Internet mi restartuje računar

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Видећу да га однесем. него, не питах "Дилерика" који антивирус да уградим уместо АВГ. Аваст је такође нула. Пре 3 године га уградио, лепо писало FREE а потом почео сваки дан да избацује овакве поруке:
Ваш програм је илегалан, угасиће се за 700 дана. Како илегалан када сте написали да је фри? Нисам га ни крековао ни торентисао..
Па за 699..Па 698...
И све док није истекао...
Koristim Microsoft Security Esentials.Besplatan je i ne pravi nikakve probleme ni kad se apdejtuje,a ni lada skenira.Samo uz njega povremeno hotistim trial verzije Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional.To su dosatni programi,koji pmaze vecini AV-a,koji ne mogu pokupiti malvere i spajvere.jednostavno mozes da ih instaliras 2x mesecno,sa njima preskeniras sistem i deinstaliras ih,a mozes da ih drzis po 15 dana dok ne isteknu pa ponovo instaliras.Ako ti se svide ti programi kako obavljaju posao imas na Torrentu stalne verzije.
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
И ја, уз сада АВГ а раније Аваст, повремено, не ређе од једном месечно, укључим:
- Mailware,
- Superantspyware (онај што му је иконица детектив са шеширом и лупом)
- Spy&search destroy - који обично пронађе неке уљезе на дубл клику,
- Wise ecare 365
- Rootkitbuster - њега врло ретко.
- Adwcleaner, често нађе нешто на Мозили и нa registry

Да се не би "гурали" њих стартујем, скенирам, па их после деинсталирам.

Јесам ли добро схавтио: Ако уградим Microsoft Security Esentials не треба ми ни АБГ ни Есет ни Аваст, Авира?

Позз
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Ja koristim samo malwarebytes i nista vise osim njega , povremeno skeniram komp i to je to , samo pazi gde ulazis sta skidas i nema problema....
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
И ја, уз сада АВГ а раније Аваст, повремено, не ређе од једном месечно, укључим:
- Mailware,
- Superantspyware (онај што му је иконица детектив са шеширом и лупом)
- Spy&search destroy - који обично пронађе неке уљезе на дубл клику,
- Wise ecare 365
- Rootkitbuster - њега врло ретко.
- Adwcleaner, често нађе нешто на Мозили и нa registry

Да се не би "гурали" њих стартујем, скенирам, па их после деинсталирам.

Јесам ли добро схавтио: Ако уградим Microsoft Security Esentials не треба ми ни АБГ ни Есет ни Аваст, Авира?

Позз
Ne ne treba ti jer toje solidan AV.S obzirom da je besplatan veoma dobro radi i ne opterecuje OS.Povremeno te dodatke sto si naveo gore.Odradis sa njima sta treba i sklonis ih.kad zatreba ponovo instaliras i tako u krug.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Јесам ли добро схавтио: Ако уградим Microsoft Security Esentials не треба ми ни АБГ ни Есет ни Аваст, Авира?

Позз


On ti je toliko "dobar i siguran" da ga na listu testiranja kompanije i ne stavljaju jer ne žele da gube vrijeme sa njim. Zadnji puta je testiran u julu prošle godine i nakon urađenog testa nije dobio prolaznu ocjenu.

Picture1.png
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
И ја, уз сада АВГ а раније Аваст, повремено, не ређе од једном месечно, укључим:
- Mailware,
- Superantspyware (онај што му је иконица детектив са шеширом и лупом)
- Spy&search destroy - који обично пронађе неке уљезе на дубл клику,
- Wise ecare 365
- Rootkitbuster - њега врло ретко.
- Adwcleaner, често нађе нешто на Мозили и нa registry

Да се не би "гурали" њих стартујем, скенирам, па их после деинсталирам.

Јесам ли добро схавтио: Ако уградим Microsoft Security Esentials не треба ми ни АБГ ни Есет ни Аваст, Авира?

