Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hari
u Bibliji pise jos od pocetka osnovni zakon iz biologije,razmnozavanje samo u okviru svoje "vrste"
Opet reče Bog: Neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kome će biti seme njegovo na zemlji. I bi tako.(1.moj1:11)
Dal je to cista istina,ili pak delimicna istina?dal Bog iz Biblije laze?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Hari
u Bibliji pise jos od pocetka osnovni zakon iz biologije,razmnozavanje samo u okviru svoje "vrste"
Opet reče Bog: Neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kome će biti seme njegovo na zemlji. I bi tako.(1.moj1:11)
Dal je to cista istina,ili pak delimicna istina?dal Bog iz Biblije laze?

Bog nikada ne laze!

Ovo je naopisano na pocetku, u Postanku. Vec odavna imaju ukrstanja, u novije vrijeme i genetske manipulacije.

Isto kao sto je receno u Postanku: Nebesa i zemlja sa svim na njoj stovreno je za sest dana.

Kur'an kaze: nebesa i zemlja sa svim na njoj stvoreno je za sest perioda vremena.

Kur'an je tacan.

Kur'anske Upute za ljude (skraceni ajeti, sadrzaj ajeta):

- Onima koji nece da vjeruju ne vrijede opomene (2:6)

- Vjernike koji su bili zidovi, krscani i sabijsci ceka nagrada (2:62)

- Dzhennem (pakao) je vjecno, Dzennet (Raj) je vjecno (2:81,82)

- Covjek mora biti dobar (2:83,86)

- Potrudite se da pretecete druge u dobrim djelima (2:148)

- jedite prijatna jela (2:168,172)

- Sejtan navodi na razvrat i da govorite o Allahu ono sto ne znate (2:169)

- Ne zapocinjite kavgu (2:190)

- Vjernici, zivite svi u miru (2:208)

- U vjeru nije dozvoljeno silom ugoniti (2:256)

-Svako je obavezan prihvatiti poslanika koji potvrdjava predhodno (3:81)

- Prvi hram sagradjen za ljde je onaj u Mekki (3:96)

- Allah voli one koji dobra djela cine (3:148)

- Ko se pokaje i popravi ostavi ga u miru, Allah prima pokajanje (4:16,17)

- Zabranjuje se da zene nasljedjujete kao stvari i da lose postupate (4:19)

- Sreca koja ti se dogodi od Allaha je, a nesrecu si sâm zasluzio (4:79)

- Otpozdravite lijepo ili jos ljepse, Allah ce traziti obracun (4:86)

-Ko na samrti izjavi da je bio tlacen na zemlji gorjece u dzehennemu (4:97)

- Najbolji je onaj koji cini dobra djela i slijedi Ibrahimovu (Abraham) pravu vjeru (4:125)

- Nevjernici prave razliku izmedju poslanika (4:150, 151)

- Jedni drugima pomazite u dobrocinstvu i cestitosti, ne sudjelujte u grijehu i neprijateljstvu (5:2)

- Zabranjuje vam se strv, krv, svinjsko meso i ono sto nije zaklano u Bozje Ime, ali nije grijeh ako je glad (5:3)

- Budite pravedni, neka vas mrznja prema nekima ne omete u tom (5:8)

.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
- Vjernike koji su bili zidovi, krscani i sabijsci ceka nagrada (2:62)


Наравно, то ме подсети на овај део јеванђеља:

8. Опет Га узе ђаво и одведе Га на гору врло високу, и показа Му сва царства овог света и славу њихову;
9. И рече Му: Све ово даћу теби ако паднеш и поклониш ми се.
10. Тада рече њему Исус: Иди од мене, сотоно; јер стоји написано: Господу Богу свом поклањај се и Њему једино служи.
11. Тада остави Га ђаво, и гле, анђели приступише и служаху Му. (Матеј 4)
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Islam je cvrsta odluka za pokoravanje Bogu.

