Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Pozdrav drugari,nedelju dana nisam imao net,crko mi bio ruter,pa su ga zamenili juce.I sad mi internet lepo radi,12 mb...ali uzmem ubacim neku listu u vlc,ali mi ona stalno prekida,i onako ocitava itd...liste koje koristim su kvalitetne,a jednu od njih placam,tako da ne moze da bude do njih...dal neko zna sta treba da se podesi u vlc da radi lepo,ili u nekom drugom plejeru,nije bitno...ajd,ko zna neka pise. :)
Možda gledamo istu listu ja ,ti i pola foruma....Ili ti je pre velika brzina pa ti na kratko puca linija pa ti trebaju možda staviti drugi profil ..
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
Pozdrav drugari,nedelju dana nisam imao net,crko mi bio ruter,pa su ga zamenili juce.I sad mi internet lepo radi,12 mb...ali uzmem ubacim neku listu u vlc,ali mi ona stalno prekida,i onako ocitava itd...liste koje koristim su kvalitetne,a jednu od njih placam,tako da ne moze da bude do njih...dal neko zna sta treba da se podesi u vlc da radi lepo,ili u nekom drugom plejeru,nije bitno...ajd,ko zna neka pise. :)
Probaj u xbmc ili kodi.
VLC zna da zeza pogotovo za strimove preko 5Mb/s, ovako mu podesi:
pr.png
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Pozdrav drugari,nedelju dana nisam imao net,crko mi bio ruter,pa su ga zamenili juce.I sad mi internet lepo radi,12 mb...ali uzmem ubacim neku listu u vlc,ali mi ona stalno prekida,i onako ocitava itd...liste koje koristim su kvalitetne,a jednu od njih placam,tako da ne moze da bude do njih...dal neko zna sta treba da se podesi u vlc da radi lepo,ili u nekom drugom plejeru,nije bitno...ajd,ko zna neka pise. :)
Moguce da problem nije resen, jer ako je telekom u pitanju obicno daju rutere koji su im vec vraceni za zamenu, i takodje imaju obicaj da kod problema smanje protok da bi dobili na kvalitetu konekcije. Takodje desava se da bude problema sa serverom, pa konekcija stalno ispada(te probleme najteze resiti psoebno zato sto prvih par izlazaka salju priucene majstore). Takodje moze da se desi da je racunar inficiran nekim malware-om pa da preusmerava celu konekciju kroz neki proxy. Kao sto rece Sota, trebalo bi testirati protok i latency, to se moze uraditi na nekom speedtest-u
Kod:
http://www.speedtest.net/
. Ili recimo latency mozemo proveriti tako sto u cmd ubacimo:
Kod:
ping 8.8.8.8
ili ping 8.8.4.4
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2009
Poruka
371
Nemam običaj na ovakav način komunicirati, ali....
Ti si izgleda jedan od onih na koje ne treba trošiti vreme.
Da pojasnim. Setio sam se da sam ti pre godinu dana, kad si tražio neke kanale, poslao pp na koji se nisi udostojio ni da odgovoriš. Danas sam to isto uradio, ista priča. Zamolio si ljude da ti pomognu, 4-5 ljudi je ponudilo rešenje problema, slikalo, objašnjavalo - ladno si izignorisao.

Op,op...cekaj,polako...tek sam sad usao posle od kad sam postavio pitanje...zar stvarno mislis da sam toliki idiot?!...i da nikom ne bi odgovorio...pokusacu da sredim ovo,a ti mozes da odgovoris ili da zaobidjes...a ovo ti nije bilo potrebno,pogotovo sto se ne secam da sam te ikad nesto uvredio,ali ok...ako ti je tako lakse...i da,za kraj samo jedna stvar...

UVEK ODGOVARAM NA SVAKU PORUKU LJUDIMA KOJI IMAJU IZNAD 20 PORUKA NA FORUMU,ONIMA KOJI SE REGISTRUJU DA BI PITALI ZA KANALE,RETKO KAD ODGOVARAM.

