda bi Adam svakako izasao iz groba jednog dana!

Smrt je "vecna" Marko i odatle nema izlaza, sem ako nas Hristos ne oslobodi!

Znam ja Marko dobro, sta je utelovljenje, i sta je inkarnacija, a to je prenos zivota, odnosno LICNOSTI sa neba u telo coveka! To se uci na faxu.

Zato i nemas izgovora pisuci o nekakvoj "zemaljskoj prirodi" kao da se tu radi o nekoj "odvojenoj licnosti", jel bi onda Isus bio "podvojena licnost", a to niti pravoslavni ni adv. teolozi ne uce! Nije "umrla neka druga licnost" osim Isusove, on licno kaze > "Bejah mrtav i evo sam ziv"!

BOG NE UMIRE, ON MOZE BITI SAMO U ZATVORU (U HADESU) ZAUVEK VECNO!

POSTO JE VECAN I IZNAD VREMENA, ON JE ISTOVREMENO KRALJ NA PRESTOLU, I COVEK NA ZEMLJI, I ZRTVA NA KRSTU, I MRTAV U GROBU, I VENCAN U SILI I VLASTI, I DUH SVEPRISUTAN KOJI ZIVOT DAJE.

Dok je Trojstvo samo pokusaj, da tu njegovu "sveprisutnost" u svim vremenima i svuda objasnimo.





*Jovane brate, isti odgovor kao i Marku.

Ja ne vidim kako ti mozes "suspenziju" na tri dana izjednacavati sa "vecnom smrcu", jer Isusova sila i vlast je suspendovana od pocetka njegovog boravka na zemlji!

Takodje brate, biblija jasno pise da je HRISTOS UMRO, a posto BOG NE MOZE UMRETI, onda ne vidim kako uopste mozes govoriti o njegovoj smrti kao o "suspenziji"!

S druge strane, ako nije umro Isus, vec je bio, "podvojena licnost" (odnosno umrla je njegova ljudska priroda), onda vec nije umro Bog, vec je umro neki drugi covek, i ja onda ne vidim kako je to teoloski odrzivo. S obzirom da fax. uci sasvim drugo o utelovljenju, inkarnaciji, i biblija. (ono sto sam rekao Marku).

Pozdrav, i Bog vam pomogao.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top