Bog obecava ljudima: Onima koji cvrsto vjeruju u Allaha sotona nece moci nauditi.

Svakodnevno vise puta, u molitvi obavezno, mulsiman kaze:

"Uklanjam se Tebi Gospodaru od prokletog djavola".

Sluzenje Gospodaru svijetova, Allahu Milostivom iskljucuje sluzenje bilo kome drugome: covjeku, svecu, predmetu, bilo kojem zivom ili nezivom predmetu, sotoni (koji je proklet).
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Успео си да се закључа тема о патријарху Павлу, свака част. Грешка је искључиво моја што уопште твоје коментаре узимам у обзир, а не би требало ни да их примећујем. Можеш да ликујеш јер си ниским ударцима успео оно што си и хтео. Бог нека ти опрости што хулиш, мени што обраћам пажњу.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
BIBLIJSKE LICNOSTI U KUR`ANU


Sura XIX, 1 - 15
JOVAN KRSTITELJ:

2. Kazivanje o milosti Gospodara tvoga prema robu Njegovu Zekerijjau,
3. kad je on Gospodara svoga tiho zovnuo,
4. i rekao: ""Gospodaru moj, kosti su mi oronule i glava osijedjela, a nikada nisam, kad sam Ti, Gospodaru moj, molbu uputio, nesretan ostao.
5. Bojim se ro|aka svojih po krvi poslije mene, a `ena mi je nerotkinja, zato mi pokloni od Sebe sina
6. da naslijedi mene i porodice Jakubovu, i u~ini, Gospodaru moj, da bude{ s njim zadovoljan."
7. "O Zekerijja, javljamo ti radosnu vijest da }e ti se dje~ak roditi, ime }e mu Jahja biti, nikome prije njega to ime nismo htjeli dati."
8. "Gospodaru moj," – re~e on – "kako }u imati sina kad mi je `ena nerotkinja, a ve} sam duboku starost do`ivio?"
9. "Eto tako!" – re~e. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko, i tebe sam ranije stvorio, a nisi ni{ta bio."
10. "Gospodaru moj," – re~e – "daj mi neki znak!’ – "Znak }e ti biti {to tri no}i ne}e{ s ljudima razgovarati, a zdrav }e{ biti."
11. i on izi|e iz hrama u narod svoj i znakom im dade na znaje: "Hvalite ga ujutro i nave~e!’
12. "O Jahja, prihvati Knjigu odlu~no!’ – a dadosmo mu mudrost jo{ dok je dje~ak bio
13. i nje`nost i ~ednost, i ~estit je bio
14. i roditeljima svojima bio je dobar, i nije bio drzak i nepristojan.
15. I neka je mir njemu na dan kada se rodio i na dan kada je umro i na dan kad bude iz mrtvih ustao!

Sura XIX, 16 - 21
ANDJEO NAJAVLJUJE MARIJI ISUSOVO RODJENJE:

