Ili će kršćanstvo uskrsnuti ili će s njim pasti ova civilizacija

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Tako tvrde ateisti.

Jonathon Van Maren se naziva ateistom, ali priznaje kako je kršćanska vjera neophodna da se naša civilizacija održi na nogama. On s drugim poznatim ateistima i agnosticima (Niall Ferguson, Roger Scruton, Douglas Murray, Jordan Peterson, Charles Murray...) raspravljaju o nepopravljivim štetama koje društvu donosi galopirajući rast nemorala i nasilja u svijetu i u kršćanskim zemljama. Ako kršćanska vjera ne bude opstala u zapadnoj civilizaciji, ni civlizacija neće preživjeti. To je njihov zaključak.

Mnogi od njih priznaju da su, ne tako davno, zadovoljno sjedili zavaljeni u svoje naslonjače i s visoka gledali na kršćane za koje bi voljeli da ih nema. Međutim uočavaju da sve više filozofa, povjesničara, sociologa i psihologa govore o kršćanskoj vjeri kao neophodnoj za život i zdravlje čovječanstva.
Razočarani su novim ideologijama za koje smatraju da su totalitarističkog duha, a neke spominju kao vrlo agresivne jer ograničavaju slobodu drugima. I nostalgično se spominju kršćanstva i njegovih vrijednosti.
To je ukratko kako neki ateisti gledaju na današnje stanje u svijetu.

A što kažu kršćani?

Kršćani će uvijek imati nadu, jer njihova nada u Kristu počiva.
Gilbert Keith Chesterton
je to lijepo rekao:

"Kršćanstvo je umrlo nebrojeno puta i podiglo se iz pepela jer je imalo Boga koji je znao put iz groba.“
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odlicna tema.

Izgleda da ipak ima tu i poneko zrno zita u praznoj slami :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako tvrde ateisti.

Jonathon Van Maren
se naziva ateistom, ali priznaje kako je kršćanska vjera neophodna da se naša civilizacija održi na nogama. On s drugim poznatim ateistima i agnosticima (Niall Ferguson, Roger Scruton, Douglas Murray, Jordan Peterson, Charles Murray...) raspravljaju o nepopravljivim štetama koje društvu donosi galopirajući rast nemorala i nasilja u svijetu i u kršćanskim zemljama. Ako kršćanska vjera ne bude opstala u zapadnoj civilizaciji, ni civlizacija neće preživjeti. To je njihov zaključak.

Mnogi od njih priznaju da su, ne tako davno, zadovoljno sjedili zavaljeni u svoje naslonjače i s visoka gledali na kršćane za koje bi voljeli da ih nema. Međutim uočavaju da sve više filozofa, povjesničara, sociologa i psihologa govore o kršćanskoj vjeri kao neophodnoj za život i zdravlje čovječanstva.
Razočarani su novim ideologijama za koje smatraju da su totalitarističkog duha, a neke spominju kao vrlo agresivne jer ograničavaju slobodu drugima. I nostalgično se spominju kršćanstva i njegovih vrijednosti.
To je ukratko kako neki ateisti gledaju na današnje stanje u svijetu.

A što kažu kršćani?

Kršćani će uvijek imati nadu, jer njihova nada u Kristu počiva.
Gilbert Keith Chesterton
je to lijepo rekao:

"Kršćanstvo je umrlo nebrojeno puta i podiglo se iz pepela jer je imalo Boga koji je znao put iz groba.“

Kršćanstvo nije umrlo, niti će istina ikada prestati.

Sjeti se, Isus je sa nama u sve dane do svršetka sveta.

Isus koji je BOG.

Ne ćato, ne "biće", ne čistač, ne "prorok", "učitelj", ne anđeo, ne iluzija, nego BOG.

Ujedno, tu iskru, tu nadu koja je Kršćanstvo, to Drvo Spoznanja i Drvo Večnoga Života, treba čuvati i braniti od "korova", a korov se množi....


Vojujuća smo Crkva, a ne "pacifističkia" sinagoga.

Duh Sveti nas Vodi, a ne pokeraši, alkoholičari i prevaranti.

Ps. Nemam običaj da postavljam ovakve stvari, niti pratim tabloide, ali ilustracija je i te kako prikladna, pomaže naime kod razlikovanja šta je Kršćanstvo, a šta židoljupska prevara.

FB_IMG_1626172452409.jpg

monah Rafailo je u pravu.

Ovaj "pastor" s kravatom, i jeste predstavnik sotone.

