iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Otklonjene neke greške u pretrazi po imenu grada (mapa HERE_2016.Q2)

Drugari, previše paušalno donosimo zaključke. Ipak, dosta je popravjeno u verziji HERE_2016.Q2 u vezi nalaženja gradova na osnovu imena. Upoređivao sam dve verzije mape Q1 vs Q2, paralelno, na dva telefona.
Evo slike sa pregledom koji sam ja proverio.

Gradovi_Q1_vs_Q2_copy.jpg


Naravno, to ne znači da nema još gradova koji se ne mogu naći pretraživanjm po imenu. Najbolje je da svako proveri u oblasti u kojoj živi. Dakle,
1. Ispravljeno : Ada, Čoka, Kanjiža, Kikinda, Senta (Oznaka mape Q2 i sufiks YES)
2. Ostala greška : Babušnica, Bela Palanka, Pirot (Oznaka mape Q2 i sufiks NO)

Kao što se vidi i na slikama u prilogu, Vojvodina je većim delom, ako ne i čitava, oslobođena ove greške. Nažalost, jugoistočna oblast Pirota nije i ja ću mejlom upozoriti NNG sa problemom koji je delimično ostao.
 

Prilozi

  • HERE Q1 Ada NO.jpg
    HERE Q1 Ada NO.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 60
  • HERE Q2 Ada YES.jpg
    HERE Q2 Ada YES.jpg
    96,7 KB · Pregleda: 57
  • HERE Q1 Coka NO.jpg
    HERE Q1 Coka NO.jpg
    41,6 KB · Pregleda: 56
  • HERE Q2 Coka YES.jpg
    HERE Q2 Coka YES.jpg
    84,3 KB · Pregleda: 55
  • HERE Q1 Kanjiza NO.jpg
    HERE Q1 Kanjiza NO.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 54
  • HERE Q2 Kanjiza YES.jpg
    HERE Q2 Kanjiza YES.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 57
  • HERE Q1 Kikinda NO.jpg
    HERE Q1 Kikinda NO.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 57
  • HERE Q2 Kikinda YES.jpg
    HERE Q2 Kikinda YES.jpg
    88 KB · Pregleda: 57
  • HERE Q1 Senta NO.jpg
    HERE Q1 Senta NO.jpg
    43,3 KB · Pregleda: 58
  • HERE Q2 Senta YES.jpg
    HERE Q2 Senta YES.jpg
    86,9 KB · Pregleda: 56

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Krivine ili uspone?
Ubacivanjem fds fajla u map folder, u opisu sadržaja visine (dem) postaju upozorenja za krivine?!?
Screenshot_2016-07-31-12-32-44.png
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Ne radi ni kod mene, samo kažem gde ga NextGen "vidi".
Screenshot_2016-07-31-13-37-14.png
Primo ga ne vidi uopšte.
Licence koje su date uz HERE 2016.Q2 ne pokrivaju visine, tj. "Upozorenje za krivinu".
Kao što neko negde reče već na tu temu, čekamo novi update NextGen-a, tj. neku novu licencu za program.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Informacije iz HERE Maps kancelarije u Beogradu
Upućen mejl iGO (NNG) Support-u (nepronalaženje nekih gradova po imenu)


Na osnovu sugestije kolege @akineki, kontaktirao sam HERE Maps kancelariju u Beogradu.

1) Što se tiče kućnih brojeva na teritoriji Novog Beograda, tačno je da za sada ni jedna navigacija nema dovolljno unetih kućnih brojeva u delu oko hale Kombank Arena i u bloku 28, gde se nalaze tz. zgrade "televizorke". Rečeno mi je da će se uneti kućni brojevi, koii se mogu videti na HERE Maps sajtu, vrlo brzo pojaviti u nekoj navigaciji koja koristi HERE mapu. Verovatno već u sledećem apdejtu. Pretpostavljam, to oni ne mogu da potvrde, da će se prvo videti u sledećem apdejtu mape za Sygic Truck. Slike sa brojevima, oko Arene i u bloku 28, su u prilogu.

