IME BOŽJEGA SINA???

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ili su koristili Hebrtejsku Adonai.

Pitam se samo zašto neko uopšte postavlja pitanje imena. Za nas je Isus Bog, drugi ipostas - lice Božije, Reč. Znamo ga po zemljskom imenu Isus, Zašto bi moralo da postoji nekakvo posebno ime? Šta mi ljudi uopšte dobijamo time?

Rečeno je da je Njegovo ime ime nad svakim imenom. Sva tri najviša imena Boga su u njemu. Yah, El, Adon

Prosto je. Hebrejski Yahshua (kasnije Yehshua) doslovno znači Yah je spasitelj (ne kao što neki tvrde uzdajem se u jehovu), Izaija ga u svom proročanstvu pominje kao EmanueEl ( Bog koji je sa nama, ili čak dosllovnije Naš Bog), apostoli ga zovu Adonai (Gospod)

On to i jeste. Bog i čovek. Alfa i Omega.

Možda će Talmudskim Judaistima, i njihovim "sledbenicima" ovo biti hula, ali Isus, zaista jeste YWHW. On, Isus nije kao Bog, nego je doslovno Bog.


Kako moze covek da bude Bog.
ne moze stvarstvo da bude Bog.
Bog je stvoritelj svega.
Bog JHVH je jedini oduvek i zauvek, besmrtan.


Ne moze da umre neko ko je besmrtan.
A Isus Hrist kao Bozji sin je nizeg ranga i mogao je da se materijalizuje u coveka i da da zivot.
Jer nije besmrtan.
Jer je Bozji Sin.

Kako iko moze da degradira Boga koji je besmrtan i oduvek i zauvek, Tvorac svega
na telesno smrtno bice????
Prvo to je degradacija Boga drugo to je nemoguce
da besmrtan Bog umre.

Isus je taj koji je Bozji Sin i koji je dao zvoj zivot kao zrtvu.
On je na s posrednik do Boga JHVH

Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život.

Jedan je Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Hrist Isus, koji je dao sebe kao odgovarajući otkup za sve -
što treba da bude posvedočeno u svoje vreme“ (1. Timoteju 2:5, 6, NS)



„Da bi se znalo da si jedino ti, kome je ime Jehova, Svevišnji nad celom zemljom.“

(Psalam 83:18)
„Znajte da je Jehova Bog. On nas je stvorio, a ne mi sami.“
(Psalam 100:3)
„Ja sam Jehova. To je ime moje, i nikome neću dati slavu svoju, niti hvalu svoju likovima rezbarenim.“
(Isaija 42:8)
„Svako ko prizove Jehovino ime biće spasen.
(Rimljanima 10:13)
„Svaki dom je neko sagradio, a onaj ko je sve sagradio jeste Bog.“
(Jevrejima 3:4)
„Podignite oči i gledajte! Ko je sve to stvorio? Onaj koji vojsku njihovu izvodi na broj, i sve ih po imenu zove. Zbog njegove ogromne moći i velike sile ne izostaje nijedno.“
(Isaija 40:26)
Otkrivenje 4:11
„Dostojan si, Jehova, Bože naš, da primiš slavu, čast i moć, jer si ti sve stvorio+i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.“
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Zato što smo slabi i grešni i treba nam pomoć Gospoda našeg Isusa Hrista jer nikoga drugog nemamo a sami ništa nemožemo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
I ovo je.

A zašto vidiš trun u oku brata svojega, a brvna u svojemu oku ne osjećaš?

Ili kako možeš reći bratu svojemu: brate! stani da izvadim trun koji je u oku tvojemu, kad sam ne vidiš brvna u svojemu oku? Licemjere! izvadi najprije brvno iz oka svojega, pa ćeš onda vidjeti izvaditi trun iz oka brata svojega.

