Ili će kršćanstvo uskrsnuti ili će s njim pasti ova civilizacija

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ne, nećemo po Ljubavi, nego po onome što činimo, i da li činimo iz Ljubavi.

Bit ćemo suđeni po ljubavi. :) Tako Isus raspoznaje svoje učenike.
O. K. Kad tako kažem, onda mislim na Mateja 25, 31, ono " bijah gladan i dadoste mi jesti...".
Dakle, konkretna djela ljubavi prema bližnjem koja smo učinili iz ljubavi prema Kristu. Ne radi se o osjećaju, nego činu vjere u Krista. U tome se slažemo.


Da li treba paziti na reči?

Ne.

DA! :beee:
Vjerujem da nitko ne govori iz mržnje, ali ipak, nije li rečeno da istina bez ljubavi ubija, a ljubav bez istine zasljepljuje? To je prema sv. Pavlu. Ali svatko sam mora na sebe paziti.

Bilo bi pogrešno praviti analizu članova prema njihovim postovima jer ćemo uvijek fulati budući da se ne poznajemo. Može se steći neki dojam, ali to je samo parcijalna slika. Mogu ja reći za tebe da si samouvjeren i odlučan, a ti za mene da sam ovakva i onakva. A Slap da je lider i da se tako ponaša.
Druge da i ne nabrajam... to su neki pokušali, ali čemu to?
Ono smo što smo pred Bogom. Forum nije mjesto da jedni drugima dajemo lekcije iz moralnosti, nego mjesto rasprave o kršćanskim istinama.

Jer Ljubav ne uslovljava niti se može usloviti.

Ljubi bližnjeg svog važi i obrnuto.

Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.

I upravo tu padaju subotari i njima slični nasrtljivci.


S ovim se slažem. Oni su naučili nešto iz svojih izvora, za koje se može slikovito reći da često presušuju i oni se nađu "nasukani" i potom povrijeđeni. Ne poznaju Vječno vrelo koje natapa Katoličku Crkvu tijekom 2000 godina.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, konkretna djela ljubavi prema bližnjem koja smo učinili iz ljubavi prema Kristu.

Opet me nisi razumjela.

Ljubav ne uslovljava. A ako uslovljava to onda nije Ljubav.



Vjerujem da nitko ne govori iz mržnje, ali ipak, nije li rečeno da istina bez ljubavi ubija, a ljubav bez istine zasljepljuje? To je prema sv. Pavlu. Ali svatko sam mora na sebe paziti.

Ljubav bez istine i ne postoji.

Tamo gde je laž, nema ljubavi.

Ili da prenesem na ovo ovdje i na sadašnji trenutak u svijetu.

Ljubav se često zlorabi, posebno da bi se ućutkali neistomišljenici i nametnule ideologije.

Dakle, bilo da se radi o onima koji blasfemije popovjedaju, ili o onima koji ideologije nameću, i jedni i drugi zahtjevaju da ih se voli i da im se ne govori ono što ne žele da čuju, čega se boje.

Govor mržnje ne postoji, jer mržnja je nema, jezika nema, prazna je i urla. Ona je inverzija ljubavi, plod laži.

Slepa je (kao i njezim tvorac Samael - Sotona).



Forum nije mjesto da jedni drugima dajemo lekcije iz moralnosti, nego mjesto rasprave o kršćanskim istinama.

Upravo tako. No raspravljamo li se mi o Kršćanskim istinama?

NE.

Razmenjujemo li mi mišljenja o tome?

NE

Pa što onda činimo?

Branimo se od nasrtaja onih koji za sebe veruju da su odabrani. Branimo istinu od nasrtaja laži.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako bi je čovjek htio razumijeti, pa ako tko hoće i pravdati, onda je to moguće samo ovako: 1844. ona je imala svega 17 godina, a uz ovo u djetinjstvu je preživjela tešku fizičku traumu, koja se reflektirala tako da je izazvala i tešku psihološku traumu. Zatim, Ellen White se nije sama nametnula kao autoritet, nego su to od nje stvorili primarno Joseph Bates i James White. Očito, Bates je bio "zaluđeni vjerski fanatik", i to je bio njegov motiv za "etabliranje" Ellen White kao proročice koja ima vizije, a James White je u "proročici Ellen White" vidio vrlo unosan biznis. On se odmah dosjetio kako bi prodavanje "vizija proročice" mogao biti vrlo unosan biznis. I upravo se to i dogodilo.

