IME BOŽJEGA SINA???

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IME BOŽJEGA SINA???
===========================



Zašto je jako važno za spasenje znati
kako je točno ime SINA Božjega???
............................................................

Osobna imena se ne prevode.
Ime SINA Božjeg NIJE – ISUS!!!
SIN Božji je Judejac.
Original ime SINA Božjega je Judejsko ime:

H3091

יהושׁע יהושׁוּע

yehôshûa‛ yehôshûa‛

yeh-ho-shoo'-ah, yeh-ho-shoo'-ah

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

From H3068 and H3467; Jehovah-saved; Jehoshua (that is, Joshua),

the Jewish leader: - Jehoshua, Jehoshuah, Joshua. Compare H1954, H3442.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Od H3068 i H3467, JAHVE-SPAŠAVA, Jehoshua (to jest, Joshua)

židovski vođa: - Jehoshua, Jehoshuah, Joshua. Usporedi H1954, H3442.
__________________________________________________________

Ime SINA Božjega
Jehoshua = JHVH spašava
TKO spašava?
SIN?
NE!
Bog Jedini Otac JHVH spašava!
Zato jer je BOG i time Jedini Spasitelj svih.

Tko je spasio mrtoga SINA Jehoshuu kad je umro?
Spasio ga je – Bog Jedini Otac JHVH – uskrsnuvši ga.
---------------------------------------------------------------------------

Važno je točno izgovarati ime Božjeg SINA – Jehoshue,
jer kad TAKO izgovorimo – Jehoshua! -
onda kažemo – JHVH SPAŠAVA.

Ako ne zazovemo TOČNO ime spasa,
nema nam spasa!

Ako zazivamo neko drugo ime - osim JHVH,
onda NE zazivamo Jedinog Boga Oca,
pa nas ON ne čuje, niti ćemo se spasiti.
-------------------------------------------------- -
Sam SIN G Jehoshua - naučiti u molitvi Oče Naš,
SVETI SE IME TVOJE - sveti Ime Boga Jedinoga Oca
JHVH !!!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,

U koju trećinu ti sebe ubrajaš?
____________________________




ZAHARIJA 13,8

iu svoj će zemlji - riječ je JAHVINA -

DVIJE TREĆINE BITI ISTRIJEBLJENE,

TREĆINA OSTAVLJENA.



ZAHARIJA 13,9

Tu ću TREĆINU kroz oganj provesti,

pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro,

iskušat ih kao što se srebro iskušava.

I NA ĆE ZAZIVATI IME MOJE,

a ja ću mu se odazvati;

i reći ću: "Moj je to narod!"

a on će reći:

` JAHVE JE BOG MOJ!`

------------------------------------------- ----------
KOJE IME ćeš ti zazivati?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"I, kao sto je priznato, velika je tajna poboznosti; BOG se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se andjelima,
propoveda se neznaboscima, vjerova se na nsvijetyu,
uznese se u slavi." 1. Timotiju3,16.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Isusovo ime je Isus ( Jevr: JEHOŠUA, Grčki: JEŠUA ), a znači "JAHVE JE SPASITELJ.

U bibliji Isus je spasitelj, što znači da je on Jahve.

Nemam šta da dodam. Osim da kažem tako je. Problem je u tome što Piramida misli na razliku između prorokovanog imena Emanuel, i imena Isus. Emanuel, znači među nama, sa nama je Bog. dok Isus, kao si i napisao.znači Yahve Spasitelj. Na to i Sveti Apostol Pavle i misli kada kaže "darova mu ime nad svakim imenom"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Osobna imena se ne prevode.

Ko ti je to rekao? Svako ime kad se prenese u drugi jezik se promeni.

Primer:

Jovan (Ivan, Johan, Giovanni), Pavle (Pol, Paul, Pavao), Adam, Eva (Iv), Avraham (Avram, Abraham), David (Dejvid, Davido), Josip (Josef, Jozef, Djuzepe).