A oni među našim bližnjima koji o Kršćanstvu - Hrišćanstvu malo znaju, bolje i tačnije će o istom saznati od ljudi kakav je Rafailo, nego li od subotarskog "korova".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta.

Napisao sam da je odlicna tema, ali evo isprevicu se, a ti sama prosudi da li sam u pravu.

Dakle, bila bi odlicna tema kada na njoj niko nikoga ne bi napadao i protiv ikoga pisao.

Ali ova ovde tvoja braca Stvarnoslap i DarthShone ne mogu i nece moci da i ovu temu ne zatrpaju napadima i lazima protiv Adventista i Ellen White, ili pak protiv drugih pojedinaca.

A cudi me da se ti vec zahvaljujes na takve sprdnje, umesto da ih osudis
.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dakle, bila bi odlicna tema kada na njoj niko nikoga ne bi napadao i protiv ikoga pisao.

Slažem se. Mogli bismo jednu temu posvetiti samoj temi, a ovo je važna tema i aktualna, jer smo svjedoci da se događaju stvari koje prije nismo mogli ni zamisliti. Sve nas to pogađa, mislim na sve kršćane i one koji žele biti Božji. Znamo da ne možemo imati Boga u sebi, ako slijedimo duh ovoga svijeta. I to je najveća opasnost za kršćane danas: da se prilagode svijetu i da ga slijede u taštini i zavodljivosti. Napose u novim ideologijama koje propagiraju slobodu, toleranciju i jednakost, a u svojoj biti su velika đavolska prevara da se uništi Božji život u čovjeku.

Isus je to jasno rekao
"Ako vas svijet mrzi, znajte da je mene mrzio prije nego vas. Kad biste bili od svijeta, svijet bi svoje ljubio; no budući da niste od svijeta, nego sam vas ja izabrao iz svijeta, zbog toga vas svijet mrzi.

Mislim da je veliki problem što su ljudi izgubili osjećaj za grijeh. Sve se može, sve je dozvoljeno. Mire je citirao Sokrata na jednoj temi i te riječi upravo objašnjavaju što se događa u svijetu.
I već se osjeća ta mržnja svijeta na kršćane i druge ljude koji se pozivaju na savjest. I bit će još gore, ovo je samo početak. Vidio si kako su članice Europske Unije napale Orbana zbog zakona kojim je htio zaštiti djecu od LGBT propagande? Morao je trpjeti i trpi za Krista. Imamo primjer sv. Ivana Krstitelja? Odrubljena mu je glava jer je branio Božji zakon o svetosti braka.
Velika je mogućnost da ćemo biti progonjeni zbog vjere i uvjerenja koja imamo o Bogu, moralu, pravednosti, ljudskim vrijednostima kao i našem vlastitom identitetu koji smo zadobili od Boga.

Što nam je činiti?
Probuditi se i ojačati vjeru u Gospodina koji nas neće ostaviti same.
Isus je rekao: Bit ćete mi svjedoci! I sada je nama došlo to vrijeme da posvjedočimo za Njega svojim životom,
pa što košta da košta.

Kako ti gledaš na sve ovo što se događa a direktno usmjereno protiv Boga i Božjih zapovijedi?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Probuditi se i ojačati vjeru u Gospodina koji nas neće ostaviti same.
Isus je rekao: Bit ćete mi svjedoci! I sada je nama došlo to vrijeme da posvjedočimo za Njega svojim životom,
pa što košta da košta.

Upravo tako. No vjera nije u shabatu. (Moram to ponavljati makar me držala dosadnim), niti je u tome da se na bilo koji način priolagođavamo onima koji nas progone, ne zbog našega identiteta (nacionalnog) nego upravo zbog Krista.

U trenutcima kada s jedne strane imamo lažne proroke i kultove koji sikću i napadaju Kristove kako nisu "verni" jer ne slijede ono što Krist ni rekao svojima nije, a sa druge strane imamo one koji bi da nas primoraju da se Krista odreknemo u korist "religije" Humanizma, moramo biti svjesni da se suočavamo s nečim prema čemu su i Neron, i Komod, i Dioklecijan, i svi oni koji su nas stoljećima progonili, obična mala djeca.

Imamo posla s zlom u svom najvidljivijem obliku.

Kako ćemo odreagirati zavisi od toga šta nam je u srcu, šta nam je prioritet i pre svega umemo li raspoznati duhove.

Jer, zli napada i tako što izvrće Krista i Njegove reči.