---------------------

Hvala drugarima iznad sto su pokusali da pomognu,zivi bili.

Možda gledamo istu listu ja ,ti i pola foruma....Ili ti je pre velika brzina pa ti na kratko puca linija pa ti trebaju možda staviti drugi profil ..Možda gledamo istu listu ja ,ti i pola foruma....Ili ti je pre velika brzina pa ti na kratko puca linija pa ti trebaju možda staviti drugi profil...

Moguce za neke liste,ali imam jednu koju placam duze vreme,i uvek je radilo bez problema,a sad secka na 5 sekunde. :)

Moguce da problem nije resen, jer ako je telekom u pitanju obicno daju rutere koji su im vec vraceni za zamenu, i takodje imaju obicaj da kod problema smanje protok da bi dobili na kvalitetu konekcije. Takodje desava se da bude problema sa serverom, pa konekcija stalno ispada(te probleme najteze resiti psoebno zato sto prvih par izlazaka salju priucene majstore). Takodje moze da se desi da je racunar inficiran nekim malware-om pa da preusmerava celu konekciju kroz neki proxy. Kao sto rece Sota, trebalo bi testirati protok i latency, to se moze uraditi na nekom speedtest-u
Code:
http://www.speedtest.net/
. Ili recimo latency mozemo proveriti tako sto u cmd ubacimo:
Code:
ping 8.8.8.8
ili ping 8.8.4.4

U pitanju je niski EXE Net,radi stabilno..ne bas zakucano za 12,ali uvek je 11,12...ne pada ispod.Evo bas sam sad proverio,i sve je u redu sto se toga tice.

Jel si pravio Speedtest ??? da se uvjeris da stvarno imas tih 12Mbit/s a ako placas listu na divlje to ti je da kazem normalno ... jedino ako placas uredno nekom provajderu kod kojeg si ti pretplatnik tako nesta nebi trebalo da se desi

Pozdrav

Spidtest je u redu,ali ovo na divlje mi bas nije jasno,kako mislis? posto slabo razumem to,placam big tv...nzm dal je on "divlji" ili ne...:) ranije je radio bez greske.

Probaj u xbmc ili kodi.
VLC zna da zeza pogotovo za strimove preko 5Mb/s, ovako mu podesi:

Probacu ovo.Hvala :)
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
Nije lepo ne zahvaliti se. Barem to. Ipak mozda je opet ostao bez net-a? Ipak nije :rolleyes:
 
Učlanjen(a)
13.08.2009
Poruka
1.513
exe net radi savrseno,nemam ja ali ima jedan moj prijatelj on ima 6mb.protoka i otvara hd kanale bez ikakvog seckanja,ja imam 10 mb kod telekoma i vrlo cesto imam problema.tako da mislim da je nesto do tvog kompa,skini negde spy hunter portable i skeniraj racunar.pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Slazem se sa prethodnim komentarom, exe-net je uvek radio bez problema. Verovatno je nesto do kompa ili liste. Kazi nam samo ime servera pa ce neko lako da proveri ako ima listu tog operatera :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.585
@Pejko11

Moguce da je do tvog provajdera najbolje kontaktiras njih i iznesi im tvoj problem ... ako ti je do sad radilo trebalo bi tako i da ostane tj. da ti radi bez problema.

Speedtest pokazuje brzinu interneta koju placas i to je onda ok.

Divlje su one liste koja ili koje imamo nas npr 20 ljudi od nekog restreamera kao za primjer.

Probaj ici u Device Manager / Network Card i pogledaj kako ri je podeseno ako je na Automatski to je ok ali... imas opcije da stavis npr na Full Doplex 100 pa pokusaj to da izmjenis nista te ne kosta ... nakon tog restartuj comp i probaj pustit listu pomocu Vlc playera.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top