Imena se neznatno promene ili se potpuno menjaju ako se zeli zadrzati "znacenje imena", a znacenje imena je jevrejima bilo vaznije od izgovora! Zato oni prevode imena!

Primer:

Licno poznajem kineza kojem je na srpskom ime DJORDJE a na kineskom TOTO, a ime mu je promenjeno da bi se zadrzalo znacenje! Dakle, imena se i danas prevode!

Kad su judeji prevodili septuagintu na grcki, hebrejski oblik Bozjeg imena "YHWH" su preveli u "KIRIOS" zato sto ima isto znacenje "Bog - Stvoritelj" ili doslovno "Onaj koji prouzrokuje da postaje" ili "Ja Sam - Ja Postojim!

Oni su hteli zadrzati znacenje imena na grckom!

(I nemoj mi govoriti da YHWH stoji neprevedeno u septuaginti jer to nije tacno! Nema ga u tekstu uopste vec se pojavljuje jedino na marginama ispod crte sto su citaoci dodavali - upisivali! --> istrazi tu temu bolje!)

Inace, kada su pisci Novog Zaveta pisali nisu zadrzavali hebrejski oblik imena "YEHOSHUA" vec su pisali grckim slovima "IESUS". Sto je jos jaci dokaz da nisi u pravu i da se IMENA PREVODE ILI NEZNATNO MENJAJU PRENOSOM U DRUGE JEZIKE!

Od 5000 manuskripata Novog Zaveta, ni jedan ne sadrzi YEHOSHUA ili YHWH!

Jedino ako ti tvrdis da je Biblija falsifikovana? Dakle sta hoces reci da je falsifikat?

Zapazi sta je Isus je rekao:

"Reci moje nece proci.."

Ako je dakle Isus izgovarao ime YHWH a mi ga u tekstu danas nemamo, onda "Bog nije sacuvao svoju Rec" - onda je slobodno baci u djubre!

Važno je točno izgovarati ime Božjeg SINA – Jehoshue,
jer kad TAKO izgovorimo – Jehoshua! -
onda kažemo – JHVH SPAŠAVA.

Ako ne zazovemo TOČNO ime spasa,
nema nam spasa!

Gluposti! Zasto onda demoni (dokazano) beze na pomen Isusovog imena? Niko od nas ne izgovara "Yehoshua"???

Dakle, ime nije magicno, osoba je ta koja dolazi! Mozes je zvati i nadimkom, to nije vazno, sve dok poznajes osobu doci ce! Bog isteruje demone a ne samo ime!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ko ti je to rekao? Svako ime kad se prenese u drugi jezik se promeni.

Primer:

Jovan (Ivan, Johan, Giovanni), Pavle (Pol, Paul, Pavao), Adam, Eva (Iv), Avraham (Avram, Abraham), David (Dejvid, Davido), Josip (Josef, Jozef, Djuzepe).

Imena se neznatno promene ili se potpuno menjaju ako se zeli zadrzati "znacenje imena", a znacenje imena je jevrejima bilo vaznije od izgovora! Zato oni prevode imena!

Primer:

Licno poznajem kineza kojem je na srpskom ime DJORDJE a na kineskom TOTO, a ime mu je promenjeno da bi se zadrzalo znacenje! Dakle, imena se i danas prevode!

Kad su judeji prevodili septuagintu na grcki, hebrejski oblik Bozjeg imena "YHWH" su preveli u "KIRIOS" zato sto ima isto znacenje "Bog - Stvoritelj" ili doslovno "Onaj koji prouzrokuje da postaje" ili "Ja Sam - Ja Postojim!

Oni su hteli zadrzati znacenje imena na grckom!

(I nemoj mi govoriti da YHWH stoji neprevedeno u septuaginti jer to nije tacno! Nema ga u tekstu uopste vec se pojavljuje jedino na marginama ispod crte sto su citaoci dodavali - upisivali! --> istrazi tu temu bolje!)

