VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne slazem se da ce Musliman ili Hindus uci u nebo ako nisu prihvatili Hrista, jer uslovi spasenja su u bibliji jasno definisani.

Ja imam svetlost po tom pitanju koju je Bog dao za poslednje vreme, ali ne bih je iznosio u ovom trenutku.

Ja sam govorio o formalnom ispoljavanju morala i primera koji oni daju onima koji se zovu Hristovim imenom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Muslimani ne prihvataju biblijsku istinu da je isus umro na krstu za ljudske grehe, i da je prihvatanje njegove zrtve uslov spasenja.
Oni tako ostaju u grehu, jer nema koga da ih preuzme na sebe.

To je obmana i opasnost za celu muslimansku populaciju, jer stavlja sebe u polozaj izgubljenih dusa za vecnost.

Kada se Bog ne bi sam objavio uskoro covecanstvu, svi bi otisli u propast.

Ali hvala Bogu, dace svakome priliku da spozna istinu.


Amin!
 
Učlanjen(a)
07.02.2012
Poruka
16
Pa i oni ratuju,diluju drogu,kurvaju se,pijance pogotovo suniti,dok su siiti mnogo moralniji....,ali i mnogo ekstremniji .
Eh, jesi ti neki "zaokret" u pravom smislu, zaokrećeš istinu, fokusiraš se na jedan djelić historije koju su srbi sami sebi krojili da bi se svetili muslimanima i činili genocide i zločine.
Ako vam smetaju Turci i Arapi imate njihovu adresu a nas ostavite već jednom na miru. Ovdje se ništa normalno ne može napisati o islamu a da se ne proturječi. Naprotiv, historija islama je prepuna divnih primjera iz koje može svako mnogo naučiti, vi očito o islamu učite s medija i uličnih razgovora pa i nije čudo da ovakve gluposti čitamo.....

Muslimani ne prihvataju biblijsku istinu da je isus umro na krstu za ljudske grehe, i da je prihvatanje njegove zrtve uslov spasenja.
Oni tako ostaju u grehu, jer nema koga da ih preuzme na sebe.
Hm, muslimani vjeruju u ono šta u Kur'anu stoji, tj. istina da Isa a.s., nije ubijen i nije razapet i nije uskrsnuo. nije Bog, niti Božiji sin. Zapravo, vjerujemo u one Božije objave koje su bile prije; Tevrat- Tora, Zebur-Psalmi i Indžil - jevanđelje, kojih danas nema. IHDINESIRATA-L-MUSTEKIM, SIRATALLEZINE EN'AMTE 'ALEJHIM GAJRIL MAGDUBI 'ALEJHIM VELEDDAALLIN... AMIN... Uputi nas na pravi put. Na put onih kojima Si blagodat Svoju darovao. A ne na put onih koji su protiv sebe srđbu Tvoju izazvali, niti na put onih koji su zalutali.. Amin..

Bog je pravedni sudija.
To je tako, u ne ćemu se slažemo...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ne slazem se da ce Musliman ili Hindus uci u nebo ako nisu prihvatili Hrista, jer uslovi spasenja su u bibliji jasno definisani.

Ja sam govorio "prema svetlosti" koju imaju. Pre svega na one koji nisu čuči ili naučili o Hristu...živeli su ljudi po svetlsoti koju su imali. A i čuti za Hrista pa ostati nehrišćanin u ovom našem formalnom smislu ne znači da neće bti spaseni..ovo su složenije stvati nego što misliš Laodikeja. Ja naravno ne govorim da uopšte ne treba prihvatiti Hrišćanstvo i Hrista te da se ostane uporan u svojoj veri i da će biti spasen. Ne, rekao sam..Bog će suditi prema svetlosti..što znači prema tome koliko je neko ko je i čuo za Hrista stvarnio razumeo, mi to ne možemo da znamo..ne možemo da sudimo a da ne govorim o onima vekovima unazad koji su živeli i umrli u svojoj veri a da su vrlo malo znali o Hristu. Bog ih neće po tome suditi.

