Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruka
2
Мени је невероватно да неко може да верује у тако нешто, али данас је све могуће, па и таква веровања...

Svakakva verovanja su uvek bila moguca, ne samo danas.
U povesti su ljudi verovali da je zemaljska kugla ravna, i da ju nose na ledjima velike ribe, tako da ... prije je bilo moguce verovati u puno vise toga nego danas.
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruka
1
vidim da veoma lepo menjate mislenja o jednoj veoma suptilnoj temi a ,,On je Allah-Jedan!Allah je utociste svakom!Nije rodio i rodzen nije,i niko mu ravan nije!"to je sura Ihlas ovde se vidi da nema narcisoidnosti kod njega jer on svakom coveku na ovome Svetu daje utociste a onda od samog coveka zavisi kako i dali ce to utociste pravilno iskoristiti.On je slao vjerovesnike i svaki od njih je donosio na najispravan nacin njegove reci.Rjeci Vozvisenog Allaha.Objasnicu primerom.Vjerovesnici su poput vodozemce,izlazi vodozemac napolje pa kaze ribe-dolazi ribar i nemojte uzimati za jelo ono sto je stavljeno na udicu jer bicete upecani,a zatim pojedeni,a oni to ne razume pa se upecaju posle znase gde zavrse,u porciju za hranu.Sledeci put kad im kaze da dolazi ribar i da bice opet upecani oni-ribe odgovaraju a sta znamo mi gde ja ona riba sto je upecana otisla,pa opet neveruju.Tako i odrerdzeni ljudi ne veruju pa onda propadnu.Nek ovo bude za pocetak- hvala vam najlepse. N-M
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Svakakva verovanja su uvek bila moguca, ne samo danas.
U povesti su ljudi verovali da je zemaljska kugla ravna, i da ju nose na ledjima velike ribe, tako da ... prije je bilo moguce verovati u puno vise toga nego danas.

Да сте рекли пријатељу - Где у Библији пише нешто што ја не могу да га пронађу?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
vidim da veoma lepo menjate mislenja o jednoj veoma suptilnoj temi a ,,On je Allah-Jedan!Allah je utociste svakom!Nije rodio i rodzen nije,i niko mu ravan nije!"to je sura Ihlas ovde se vidi da nema narcisoidnosti kod njega jer on svakom coveku na ovome Svetu daje utociste a onda od samog coveka zavisi kako i dali ce to utociste pravilno iskoristiti.


Маде грешке ...
Ова сура се зове 112 и / транслитерацију из арапског - Ал-Ихлас /. Очигледно нисте научили арапски...
У ајата 1 сте пропустили да је Аллах наложио Мохаммед рећи шта си написао. Аjат 4 пропустио...

1.Reci: "On je Allah – Jedan!

2. Allah je Utočište svakom!

3. Nije rodio i rođen nije,

4. i niko Mu ravan nije!"

On je slao vjerovesnike i svaki od njih je donosio na najispravan nacin njegove reci.Rjeci Vozvisenog Allaha.Objasnicu primerom.Vjerovesnici su poput vodozemce,izlazi vodozemac napolje pa kaze ribe-dolazi ribar i nemojte uzimati za jelo ono sto je stavljeno na udicu jer bicete upecani,a zatim pojedeni,a oni to ne razume pa se upecaju posle znase gde zavrse,u porciju za hranu.Sledeci put kad im kaze da dolazi ribar i da bice opet upecani oni-ribe odgovaraju a sta znamo mi gde ja ona riba sto je upecana otisla,pa opet neveruju.Tako i odrerdzeni ljudi ne veruju pa onda propadnu.Nek ovo bude za pocetak- hvala vam najlepse. N-M

Ако говоримо о гласницима, Куран је низ противречности ...
Кур'ан каже да је Аллах послао посланике - "samo ljude slali":
Сура 12, аиат 109
A Mi smo i prije tebe samo ljude slali, građane kojima smo objave objavljivali. Zar ovi ne putuju po svijetu, pa ne vide kako su skončali oni prije njih – a onaj svijet je doista bolji za one koji se budu Allaha bojali – zar se nećete opametiti!


Сура 21, аиат 7
7. I prije tebe smo samo ljude slali kojima smo objavljivali, zato pitajte sljedbenike Knjige ako ne znate vi!


