Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.121
Jos samo da je pomenuto koji port da se stavi...
8001,nema ništa zaključavaju boxove to nije rješenje Našo sam ih more nema ništa pametno našo sam u Engleskoj stabilnih ali nema titlova. Možda se i nade nešto ali ja eto dosad nisam ništa pametno našao. Nađem i pokoju C liniju al šta će mi kad nemam dreambox tako da to ne mogu isprobati. Pišite svoja mišljenja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
06.06.2014
Poruka
185
Da li me neko može uputiti gdje ima pojašnjeno skeniranje dreamboxova ? hvala !
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2012
Poruka
107
Ja u svoje vreme kad sam imao futubox koristio sam server 02 sa http....ali u poslednju godinu dana futubox je puko skroz....prije je imao sve kanale u rezoluciji sa 1280x720....sad je to skoro sve ispod 600x400....kvalitet jim je na minimumu i ne vredi ni 2 eura mesecno ako se mene pita....
Moze isto ovako:rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://tv.futubox.com:1935/live?lp=....../z0....stream
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
[QUOTE"chalton, post: 1558979, member: 520033"]Jos samo da je pomenuto koji port da se stavi...
8001,nema ništa zaključavaju boxove to nije rješenje Našo sam ih more nema ništa pametno našo sam u Engleskoj stabilnih ali nema titlova. Možda se i nade nešto ali ja eto dosad nisam ništa pametno našao. Nađem i pokoju C liniju al šta će mi kad nemam dreambox tako da to ne mogu isprobati. Pišite svoja mišljenja.
Pa ne mozes drugog ocekivati kad se javno postavljaju....ljudi nisu bebavi da ga onda puste otkljucane boxeve....i sve manje ce jih biti....kad si od proverenih clanova ovde vidio da postavljaju box javno? nikada....i tako je i za sve ostale liste....znaci pravilo je da drzis za sebe ili podelis sa nekom u koga imas poverenje...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
8001,nema ništa zaključavaju boxove to nije rješenje Našo sam ih more nema ništa pametno našo sam u Engleskoj stabilnih ali nema titlova. Možda se i nade nešto ali ja eto dosad nisam ništa pametno našao. Nađem i pokoju C liniju al šta će mi kad nemam dreambox tako da to ne mogu isprobati. Pišite svoja mišljenja.
Pa ne mozes drugog ocekivati kad se javno postavljaju....ljudi nisu bebavi da ga onda puste otkljucane boxeve....i sve manje ce jih biti....kad si od proverenih clanova ovde vidio da postavljaju box javno? nikada....i tako je i za sve ostale liste....znaci pravilo je da drzis za sebe ili podelis sa nekom u koga imas poverenje...
Pa naravno da zakljucavamo nedugo i meni prckali hehe:bfghb:
 
Učlanjen(a)
27.10.2014
Poruka
170
TELEVIZIJA ZAGLUPLJUJE DECU:
Roditelji, spasite dete, podesite računar da se isključi!

Mališani koji TV gledaju duže od pola sata dnevno i odmalena koriste kompjuter teško se adaptiraju u društvu

MiuqUTk.jpg


Veliki broj sati provedenih ispred TV i kompjutera deci smanjuje vokabular, matematičke veštine i ti mališani se teže prilagođavaju u vrtiću i školi, pa često budu žrtve nasilja, pokazuje kanadska studija, s kojom su se složili i srpski stručnjaci.

- Praksa pokazuje da sve što je preterano, bude kontraproduktivno. To važi i za zurenje u ekran, naročito za decu predškolskog i mlađeg uzrasta, koja nemaju šta da traže pred televizorom, a da ne pominjem pred kompjuterom. Kad dete previše gleda u TV, ono se uopšte ne socijalizuje, ne opšti s vršnjacima, ne čita, ne bavi se knjigom, slovima, što vremenom postaje zabrinjavajuće - kaže socijalni psiholog Vesna Tomić.

Roditelji krivi


Ona tvrdi da su za to najviše krivi roditelji, koji, da bi se odmorili, postave decu ispred ekrana.

- Roditelji su krivi što mrtvi hladni podstiču decu da igraju igrice i bulje u ekran, da ne bi bili nemirni u kući. Tako deca zasednu ispred televizora, naizgled jesu mirna, ali im to direktno šteti jer ne rade ništa pametno i dobro za njihov razvoj - ističe Tomićeva.

Da bi se pravilno razvilo, dete bi maksimalno smelo da provodi do pola sata gledajući televiziju, savetuje psiholog Aleksandar Šibul.

Niz poremećaja


- Do polaska u školu deca bi smela da gledaju televiziju između 15 minuta do pola sata dnevno, ni slučajno više. Sve preko toga direktno šteti detetu, a praksa pokazuje da gledanje televizije može razviti agresivnost, depresiju i poremećaj pažnje. Kad dete gleda TV program, izloženo je bojama, zvucima, jednom opštem šarenilu, što ima za posledicu da, kad dete treba da se uozbilji, čita i piše, njemu bude dosadno - kaže Šibul.

Inače, Američka akademija pedijatara preporučuje da deca mlađa od dve godine uopšte i ne treba da gledaju TV, a da posle druge godine života mogu da gledaju najviše dva sata, ali isključivo kvalitetnog programa. Nažalost, iskustvo pokazuje da u današnje vreme deca provode dvostruko više vremena ispred TV.

ČINJENICE
Zabranili crtani

- Današnji crtani filmovi imaju dosta nasilja i agresije
- Mališani oponašaju junake iz omiljenih crtanih filmova i žele da budu kao oni. Tako se često desi da deca budu gruba i da govore ružne reči
- U Japanu je 1997. čak 653 dece primljeno u bolnicu zbog epileptičnih napada koje je, kako je utvrđeno, prouzrokovalo gledanje 38. epizode crtanog filma „Pokemoni“. Posle detaljnijih istraživanja utvrđeno je da su svetlucavi sadržaji crvene i plave boje tokom serije izazvali napade
- Deca koja mnogo gledaju TV i koriste kompjuter imaju krivu kičmu i loš vid
- Posle svakog crtaća roditelji da objasne deci da ono što se dešava na ekranu nije isto kao u stvarnom životu

Udruženje Roditelj
PODESITE RAČUNAR
DA SE ISKLJUČI


Dragana Soćanin, predsednica udruženja Roditelj, savetuje mame i tate da podese kompjuter da se sam ugasi u određeno vreme.

- Primarno je roditeljima skrenuti pažnju i edukovati ih. Nisam za to da deci treba potpuno uskratiti TV i kompjuter, ali sve treba dozirati. Savetujemo roditelje da se dogovore s decom koliko će im dopustiti da igraju igrice - kaže ona i dodaje da bi svaku crtanu seriju roditelji trebalo da prate s decom.
 
Natrag
Top