16. I spomeni u Knjizi Merjemu: kada se od uku}ana svojih na isto~nu stranu povukla
17. i jedan zastor da se od njih zakloni uzela, Mi smo k njoj meleka D`ibrila poslali i on joj se prikazao u liku savr{eno stvorena mu{karca.
18. "Utje~em se Milostivom od tebe, ako se Njega boji{!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – re~e on – "da ti poklonim dje~aka ~ista!’
20. "Kako }e imati dje~aka" – re~e ona – "kad me nijedan mu{karac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – re~e on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga u~inimo znamenjem ljudima i znakom milosti Na{e. Tako je unaprijed odre|eno!"
22. I ona zanese i bremenita se skloni daleko negdje.
23. i poro|ajni bolovi prisili{e je da do|e da stabla jedne palme. "Kamo sre}e a sam ranije umrla i da sam potupno u zaborav pala!" – uzviknu ona.
24. I melek je, koji je bio ni`e nje, zovnu; "Ne `alosti se, Gospodar tvoj je dao da ni`e tebe potok pote~e.
25. Zatresi palmino stablo, posu}e po tebi datule svje`e,
26. pa jedi i pij i budi vesela! A ako vidi{ ~ovjeka kakva, ti reci: "Ja sam se zavjetovala Milostivom da }u {utjeti, i danas ni s kim ne}u govoriti."
27. I do|e ona s njim porodici svojoj, nose}i ga. "O Merjemo," – reko{e oni – "u~inila si ne{to ne~uveno!
28. Ej ti, koja u ~ednosti li~i{ Harunu, otac ti nije bio nevaljao, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica."
29. A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u be{ici?" – reko{e.
30. "Ja sam Allahov rob" – ono re~e -, "meni }e On Knigu dati i vjerovjesnikom me u~initi
31. i u~ini}e me, gdje god budem, blagoslovljenim, i naredi}e mi da dok sam `iv molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,
32. i da majci svojo budem dobar, a ne}e mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.
33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!’
34. To je Isa, sin Merjemin, - to je prava istina o njemu, - onaj u koga oni sumnjaju.


Sura V, 46

BOG POSLAO ISUSA SINA MARIJINOG ( Tevrat i Indjil - stari i novi zavet biblije ):

46. Poslije njih smo Isaa, sina Merjemina, poslali, koji je priznavao Tevrat prije njega objavljen, a njemu smo dali Ind`il, u kome je bilo uputstvo i svjetlo, i da potvrdi Tevrat, prije njega objavljen, u kome je tako|e bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali,

Sura III, 44 - 60

ISUSOVO RODJENJE I SLUZBA:

44. To su nepoznate vijesti koje ti objavljujemo. Ti nisi bio me|u njima kada su pera svoja od trske pobacali da bi vidjeli koji }e se od njih o Merjemi brinuti, i ti nisi bio me|u njima kad su se prepirali.
45. A kada meleki reko{e: "O Merjema, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Rije~: ime }e mu biti Mesih, Isa, sin Merjemin, bi}e vi|en i na ovom i na onom svijetu i jedan od Allahu bliskih;
46. on }e govoriti ljudima jo{ u kolijevci, a i kao odrastao, i bi}e ~estit",-
47. ona re~e: "Gospodaru moj, kako }u imati dijete kada me nijedan mu{karac nije dodirnuo?" – "Eto tako", - re~e -, "Allah stvara {to On ho}e. Kada ne{to odlu~i, On samo za to rekne: ’Budi!’ – i ono bude."
48. I pou~i}e ga pismu i mudrosti, i Tevratu i Ind`ilu,
49. i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: "Donosim vam dokaz od Gospodara va{eg: napravi}u vam od ilova~e ne{to poput ptice i puhnu}u u nju, i bi}e, voljom Allahovom, prava ptica. I iscjeli}u slijepa od ro|enja, i gubava, i o`ivljava}u mrtve, voljom Allahovom, i kaziva}u vam {ta jedete i {ta u domovima gomilate; to }e, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete;
50. i da potvrdim istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i da vam dopustim ne{to {to vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokza od Gospodara va{eg, - zato se Allaha bojte i mene slu{ajte -,
51. Allah je diosta i moj i va{ Gospodar, pa se Njemu klanjajte; to je pravi put!"
52. A kada se Isa uvjerio da oni ne}e da vjeruju, uzviknuo je: "Koji }e biti pomaga~i moji na Allahovom putu?" – "Mi", - reko{e u~enici, - "mi }emo biti pomaga~i Allahove vjere, a ti budi svjedok da smo mi poslu{ni Njemu.
53. Gospodaru na{, mi u ono {to Ti objavljuje{ vjerujemo i mi Poslanika slijedimo, zato nas upi{i me|u vjernike!"
54. I nevjernici po~e{e smi{ljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje.
55. I kada Allah re~e: "O Isa, du{u }e ti uzeti i k Sebi te uzdignuti i spasi}u te od nevjernika i u~ini}u da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta. Meni }ete se, poslije, svi povratiti i Ja }u vam o onome u ~emu se niste slagali presuditi:
56. one koji ne budu vjerovali na stra{ne muke }u udariti i na ovom i na onom svijetu i niko im ne}e mo}i pomo}i."...
57. A onima koji budu vjerovali i dobra djela ~inili, On }e njima punu nagradu dati. – Allah ne voli nasilnike.
58. Ovo {to ti kazujemo jesu ajeti i Kur’an mudri.
59. Isaov slu~aj je u Allaha isti kao i slu~aj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" – i on bi.
60. Istina je od Gospodara tvoga, zato ne sumnjaj!


