IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Tako porices ono sto pise u Bibliji.
Shvatas li da ti tako porices
1.Kor 15:44 Seje se telo telesno, a ustaje telo duhovno. Ima telo telesno, i ima telo duhovno.

Ne, jer vaskrs je vaskrs ako se radi o istome a ne o drugome. Moraš da shvatiš izraz "telo duhovno" u kontekstu onoga što znači vaskrs. Vaskrs u "telu duhovnom" podrazumeva ovo naše telo ali preobraženo telo..telo bez mane i greha..zato je "duhovno". Ne radi se o novoj supstanci već o preobražnoj istoj supstanci..supstanca koja više nije podlžana grehu i koja nije podložna truležnosti i propadljovosti. Upravo onako kako je bilo pre pada u greh...Adam i Eva su imali telo duhovno u ovm smislu..telo nepropadljivo i bez greha. Kada su pali njihovo telo je postalo telo telesno...preobrazlili su se u suprotnom smeru. Mi sada dobijamo dobijamo naše telo koje više nije propadljivo i smrtno i grešno.

I po vaskrsnucu mu Bog dao opet ljudsko telo???

Naravno, Isus je Čovek. On je naš predstavnik i zastupnik kod Oca..kao 100% Čovek.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Ne, jer vaskrs je vaskrs ako se radi o istome a ne o drugome. Moraš da shvatiš izraz "telo duhovno" u kontekstu onoga što znači vaskrs. Vaskrs u "telu duhovnom" podrazumeva ovo naše telo ali preobraženo telo..telo bez mane i greha..zato je "duhovno". Ne radi se o novoj supstanci već o preobražnoj istoj supstanci..supstanca koja više nije podlžana grehu i koja nije podložna truležnosti i propadljovosti. Upravo onako kako je bilo pre pada u greh...Adam i Eva su imali telo duhovno u ovm smislu..telo nepropadljivo i bez greha. Kada su pali njihovo telo je postalo telo telesno...preobrazlili su se u suprotnom smeru. Mi sada dobijamo dobijamo naše telo koje više nije propadljivo i smrtno i grešno.



Naravno, Isus je Čovek. On je naš predstavnik i zastupnik kod Oca..kao 100% Čovek.
Totalno pogresno ramisljanje..,kakva supstanca?,ona se nigde cak i ne spominje u Bibliji.
Kao drugo andjeli su smrtne osobe .
Kao trece mnogi andjeli su gresni jer su sagresili Bogu i slede sotonu.
Kao cetvrto imas dve vrste vaskrsenja
-prvo vaskrsenje na nebo ide samo 144.000 otkupljenih ljudi sa zemlje,njihov ostatak u vreme Armagedona ce da se "preobrazi u nekom trenutku"
- drugo uskrsenje u odredjeni dan nakon Armagedona na zemlji.
Ali vec smo zasli na drugu temu ,totalno smo odlutali od teme.....
Kazi ti meni u vezi ove teme
dal je Toma nagradjen od Isusa Hrista za te reci ili je pak ukoren.
Bi li ti da imas neku ranu dozvolio bilo kome da ti zavuce ruku u RANU???,sta bi ti mislio o takvoj osobi???,
a ovo je bila poveca rana od koplja,....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Kazi ti meni u vezi ove teme
dal je Toma nagradjen od Isusa Hrista za te reci ili je pak ukoren.
Bi li ti da imas neku ranu dozvolio bilo kome da ti zavuce ruku u RANU???,sta bi ti mislio o takvoj osobi???,
a ovo je bila poveca rana od koplja,....


