Istorija hrišćanske crkve - kratak osvrt

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Insinuiras, u ucenju Adventisticke crkve ne postoji ni jedno masonsko ucenje, a dogmatika Rimokatolicke i pravoslavne crkve je zasnovana na mnogobozackoj filozofiji, ciji su danas masoni najveci promoteri.

Takodje, nisu masoni osnovali Adventisticku crkvu, vec sam Gospod, jer i Ellen White je pisala protiv pristupanja tajnim drustvima direktno pominjuci Masone.
A ti opet postarom pravis forumase budalama!ti ne da si puko na ovom forumu nego su te momci rasturili ladokejac.
Dragance ne samo ovde nego i na drugiom forumima!gore video koji sam postavio jasno kaze da hriscani trebaju da beze ko djavo od krstga kad ste u pitanju vi americke sekte!mi ti cepamo argumente a ti?kao i uvek stari simulant pravis se da nisi video da je to teta bele obelisk!svi ste vi sektasi pravljeni na kalup isti masonski.

Pravi hriscanion nikad kao sto rece Adrian nece se saglasiti da sluzi OKU HORUSA,Obeliksu kao sto to radi tvoja crkva,sramota dali si ti svestan sta znaci OBELIX? a vi ste postavili Hrista na njega gospode Boze vidis li ti sta oni rade?i na kraju kipovi,spomenici,izvrtanje biblije vas odaju po celom svetu svi ste vi jedna vera antihristova samo ste jako dobro obuceni da varate ljude po forumima i svetu.

Naravno da ima i u Pravoslavnim crkvama oko horusa ali ne i u mojojn crkvi, moj hram je nesto sto ti nikada neces razumeti kao ni farisej kad mu je rekao Isus srusi taj hram i ja cu ga sazidati za tri dana.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Onda treba bežati i iz Pravoslavne i Rimokatoličke crkve.





EGIPATSKI OBELISK - SIMBOL OZIRISOVOG GENITALNOG ORGANA ISPRED KATEDRALE SVETOG PETRA U VATIKANU
Jadno je Laodikeja ovo što radiš. Ovo je znak da nemaš više nikakvih boljih argumenata, nego se služiš mizernim smicalicama svojstvenim djeci na ulici, a ne nekome ko sebe smatra produhovljenim čovjekom.


Taj obelisk je prenešen iz Egipta iz rimske arene u Rim po naredbi Kaligule, a papa Siksto V ga je dao postaviti ispred Bazilike sv. Petra baš u spomen mučenistva apostola Petra, jer je na tom mjestu bio raspet sv. Petar. Taj spomenik, obelisk zovu "nijemi svjedok"


plaza se erigió un monumental obelisco (de 25 metros de alto y 327 toneladas), un bloque pétreo sin inscripciones traído desde Egipto que estaba en el centro de un circo romano. En 1586 el Papa Sixto V decidió colocarlo frente a la Basílica de San Pedroen memoria del martirio de San Pedro en el Circo de Nerón. Se le conoce como el “testigo mudo”, pues junto a este se crucificó a Pedro. (Wikipedia)


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jadno je Laodikeja ovo što radiš. Ovo je znak da nemaš više nikakvih boljih argumenata, nego se služiš mizernim smicalicama svojstvenim djeci na ulici, a ne nekome ko sebe smatra produhovljenim čovjekom.

I sramotno za jednog kršćanina.
Znaš, Jurivaka, on kupi smeće po internetu i stavlja ga na forum gdje si urednik.
Takve i slične laži nalazi i u knjizi koju je on reklamirao na forumu
"Babilonska Misterijska Religija" od Ralph-a Woodrow-a. Međutim , ta knjiga je osporena jer su dokazane Woodrow-e besmislice, pa je autor svoju knjigu "Babilonska Misterijska Religija" povukao iz daljnjega tiska i distribucije.