Sura IV, 155 - 159

ISUSOVA SMRT, VASKRSENJE, I VAZNESENJE:

155. Ali zato {to su zavjet prekr{ili i {to u Allahove dokaze nisu povjerovali, {to su ni krive ni du`ne vjerovjesnike ubijali i {to su govorili: "Na{a su srca okorjela" – Allah im je, zbog nevjerovanja, njihova srca zape~atio, pa ih je samo malo vjerovalo –
156. i zbog nevjerovanja njihova i zbog izno{enja te{kih kleveta protiv Merjeme
157. i zbog rije~i njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika:... A nisu ga ni ubili ni raspeli, ve} im se pri~inilo. Oni koji su se o njemu u mi{ljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ni{ta pouzdano znali, samo su naga|ali; a sigurno je da ga nisu ubili,
158. ve} ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.
159. I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, kada bude umirao, ne}e u njega onako kako treba povjerovati, a na Sudnjem danu on }e protiv njih svjedo~iti.

Sura V, 110 - 116

ISUSOVA CUDA:

110. Kad Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, sjeti se blagodati Moje prema tebi i majci tvojoj: kada sam te D`ibrilom pomogao pa si s ljudima, u be{ici i kao zreo mu`, razgovarao; i kada sam te pismenosti i mudrosti, i Tevratu i Ind`ilu nau~io: i kada si, voljom Mojom, od blata ne{to poput ptice napravio i u nju udahnuo i kada je ona, voljom Mojom, postala ptica; i kada si, voljom Mojom, o ro|enja slijepa i gubavca iscijelio; i kada si, voljom Mojom, mrtve dizao; i kada sam od tebe sinove Israilove odbio, kad si im ti jasne dokaze donio, pa su oni me|u njima koji nisu vjerovali – povikali: "Ovo nije ni{ta drugo do prava vrad`bina!’
111. I kada sam u~enicima naredio: ’Vjerujte u Mene i Poslanika Moga!’ – oni su odgovorili" ’Vjerujemo, a Ti budi svjedok da smo mi muslimani".
112. A kada u~enici reko{e: "O Isa, sine Merjemin, mo`e li nam Gospodar tvoj trpezu s neba spustiti?" – on re~e: "Bojte se Allaha ako ste vjernici"
113. "Mi `elimo" – reko{e oni – "da s nje jedemo i da na{a srca budu smirena i da se uvjerimo da si nam istinu govorio, i da o njoj budemo svjedoci".
114. Isa, sin Merjemin , re~e: "O Allahu, Gospodaru na{, spusti nam s neba trpezu da nam bude praznik, i prvima od nas i onima kasnijim, i ~udo Tvoje, i nahrani nas, a Ti si hranitelj najbolji!"
115. "Ja }u vam je spustiti" – re~e Allah -, "ali }u one me|u vama koji i poslije ne budu vjerovali kazniti kaznom kakvom nikoga na svijetu ne}u kazniti".

