Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Islam

• Začetnik teme layos
  • Datum pokretanja
A

amkobr

Ve alejkumu 'ala meni-t-tebe'al huda! Pozdrav, nikakve rasprave s moje strane neće biti. Mislim da raspravljati o stvarima o kojima vi želite nema potrebe. Ja, kao član ovog foruma ponekad reagujem ispravljajući krive navode o vjeri kojoj pripadam i iznosim jasne stavove svoje vjere, ne vrijeđajući druge religije kao što to drugi čine. Ako nekoga zanima nešto o islamu neka pita, rado ću odgovoriti s ciljem da se okoristimo znanjem. Činjenica je da se ovdje neki naslađuju šireći smutnju i lažne navode o islamu kako bi time ojačali svoju ideologiju zasnovanu ninačemu. Što se tiče pozdrava, Esselamu 'alejkum - neka je -Božiji mir i dobro na vas- naziva samo musliman muslimanu. Dobar dan, i dr pozdravi mogu imati univerzalan karakter...

DarthShone

DarthShone

Što se tiče pozdrava, Esselamu 'alejkum - neka je -Božiji mir i dobro na vas- naziva samo musliman muslimanu. Dobar dan, i dr pozdravi mogu imati univerzalan karakter...
Da, da samo musliman muslimanu. Jer selama nema između "vernika" i nas kufara. Samo jihad, dok neko ne pokori se, plati džizju pristane na status "pokornog". ili pristane da pred dva muškarca ili četiri žene (manjak pameti žena po "proroku") iskaže shadadu, obreže se (ako to već nije) i postane deo Dar Es Selam, vladajuće klase, onih kojima je dozvoljeno za svoju "veru" i da lažu. Što i nije tako čudno kada im je "bog" gospodar prevare.

Zato, nemoj se čuditi što neko drugi reaguje na muslimane onako kako možda ne bi trebalo. Nema tu ni rase, ni nacije. Sve dok i jedan koji Hatidžinog muža drži prorokom, sebe smatra zbog toga superiornim u odnosu na druge, sve dok je njima zakon nametanje "pokornosti" drugima svim sredstvima na pameti makar i malo. Selama neće biti. Poverenja neće biti.

J

Jovan Prezviter

Ve alejkumu 'ala meni-t-tebe'al huda! Pozdrav, nikakve rasprave s moje strane neće biti. Mislim da raspravljati o stvarima o kojima vi želite nema potrebe.
Veliko pozdrav, i zadovoljstvo je moje što si odgovorio na moj poziv Amkobr.

Ok, da se razumemo. Ni ja ne želim nikakve rasprave..onog tipa da li je moja vera bolja od tvoje ili tvoja od moje. Moja želja je bila da razmenimo mišljenja o pojedinim stvarima tj. konkretno vezano za pitaje spasenja i kako se na to pitanje gleda u Islamu. Nešto znam ali bih voleo čuti detaljnije od jednog istinitog vernika poput tebe i verujem da bih imao čuti zaista puno novih srtvari. Pa zato ako želiš i ako smatraš za korisno u diskusiji samnom da ukažeš na neke najbitnije osnove islama bilo bi dobro i korisno izneti. Naravno, kao što kažeš to neće biti u onom smislu da se opovrgava nečija vera već da se ukaže na određene sličnosti u konceptu ili razlike bez da se kreće u nepotrebne diskusije bar sa moje strane to ti mogu garantovati.

Bilo bi zaista korinisno i dobro.

Ako nekoga zanima nešto o islamu neka pita, rado ću odgovoriti s ciljem da se okoristimo znanjem.
Evo konkretno me zanima kako se u Islamu gleda na pitanje spasenja. Kako jedan pravoverni muliman shvata pitanje spasenja..kako se ono postiže?

Zahvaljujem unapred na odgovoru.

Poslednja izmena:
A

amkobr

Da, da samo musliman muslimanu. Jer selama nema između "vernika" i nas kufara. Samo jihad, dok neko ne pokori se, plati džizju pristane na status "pokornog". ili pristane da pred dva muškarca ili četiri žene (manjak pameti žena po "proroku") iskaže shadadu, obreže se (ako to već nije) i postane deo Dar Es Selam, vladajuće klase, onih kojima je dozvoljeno za svoju "veru" i da lažu. Što i nije tako čudno kada im je "bog" gospodar prevare.

Zato, nemoj se čuditi što neko drugi reaguje na muslimane onako kako možda ne bi trebalo. Nema tu ni rase, ni nacije. Sve dok i jedan koji Hatidžinog muža drži prorokom, sebe smatra zbog toga superiornim u odnosu na druge, sve dok je njima zakon nametanje "pokornosti" drugima svim sredstvima na pameti makar i malo. Selama neće biti. Poverenja neće biti.
Prijatelju, ovo je od tebe baš nekorektno i neosnovano. Vrijeđanje naših svetinja nema mjesta u dijalogu. Ja bih te uputio na kjnigu koju je napisao nemusliman Michael Hart u kojoj opisuje 100 najutjecajnijih ličnosti čovječanstva. Kojeg čovjeka je stavio na prvo mjesto daleko ispred Isusa i Mojsija s obrazloženjem zbog čega. Autor knjige nije bio neznalica i mrzitelj već je to sve suštinski proučio. Ti ne znaš ko je bila H Hatidza , oni koji su vrijeđali poslanike ostali su iskrivljenih usta , a za neke će biti kazna na Onom svijetu, ako se ne pokaju....