Vidiš Laodikeja, ovo pitanje je povezano sa onim poznatim Biblijskim principom "opravdanje verom". Božiji Duh Sveti može da deluje na svako srce ali to ne ovisi od formalnog ispovedanja vere već od toga da li je Duh Sveti mogao delovati na srcu i promeniti ga. Duh svakako deluje nezaustavljivo na svako srce i nijedna religija sama po sebi ne može da ga pospeši ili da ga oduzme. Dakle, ne spasavaju dela tj. pripadnost zajednici. Naravno, da će Bog tražiti od svakoga da položi račun i On koji negreši će zato pravedno prosuditi koliko je ko kao Musliman, kao Budista ili kao Hrišćanin dopustio da ga Duh Sveti menja. To naravno ne znači da im ne treba svedočiti za pravog Boga..apsolutno ali ne treba ih smatrati nespasenima ako celog svog života su živeli u nehrišćanskogj religiji.

Ja imam svetlost po tom pitanju koju je Bog dao za poslednje vreme, ali ne bih je iznosio u ovom trenutku.


To nije Biblijski odgovor jer toga što ti imaš nema u Pismu:). Nepotrebno je to što misliš da je potrebno jer svi dobijaju ovde šansu. Svi ljudi ikada koji su živeli će biti suđeni prema svetlosti koju su imali i kako su njome raspolagali. Nepotrebno je da neko ko nije čuo vest formalno se vrati i čuje je opet da bi mu se po tome sudilo. Sve je to princip opravdanja verom a nasuprot delima.."i potreba za čuvanjem formalnim" jeste opravdanje delima(pripadnošću zajednici).

Brate Amkobr, ono što je dato u Reči Božijoj prosvetljuje oči..čini nas sposobnima da sagledavamo način funkcionisanja duhovnog sveta i njegovih zakonitosti. Što više razumevamo princip opravdanja verom koji je centralna poruka Svetog Pisma sve više uviđamo kako funkcioniše sistem laži koji postoji u svetu i generalno u ljudskom umu.

Svi mi volimo recimo da imamo "sopstvene zasluge" pred Bogom. Međutim, Reč Božija kaže da u nama samima nema išta dobro..je li istina? Jeste, to se svako može uveriti. Sva naša pravda je ništa i umrljana i uprljana našom sebičnoću. To je prva lekcija.

Kada uvidimo našu nedostojnost ili pravi karakter mi tada uviđamo koliko nam znači "pravda" koja nam se pripisuje..mi smo u Hristu opravdani..hejjjjj...nemoramo da očajavamo, ne spasavamo se svojim savršenstvom..zamisli pripiše ti se Hristova savršena pravda...i Bog te gleda kroz Hrista. To je ono što uči Pismo kada dopustimo da Bog deluje u našim srcima. On nas pod uticajem Duha Svetoga menja i čini po svojoj volji..ali i dalje se ne spasavamo svojom pravom ni pređašnjom ni sadašnjom nego smo savršeni u Hristu. Kakvog li divnog osećaja.

Šta ti misliš o ovoj temi? Možeš li ovo slično naći u Islamu ili da kažem da li ima nekih citata u Časnome Kuranu koji govore o ovoj temi i sl...to bi nam moglo biti osnov za nadogradnju naše vere:). Voleo bih da mi ti pre svega kažeš šta misliš o ovoj najvažnijoj temi Biblije tj. opravdanje verom i kako Kuran gleda na ovo pitanje.

Budi mi pozdravljen.

Muslimani ne prihvataju biblijsku istinu da je isus umro na krstu za ljudske grehe, i da je prihvatanje njegove zrtve uslov spasenja.
Oni tako ostaju u grehu, jer nema koga da ih preuzme na sebe.


Ovo što kažeš tj. zaključuješ jeste opravdanje delima. Zašto? Jer ističeš da Muslimani zato što formalno nisu prihvatili Isusovu žrtvu tj. ne ispovedaju je nemogu biti pod Hristovom milošću. Zato brate, moraš ispitati svoj stav u svetlosti principa "opravdanja verom". Naravno da Bog od svakoga očekuje da stekne puno poznanje istine u Isusu. Ali moraš razgraničiti to da ne bude u kontekstu opravdanja delima tj. pukim ispovedanjem. Upravo zato što je Isus umro za svakog čoveka..ne za pripadnike samo jedne vere već za sve ljude. Ako je tako onda Duh Sveti ima pristup svakom srcu samo deluje prema materijalu kojim raspolaže..a svakome je omogućeno da odluči o svom spasenju tj. da li će dopustiti delovanje Duha Svetoga ili ne. Od toga zavisi..znači ne za one koji samo ispovedaju nešto nego po tome kako žive.