2) Ponovo sam pitao u vezi problema oko nalaženja adresa po imenu gradova koji je prisutan i u najnovijem apdejtu mape za iGO, u mapi Serbia_HERE_2016.Q2. Već su imali dosta sličnih pitanja i proverili su sve pedantno. U njihovoj originalnoj mapi je sve u redu. Rečeno mi je da je dokaz za to i činjenica da se sa mapom za Sygic Truck, srb.HERE.2016.03 (koja verovatno odgovara verziji mape 2016.Q2 za iGO), kao i sa mapom u HERE WeGo navigaciji, korektno pronalaze svi gradove po imenu, pa i Pirot, Bela Palanka i Babušnica. Nemaju ideju kako je deo mape za iGO sada popravljen, gradovi u Vojvodini, a deo ostao sa istim problemom. Njihovo objašnjenje mi zvuči logično. Posebno deo da u navigaciji Sygic Truck ne postoji problem koji se pojavio u iGO navigacijama.

3) Pošto smatram da je problem oko nepronalaženja gradova ipak izgleda vezan za konverziju mape koju radi iGO, poslao sam mejl NNG supportu. Za sada nema nikakvog odgovora. Jedino je potvrđeno da će mi odgovor poslati na mejl adresu koju sam upisao. Namerno sam opširnije opisao problem i napomenuo da znam da se može adresa naći preko poštanskog broja, ali smatram da je to izuzetno nepraktično.
Name : S K
Email : xxxx@yahoo.com
Subject : iGO HERE map Serbia HERE_2016.Q2. Error is still exists !

Message :

Hi,
I put new version of HERE iGO maps in my iGO Primo Android GPS Navigation. Phone is Samsung Galaxy S3, android version Jelly Bean 4.3
Version of fbl file is now : Serbia_HERE_2016.Q2_160524.fbl
Error is still appears when I search for an address using the name of the cities : Pirot, Bela Palanka, Babusnica. I write :
New Route>Address>Country>Serbia
After that, I can't find Town Pirot by NAME. When I write PI then I get list as in pictures
https://s32.postimg.org/l6paxqm39/HERE_Q2_Pirot_NO.jpg
The last correct map version was : Serbia_HERE_2015.Q3
In map updates 2015.Q4 and 2016.Q1 appears same error.
In updates 2015.Q4 and 2016.Q1 I could not find by named the following cities : Ada, Coka, Kikinda, Senta, Pirot, Bela Palanka, Babusnica.

Last update, 2016.Q2 fix error searching by name for cities : Ada, Coka, Kikinda, Senta...
Unfortunately, error is still exists for searching sities by names: Pirot, Bela Palanka, Babusnica. Why ? Address of these cities can be found only by postal code. Pirot=18300, Bela Palanka=18310, Babusnica=18330.
You must agree that it is not comfortable.
Please note, I contacted HERE office in Belgrade and they told me that they checked seriously and in their Original Maps all OK.
Do you have any explanation about this serious error.


Thanks in advance and best regards,
S K,

Successful contact!

Thank you for your letter.
We will get back to you soon on the given e-mail address (xxxx@yahoo.com).
Poslao sam i sliku ekrana koja sadrži listu pri pretraživanju za Pirot. Takođe, svesno sam napisao da znam koji su poštanski brojevi i da taj naćin nije korektan. Jer su, koliko se sećam, nekom članu sa foruma tako odgovorili kada se problem ponovio i u apdejtu 2016.Q1. To nije bio korektan odgovor, svesno su tada izbegli suštinu, tj. glavni problem.

P.S. U temi TomTom GPS Navigacija, post #356, dodao sam njihov mejli od danas. TomTom support me obavestio da će najverovatnije ispraviti smer puta Pionirska u Košutnjaku.
 

Prilozi

  • Arena Istok.jpg
    Arena Istok.jpg
    438,7 KB · Pregleda: 48
  • Arena Zapad.jpg
    Arena Zapad.jpg
    418,6 KB · Pregleda: 43
  • Televizorke.jpg
    Televizorke.jpg
    155 KB · Pregleda: 44
  • Televizorka 1.jpg
    Televizorka 1.jpg
    112 KB · Pregleda: 49
  • Televizorka 2.jpg
    Televizorka 2.jpg
    114,2 KB · Pregleda: 47
  • HERE Q2 Pirot NO.jpg
    HERE Q2 Pirot NO.jpg
    100,2 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Natrag
Top