Internet mi restartuje računar

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Od pre par meseci na Fejsbuku igram Ultimate preferans. Neoliko puta mi pucala veza. Inače mi se to ne dešava, nisam na wireless, nego ADSL.
A nekoliko puta mi se desi da mi se računar restartuje u sekundi. Samo se pojavi taman ekran, iskoče ona bela slova na plavoj podlozi i ugasi se pa se sam upali.
Nije mi jasno kako može da se tako restartuje.
A za sve to vreme, TV normalno radi (na IPTV paketu sam).
Ima li neko ideju?
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
И мени се чини немогуће, али се деси. И увек после ФБ преферанса.
Него, на овом линку има да се скину 3 програмића сличних назива. не знам који да скинем
Blue screen view
Blue screen view with instal/uninstal supprt
Downolad Blue screen view 64/bit

Поздрав,
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Od pre par meseci na Fejsbuku igram Ultimate preferans. Neoliko puta mi pucala veza. Inače mi se to ne dešava, nisam na wireless, nego ADSL.
A nekoliko puta mi se desi da mi se računar restartuje u sekundi. Samo se pojavi taman ekran, iskoče ona bela slova na plavoj podlozi i ugasi se pa se sam upali.
Nije mi jasno kako može da se tako restartuje.
A za sve to vreme, TV normalno radi (na IPTV paketu sam).
Ima li neko ideju?



Instaliraj program WhoCrashed Free Home Edition 5.51

Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/get/whocrashed_free_home_edition,1.html

Nakon instalacije klikni na tab Analize.

Picture1.png

Otvorit će se prozorčić koji ti sugeriše da se spustiš na dno programa.

Picture2.png

Klikni OK i spusti se i u videćeš ispisanu analizu restartovanja računara. Biće ispisano tačno u koliko sati je bio restart i zbog čega.

Picture3.png
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Урадио и добио овакав резултат

Crash Dump Analysis
Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.
The following dump files were found but could not be read. These files may be corrupt:C:\WINDOWS\Minidump\Mini072315-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini072615-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini080615-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini090815-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini091515-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini091515-02.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini091515-03.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini092015-01.dmpC:\WINDOWS\Minidump\Mini101515-01.dmp

No valid crash dumps have been found on your computer

Crash dumps are enabled but no valid crash dumps have been found. In case you are experiencing system crashes, it may be that crash dumps are prevented from being written out. Check out the following article for possible causes: If crash dumps are not written out.
*
Саветује ми и ово:

Suggestion: Windows update

Међутим, ја се тврдоглаво држим Виндоуса ХП

Поздрав
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pa možda je Win XP razlog jer WhoCrashed ne može da pročita neke datoteke a upravo one mogu da budu razlog restartovanja Windowsa....

Pročisti malo Windows.....Za početak kreni sa Temp File Cleaner v4.5.0


Kod:
http://addpcs.com/software/tfc/#/about

Picture1.png


Nakon što očistiš Temp Failove pokreni AdwCleaner 5.013

Kod:
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/


Sa Desktopa dvoklikom pokreni program. U EULA prozoru klikni na I agree.
Klikni na dugme [Scan] i pričekaj da program završi.
Klikni na dugme [Clean]
Program će zatvoriti sve aktivne programe i izbaciti prozor sa tim upozorenjem. Klikni Ok kao potvrdu.
Na sljedeća dva prozora koja se otvore (Informations i Restart required ) klikni Ok
Računar će se restartovati a zatim otvoriti notepad (C:\AdwCleaner[S1].txt) sa izvestajem.
Program će očistiti sve browsere,odnosno obrisat će i deinstalirati sve toolbarove kao i postojeće PUP
adware. Takođe će očistiti registry od PUP Adware. Tebi preostaje samo da naštimaš početnu stranicu...


 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Hvala svima. Što se tiče ADW Cleaner, već sam ga koristio, ponekd nađe nešto na "Registry" i na Mozili, pa očisti. Međutim, ovih dana ne nađe ništa...
Mada sam bio malo podozriv prema tom programu jer sam negde pročitao da se pod nejgo vim imenm znaju ubaciti neki mallicious programi
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Da li je skoro radjen update nekog drajvera? Vrlo lako moze da se desi da je to uzrok, ili na primer otkazuje hard disk pa se gube neki sistemski podaci, ili je ram ili slot za ram... Suvise mogucnosti ima da bi nagadjali. Sledeci put kada se desi, ne koristite ccleaner niti kakav program za ciscenje vec odmah preskenirajte programom who crashed za dump fajl...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Hvala svima. Što se tiče ADW Cleaner, već sam ga koristio, ponekd nađe nešto na "Registry" i na Mozili, pa očisti. Međutim, ovih dana ne nađe ništa...
Mada sam bio malo podozriv prema tom programu jer sam negde pročitao da se pod nejgo vim imenm znaju ubaciti neki mallicious programi
Samo vodi racuna odakle ga skidas,inace je to dobar program.
 
Natrag
Top