Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Vidiš ima ljudi koji kupuju liste i ne vidim u čemu je tu problem? Na ovom forumu se svašta može naučiti - to je tačno. Ali nema svako vremena da visi po forumu po čitav dan u potrazi za kanalima. Ljud imaju svoje živote, svoje porodice. Možda baš sa njima žele uveče da na miru odlgedaju neki film ili neku drugu emisiju? Na kraju krajeva, ne može svako ni da pronađe ono što želi. Ne znaju svi da skeniraju kanale ali su spremni da plate nekom drugom ko to zna da radi. Ili su spremni da plate onima koji do kanala dolaze na neke druge načine. Ja recimo znam da skeniram ipsege u potrazi za kanalima, Internacional mi je objasnio kako se to radi, ali mi ne pada napamet da to radim po čitav dan pošto mi je za to vreme komp blokiran. Ali sam zato spreman da platim ljudima koji to rade pošto sam uvideo kakva je muka doći do dobrih kanala. Dobio sam gomilu dobrih lista na ovom forumu, od Internacionala i Šote pogotovo, ali ne može se ni tako večito. Većina tih lista na žalost dospe na forume pa se ubrzo nakon toga ugasi. I onda Jovo nanovo. Eto još jednog razloga što mnogi od nas kupuju liste. I nsu svi prodavci lista pevaranti kao što neki ovde misle. Ima i takvih ai ima i onih koji pošteno rade svoj posao. Zbog svega toga je veoma nekorektno takve ljude nazivati budalama. Ako se tebi ne kupuju liste nemoj ih ni kupovati ali nemoj ni omalovažavati one koji to iz nekih razloga čine.

Potpuno si u pravu !
Ali, zar onda ne bi bilo postenije da se javno zna ko prodaje liste !
Ako treba, otvori se jedna tema o tome - pa - opet kazem - ko voli-nek izvoli !
Jedino ako to ne podleze kriminalu, onda je to druga pesma !
Ali, dosta nam je laznih dobrocinitelja i dusebriznika koji druge prozivaju i omalovazavaju, koliko se da primetiti !
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Mozda je "budala" prejaka rijec i zato se izvinjavam onima koji su se osjetili prozvanim.
Postoje i drugi nacini gledanja zeljenog TV sadrzaja osim placanja nekome za listu koja ce sutra, prekosutra, za sedam ili mjesec dana prestati da radi. A ti drugi nacini su besplatni i dokumentovani su na ovom forumu (na drugim temema), a uz to ne traze nikakvo gubljenje vremena i krajnje su jednostavni. Kada hocu da pogledam neki film i uz to uzivam u HD rezoluciji, pronadjem ga pomocu nekog XBMC add-ona.
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
734
Interesantna diskusija,ali se sve svodi na ovo: "Plati pa klati" kako jedna izreka kaze.Ja imam i IPTV i CS i za to placam za prilike u Srbiji poprilican novac mesecno,ali to je moj izbor.Tako je i sa listama koje se nude,ako neko hoce da gleda dobre kanale.ne moze se vecito gledati za dzabe.Uostalom i Sota i jos neki ljudi sa foruma su mnogima davali liste,izmedju ostalog i meni,tako da ne vidim nista lose u tome da se ponudi neka lista uz placanje,pa ko voli,ili ima para nek izvoli.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.07.2009
Poruka
508
Potpuno si u pravu !
Ali, zar onda ne bi bilo postenije da se javno zna ko prodaje liste !
Ako treba, otvori se jedna tema o tome - pa - opet kazem - ko voli-nek izvoli !
Jedino ako to ne podleze kriminalu, onda je to druga pesma !
Ali, dosta nam je laznih dobrocinitelja i dusebriznika koji druge prozivaju i omalovazavaju, koliko se da primetiti !
Možda bi tako bilo najbolje mada bojim se da bi se takva tema pretvorila u samoreklamiranje, prepucavanje onih koji nude liste, bilo bi možda i lažnih napada na one koji nude dobre liste od strane konkurencije...takva tema bi bila dobra ali uz poštovanje određenih pravila. Ili recimo da oni koji nude iptv plate reklamni prostor na ovom forumu - ostave mail ili skype, daju ljudima probu pa nek ljud odluče da li im to odgovara ili ne
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2009
Poruka
508
Mozda je "budala" prejaka rijec i zato se izvinjavam onima koji su se osjetili prozvanim.
Postoje i drugi nacini gledanja zeljenog TV sadrzaja osim placanja nekome za listu koja ce sutra, prekosutra, za sedam ili mjesec dana prestati da radi. A ti drugi nacini su besplatni i dokumentovani su na ovom forumu (na drugim temema), a uz to ne traze nikakvo gubljenje vremena i krajnje su jednostavni. Kada hocu da pogledam neki film i uz to uzivam u HD rezoluciji, pronadjem ga pomocu nekog XBMC add-ona.
Postoje drugi načini naravno ali nećeš baš svaki kanal pronaći na taj drugi način. Drugo, ako ih i pronađeš ti kanali nisu uvek vrhunskog kvalteta. Pronađi mi sport klubove među onim skriptama na priimer . Pronađi mi cenamax. Pronađi mi HD Arene... Ok, tibi odgovara takav način potrage a verovatno i većini ljudi sa ovog foruma. Neikma ne odgovra. I još nešto - nije tačno da sve liste padnu za dan ili dva. Večina ljudi koji rade sa iptv-om nude boxove a ne klasične liste. Oni ne padaju. Za filmove preko addonova se slažem - fenomenalna stvar. Ali nema svako xbmc. Nije baš lak za korišćenje dok se čovek ne navikne. Zbbog svega toga kažem da je ljudima potrebno pružiti alternativu. Ko ne želi i ne zna da pronađe to što mu treba neka plati i gotovo. Na karaju krajeva pretplatu mogu da otkažu nakon mesec dana ako im ne odgovara. Neće niko propasti zbog 5 ili 7 evra.

Edit: Ispravka - ima Arena i Sk kanala kod vijetnamaca :D Nije baš naj naj kvalitet al ih ima. I ne može da se razvuče slika :D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Imas i p2p-strm add-on. Ima li nesto da tu nema? Tesko.
Ja se ne vezem za neki TV kanal, nego da li imam mogucnost da gledam neki TV sadrzaj ili ne, bez obzira na kom kanalu to islo.
 
Učlanjen(a)
09.02.2014
Poruka
193
Moze mala pomoc ako neko zna kako da prepoznam kako izgleda stream kada ga nadem sa superscan 3.0?? i sta treba pisati pored porta koji je otvoren za odredenu ip adresu.?? pocetnik sam hvala unaprijed. pozdrav
 
Natrag
Top