Da, ali mi možemo, i ljudski je, Kršćanski, pokušati razumjeti nju, No, to ne umanjuje činjenicu da je, bez obzira na stannje uma, ona prihvatila da je zovu i tretiraju "proročicom".

Ovde se ne govori o njoj kao osobi, nego o onome što je naučavala, i što njezini sledbenici propovedaju kao "objavu" od Boga.

Evo, samo imbecilu nije jasno. Prvih godina "gospodar" je bio Joseph Bates, i "proročica" je vidjela ono "što joj je Bates pokazao", a ne Bog. Batesu je trebala "veza sa Bogom", a Jamesu White-u novac. U Ellen White svaki je dobio svoje.

Dobili su oni od nje i drugo. Ono što svaki osnivač kulta traži i dobija od svojih sledbenica.

I Bates i White su je da budem precizniji zloupotrebili.

I posle pripadnici takve sekte, drugoga optužuju za takve stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Opet me nisi razumjela.

:oopss: Baš kad pomislim da smo istomišljenici.

Ljubav ne uslovljava. A ako uslovljava to onda nije Ljubav.

O. K. Isus je rekao: Dođite i vidite"..." Ako želiš.." i zapravo ima samo jednu rečenicu kad je izričito naglasio-
učite se od mene, jer sam blaga i ponizna srca.
U tom smislu Ljubav -Isus nas ne uslovljava, nego poziva. Ali kad prihvatimo Njegovu ljubav, onda ljubav mora biti naš odgovor. Ne može drugačije. Kao kod prijateljstva, jer Isus nas naziva prijateljima.
Ta svi znamo iz iskustva da je malo pravih prijatelja, i ako biramo prijatelje izabrat ćemo one koji su nam slični. Koliko više prijateljstvo s Isusom od nas zahtjeva promjene. Sad ćeš reći da nas Isus voli takve kakvi jesmo. Dobro, ali da bismo bili sličniji božanskom Prijatelju, ljubav će nam pokazati put i naučiti nas, a to samo po sebi uključuje određene uslove koji vode do promjene.

Za ostalo se slažem. Katolička Crkva je kao tambura, svi udaraju, :) razlika je samo u intenzitetu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ako bi je čovjek htio razumijeti, pa ako tko hoće i pravdati, onda je to moguće samo ovako: 1844. ona je imala svega 17 godina, a uz ovo u djetinjstvu je preživjela tešku fizičku traumu, koja se reflektirala tako da je izazvala i tešku psihološku traumu. Zatim, Ellen White se nije sama nametnula kao autoritet, nego su to od nje stvorili primarno Joseph Bates i James White. Očito, Bates je bio "zaluđeni vjerski fanatik", i to je bio njegov motiv za "etabliranje" Ellen White kao proročice koja ima vizije, a James White je u "proročici Ellen White" vidio vrlo unosan biznis. On se odmah dosjetio kako bi prodavanje "vizija proročice" mogao biti vrlo unosan biznis. I upravo se to i dogodilo. Rekoh ti, ta bogohulnost čak "nije njeno maslo".

Ovo što si napisao je karika koja je nedostajala u razumjevanju Ellen White. Barem meni. Dalo mi je razmišljati, a ako nešto smislim, napisat ću kasnije.


Evo, samo imbecilu nije jasno. Prvih godina "gospodar" je bio Joseph Bates, i "proročica" je vidjela ono "što joj je Bates pokazao", a ne Bog. Batesu je trebala "veza sa Bogom", a Jamesu White-u novac. U Ellen White svaki je dobio svoje.

Zar ne misliš da su zapravo adventisti najgore prošli? :rolleyes:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo što si napisao je karika koja je nedostajala u razumjevanju Ellen White. Barem meni. Dalo mi je razmišljati, a ako nešto smislim, napisat ću kasnije.

Pripomoći ću još kojim interesantnim detaljom.

Zar ne misliš da su zapravo adventisti najgore prošli? :rolleyes:

Naravno. Oni su gurnuti u mržnju prema Kristovoj Crkvi, a time i prema Kristu. A dokle ti "otrovni plodovi" mogu ići, najbolji su primjer upravo dvojic njih ovdje. Tripo, koji ponavlja da je Bog Duh Sveti sam sotona, i Jovan koji mantra da su Isus i sotona jednaki po boštvu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Baš kad pomislim da smo istomišljenici.

I jesmo, no među braćom i sestrama treba da postoji i nadopunjavanje.