Nebrojeno puta ćete čuti "Voli Bližnjeg svog" korišteno za nametanje ideologija (pederizma, lezbejstva, genderizma, sekularizma, feminizma) i agendi (kontrolisanje ljudi preko širenja straha od virusa, woke ideologija i slično).

Isto tako nebrojeno ćete puta čuti "Ne sudi", "Ne mrzi", sa istim ciljem.


Igra se dakle na savjest. Jer odlučimo li se ostati vjerni datoj riječi, satane (u svom izvornom hebrejskom značenju) će nam reći da ne slušamo Krista jer , "ne volimo bližnjeg svog", "sudimo", "mrzimo" i tako dalje.

Odgovorimo li im kako dolikuje, dobit ćemo optužbe da smo bigoti, homofobi, rasisti, mizogini, ovakvi i onakvi, da nam je takav duh...

Upravo zato i rastu, tačnije ponovo se javljaju pokreti koji istovremeno napadaju kako Kršćanstvo, tako i ideologije koje nabrojah.

Što misliš zašto se Kršćanstvo napada od strane tih pokreta?

Upravo zbog "Ne sudi", "Voli Bližnjeg svog" zloupotrebljenih sa amvona, zloupotrebljenih od strane akolita lažnih kulitova, zloupotrebljenih od strane samih vojnika satana.

Ti pokreti, također služe zlom, bez ikakve sumnje, ali nam također pokazuju kuda vodi zloupotreba Isusovih reči.

Pa šta nam je onda činiti?

Ići kao janjad na klanje?

I da i ne.

Da, jer trebamo svu nadu, svu snagu predati Gospodinu i ostati vjerni, dakle i u smrt za Njega. Ne, jer ovaj rat se ne dobija isključivo molitvom, mučeništvom koje je pre samoubistvo nego pravo mučeništvo, nego i odgovorom kakav priliči ratnicima Kristovim.

Shvatimo da se sada ne borimo samo protiv duhova i sila, nego i protiv mesa i kostiju. A to znači da su nam potrebna ona Dva Mača.

Mač Duha da nas hrabri i daje snagu protiv duhova i sila, i Mač materijalni, protiv vojnika satane.

Koji ćemo od ta dva mača upotrijebiti, i kada, reći će nam Gospodin sam.

Jednostavno znat ćemo. Neko kao Koptski i nebrojeni mučenici, a neko kao sveci koji odabraše da od mača poginu braneći veru.


U smrt od mača ako treba, ali Po Kristu S Kristom i u Kristu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dobro si to analizirao, odgovorit ću ti na neke stavke, ali želim prvo napisati nešto da ne zaboravim. :)
Primjetio si da ovi ateisti uopće ne razlikuju grane kršćanstva, oni govore općenito o kršćanstvu i njegovom utjecaju na društvo. To je malo licemjerno s njihove strane, izrugivali su ih i ne tako davno, kršćani su stradavali pod bezbožničkim režimima, a sada bi im nedostajali. Ali dobro je da su barem ovaj put rekli istinu. U tom smislu moguće je da će svi kršćani biti na udaru, svi oni koji nisu i neće prihvatiti duh ovoga svijeta.
Pala mi je na pamet jedno istraživanje koje su provodili na nekim životinjskim vrstama, ja sam zapamtila samo primjer s ribicama. Govorilo se o jednoj sposobosti, ili točnije rečeno instinktu, kod muškaraca koji su neprijateljski raspoloženi, ali kad im prijeti zajednički neprijatelj oni se mogu brzo "sprijateljiti" i organizirati za obranu/borbu.
I kod pokusa sa životinjskim vrstama, to se pokazalo točnim. I tako su razne vrste ribica u akvariju koje su se rethodno napadale, u trenutku opasnosti kad im je nešto prijetilo, mužjaci su se umirili i "postrojili", dok su se ženke sakrile ili su bile sasvim nezainteresirane. :beee:Možda je to glupost, ali meni je ta slika bilo zanimljiva i simbolična.

Moguće da će se nešto slično dogoditi u budućnosti i u kršćanstvu.
Uopće ne govorim o ekumenizmu ni bilo kakvom približavanju teoloških uvjerenja, jer to vidimo, i ovdje na forumu, da je nemoguće za ljude. Svatko ostaje pri svom uvjerenju. I nek tako ostane. Ali mimo naših razlika u vjerovanju, postoji nešto odnosno Netko po čijem se imenu nazivamo - Krist-jani.
I moguće da će zadnja borba biti između Božjeg duha u kršćanima protiv Sotonskog duha.

