Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.590
Posto ste vecinom u ovoj temi kog interesuje a ima Android telefon ACE Player aplikacija

Kod:
OTE Sport 1-6 HD

#EXTINF:-1,OTE Sport 1HD
acestream://6b0b64b7d28806f8807d26b6c01a4529ee770d7d
#EXTINF:-1,OTE Sport 2HD
acestream://653bc491aa1db13d0a11b2abb4e914ccf3c2d10e
#EXTINF:-1,OTE Sport 3HD
acestream://77dbb19c6734046bcd870490003e00c57f7ae9c9
#EXTINF:-1,OTE Sport 4HD
acestream://9c19b0ef4dd5f4af5e4be2c54f02a84b8878331c
#EXTINF:-1,OTE Sport 5HD
acestream://53db4eabf9b77f3cd0e0ab5d9cb1d6c9419e0d10
#EXTINF:-1,OTE Sport 6HD
acestream://9e7ff255784280cf59b1bec7c5166f3ac1ad0321

Screenshot_2015-02-26-18-51-56.png

:download:


http://dl.acestream.org/products/acestream-full/android/latest


Ako je vec bilo ne zamjerite
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruka
721
Sve to stoji sto ti kazes i cini mi se da je i on malo se lose izrazio i prenaglio u izjavi ,..ali ipak pogledajte ko je zapoceo ovu temu :internet i radio i tv
http://serbianforum.org/threads/internet-radio-i-televizija.60172/
Tako da ipak treba pokazati i malo respekta prema starijim clanovima, vidite datum i prva lista postavljena : parabolicxtc, Mar 15, 2010
da ne ispada da ga ja branim:beee: ..pozdravljam sve forumase i mladje i starije i one koji ce tek postati ,tu smo da se druzimo i pomazemo ,a samim tim i podrzavamo ,..zivi mi bili i veliki pozdrav:mig:

Upravo tako, sve sto hocu da kazem je da fali malo vise tolerancije u ovoj temi.Zato sam i napisao
>...Ili sam nesto propustio.<.

Evo biti cu fini.:beee::beee:

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.130
Svidja mi se kako razmisljas,ali kao sto za sebe ne mislim da sam nesto posebno doprineo temi tako i ti ne bi trebao da se
svrstavas medju vukove bez kojih ova tema ne bi bila to sto jeste.Malo sam pregledao tvoje poruke i 99 posto su u Pitanja,
Komentari tako da...Ili sam nesto propustio.
Ne bih voleo da ovaj komentar shvatis kao zlonameran stojim iza svega ostalog
sto si napisao.:mig::mig:

Pozdrav.
Još si malo zelen sorry nemoj se ljutit ,inače skoro sam pa otpočeo ovu temu stari korisnici su se penzionisali već ,ja sam se vratio da vidim kako dišete a napravio sam i pomogao i više ljudi nego što misliš.Jedna moja lista na mediafire dok mi nisu banali account skinuta je preko 3000 puta.Zvala se free lista ja sam ju osobno složio.Znači obišao sam cijeli net i sve kanale koji su radili dućže vremena objedinio.Napravio sam nekoliko verzija autoplay media playera ažurirao liste.Kasnije sam Pokupio vlc html player kolege asmira postavio ga na hosting i putanju ubacio u autoplay media player tako da sam linkove ažurirao na hostingu.Ljudi su gledali i nije bilo potrebe mjenjati verziju jer se ažuriranje vržilo na hostu.Tada je došao kolega denis sa više znanja i iskustva još sam neko vrijeme bio aktivan i odustao.Kada sam se vrati imao sam što vidjeti koliko je ova tema uznapredovala.Stekao sam nove prijatelje i nova znanja što je i bit svega druženje na ovom prekrasnom forumu.
Najjača je stvar doči na forum otvorit zadnju stranu pogledati da nema ništa i pitati jel ima tko ovaj kanal.
Čitajte od početka knjigu ne od kraja:beee:
Pozdrav!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
30.267
Izuzetno interesantan i poucan tekst. skidam kapu. znaci mi koji smo se nedavno registrovali i zavoleli ovaj (ocigledno) "sport" mozemo da samo sanjamo o listama i strimovima. Nema nam druge nego da se registrujemo po nekim kineskim i ruskim forumima i na takav nacin dodjemo do neke iole kvalitetne liste...ili pak da je kupimo od vas 20-ak "normalnih" (sta god ti to znacilo).
Ja jesam "nov" clan i od nedavno sam aktivniji malo. Nemam 100 postova i ne mogu ni da prismrdim tim listama od minimum 100 postovaali opet kad god dodjem do neke domace liste postujem je pod tim istim uslovima..i samo na ovom forumu...i jedva cekam da doguram do 100-og posta. (mozda sam ovo trebao napisati iz 4-5 puta...ne bi li se priblizio toj magicnoj cifri 100)
Pozdrav za sve Vas normalne i "one ostale". :buba_lcd:

