Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
37
Zna li neko kako da ocistim nepotrebne podatke iz OTT NAVIGATOR-a (Premium) na Amazon FS4k bez brisanja listi . Imam samo dve liste (MAC) a zauzima mi vise od 1 gb memorije. Verovatno se nakupilo od EPG-a ali ne mogu da nadjem kako to da obrisem.
 
Učlanjen(a)
16.02.2011
Poruka
99
Zna li neko kako da ocistim nepotrebne podatke iz OTT NAVIGATOR-a (Premium) na Amazon FS4k bez brisanja listi . Imam samo dve liste (MAC) a zauzima mi vise od 1 gb memorije. Verovatno se nakupilo od EPG-a ali ne mogu da nadjem kako to da obrisem.
Idi u firestick settings, pa aplication, manage applications, nadji ott navigator i odaberi opciju clear cache.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
37
To sam prvo i uradio. Cache nije problem, nego data (1.1 GB). Sacuvacu podatke od listi i onda sve izbrisati (delete data) ne vidim druge mogucnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
sta treba da uradim, da bih na laptopu (intel core i3, windows 8) gledao uhd filmove sa h265 kodekom (sa h264 kodekom ih gledam)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
292
sta treba da uradim, da bih na laptopu (intel core i3, windows 8) gledao uhd filmove sa h265 kodekom (sa h264 kodekom ih gledam)
instaliraj k-lite codec pack standard :
Kod:
Features
Some highlights of the abilities of the K-Lite Codec Pack.

Installer:

Totally customizable installation with many options. You control what gets installed.
Supports unattended deployment.
Checks your system for broken codecs and other anomalies, and fixes these problems.
Codecs:

Compatible with all DirectShow players.
Just the best and most essential codecs. No unnecessary bloat.
Allows you to play practically everything.
Hardware accelerated decoding of common video formats (on compatible systems).
Examples of supported video file formats:
.mkv .webm .mp4 .mov .avi .ogm .m2ts .ts .mpg .3gp .wmv .mxf .flv .rm .rmvb .dv
Examples of supported audio file formats:
.mp3 .flac .m4a .ogg .wv .ape .mka .opus .mpc .tak .alac .amr .ofr .tta .ra .tak .spx
Examples of supported video formats:
H.264, H.265/HEVC, VP8, VP9, AV1, VC1, MPEG1, MPEG2, MPEG-4, H.263, Theora, MJPEG, ProRes, Huffyuv, Cineform HD, Indeo, Lagarith, GoToMeeting, DNxHD, and many others.
Examples of supported audio formats:
AC3, DTS, AAC, MP3, DTS-HD, TrueHD, E-AC3, Vorbis, FLAC, WMA, Atrac, ADPCM, TrueAudio, Wavpack, APE, OptimFrog, RealAudio, G.711, G.726, G.729, Speex, and many others.
MPC-HC (included player):

Supports HDR and 3D video (when using included MPC Video Renderer or MadVR).
Supports 3D video (when using included MadVR).
High quality video upscaling (when using included MadVR).
Plays Bluray discs (no menu support).
Supports streaming video from Youtube, Twitch, and many other websites.
(Requires placing Youtube-dl.exe in MPC-HC folder)
Other notable features:

Fast thumbnail generation in Explorer for all your video files.
Includes utility for configuring and managing the installed codecs.
Frequent updates and smart support staff.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
koristim bas to, jedino ako nije stara verzija, bice da su mi masine prevazidjene, ne znam, probacu da skinem noviju verziju, hvala
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2012
Poruka
128
Radim si svoju mix m3u listu koju ubacim u Tivimate, na mix listi u txt fileu napravim grupe npr: #EXTINF:0 group-title="FILM", naziv kanala, međutim Tivimate mi izbaci ovo u meniju: "FILM" ne smeta funkcionalnosti ali malo živcira estetski... jel' netko zna u čemu je greška? thnx
 
Učlanjen(a)
14.07.2009
Poruka
20
Radim si svoju mix m3u listu koju ubacim u Tivimate, na mix listi u txt fileu napravim grupe npr: #EXTINF:0 group-title="FILM", naziv kanala, međutim Tivimate mi izbaci ovo u meniju: "FILM" ne smeta funkcionalnosti ali malo živcira estetski... jel' netko zna u čemu je greška? thnx
Hmmm,
Trebalo bi da, za editovanje koristis Notepad++
 
Učlanjen(a)
16.10.2009
Poruka
249
koristim bas to, jedino ako nije stara verzija, bice da su mi masine prevazidjene, ne znam, probacu da skinem noviju verziju, hvala
Ili probaj mpv.net player, baziran na libmpv kao i Saletov.
mpv.net

Možda ćeš se trebati poigrati s postavkama (mpv.conf file), za stariji hardware (još stariji od tvoga) sam donekle imao uspjeha s:
Kod:
scale=bilinear
cscale=bilinear
dscale=bilinear
scale-antiring=0
cscale-antiring=0
dither-depth=no
correct-downscaling=no
sigmoid-upscaling=no
deband=no
hwdec=auto
osd-font-size=12

Još neke postavke s kojima bi se dalo poigrati (otkomentiraj po potrebi):
Kod:
#profile=gpu-hq
#hwdec=auto
#vo=gpu
#gpu-context=d3d11
#hwdec=d3d11va
vo=gpu
#vo=direct3d
#hwdec=auto-copy
hwdec=auto-safe
#hwdec=d3d11va-copy
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
893
Radim si svoju mix m3u listu koju ubacim u Tivimate, na mix listi u txt fileu napravim grupe npr: #EXTINF:0 group-title="FILM", naziv kanala, međutim Tivimate mi izbaci ovo u meniju: "FILM" ne smeta funkcionalnosti ali malo živcira estetski... jel' netko zna u čemu je greška? thnx
" je " pokusaj da stavis group-title nez navodnika group-title=FILM ili ovako group-title='FILM'
 
Natrag
Top