Dakle, točno je ovo što si ti napisao: Kaligula je prenio taj obelisk u rimsku arenu u kojoj su mučeni i ubijani prvi kršćani, da bi u 16 stoljeću papa Siksto prenio taj obelisk iz rimske arene na Trg svetog Petra u spomen sv. Petru i rimskim mučenicima.

Na vrh obeliska je postavljen križ, a na podnožju je uklesano:

"Evo križa Gospodnjega, bježite neprijatelji, pobijedio je lav iz plemena Judina!"

Dakle, to je simbol vjere rimskih kršćana, koji su radije izabrali smrt nego se odrekli Krista.
I trijunf kršćana nad poganstvom.




.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jadno je Laodikeja ovo što radiš. Ovo je znak da nemaš više nikakvih boljih argumenata, nego se služiš mizernim smicalicama svojstvenim djeci na ulici, a ne nekome ko sebe smatra produhovljenim čovjekom.


Taj obelisk je prenešen iz Egipta iz rimske arene u Rim po naredbi Kaligule, a papa Siksto V ga je dao postaviti ispred Bazilike sv. Petra baš u spomen mučenistva apostola Petra, jer je na tom mjestu bio raspet sv. Petar. Taj spomenik, obelisk zovu "nijemi svjedok"

plaza se erigió un monumental obelisco (de 25 metros de alto y 327 toneladas), un bloque pétreo sin inscripciones traído desde Egipto que estaba en el centro de un circo romano. En 1586 el Papa Sixto V decidió colocarlo frente a la Basílica de San Pedroen memoria del martirio de San Pedro en el Circo de Nerón. Se le conoce como el “testigo mudo”, pues junto a este se crucificó a Pedro. (Wikipedia)



Te slike su bile odgovor na Vanhelsingov video materijal i komentar da treba bezati iz crkava koje imaju ispred crkve, unutar crkve ili na slici OBELISKA,PIRAMIDU,OKO HORUSA.

Ja sam postavio ove slike sa pitanjem `Da li treba bezati i iz Pravoslavne i Rimokatolicke crkve koje imaju ispred i unutar hrama ova obelezja.

Sto se tice Egipatskog stuba, on je simbol Boga sunca i Bogova plodnosti - takozvanom falusnom kultu.
Ja nisam napisao nista sto je nepoznato niti sa namerom da namerno vulgarizujem ovaj simbol, ovaj mit postoji i vrlo je dobro poznat.

U egipatskim legendama Obelisk je simbol Ozirisovog genitalnog organa.
Obelisk ima 14 kamenova, što je, prema egipatskom mitu, broj dijelova na koje je Set raskomadao Ozirisa te jedini dio kojeg njegova sestra, supruga Izida, nije uspjela pronaći bio je Ozirisov genitalni organ, predstavljen samim obeliskom.
Ona je Ozirisov stvarni genitalni organ zamijenila onim kojeg je sama napravila, što je postalo simbolom Bratstva.

Svako ima pravo da stavlja sta zei na svoje hramove, ovo je bio moj odgovor na Adianov komentar.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Taj spomenik, ma šta izvorno predstavljao i ma čiji bio, donijet je i postavljen u Rimu sa jednom određenom namjerom, gdje su mu data, prema toj namjeni i sasvim druga obilježja (krst, natpisi), te prema tome sada simbolizuje nešto sasvim drugo i različito od onoga što je nakada predstavljao. Maliciozno je sada posezati i isticati njegovo prvobitno značenje, kada on to značenje više nema. Da si bar napisao da je taj obelisk prvobitno imao neko drugo značenje, kod jednog drugog naroda. Ne, ti si napisao da je to simbol Ozirisovog genitalnog organa ispred katedrale sv.Petra u Vatikanu, a to nije tačno. To sada predstavlja nešto sasvim drugo, isto kao što Aja Sofija u Instambolu sada predstavlja muslimansku bogomolju, a ne hrišćansku crkvu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је исто као када бисмо узели златно теле које су људи излили (египатски бог Апис) и ставили га у сред патријаршије и рекли да то више није оно што је било. Јашта да је исто што је било. Обелиск је обелиск, има своје значење за паганску религију. Такође је занимљиво да сваки велики центар мора да има по неки такав симбол. За овај тип симбола је занимљиво да се исти налази у Вашингтону (војни центар), а други у Лондону (финансијски центар).