Bili smo i mi novi pa smo vremenom "prismrdili" listama.Strpljen,spasen!Pozdrav!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruka
721
Još si malo zelen sorry nemoj se ljutit ,inače skoro sam pa otpočeo ovu temu stari korisnici su se penzionisali već ,ja sam se vratio da vidim kako dišete a napravio sam i pomogao i više ljudi nego što misliš.Jedna moja lista na mediafire dok mi nisu banali account skinuta je preko 3000 puta.Zvala se free lista ja sam ju osobno složio.Znači obišao sam cijeli net i sve kanale koji su radili dućže vremena objedinio.Napravio sam nekoliko verzija autoplay media playera ažurirao liste.Kasnije sam Pokupio vlc html player kolege asmira postavio ga na hosting i putanju ubacio u autoplay media player tako da sam linkove ažurirao na hostingu.Ljudi su gledali i nije bilo potrebe mjenjati verziju jer se ažuriranje vržilo na hostu.Tada je došao kolega denis sa više znanja i iskustva još sam neko vrijeme bio aktivan i odustao.Kada sam se vrati imao sam što vidjeti koliko je ova tema uznapredovala.Stekao sam nove prijatelje i nova znanja što je i bit svega druženje na ovom prekrasnom forumu.
Najjača je stvar doči na forum otvorit zadnju stranu pogledati da nema ništa i pitati jel ima tko ovaj kanal.
Čitajte od početka knjigu ne od kraja:beee:
Pozdrav!

Sta cu eto otvorio zadnju stranu pogledao i nema nista,pa pitam imali tko ovaj kanal.:beee::beee::beee:
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Zbog onih koji mi na PP prebacuju da nisam u pravu...
What is HD? The difference between 720p, 1080i and 1080p
1080i and 1080p are very similar. 1080i and 1080p broadcasts both display images at the same pixel count as each other - 1920 x 1080. The difference is in how the images are made up on screens.

The lowercase ‘i’ in 1080i stands for interlaced scan. The lowercase ‘p’ in 1080p stands for progressive scan.

Interlaced scan renders images in vertical lines, breaking down the picture into individual columns and then displaying every other line at a very high rate - at 1/25th of a second. Odd-numbered lines get painted on the screen first, then even numbered lines. While this is incredibly fast and impossible for the human eye to detect it can create a ghostly flickering effect on live TV broadcasts (like sports).

Progressive scan renders images sequentially, all at once. This makes for a much smoother image overall that doesn’t suffer from the ghosting effect. What’s more, flat-panel displays like LCDs, LEDs and plasmas (the most common types of HD TVs) will automatically convert any incoming 1080i signal to 1080p. Good quality TVs (generally the expensive ones from well-known brands) will use clever processing to replace the missing lines, but cheaper TVs won't look as good.

