IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jovan 20:
26 После осам дана ученици су опет били у кући, а и Тома је био с њима. Иако су врата била закључана, Исус се појавио међу њима и рекао: „Мир вама!“ 27 Затим је рекао Томи: „Стави прст овде и погледај моје руке, и пружи руку и стави је на мој бок. И немој више сумњати*, него веруј.“ 28 Тома му је на то рекао: „Мој Господ и мој Бог!“ 29 Исус му је рекао: „Јеси ли поверовао зато што си ме видео? Срећни су они који верују иако нису видели.“30 Исус је пред ученицима учинио и многа друга чуда, која нису записана у овом свитку. 31 А ова су записана да бисте веровали да је Исус заиста Христ, Божји Син, и да бисте због те вере добили живот посредством његовог именa.
Da li je ovde Isus Hrist pohvalio Tomu zato sto je rekao "Moj Gospod i moj Bog"???
Ali to je isto uzrecica mnogih "O Gospode Boze" kada Bog nije pored nas.
Dakle to je Bila samo Tomina uzrecica kada je stavioprst u telo sa ranama...
Zbog te uzrecice on nije bio nagradjen vec ukoren,kao slaboveran...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tomine reci "GOSPOD MOJ I BOG MOJ" nije bila nikakva Tomina uzrecica, vec Tomina vera u Isusa kao Boga u telu. Ako je Toma izrekao jednu sotonsku jeres - Isus bi morao da ga ukori i da mu kaze "Tomo ja nisam Bog, nemoj da te sotona navodi da govoris lazi" Ne, Isus mu kaze "POSTO SI ME VIDEO VEROVAO SI, BLAGO ONIMA KOJI NE VIDESE A VEROVASE" Dakle, Isus ovim recima jos ohrabruje druge ljude i nas same koji ovo citamo - da verujemo da je Isus Bog u telu koji je umro i vaskrsao. Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tomine reci "GOSPOD MOJ I BOG MOJ" nije bila nikakva Tomina uzrecica, vec Tomina vera u Isusa kao Boga u telu. Ako je Toma izrekao jednu sotonsku jeres - Isus bi morao da ga ukori i da mu kaze "Tomo ja nisam Bog, nemoj da te sotona navodi da govoris lazi" Ne, Isus mu kaze "POSTO SI ME VIDEO VEROVAO SI, BLAGO ONIMA KOJI NE VIDESE A VEROVASE" Dakle, Isus ovim recima jos ohrabruje druge ljude i nas same koji ovo citamo - da verujemo da je Isus Bog u telu koji je umro i vaskrsao. Amin!
Isus je ukorio Tomu zbog ne verovanja u to da ga je Jehova Bog i Otac vaskrsnuo iz mrtvih. On nije verovao da je Isus opet ziv.
Tako da ne mesas babe i zabe.
Isus ima titule i Gospoda i Silnog Boga,ali Toma dobro zna da su se svi zajedno uvek molili Jehovi Bogu,a nikada ne njemu Isusu..
Tako da ga Isus jeste zesce ukorio,a razlog je
Jovan 20:
25 A drugi mu učenici govorahu: Videsmo Gospoda. A on im reče: Dok ne vidim na rukama Njegovim rana od klina, i ne metnem prsta svog u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra Njegova, neću verovati.
Isusova kritika Tome se vidi u
29 Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.
Ovim ukorom je je stavio do znanja da je Toma pogresio u svojoj neveri,i pozitivno rekavsi za one koji ga ne vide a poveruju.
Sve u svemu Toma nije nagradjen jer je dao povoda troicarima da Isusa izjednacavaju sa Bogom.
Sto nije tako rekao i Petru kad mu je kazao Ti si SIN BOGA ZIVOGA???
Petra je nagradio,a Tomu je ponizio.
 
Natrag
Top