Što ti misliš?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moguće da će se nešto slično dogoditi u budućnosti i u kršćanstvu.

Da, ali sa onima koji su Kristovi.

Povjest, a Rimljani imahu mudru izreku: Historia Magistra Vitae Est, nas uči kako smo prošli put prolazili od onih koji behu "židovi", a židovi nisu.

Budimo mudri kao zmije (seraphi), a bezazleni kao golubice.

Sa onima kojima je žig zvijeri Nedjelja, a progon imaginarni "nedjeljni zakon", postrojavanje u obranu od napadaja, moguće biti neće.

Ne zato što ja tako kažem, niti zato što je to ljudsko razmišljanje, nego zato što oni Krista i nemaju.

Zovi me isključivim, zovi me zaključanim, tvrdog srca i očiju kamenih, no ovo u čemu smo je rat, a u ratu oni koji ratnicima nude drugog Vođu, nisu ništa drugo do peta kolona, izdajnici.


Uostalom, ko glavom svojom plaća vjeru u Krista Uskrsloga?

Adventisti? Ta njih nitko i ne dira, još idu na ruku sistemu zloga (pobačaji, New Age ishrana, pacifizam.... )

Ovo je vrijeme za hrabre, za stijene, za beskompromisne.

Uostalom, zar da u smrt idemo radi ćate, radi anđela, motocikliste, "bića", shabata? Zar nebrojeni mučenici zbog toga odoše u smrt?

Ne.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja cu dati svoje kratko vidjenje cele stvari u istorijskom kontekstu.

Covecanstvo se danas nalazi u stanju potpunog drustvenog, moralnog, i duhovnog haosa, gde ono u sustini ne vidi potrebu za bilo kakvom reformom, osim nekih savesnih pojedinaca koji izreknu po neki biser u tom pogledu.

Optuziti ateizam je ironicno, jer iz iskustva nekih perioda - recimo pedeseti, sezdesetih, sedamdesetih, pa i osamdesetih godina na ovim prostorima, ili iskustvu nekih drugih drzava - drustveno i moralno stanje sveta je bilo tada cak i bolje nego u Teokratskom poretku.

Licno smatram da su crkve uz drustvo najodgovorije za postojece stanje u kome se svet nalazi.

Crkve su unistile sve sto se dalo unistiti, i svet se nalazi na rubu propasti.

Ja licno imam resenje za prevalzilazenje ovakvog poretka, ali ono ce se tek ostvariti na kraju, jer u ovom sadasnjem poretku na zemlji ta stvar nece biti ostvarena.
Ali nije na odmet da se iznese.

Dakle, ti koraci podrazumevaju ukidanje celokupnog sadasnjeg poretka u sledecim tackama:

1. UKINUTI SVE SADASNJE SISTEME I STRUKTURE VLASTI ZAJEDNO SA VOJSKAMA I POLICIJAMA.

3. UKINUTI SVE VERE I PORUSITI SVE CRKVE.

4. UKINUTI SVE DRUSTVENE I OBRAZOVNE SISTEME.

Nakon toga izgraditi novi poredak na novim temeljima koji podrazumeva nov nacin misljenja, delovanja, zivota na osnovu biblijskih principa, gde bi Bog tvorac bio vrhovni vodja covecanstva.

Naravno, ovo je samo fikcija koja ce biti ostvarena tek o Hristovom drugom dolasku, ali jedino tako svet moze opastati.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uostalom, ko glavom svojom plaća vjeru u Krista u Uskrsloga?

Da, u redu. Slažem se. Samo oni koji su upoznali Krista i Njegovu ljubav i kojima je On bio život na ovome svijetu bit će spremni posvjedočiti za Njega svojim životom. Ipak nitko od nas, osim Krista, ne može s sigurnošću znati koji su Kristovi. Pokazat će se.
Suoblićenje ovome svijetu prisutnio je u svim religijama. Mi sada govorimo o protestantizmu koji javno podržavaju nove ideologije i modernizam, ali ima toga svugdje, i u Katoličkoj Crkvi.

P. S. Sad se vodi rasprava u Španjolskoj da li će zakonski goniti sve pripadnike pokreta za život, posebno one koji mole pred bolnicama jer kako kažu, ugrožavaju mir i red i netolerantni su. Svašta će još biti...:rolleyes:
 
Natrag
Top