Toma uopšte nije Isusa oslovio s Večni Bože. O tome se i sporim ovde. Toma ništa nije pogrešio. On je Isusu se obratio sa Elohim to ukazuje na položaj koji imaju ne oni koji su Bog Svemoćni već kao neko ko ima uzvišen položaj u odnosu na druge ljude. Toma dakle nije ovde Isusa proglasio Bogom Svemoćnim pa time pogrešio. Ne, to nije. To si čuo od drugih a ne od mene.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Toma uopšte nije Isusa oslovio s Večni Bože. O tome se i sporim ovde. ... On je Isusu se obratio sa Elohim to ukazuje na položaj koji imaju ne oni koji su Bog Svemoćni

Da, poznata mi je ova tvoja teorija. Oprosti, ja je zovem "luđačko-đavolskom", jer se po tebi sveti Toma jednako obraćao i đavlini i Isusu. Toma se, po tebi, i Isusu i đavlini obraćao sa: "Bog moj". Jer, tvrdiš ti, samo je Bog Jahve (Jehova) pravi Bog, Bog Svemogući, dok su drugi "bogovi" bogovi po položaju a ne bogovi po prirodi kao što je Jahve. I tako su onda po tebi đavlina i Isus istovrsni bogovi (teosići, bogovi po položaju a ne po prirodi).

Svakako bi bilo interesantno da nam Jovan još kaže spada li ovo učenje i vjerovanje u rigidni ili u liberalni muhamedanizam.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Da, poznata mi je ova tvoja teorija. Oprosti, ja je zovem "luđačko-đavolskom", jer se po tebi sveti Toma jednako obraćao i đavlini i Isusu. Toma se, po tebi, i Isusu i đavlini obraćao sa: "Bog moj". Jer, tvrdiš ti, samo je Bog Jahve (Jehova) pravi Bog, Bog Svemogući, dok su drugi "bogovi" bogovi po položaju a ne bogovi po prirodi kao što je Jahve. I tako su onda po tebi đavlina i Isus istovrsni bogovi (teosići, bogovi po položaju a ne po prirodi).

Svakako bi bilo interesantno da nam Jovan još kaže spada li ovo učenje i vjerovanje u rigidni ili u liberalni muhamedanizam.
I ovako ovo je odgovor Zaokretu, ne tebi. Ne znam što komentarišeš. O tome smo mi već pričali. Nema šta da dodajem.
Odgovor je Zaokretu dat.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
I ovako ovo je odgovor Zaokretu, ne tebi. Ne znam što komentarišeš. O tome smo mi već pričali. Nema šta da dodajem.
Odgovor je Zaokretu dat.

Iskreno, mislio sam nisi mi odgovorio na tri tisuće pitanja, pa hajde, možda mi čovjek odgovori na 3001. pitanje. :)

Pustimo sada ovo, nego ti nikako da objasniš taj tvoj "Božanski Plural". Što ti je to i što predstavlja, daj bar ukratko.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Iskreno, mislio sam nisi mi odgovorio na tri tisuće pitanja, pa hajde, možda mi čovjek odgovori na 3001. pitanje. :)

Pustimo sada ovo, nego ti nikako da objasniš taj tvoj "Božanski Plural". Što ti je to i što predstavlja, daj bar ukratko.

Na sva pitanja odgovorih. Uvek. Nego rekoh ljudi ne vole zapravo kada imaš odgovor. Radi se o tome što ti ne prihvata odgovor. Valda su očekivao da nema.

Ahhh...Božanski plural je veoma jednostavan ali u isto vreme ne detaljno objašnjen. Onoliko koliko treba.

Tri Božanska Bića koja deluju u potpunosti i u svemu kao Jedan. Evo najjednostavnijeg objašnjenja. Svako drugo pitanju i potpitanje je suvišno. Samo onoliko koliko nam je Bog otkrio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Na sva pitanja odgovorih. Uvek. Nego rekoh ljudi ne vole zapravo kada imaš odgovor. Radi se o tome što ti ne prihvata odgovor. Valda su očekivao da nema.

Nisi, izbrojao sam. OK, malo sam pretjerao, ali četiri stotine mojih pitanja zaobišao si k'o "tursko groblje". :)

Ahhh...Božanski plural je veoma jednostavan ali u isto vreme ne detaljno objašnjen. Onoliko koliko treba.

Tri Božanska Bića koja deluju u potpunosti i u svemu kao Jedan.

U čemu je razlika između ta "Tvoja Tri Božanska Bića" (TTBB :)), i Trojstva (tri božanske Osobe) u koje vjeruje i koje ispovjeda Kristova Crkva?