Inace, kada su pisci Novog Zaveta pisali nisu zadrzavali hebrejski oblik imena "YEHOSHUA" vec su pisali grckim slovima "IESUS". Sto je jos jaci dokaz da nisi u pravu i da se IMENA PREVODE ILI NEZNATNO MENJAJU PRENOSOM U DRUGE JEZIKE!

Od 5000 manuskripata Novog Zaveta, ni jedan ne sadrzi YEHOSHUA ili YHWH!

Jedino ako ti tvrdis da je Biblija falsifikovana? Dakle sta hoces reci da je falsifikat?

Zapazi sta je Isus je rekao:

"Reci moje nece proci.."

Ako je dakle Isus izgovarao ime YHWH a mi ga u tekstu danas nemamo, onda "Bog nije sacuvao svoju Rec" - onda je slobodno baci u djubre!



Gluposti! Zasto onda demoni (dokazano) beze na pomen Isusovog imena? Niko od nas ne izgovara "Yehoshua"???

Dakle, ime nije magicno, osoba je ta koja dolazi! Mozes je zvati i nadimkom, to nije vazno, sve dok poznajes osobu doci ce! Bog isteruje demone a ne samo ime!


Mire, jezik je, Bogu hvala živ, i menja se tokom vremena, i to kako govorni, koji se mnogo brže menja, tako i pisani. Probaj da pročitaš tekstove od pre samo 150 - 200 godina, pa ćeš videti. Ali, ti to scripturolatorima ne možeš da dokažeš. Sve bi da judaizuju, sve bi da arhaizuju, što je moguće videti u originalnim spisima EGW i sličnih "proroka". Njihov engleski je biblish, i to onaj iz 16 veka. Istima je Grčki stran kao nama binarni kod (dobro, neni binarni nije stran, ali to mi je struka), a na Latinski dobijaju napad povraćanja, Hebrejski ne poznaju, aramajski još manje. Kada sve to brate uzmeš u obzir, nije ni čudo što imaš ovo, i kada na to dodaš bukvalizam svih skriptulatora dobiješ katastrofu.

Tu katastrofu još više raspiruju što moderni, što stari "biblijski istoričari" koji se ubijaju da pronađu dokaze za doslovno tumačenje. Recimo u potrazi za dokazima oni kasape staro egipatske spise, jer pobogu mora se dokazati da se egzodus doslovno dogodio onako kako ga oni tumače. I, pre nekoliko godina dođoše do epohalnog zaključka da se na steli Tutmosa, tačnije ĐehuMosa (sina Mudrosti) IV pominju nekakvi šasui (staro egipatski naziv za nomade ili ljude bez stalnog staništa, lutalice) iz Yahe. Pazi sad, dolazi do spajanja tog toponima i YWHW, valjda misleći da je to isto kao što grci dadoše ime gradu po boginji Atini, i polaze od pretpostavke da su eto ti nomadi bili Hebreji, i da je njima ime koje će Bog tek Mojsiju otkriti, bilo poznato od ranije.