Sura IV, 136
STARI I NOVI ZAVET

136. O vjernici, vjerujte u Allaha, i Poslanika Njegova, i u Knjigu koju On Svome Poslaniku objavljuje, i u Knjigu koju je objavio prije. A onaj ko ne bude vjerovao u Allaha, i u meleke Njegove, i u knjige Njegove, i u poslanike Njegove, i u onaj svijet – daleko je zalutao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ono sto si rekao za pokojnog patrijarha nije uredu, prvo on nije bio duhovni vodja zlocinaca nego je bio duhovni vodja svih nas, i za mene je jos uvek i js uvek je patrijarh, ove sad ne zelim da vidim a kamoli da ih slusam, a to sto svuda u svetu pa i u srbiji ima losih ljudi i zlikovaca, to nema veze sa njim niti ima veze to sto su ga zloupotrebljavali politicari
drugo to za pokojnog patrijarha moze samo da kaze neko ko ima mrznju prema pravoslavlju, nece da kaze da ima ali duboko u sebi nosi tu mrznju, on je bio na duhovnom nivou na kome nece biti niko na prostorima bivse jugoslavije jos dugo dugo godina, ne postoji ni jedan musliman hriscaniin jevrejin u bivsoj jugoslaviji koji je bio na tako visokom duhovnom nivou
trece bolje obrati paznju na one tvoje muslimansko separatisticke hodze, koji nisu samo vodje zlikovcima nego su i sami zlikovci vi nemate ovde ni jednog duhovnog vodju, zato sto niko od njih nije na duhovnom nivou da bi bio duhovni vodja, ti kad slusas ove tvoje ti vidis i sam da oni nemaju nikakve veze sa duhom niti znaju sta je duhovan covek, znaci ne postoji na postorima bivse jugoslavio muslimanski duhovni vodja a vise ne postoji ni hriscanski, ja verujem da negde u arapskim zemljama ima tako duhovnih ljudi kao sto je bio pokojni patrijarh, ali ovde ih nema
pokojni patrijarh je vredan svakog postovanja ne zato sto je on bio patrijarh nego zato sto je bio covek kakv je bio, malo je onakvih ljudi na svetu
cetvrto svako hodza na prostorima bivse jugoslavije je separatista i svako od njih u sebi mrzi hriscane a pogotovu pravoslavce, da li zbog rata sto je bio da li zbog uticaja drugih muslimanskih organizacija iz turske i ovih drugih separatistickih islamskih zemalja, ovi po sandzaku su vise okrenuti u federaciju nego u dzamiju u beogradu, pa im smeta i hima kazu anti muslimanska, i ako himna nema veze ni sa hriscansvom ni sa islamom, nego se samo spominje bog, tu je kljucna stvar kako se ti osecas? da li kao srbin ili nao bosnjak iz federacije? oni sto se osecaju kao bosnjaci oni kenjaju non stop nesto, pa ako vam se ne svidja onda idite u federaciju pa popujte tamo, ja imam druga koji je musliman i on uvek objasnjava ljudima, ljudi ja nisam musliman po nacionalnosti, ja sam srbiin islamske veroispovesti

pa oni bolesnici sto masu sa turskim zastavama po sandzaku ili oni radovi navijaci sa rebusom noz zica srebrenica i onda ovi iz novog pazara, srce jetra pluca zivela zuta kuca, pa ja bi ih pohapsio sve i onda bi ih sve stavio u jedan zatvor da se poubijaju kad su kreteni
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Успео си да се закључа тема о патријарху Павлу, свака част. Грешка је искључиво моја што уопште твоје коментаре узимам у обзир, а не би требало ни да их примећујем. Можеш да ликујеш јер си ниским ударцима успео оно што си и хтео. Бог нека ти опрости што хулиш, мени што обраћам пажњу.