Evo najjednostavnijeg objašnjenja. Svako drugo pitanju i potpitanje je suvišno. Samo onoliko koliko nam je Bog otkrio.

A gdje i kome je Bog otkrio da je On "Božanski plural", u Bibliji, Mormonovoj knjizi, Kuranu ili tebi osobno?

Citiraj gdje se Bog predstavio ili deklarirao da ga čine "Tri Božanska Bića".

Je li, i gdje je, Bog objavio imena tih Božanskih Bića?

P.S. I na koncu, jesi li ti adventist sedmog dana?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Nisi, izbrojao sam. OK, malo sam pretjerao, ali četiri stotine mojih pitanja zaobišao si k'o "tursko groblje".

Sve što je trebalo odgvorio sam :). A da preteruješ to znamo..;)

U čemu je razlika između ta "Tvoja Tri Božanska Bića" (TTBB :)), i Trojstva (tri božanske Osobe) u koje vjeruje i koje ispovjeda Kristova Crkva?


Razlika je u tome što večne Božanske kategorije u Bibliji nisu determinisane nama poznatim terminima. Božanstvo u Bibliji vidimo da deljuje kao jedan, zajedničko delovanje se ogleda u procesu stvaranja pre svega..."hajde da načinimo". Taj proces stvaranja je zajednički za sva Tri Bića Božanstva...Jova 33,4...i Duh Sveti stvara tj. i On je Tvorac.

Dakle, Božanstvo nije determinisano tj. nepostoje večne kategorije poput Otac, Sin...i sl...jer Božanstvo je iznad svake ovozemaljske predstave iznad svake forme i apsolutno svako Božansko Biće je nezavisno, samopostojeće i neuzročno ima postojanje.

Kao što si video pak kod Nikejaca neuzročnost i nerođenost je samo Jednom Božanskom Biću a druga Dva, prema tome, te ključne Božaneke osobine nemaju. Zato kažem da ti ne veruješ u Božanski plural iz Biblije gde su sva Tri Božnaska Bića ravnopravna i potpuni Bog već je samo Jedno Bog a druga dva su "primili Božanstvo" iz Oca...nemaju ga sami po sebi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U čemu je razlika između ta "Tvoja Tri Božanska Bića" (TTBB :)), i Trojstva (tri božanske Osobe) u koje vjeruje i koje ispovjeda Kristova Crkva?

Da li ti je odgovorio?

Naravno, niko se i ne usuđuje da odgovori na ovo tvoje jasno i glasno pitanje.

Na pitanje zašto je to tako, odgovor se sam pokazuje u činjenici koja je svakome ko se iole razume u religiju jasna.

Naime, adventističko (uzmimo "njega" za primer) trojstvo, nije Trojstvo u koje veruje i koje ispoveda Kristova Crkva.

Postavljao sam video u kome se to jasnije pokazuje, ali kako se adventističko lupetanje ne može izbeći, ponoviću i naglasiti osnovnu razliku.

Adventističko "trojstvo" je trijada potpuno odvojenih, različitih bića, koja su svako za sebe "Bog", a koja sačinjavaju "Božanstvo". Naravno, ovo se kosi sa osnovnim stubom monoteizma po kome postoji samo jedan pravi Bog.


Sa druge strane, tih i takvih problema nema kada se radi o Trojstvu u koje veruje i koje ispoveda Kristova Crkva. Naime, Crkva ne uči, niti propoveda tri Boga, tri odvojena, različita Bića, nego Jedno i Jedino Biće u tri osobe.

Ponavljam, Hrišćansko Trojstvo, nije trijada bića, nego trojstvo ličnosti, persona, ipostasa Jednog i jedinog Bića.

Dakle, Bog je

Ličnost Oca

Ličnost Sina

Ličnost Duha Svetoga


Bog nije

Biće Oca

Biće Sina

Biće Duha Svetoga

kako to uče i veruju adventisti (trinitarci pod znakom navoda)
 
Natrag
Top