Interlaced scan was introduced for analogue TV both as a form of data compression (only sending half the signal at any one time) and because cathode ray tubes (CRTs) in the past couldn't physically scan screens fast enough for a progressive picture.

Pix-per-sec-SonyBlu.gif

BBC HD

Launched 15 May 2006
Closed 26 March 2013
Owned by BBC
Picture format 1080i (Satellite and Cable)
1080i (Freeview)
Audience share 0.3% (November 2012, BARB)
Replaced by BBC Two HD
Sister channel(s) BBC One
BBC Two
BBC Three
BBC Four
BBC News
BBC Parliament
CBBC
CBeebies
Website www.bbc.co.uk/bbchd/



CNN

Launched June 1, 1980
Owned by Turner Broadcasting System
(Time Warner)
Picture format 1080i (HDTV)
(Downgraded to letterboxed 480i for SDTV feed)
Slogan Go There
This is CNN

Country United States
Language English
Broadcast area United States
Canada
Worldwide (via CNN International)
online (via CNN Pipeline)
radio (news reports on the half-hour)

H2

Launched 1996 (original launch; as History International)
September 26, 2011 (relaunch; as H2)
Owned by A+E Networks
Picture format 1080i (HDTV)
480i (SDTV)
Audience share UK:
0.1% (September 2014, BARB)
Slogan More 2 History
Country United States
Language English

History

Launched January 1, 1995
Owned by A+E Networks (Hearst Corporation (50%), The Walt Disney Company (50%))
Picture format 1080i (HDTV)
480i (SDTV)
Slogan History Made Every Day
Country United States
Broadcast area National

National Geographic Channel

Launched September 1, 1997[1]
Owned by Fox Cable Networks (21st Century Fox) (67%)
National Geographic Channel International owned by
Fox Entertainment Group (21st Century Fox) (73%)
Picture format 1080i (HDTV)
720p (HDTV)
480i (SDTV/16:9 letterbox)
Slogan The places we take you aren't just on a map.Live CuriousThink again.Dare to ExploreThis is Who We Are

itd, itd, itd

Da rezimiram: TV stanice emituju 1080i.
Format 1080p trenutno se koristi u BluRay tehnologiji i u video igrama.

Dokumentacija: https://mega.nz/#!olEUEBCK!-_YzIoBLhusL_2VSJzsjjkmY0cf2Y2jwsXl_CS4bvbU
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
189
Administrator Petrovca ili kako smo je mi zvali AVCOM nam je poslao jednu slikovitu poruku pa procenite samo sta je hteo reci:roll:
2ds0mdw.jpg

Tako da onu staru listu mozete slobodno da obrisete jer server vise nije udpxy, sada je(nginx) standardno sa sifrom i onim klasicnim nastavkom istim ko ime kanala ( /Pink,/RTS1,/RTS2,/B92,itd) , pa ko dospe do sifre neka objavi pa da se ponovo gleda :roll:

A sto se tice vijetnamaca koji su bili spomenuti, moje misljenje je da su oni najbolji i najkorektniji, jer ostali su nas uvek gasili posle par dana(dal su bili test, milica,marica,avcom,itd) vijetnamac jedini nije, tako da mozemo samo da mu budemo zahvalni i da nam sto duze traje i daje da gledamo. Pozzzz :bfghb:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.590
Nekad mi dodje da napisem svasta nesta ... nekad nista al jedno je sigurno... u ovoj temi Pitanja i komentari svi se nalazite kao i u temi Internet Radio i Televizija.

Postoji pozitivna i negativna kritika??? Ako se razumijemo?... i bas ono najbitnije sto se bas ovdje procita kao sto je Bind nedavno skrenuo paznju ... bas to isto od najglasnijih pojedinaca koji se ovdje pronadju prozvanima primijenjuju iste greske u temi Internet Radio i Televizija

Kad bi pisao gdje sam bio unazad 5 godina od kad sam u ovim vodama i sta sam sve radio .... Roman bi napisao.

Pozdrav
 
Natrag
Top