Neki ljudi ne vole istinu, jer smatraju istinom samo ono sto njihovi vodje kazuju.
Smatraju istinu niskim udarcima jer nemaju odgovor.
Uvijek zaboravljaju da je Bog iznad svih, pa i njihovih vodja.

ono sto si rekao za pokojnog patrijarha nije uredu, prvo on nije bio duhovni vodja zlocinaca nego je bio duhovni vodja svih nas, i za mene je jos uvek i js uvek je patrijarh, ove sad ne zelim da vidim a kamoli da ih slusam, a to sto svuda u svetu pa i u srbiji ima losih ljudi i zlikovaca, to nema veze sa njim niti ima veze to sto su ga zloupotrebljavali politicari
drugo to za pokojnog patrijarha moze samo da kaze neko ko ima mrznju prema pravoslavlju, nece da kaze da ima ali duboko u sebi nosi tu mrznju, on je bio na duhovnom nivou na kome nece biti niko na prostorima bivse jugoslavije jos dugo dugo godina, ne postoji ni jedan musliman hriscaniin jevrejin u bivsoj jugoslaviji koji je bio na tako visokom duhovnom nivou
trece bolje obrati paznju na one tvoje muslimansko separatisticke hodze, koji nisu samo vodje zlikovcima nego su i sami zlikovci vi nemate ovde ni jednog duhovnog vodju, zato sto niko od njih nije na duhovnom nivou da bi bio duhovni vodja, ti kad slusas ove tvoje ti vidis i sam da oni nemaju nikakve veze sa duhom niti znaju sta je duhovan covek, znaci ne postoji na postorima bivse jugoslavio muslimanski duhovni vodja a vise ne postoji ni hriscanski, ja verujem da negde u arapskim zemljama ima tako duhovnih ljudi kao sto je bio pokojni patrijarh, ali ovde ih nema
pokojni patrijarh je vredan svakog postovanja ne zato sto je on bio patrijarh nego zato sto je bio covek kakv je bio, malo je onakvih ljudi na svetu
cetvrto svako hodza na prostorima bivse jugoslavije je separatista i svako od njih u sebi mrzi hriscane a pogotovu pravoslavce, da li zbog rata sto je bio da li zbog uticaja drugih muslimanskih organizacija iz turske i ovih drugih separatistickih islamskih zemalja, ovi po sandzaku su vise okrenuti u federaciju nego u dzamiju u beogradu, pa im smeta i hima kazu anti muslimanska, i ako himna nema veze ni sa hriscansvom ni sa islamom, nego se samo spominje bog, tu je kljucna stvar kako se ti osecas? da li kao srbin ili nao bosnjak iz federacije? oni sto se osecaju kao bosnjaci oni kenjaju non stop nesto, pa ako vam se ne svidja onda idite u federaciju pa popujte tamo, ja imam druga koji je musliman i on uvek objasnjava ljudima, ljudi ja nisam musliman po nacionalnosti, ja sam srbiin islamske veroispovesti

pa oni bolesnici sto masu sa turskim zastavama po sandzaku ili oni radovi navijaci sa rebusom noz zica srebrenica i onda ovi iz novog pazara, srce jetra pluca zivela zuta kuca, pa ja bi ih pohapsio sve i onda bi ih sve stavio u jedan zatvor da se poubijaju kad su kreteni

Gledaj nesto infaomous,

Pavle i njegovi nasljednici se ne bave vjerom ni poslanstvom nego (poilitikom) nacionalizmom i srpstvom.
Na taj nacin oni postaju vodje najgoroj desnici.
Odgovor hodza je takodje politcki, i nema veze s vjerom (ako se ne uzme u obzir pravo na ispovijedanje u miru).
Pravo na ispovijedanje u miru zahtijeva od drustva da bude sekularisticko,da skole ustanove i drzvani opraznici budu oslobodjeni od vjesrkuh predznaka bez obzira sto se pokusavalo predstaviti da su neki vjerski praznici postali i narodni.
Narodni? Je l'?
Jer ako u jednoj drzavi ljudi nisu ravnopravni, ta drzava ce kad-tad dozivjeti teske probleme.