Tako isto neki misle da ih opravdava krštenje..kažu ako nisi kršten ne možeš biti spasen...drugi kažu ako čitam redovno Bibliju ću biti spasen, treći ako verujem u krizmu spasen sam, četvrti ako se redovno molim spasen sam....itd. Ljudi pretpostavljau da li obred da li dobro delo kao sredstvo spasenja što znamo da to nije. Tako neki isto govore ako nisi Hrišćanin nećeš biti spasen. Jer ne razumeju suštinu Biblijskog principa opravdanje Hristovim zaslugama...već se uvek mora ubaciti i zasluga nekog sa strane na ovoj ili onaj način.

Pošto se ne spasavamo zaslugama sigurnost spasenja ne ovisi od bilo čega spoljašnjeg ili vidljivog..ono što je propisano u Pismu jeste kanal kojim Bog deluje i kojim se otkriva istina o Njemu ali ne zamenimo kanale Božijeg delovanja sa sredstvima spasenja. To je opasno i pogrešno. Zato ljudima trebamo da nudimo kanale kojim se povezuju sa Bogom jer su oni istina ali ne zaboravimo da kanal nije sredstvo spasenja samo po sebi. Zato je spasnje samo u Hristovim zaslugama a one se automatski pripisuju svkome čoveku koji je dopustio da Duh deluje na njegovo srce. A kako to u praksi izgleda u životu svakog čoveka to je već u sveri Božijeg pravednog odlučivanja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovdje se ništa normalno ne može napisati o islamu a da se ne proturječi. Naprotiv, historija islama je prepuna divnih primjera iz koje može svako mnogo naučiti, vi očito o islamu učite s medija i uličnih razgovora pa i nije čudo da ovakve gluposti čitamo.....

Gluposti? Mogao bih da se složim, jer raspravljaš sa sektašima kojima je prvi i jedini cilj da sebe predstave kao nekakve nosioce istine, a da istu niti imaju, niti je mogu prepoznati.

Odakle oni uče o islamu, koga za razliku od onih koji su imali prilike da proučavaju kako kuran, tako i hadise, oni hvale, pokušavajući tako da i muslimane zavedu svojom "bibličraskom" logikom, to zaista ne znam. Pitaj njih.

Ps. Pomenuo si genocide, mržnju i ostalo. Razlog za to naći ćeš u politici, a ne u veri, posebno ne u veri onih koji su navodno počinili te genocide. Jer ona, prijatelju ne kaže: "kada prođe sveti mesec, pobijte sve nevernike" Jedna druga to govori.

Ali to ne znači, kako bi ti, možda odmah pomislio da ja pozivam na genocid, ili na mržnju prema sledbenicima "proroka".

Ne Sve što je potrebno je religije, posebno one koje sebe prikazuju "božijim" i univerzalističkim, i koje imaju i te kakve političke ambicije, držati na kratkom povocu. Posebno ne držati iste i njihove sledbenike kao nekakve miljenike kojima je sve dozvoljeno, a svaka kritika istih se proglašava govorom mržnje, rasizmom i tome slično.

Ps. raspitaj se malo o svojim korenima, daljim korenima. Iznenadićeš se kada saznaš da su ti preci bili ili pravoslavci, ili katolici, ili Bogumili, koji su "religiju mira" kako volite da je nazivate primili jer je bilo lukrativno. gubio se status dhimija - u našem slučaju raje, porez se nije plaćao, niti se plaćao reket. Svaki, pa i najmanji prosjak bivao je odmah nakon izgovaranja shadade prebačen u viši sloj društva, i mogao je da se nekažnjeno, loše ponaša prema onima koji nisu hteli da se odreknu svoje vere, makar bili i bogatiji od njega.

O verovanjima i njihovom realnom poreklu, drugi put. Veoma opširnije.
 
Učlanjen(a)
07.02.2012
Poruka
16
Primjećujem da ti sve znaš, o vjerovanju i porijeklu religija, kao i ko je čijih korijena. Vjerovatno imaš teoriju da su Adem i Hava bili "pravoslavne vjere", mnogi ljudi su opijeni uticajem ideologija i politika pa su izgubljeni u svom vjerovanju. Zašto čovjek slobobodno , bez uticaja , razumno ne proučava religije i otkrit će koja je istinska. Istinska je ona koja je u velikoj expanziji . Razumni ljudi gledaju prema budućnosti svojoj a ne bolesnoj prošlosti koja donosi samo propast. Ako kažemo da je islam vjera muslimana, griješimo, naprotiv, to je vjera poslana svim ljudima a sljedbenici islama se nazivaju muslimani (pokorni) Bogu svim svojim bićem, tijelom, duhom, radom i djelom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Primjećujem da ti sve znaš, o vjerovanju i porijeklu religija, kao i ko je čijih korijena. Vjerovatno imaš teoriju da su Adem i Hava bili "pravoslavne vjere",

Daleko od toga da ja imam tu teoriju. Muslimani je recimo imaju i tvrde da su svi ljudi poćevši od Adama i Eve, pa sve do Isusa i Apostola bili muslimani. Isto ili slično tvrde i oni sa kojima se ovde raspravljaš za svoju "religiju". Pravoslavci, to ne tvrde. niti Katolici kojima ja pripadam.