Позз
Samo ti probaj njega i videces da li ti odgovara.Inace je na listi besplatnih AV od 5 do 8 mesta.Ja ga koristim preko 5 godina i nikad nisam imao problema sa OS-om.A ovi sto su protiv njega uvek imaju najbolje programe i najbolje masine.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
A evo i dokaza na kom se mestu nalazi:
Kod:
http://jakasifra.blogspot.com/2011/05/top-7-najboljih-besplatnih-antivirusa.html
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
@jolemisa Bez uvrede, ali treba pogledati stranice renomiranih laboratorija koje se bave sigrnoscu, ne neke blogove. Jedno vreme, kada se pojaveio MSE nije bio lose plasiran(nikada u vrhu ali je ulazio u top 10), ali valjda je MS kao i sve dobro sto napravi, i to upropastio kasnije vremenom. U principu najvise zavisi od korisnika, pasivna zastita antivirusa je svega 10-15%, ostalo je sve na korisniku. Ima ljudi koji ne koriste antivirus pa nemaju nikakvih problema sa virusima, recimo kolega @DoMoga, a ima ljudi koji sa kaspersky ili Bitdefenderom imaju vise virusa od nekoga ko nema antivirus. Ipak Ne izmisljamo mi toplu ovde kada kazemo koji je dobar av, ja recimo koristim eset iako znam da nije najbolji, ali za moje potrebe i navike sasvim je dovoljan. U principu treba izabrati prema potrebama, MSE jeste opcija, ali ne i preterano dobra opcija.
Inace nijedan av nije savrsen, svaki ima odredjene mane i propuste, razlika izmedju boljih antivirusa i onih losijih je uglavnom sto bolji su bar u jednoj kateogriji u samom vrhu, a u ostalim iznad proseka (recimo u mom slucaju eset ima najmanje false positives,tj. laznih detekcija, tako da sta prijavi da je virus to i jeste virus, a u ostalim kategorijama zaostaje malo za KIS i BDef). MSE nije dobar ni u jednoj kategoriji, a u svima je uglavnom prosek i ispod proseka...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nema uvrede nikakve.Tvoja objasnjenja su na mestu.Svake nedelje se menjaju mesta AV-ima na lestvici.I velika je razlika izmedju komercijalnih i besplatnih AV-a.Ali mogu reci sa sigurnoscu da je MSE dosta zastupljen,bas zato sto je jednostavan i ne opterecuje masinu.Ja ga koristim posle Avire i Bit Difendera,dugo.Zato sto i kad skenira i kad se apdejtuje,skoro se ne primecuju te njegove radnje,dok su ova dva prethodna kocila komp.Doduse tad su i bile slabije masine nego sad.ja ovo preporucujem za kucnu,normalnu upotrebu i nece biti problema sa povremeno koriscenjem Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional.Post MSE ne moze da pokupi sve malvere i spajver,sto verujem da ne moze mozda ni jedan AV.E sad ako ce korisnik koristiti neke stranice i pored upozorenja da su maliciozne,onda mu ne vredi nikakva zastita,cak moze da mu napravi i vise problem.Opet kazem,dugo ga koristil i iz licnog iskustva,za kucni racunar je solidan.Nisam ja ni rekao da je najbolji.I nije toliko los koliko ga neko prikazuje.

I evo kako je stajao prosle godine:
Kod:
http://www.mojeiskustvo.com/23/najbolji-besplatni-antivirusi-za-windows-7-i-8-u-2014
A evo i za ovu godinu:
Kod:
http://www.alphr.com/security/6745/best-free-antivirus-2015-the-definitive-list-of-the-best-free-internet-security
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Kakav god da je Microsoft Eseentials, od proleća ove godine su ga ukinuli za Windows XP.
Znači, mram neki od ovih. Ili ovaj AVG koji mi svaki dan po par puta zahteva restart, ili Aviru. Jer, Avast i Eset su loši.
 
Natrag
Top