Islam ne piznaje ni fasizam ni rasizam. To je neucna cinjenica, a ne samo religijska.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vređati nekoga na verskoj osnovi je krajnje nedopustivo.
Sa druge strane govoriti protiv sistema koji je pogrešan ima smisla ako se iznose realne činjenice o pogubnosti sistema o kome je reč, jer i Hristos ne mrzi grešnike već greh koji oni čine, sa težnjom da ga ostave i počnu da žive po načelima njegove pravde.

Patrijarh Pavle zavređuje svako poštovanje.
Lično smatram da je bio čovek koji je živeo životom različitim od svojih svremenika i vremena u kome je živeo, takoreći kao jagnje među vukovima.

Dok su drugi u verskom sistemu u kome je bio težili da se obogate na račun običnog naroda, da se odaju jelu i piću što je odražavala njihova spljašnjost, da se voze u skupim kolima i primaju počasti, on je nosio cipele koje bi našao ispred kontejnera, jeo jednostavan obrok, vozio se u gradskom prevozu GSP-a, i odbijao lično obezbeđenje.

Ako je po milosti izuzimajući Božansku pravdu, versko okruženje i okolnosti u kojima je ovaj čovek živeo, i ljubav prema svom rodu, takav čovek treba da se nađe u carstvu nebeskom.

Pa neka bude po milosti onima koji u neznanju verovaše, i po pravdi onima koji u znanju sagrešiše, jer Bog jedini zna šta je u srcu..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Vređati nekoga na verskoj osnovi je krajnje nedopustivo.
Sa druge strane govoriti protiv sistema koji je pogrešan ima smisla ako se iznose realne činjenice o pogubnosti sistema o kome je reč, jer i Hristos ne mrzi grešnike već greh koji oni čine, sa težnjom da ga ostave i počnu da žive po načelima njegove pravde.

Patrijarh Pavle zavređuje svako poštovanje.
Lično smatram da je bio čovek koji je živeo životom različitim od svojih svremenika i vremena u kome je živeo, takoreći kao jagnje među vukovima.

Dok su drugi u verskom sistemu u kome je bio težili da se obogate na račun običnog naroda, da se odaju jelu i piću što je odražavala njihova spljašnjost, da se voze u skupim kolima i primaju počasti, on je nosio cipele koje bi našao ispred kontejnera, jeo jednostavan obrok, vozio se u gradskom prevozu GSP-a, i odbijao lično obezbeđenje.

Ako je po milosti izuzimajući Božansku pravdu, versko okruženje i okolnosti u kojima je ovaj čovek živeo, i ljubav prema svom rodu, takav čovek treba da se nađe u carstvu nebeskom.

Pa neka bude po milosti onima koji u neznanju verovaše, i po pravdi onima koji u znanju sagrešiše, jer Bog jedini zna šta je u srcu..

Druze Laokideja, ako si zaduzen za stado, zar neces ti biti kriv ukoliko tvoj bik predje i unisti tudje imanje?
Nema izgovora!
Nanio si stetu, izvoli, nadoknadi je!
Tako je po biblijskom zakonu. Ili nije?
Coban koji ne cuva svoga bika, i koji ne naknadi stetu susjedu, nije dostojan postovanja.

Necinjenje je takodje grijeh. A on se druzio, i mislim pustao bikove po tudjim avlijama.

To sto je volio svojh rod ne opravdava ga!

I djavli vole svoj rod, ta pritivnici su ljudskom. I mislis li da im pripada cast, postovane i spas? Onda si u teskoj zabludi, ako mislis tako.

Nedavno sam bio u Vatikanu i vidio gospodju "svetacki" zagledanu u pravcu onih kipova koji se nalaze na vrhu stubova, i tvrdim ti da nisam odavna vidio ruzniji prizor, iako je bila bosa i u kostrijeti.

Bog ce nam svakako suditi.
 
Natrag
Top