U tom smislu Ljubav -Isus nas ne uslovljava, nego poziva. Ali kad prihvatimo Njegovu ljubav, onda ljubav mora biti naš odgovor. Ne može drugačije. Kao kod prijateljstva, jer Isus nas naziva prijateljima.
Ta svi znamo iz iskustva da je malo pravih prijatelja, i ako biramo prijatelje izabrat ćemo one koji su nam slični. Koliko više prijateljstvo s Isusom od nas zahtjeva promjene. Sad ćeš reći da nas Isus voli takve kakvi jesmo. Dobro, ali da bismo bili sličniji božanskom Prijatelju, ljubav će nam pokazati put i naučiti nas, a to samo po sebi uključuje određene uslove koji vode do promjene.

Da, ali Isus ne uslovljava, Njegova su uputstva (jaram) laki za razumjevanje, ali teški za izvršavanje.

Želimo li biti Njegovi, moramo znati da smo pozvani na nešto izvan onoga što naše oči vide, uši čuju i osjetila spoznaju.

Što misliš, iz kog razloga ja uopće i piskaram ovdje?

Zato što volim Boga, i zato što osjećam da nije u redu ono što oni propovjedaju i čine.

Govorim li ja, Slap, ti, Mire, Antonija, drugome da je gori čovjek od mene zato što nije Katolik (Kršćanin)? Govorim li da sam ja superiroran i da posedujem "nauku"? Mjerim li svoju duhovnost po tome da li sam postio, što sam pio, jeo?

Ne.

A upravo to čine oni s kojima se raspravljamo, i koji nikako da shvate što je Kršćanstvo.

Ljubi bližnjeg svog kao sebe samog. - Ne čini bližnjem ono što ne bi da bližnji čini tebi.

Tu je i čitav "zakon" - Dekalog.

Razmisli malo, i onda duboko udahni (nije upućeno tebi lično, govorim metaforički), i vidjet ćeš.

Isus doista jeste ono što je govorio za sebe i što za Njega veruje Crkva Njegova.

BOGOČOVJEK: POMIRENJE BOGA I ČOVJEKA U JEDNOM.


Za ostalo se slažem. Katolička Crkva je kao tambura, svi udaraju, :) razlika je samo u intenzitetu.

Ah, pa pala priroda onih koji i ne mogu prihvatiti Boga kakav jest i udara po onome što je Bog uspostavio.

.
Naravno. Oni su gurnuti u mržnju prema Kristovoj Crkvi, a time i prema Kristu. A dokle ti "otrovni plodovi" mogu ići, najbolji su primjer upravo dvojic njih ovdje. Tripo, koji ponavlja da je Bog Duh Sveti sam sotona, i Jovan koji mantra da su Isus i sotona jednaki po boštvu.

Gurnuo ih je "duh" laži. Arogantni otac laži, nemorala, prevare...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
I jesmo, no među braćom i sestrama treba da postoji i nadopunjavanje.

Zar samo nadopunjavanje? :) Kad smo bili djeca, brat i ja smo se tukli, ni jedan da popusti. Ja, jer sam bila starija sestra, a on jer je muško.

Da, ali Isus ne uslovljava, Njegova su uputstva (jaram) laki za razumjevanje, ali teški za izvršavanje.

Da, ali...ali, o ovome ću još razmisliti kako da razuvjerim tvoju tvrdu katoličku glavu. :beee:


BOGOČOVJEK: POMIRENJE BOGA I ČOVJEKA U JEDNOM.

Ovo si jako lijepo rekao.
Savršen plan Očeve ljubavi.
To se moglo roditi samo u božanskom umu/srcu, čovjek to ne bi ni znao poželjeti, jednako kao za Euharistiju. Kome bi to od ljudi moglo pasti na pamet? Ne gledamo, ne shvaćamo, ali vjerujemo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Obećao sam još pripomoći za slagalicu o "proročici" Ellen White, pa evo:

D.M. Canright, suvremenik Ellen White, čovjek koji je zajedno živio i radio sa svima njima i imao određene funkcije u crkvi ASD, i koji se, kako sam kaže, laži adventizma oslobodio nakon 22 godine provedene u toj zajednici (1859-1881.), piše ovako:

Godina 1846. označava prekretnicu u njenom životu. 30. kolovoza iste godine udala se za starješinu James-a White-a, adventista od 1844. godine. On je bio šest godina stariji od nje, zdrav i jak, i više obrazovan. Ona je bila devetnaestgodišnja bolesna djevojka, prilično siromašna. Kasnije godine pokazale su da je starješina White bio snalažljiv, dalekovidan poslovni čovjek, sa snažno dominirajućom voljom rođen za vođu.