Luka 6,41-42
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
„Dostojan si, Jehova, Bože naš, da primiš slavu, čast i moć, jer si ti sve stvorio+i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.“

Ivan - Jovan je pisao na koine grčkom. a ne na hebrejskom. tako da jehova (namerno malim slovom jer to nije pravi izgovor YWHW) nije ni bilo u tekstu

Ἄξιος εἶ, κύριος καὶ θεὸς ἡμῶν λαβεῖν τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν καὶ τὴν δύναμιν, ὅτι σὺ ἔκτισας τὰ πάντα καὶ διὰ τὸθέλημα σου ἦσαν καὶ ἐκτίσθησαν


»Dostojan si, Gospodine, Bože naš, primiti slavu i čast i moć! Jer ti si sve stvorio, i tvojom voljom sve postade i bî stvoreno!«

U originalu stoji Gospod, a to što vi u svom žnazovi " prevodu" svugde menjate Gospod u jehova, to je druga stvar i za druge teme.


Dakle, Apostol i Evanđelist Ivan - Jovan, Yahanan, piše svoju knjigu Apokalipse ili Otkrovenja na koine grčkom (koji vaši osnivači nisu ni poznavali), u originalnom tekstu stoji Kirios - Gospod.

No kako se ovde radi o negiranju Božanstva Isusa, omiljenoj apostazi vašeg kulta, podvući ću samo onaj deo iz Ivanovog - Jovanovog Evanđelja u kome Hebreji uzimaju kamenje da kamenuju Isusa, jer je za sebe rekao da je JA JESAM, a to vam je pravo značenje YHWH.

O tome šta i kako Hebreji misle o vama, i kako bez ustručavanja pominju ime vašeg kulta (a to bi bilo da ste vi u pravu, u suprotnosti sa zabranom pominjanja Božijeg imena).neki drugi put.

Kako oni, rabini svih škola Judaizma bez ikakvog ustručavanja kada govore o vama pominju vaš naziv, čak i kada govore na Engleskom jeziku, samo potvrđuje da jehova nije pravo ime. Jer bi u protivnom govorili o "takozvanim svedocima Ha Shem", a to ne čine. Dakle ne smatraju da bi pominjanjem vašeg naziva počinili svetogrđe. Što samo potvrđuje da jehova nije pravo ime i da ništa ne znači Hebrejima..
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog nas Sobomo spasao!

Velika je hrabrost i Božje nadahnuće bilo na prvovekovnim vernicima.
Zašto kažem "hrabrost"? Pa svi su bili Jevreji (u početku). I svesni činjenice
da je Bog Jevreja ustavari Bog svakog čoveka u svim narodima, trebalo
je od mnoštva naziva božanstava na svima-tada-poznatom grčkom jeziku,
odabrati ono i ona koja su direktan (i od Gospoda Boga unapred) pripremljen "prevod".
A Dostojan je Bog da na svakom jeziku i u svakom srcu bude proslavljen!

Te vidimo da oni ne uzeše imena grčkih "božanstava": Dionisije, Oziris, Hera, Zevs....
Već mudro odabraše Theos, Kyrios ....

Setih se čoveka koji, kada mu rekoh da u Boga Jedinoga verujem, on mi odgovori da on veruje u "sudbinu".
E sad, pošto ne verujem u sudbinu, ne znam kako ali ne negirah "njeno" postojanje odmah nego ga
upitah: "Šta ti podrazumevaš pod tom rečju?" I kada mi on odgovori da je "sudbina" sve stvorila.
vidljivo i nevidljivo, i da nas "ona" voli, i sve drži u svojim rukama, i sve se dogadja ili po "njenoj"
volji ili sa "njenim" dopuštenjem ... i da bi volela da nam pomogne ali smo se mi pobunili protiv "nje",
i pokušavamo da pobegnemo od "nje" ... Ja mu rekoh, otprilike:
"Slušaj, po ovim atributima meni se čini da ti veruješ u Boga, onako kako ga mi Pravoslavni
doživljavamo, ispovedamo i imao zajednicu sa Njime, jer je On poslao SIna Svoga da u Njemu
imamo sve neophodno za večni život u smirenju... Ali, nemoj meni verovati, grešan sam čovek..."

A on? Ne znam šta je bilo sa njime. Znam da je rekao da će Sveto Pismo koje mu je poklonjeno,
sada ipak pročitati, jer oni koji mu ga dadoše, dadoše mu ga uz podsmeh, a sada je shvatio
da ne treba generalizovati ništa, pa tako ni vernike u Crkvi.

Bog zna šta je bilo dalje...

brat Toma
 
Natrag
Top