Међутим, Кур'ан 27: 82 каже да је Бог послао говори и звер у човеку:

82. I kad dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje iziđe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni.


А Сура 6:130 изјављује да имају Џин гласнике:
130. "O skupe džinski i ljudski, zar vam iz redova vas samih poslanici nisu dolazili koji su vam ajete Moje kazivali i upozoravali vas da ćete ovaj vaš dan dočekati?" Oni će reći: "Mi to priznajemo na svoju štetu." Njih je život na Zemlji bio obmanuo i oni će sami protiv sebe posvjedočiti da su bili nevjernici.


Сура 22:75 говори да међу посланицима анђела:

75. Allah odabire poslanike među melekima i ljudima. – Allah sve čuje i sve vidi;

Да у исламу је огромна лаж !!!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Uzdržavajte se da upotrebljavate uvredljive riječi kada govorite o pojedinim religijama. Imajte na umu da svaka od religija ima ogroman broj svojih pristalica i vjernika, a vrijeđanjem i omalovažavanjem bilo koje religije, vrijeđate sve te ljude - njene pripadnike.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Uzdržavajte se da upotrebljavate uvredljive riječi kada govorite o pojedinim religijama. Imajte na umu da svaka od religija ima ogroman broj svojih pristalica i vjernika, a vrijeđanjem i omalovažavanjem bilo koje religije, vrijeđate sve te ljude - njene pripadnike.

Бог је позвао људе да траже контрадикције у Кур'ану.

Сура 4, аиат 82
82. A zašto oni ne razmisle o Kur'anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.

Зато, нашавши контрадикције значи да Кур'ан НЕ от Аллах. Ја нисам аутор Кур'ана...

Све што сам рекао да сам га подржати аjахс из Кур'ана. Није ниједан муслиман никада нисам видео да говоре и да докаже тврдњу исправно навео ајата Кур'ана.
Штавише - муслимани научили од мене о постојању Суннета - муслиманску свету књигу о хадису.


Ја не тврдим ништа ако га не подржавају са ајата из Кур'ана.
Ако вам је било контрадикција, то је питање вере, а не минирају нетачно.
///
Јер шта је религија причаш после три пута питају вернике - "Како постати муслиман?" и нико не може да ми одговори ...
То је апсурдно ...
Ако неко зна како да постане муслиман, ја кажем да паганско!
Могао угаси цео предавање на тему - "Како постати хришћанин?" Да би показао укључујући многе ретке и посебне нијансе Библијских бих поменуо.
Где је ту религија?
Где?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Može se govoriti o kontradikcijama bilo koje svete knjige, o ispravnosti ili neispravnosti Božijeg puta bilo koje religije, ali sve se to može raditi na jednom civilizovanom nivou i bez vrijeđanja i omalovažavanja. Današnje velike svjetske religije, uključujući i Islam, su istorijske činjenice koje se ne mogu negirati.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Današnje velike svjetske religije, uključujući i Islam, su istorijske činjenice koje se ne mogu negirati.
Кур'ан никада није сакупљени у књизи, чак времену од Мухамеда.
И треба да буде у седам различитих примерака због недостатака у арапском језику племена Qrajsh / племена Мухамеда/.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svim vjernicima islamske vjeroispovjesti:

Bajram šerif mubarek olsun!
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Da, ova tema se nadovezuje na temu koju sam malopre komentarisao, da li postoje vanzemaljci....jedan od dokaza njihovog postojanja su sve 3 pustinjske religije, jevrejska, hriscanska i islam. Sve zapisano u svetim kjnigama, koji su vecim delom prepisani iz prethodnih knjiga, knjiga koje su, ajde da kazemo, odstampale naprednije civilizacije (leviti) i predale u ruke nizim bicima, ovde mislim na nas, a sve ostalo je je vec poznato.....Jurivaka je dobro napisao, da oni se, sto se i moze videti iz Jurivakinog post-a hrane mrznjom, strahom i ljudskom patnjom, ali to ne znaci da se on, istina i ljubav ili ti za nas poznata rec, bog, moze uplesti u ovu temu jer on je, kako sam napisao, istina i ljubav....
 
Natrag
Top