Koje je dakle ime Inkarniranog (namerno zbog onih koji papagajski ponavljaju reinkarnacija, reinakranacija) Logosa, Reči, Ja, Uma, Razuma Onoga Koji Jeste? Isus mu je ime, opisan je u Isaiji kao Emanuel-Imanuil, a Hrist, Hristos, mu je titula, Hristos, tačnije Khristos je grčki prevod hebrejskog Mesiah, koje opet ima dva značenja, jedno je miropomazani, a drugo je rođen od Iah-yah. Petar zato tačno i istinito svedoči kada Isusu na njegovo pitanje šta misle ko je on, odgovara "Ti si Khristos, sin Boga Živoga", tačnije rekao mu je "ti si mesiah, bar eloheinu"(ovo za neo judaiste) Kako se apostoli obraćaju Isusu? Koriste Adonai, u tekstu je to na grkom Kyrios. Gospod. Ko jedini ima pravo da se tako naziva? Da mu se na taj način obraća? Bog, eto ko. Naravno sada će unitaristi, neo arijanci da se nakače i da pričaju kako je adonai korišćeno i za obraćanje smrtnicima, kraljvima, ovima i onima i da to ne dokazuje ništa. Ali, Isus na mnogo mesta, posebno u Ivanovom-Jovanovom evađelju, za sebe kaže Ja Jesam, ili Ja Sam. Dakle, otvoreno im u lice govori ko je. Bog ne mora da se pojavi kao nekakav mađioničar i da drekne;" Ja sam Bog, obožavajte me". To nije uradio ni Abrahamu, ni Jakovu, ni Mojsiju, pa zašto bi to uradio i u vreme apostola. Insisitranje na imenu, je u stvari ostatak paganizma, u kome su žreci, koristili invokaciju da bi zarobili duhovni entitet čije su ime znali i tako ga primorali da izvršava njihove želje i namere. Ujedno, ako nam je svima Bog otac, zašto bi smo morali da mu se obraćamo po imenu? Obraćaju li se deca roditeljima po imenu? Ili ih zovu mama i tata. Tako i i mi, kada se obraćamo Isusu, obraćamo se njemu kao Bogu, koristimo ono ime koje je on imao na zemlji, jer znamo da se tako obraćamo Ocu, koji je u Isusu i Isus je u njemu, oni su jedan u sili Duha Svetoga.

Ujedno, da odgovorim onima koji kao i islamci koriste argument da se Isus molio, pa tako nije Bog, jer Bog se ne moli sam sebi. Prvo to je nepoznavanje pravog značenja molitve, molitva je razgovor sa Bogom, i Isus je naravno kao savršeni čovek razgovarao sa Bogom, sa Onim koji je u Njemu. Kao što se dete obraća roditelju, tako se i On, u ime čoveka obraćao u Getsemaniji. Zato i kaže "ne kako je volja moja, gde se ne radi o volji Sina, nego volji čoveka, nego kako je volja Tvoja). Tako i kada na Krstu -Križu, kaže Eloi, Eloi Lama Sabahtani, to ne govori Božanska priroda, nego Ljudska, Isus to govori u Ime i za čoveka. To je vapaj čovečanstva koje misli da ga je Bog napustio. Nakon toga, pre nego će predati Duh, Isus, Bog kratko i oštro kaže :"Svršeno je". Ovo je malj koji ruši doktrinu SDA i svih ostalih vernika "uslovnoig, istražnog suda", svih koji misle da je žrtva nedovršena i da se mora ponoviti u "Svetinji nad Svetinjama". Nije nedovršena, Bog sam izgovorio je "Svršeno je". Predajući sebe na žrtvu, izmirio je nas sa Sobom. Svršeno je. Nema druge, dopunske žrtve. Nema je. A ono što se svakodnevno ponavlja u crkvama, je euharistija, zahvalnica. I da, On je prisutan pri svakoj od euharistija.
 
Učlanjen(a)
12.01.2019
Poruka
16
Otac i Sin imaju isto ime. To je kao da više osoba koristi moj profil "BenHur"; jedno ime ali više osoba- k tomu, B++ nema ime, već se ono samo koristi kao ime/značenje/ opis da se zna pred drugima.
Da nebi bilo zabune često se opominje ljude da „Čuj, Izraele, Jahve je Bog naš, Jahve je jedan.“ Ovime se aludira da je više osoba jedan/jedno . Skoro čitav NZ (kao i djelom SZ) je aludiranje npr. "B++ Abrahamov, Izakov i Jakovljev" - dovoljno bi bilo reći samo "Abrahamov" .

Napamet i nekakvo izvana učenje: "Ja sam taj i to je tako" nije živo učenje te nije upijanje na intimnom nivou, čovjek nije načinjen da bi tako shvaćao. Da bi se shvatilo cijelim bićem mora se doći do toga da se čovjek otvori i prepusti tom živom znanju na intimnom nivou; takvo učenje daje prave plodove i preobražava čovjeka. Ovo sam napisao ako te čudi zašto tako bitne stvari nisu eksplicitno napisane (ima tu još razloga, ovo je jedan koji nije na široko poznat)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SVAKA OSOBA IMA SVOJE OSOBNO IME
==================================================
1.