Starješina J.N. Andrews ispričao mi je kako je jednom sjedio u domu White-ovih dok je gospođa White čitala blagi ukor svjedočanstva za svog muža. On je na to rekao: "Ellen, daj mi to." Ona je posluša i dala mu taj list, a on ga je uzeo i bacio u vatru!

Starješina White, međutim, brzo je uvidio kako bi uveliko u njegovu korist išlo kad bi imao božansku potvrdu za sve svoje planove, dakle, od početka on je snažno podupirao njena viđenja, nedopuštajući da bilo tko dovodi u pitanje njihovu vjerodostojnost, a istovremeno on sam nije imao poštovanja za njih, pogotovo kad bi u njima bio prijekor njemu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zar samo nadopunjavanje? :) Kad smo bili djeca, brat i ja smo se tukli, ni jedan da popusti. Ja, jer sam bila starija sestra, a on jer je muško.

Ahahahahahaha... i ja imam sestru, mlađu od sebe. No ništa manje tvrdoglavu.

Naravno da se ne radi o tome. Braća i sestre trebaju i da se posvađaju da imaju i različita mišljenja.

Da, ali...ali, o ovome ću još razmisliti kako da razuvjerim tvoju tvrdu katoličku glavu. :beee:

Teško ćeš me razuvjeriti. Mada toliko tvrdoglav nisam. Ahahahahahaha

Da pojasnim, Ljubav ne uslovljava, Krist nas ne uslovljava, sve što traži od nas je da ne budemo kao licemjeri, oni koji svoje viđenje pravednosti stavljaju ispred realnosti. A realnost je da Bog i pravednima i "bezakonicima" daje život.

No da se ne bi rasplinjavali do u beskraj, reći ću samo da šta god govorimo, govorimo iz Ljubavi, Ljubavi prema istini.

Isto onako kako je to i Sv.Apostol Pavao govorio Sv.Petru, kada ga je optužio za licemerje.

Da li je Sv.Pavao mrzio Sv.Petra? Pazi, prvaku apostola je rekao da je licemer. Petar je mogao da se oseti povređenim, da zapomaže pred ostalima kako ga "novajlija", njega koji je Krista očima gledao, optužuje da je licemjer. Mogao je da viče kako je to govor mržnje.

Ali nije.

Jer je duboko u sebi znao da je Sv. Pavao u pravu. Da kroz Sv.Pavla govori Duh Sveti.

Upravo zato sam i napisao da nas Isus ne uslovljava.

Jer obraćanje pažnje na reči, vođenje računa da se onaj kome govorimo ne "povrijedi" i to pazi, povrijedi iznošenjem istine, nije uljudnost, nego uslovljavanje. Zašto tako mislim?

Zato što niti Slap, niti ja ne govorimo ružne riječi, ne pozivamo na eksterminaciju neistomišljenika, niti istima odgovaramo istom mjerom.

Ne znam da li si pročitala moje ranije postove, ali ako treba ponovit ću.

Nisam Politički Korektan. Popa zovem pop, a boba bob.


Savršen plan Očeve ljubavi. To se moglo roditi samo u božanskom umu/srcu, čovjek to ne bi ni znao poželjeti, jednako kao za Euharistiju. Kome bi to od ljudi moglo pasti na pamet? Ne gledamo, ne shvaćamo, ali vjerujemo.

Da, ali nije moralo tako biti. I upravo zato je Isusova žrtva na Križu još i veća. Još i važnija.

Naime, to što si nazvala "Savršen plan Očeve Ljubavi" bilo je samo jedno od mogućih "svemira" (da se tako izrazim u nedostatku bolje riječi), a čovjek je svojim padom, svojim grijehom odabrao taj "svemir" to rešenje.

Sjeti se. "Bog je tako ljubio svijet da je posla Sina da ga spase".

Svemogući i Svesilni Bog je mogao, može i sada, uništi sve, uništi svoju sliku u potpunosti i krenuti iz početka.

No nije.

Zašto?

Zato što bi takvo "rešenje" bilo ljudsko, materijalističko, i značilo bi pobedu haosa.

I naravno zato jer "Moje misli nisu vaše misli, niti su moji putevi vaši putevi, govori Gospodin".

Jednostavno, sve je stvoreno iz LJubavi, Ljubavlju i Ljubavlju se održava.
 
Natrag
Top