Nemaju oni potrebe za tim. Samo religije nastale u umu čovekovom traže i tvrde za sebe iskonsko poreklo. Na nesreću, tvrdnje su im u najmanju ruku dubiozne. A ono što je najgore, bogovi totalno različiti. Kako ne može biti više "bogova" jedan od njih to nije, ma šta neko tvrdio.

Da rezimiram. Ne postoji nebeska Biblija, još manje nebeski kuran. Biblija nije "korumpirana" i milenijumima je starija od "poruke" "anđela" koji je svega šest stotina godina ranije preneo sasvim drugačiju poruku jednoj devojci. (kojoj uzgred budi rečeno niko nije "duvao" u intimne delove, kako to tvrdi Hatidžin muž)

Možda najvažnije. YHWH, Onaj Koji Jeste, Ja Jesam, nije isto što i "svemilosni, samilosni". Nisu im iste nagrade. Kod YWHW nema "sočnih devica napupelih grudi" niti ima "lepih dečaka" koje ekspresno dobijaju oni koji za njega "ubijaju" i u tome poginu. Niti kod YHWH ima Taqyye, tačnije laganja u korist vere.

Da ne govorim da YWHW nigde za sebe ne tvrdi da je "Ponosan", još manje da je "Najbolji Prevarant"

Tu su zatim i iskazi vere, gde Hebrejima, koje je YWHW odabrao, Na pamet ne pada da u Shemu uključe čoveka. Njima ona ne glasi prevedeno: Čuj o Israele, Gospod Bog, jedino Gospod, Mojsije je njegov prorok. A isti, tj Mojsije, ima više prava da se nazove prorokom od Hatidžinog muža. Mnogo više.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Pozivam Amkobra, ako želi da diskutujemo o veri o Islamu i Hrišćanstvu i što je najvažnije o "načinu spasenja" kako se ono ostvaruje u Islamu tj. kakvo je njegovo lično iskustvo ali i na osnovu proučavanja i razumevanje svetih tekstova.

Bratski poziv nas veujućih upućujem Amkobru da prodiskutujemo o najvažnijoj temi verujućih o temi spasenja, kako i na koji način ako želi.

Svako dobro!

Salem alejkum:) (nadam se da sam se dobro izrazio).
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Salem alejkum:) (nadam se da sam se dobro izrazio).

Salam Aleykum, Jovane. U turskoj ortografiji bi bilo selam alejkum. Na šta bi trebalo da ti odgovori alejkumi selam.

Ps. nije zamerka tebi, ali bi onda trebalo da se i nama tvoja braća po veri obraćaju sa: "Pomaže Bog", "Hvaljen budi Bog", "Hvaljen Isus i Marija" "Hvaljen Isus", ako ćemo već da budemo "uljudni".

Shalom Alechem
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Salam Aleykum, Jovane. U turskoj ortografiji bi bilo selam alejkum. Na šta bi trebalo da ti odgovori alejkumi selam.

Ps. nije zamerka tebi, ali bi onda trebalo da se i nama tvoja braća po veri obraćaju sa: "Pomaže Bog", "Hvaljen budi Bog", "Hvaljen Isus i Marija" "Hvaljen Isus", ako ćemo već da budemo "uljudni".

Shalom Alechem

Hvala Darth. Davno sam diskutovao sa muslimanima...činimi se na našem jeziku ovako da se izgovara.

Što se tiče pozdrava, naravno poštujem sve moguće varijante i takođe otpozdravim kada neko sam to istakne. Nikakav problem.

Nego imajmo na umu da pozdravimo one sa kojima nemamo tako često kontakte, bar na ovom forumu. A iskreno bih voleo da to bude drugačije. Pa se nadam da će se Amkobr odazvati i da diskutujemo o suštini vere o onome najvažnijem.

Još jednom poziv Amkobru za diskusiju verujućih.

Bog nam pomogao!
 
Natrag
Top