Ime Boga Oca je JHVH
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IZLAZAK 3,15

Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:

JAHVE,

Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..

....................................................


JHVH

H3068
יהוה yehôvâh yeh-ho-vaw'



From H1961; (the) self Existent or eternal; Jehovah, Jewish national name of God: - Jehovah, the Lord. Compare H3050, H3069.



Od H1961; () samouprave postoji ili vječni; Jehovah, Židovska nacionalna ime Boga: - Jehovah, Gospode. Usporedite H3050, H3069.



=============================================


2.

Ime Božjeg Sina je Yehošua
Božjem Sinu je Bog Otac JHVH dao Ime Yehošua
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



MATEJ 1,21

Rodit će sina, a ti ćeš mu NADJENUTI IME ISUS

jer će on spasiti narod svoj od grijeha njegovih.

MATEJ 1,25

I ne upozna je dok ne rodi sina. I NADJENU MU IME ISUS.
......................................................................

Yehošua = OD JHVH dolazi spasenje
OD Koga?
OD Yehošue?
NEEEEEEEEEEEEEEE!
OD Boga Oca Jedinoga JHVH

..................................................



JEHOSHUA

H3091 יהושׁע יהושׁוּע yehôshûa‛ yehôshûa‛ yeh-ho-shoo'-ah, yeh-ho-shoo'-ah



From H3068 and H3467; Jehovah-saved; Jehoshua (that is, Joshua), the Jewish leader: - Jehoshua, Jehoshuah, Joshua. Compare H1954, H3442.



Od H3068 i H3467, Jehova-spašava, Jehoshua (to jest, Joshua) židovski vođa: - Jehoshua, Jehoshuah, Joshua. Usporedi H1954, H3442.



==============================================

3.

Sveti Duh NEMA Ime jer NIJE OSOBA
nego OSOBNOST Boga Oca JHVH
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Otac i Sin imaju isto ime.
=================================================

OTKRIVENJE 3,12

"Pobjednika ću postaviti stupom
U HRAMU BOGA (Oca JHVH) MOGA

i odande on više neće izići i napisat ću na njemu

IME BOGA (Oca JHVH) SVOGA

I

IME GRADA BOGA (Oca JHVH) SVOGA
,

novog Jeruzalema koji siđe s neba

OD BOGA (Oca JHVH) MOJEGA,

i

ime moje novo.



…………………………………………………………………………
OTKRIVENJE 3,12

"Pobjednika ću postaviti stupom U HRAMU BOGA MOGA
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehoshua ima svoga Boga – a Taj je JHVH.
G Yehoshua je uvijek išao u Hram Boga Oca Jedinoga JHVH.
----------------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 3,12

i odande on više neće izići i napisat ću na njemu
IME BOGA SVOGA

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehoshua ima svoga Boga – a Taj je JHVH.
----------------------------------------------------------------------------------



OTKRIVENJE 3,12

I IME GRADA BOGA SVOGA, novog Jeruzalema
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehoshua ima svoga Boga – a Taj je JHVH.
-----------------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 3,12

koji siđe s neba OD BOGA MOJEGA,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehoshua ima svoga Boga – a Taj je JHVH.
-----------------------------------------------------------------------------------


OTKRIVENJE 3,12

i ime moje novo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehoshua ima novo IME!
TO Ime NIJE Ime Boga – JHVH!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Piramida, dođe ti malo da nam propovedaš...onako budeš tu dva-tri dana i odeš. Ili si mislio da se malo zadržiš te da počneš da iznosiš malo argumentovanije? Voleo bih da se zadržiš malo duže ali da ozbiljnije diskutuješ.
 
Natrag
Top