обелиск.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je i sustina spajanja Hriscanstva i mnogobozacke filozofije.
Mnogobozacki elementi su preobuceni u Hriscansko ruho.
Trebamo razmisliti kako bi se Hristos i apostoli postavili prema ovom problemu.

Ponavljam, svako ima pravo da stavlja sta zeli na svoje hramove, ovo je bio moj odgovor na vanhelsingov komentar i video materijal, i sto se mene tice, ne moram vise nista napisati u tom smislu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To bi bilo tako samo u slučaju kada ništa ne bi mijenjali na zlatnom teletu, Ali ako bi na njemu promijenili bilo šta, recimo, skratili mu rep, onda to više ne bi bilo ono što je bilo. Isti je slučaj i sa obeliskom u Vatikanu. Na njemu je postavljen krst, stavljeni natpisi, a mislim i neki novi ornamenti u podnožju obeliska. To onda nikako nije ono što je bilo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Што то Мојсије није урадио? Него су Јевреји увек уништавали лажне богове. Ја нисам за уништавање, ни хришћанство никада није било. Јер видимо да и апостол Павле не заговара рушење кипова Дијане, већ проповеда распетог Христа. Ипак сматрам да обелиску није место у хришћанским црквама и двориштима. То је моје лично мишљење.

To je i sustina spajanja Hriscanstva i mnogobozacke filozofije.
Mnogobozacki elementi su preobuceni u Hriscansko ruho.
Trebamo razmisliti kako bi se Hristos i apostoli postavili prema ovom problemu.

Ponavljam, svako ima pravo da stavlja sta zeli na svoje hramove, ovo je bio moj odgovor na vanhelsingov komentar i video materijal, i sto se mene tice, ne moram vise nista napisati u tom smislu.

Шта ће онда толики обелисци на вашим црквама? Ја сам на теми Адвентисти ставио десетак слика где су ваше цркве са тим симболом. Јесте ли и ви са многобожачком философијом?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
То је исто као када бисмо узели златно теле које су људи излили (египатски бог Апис) и ставили га у сред патријаршије и рекли да то више није оно што је било. Јашта да је исто што је било.

Ne, nemaš pravo. Obelisk danas može simbolizirati masone ili bilo koga, ali ovaj obelisk je simbol mučenistva sv. Petra i rimskih mučenika. Mi smo mu dali to značenje i to značenje ima. Taj simbol nije uzet tek tako ako su baš tu i pod tim znakom stradavali kršćani i bio raspet sv. Petar.

Kome su se Izraelci klanjali kad su stavili zlatno tele u centar svoje pažnje? Zlatnom teletu! Koliko se ljudi danas klanja zlatnom teletu makar ono nije postavljeno u bilo koju patrijaršiju ili biskupiju?
Nisu kršćani donijeli sa sobom obelisk kao znak svoje vjere u rimsku arenu nego su tamo silom odvođeni da posvjedoče životom za Krista u kojeg su vjerovali.

Arene su srušene, ništa više nije ostalo, eto, samo taj "nijemi svjedok".

Mi danas možemo govoriti o iskvarenom značenju simbola ili o upotrebi nekih simbola koji se izopačeni.
Koliko ljudi danas nosi križić oko vrata, a da nema veze s kršćanstvom?

I jedan kamen može biti simbol ako je spomen na Boga. Nije li Jakov u borbi s Bogom posvetio kamen?


Laodikeja: To je i sustina spajanja Hriscanstva i mnogobozacke filozofije.

Tako si pokvaren čovjek?
:???:
Pitam se zašto dragi Bog, kad već nije dao pamet nekim ljudima, barem ne isključi njihov internet?
:)


 
Natrag
Top