iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Nng odgovara tek nakon 24h. I ja sam im pisao pre nekih mesec dva... I prijavili su da će obratiti pažnju na pomenuti problem za pretragu po nazivima gradova. Do tada da se koristi pretraga po poštanskom broju.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
A jesu rekli i da ce oni koji posalju info o tako velikim greskama biti "legalizovani" po pitanju koriscenja narodnih verzija programa? :)

Ja sam presao na TomTom. Ima po neka greska u smeru ulica, ali lako nadjem sta mi treba. I, naravno, iGO 8.3...
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
U Tom Tom mapama fali naselje Stepa Stepanovic, tj. ucrtano je, ali se vodi kao Vojvode Stepe. Verovatno je prvobitno bilo tako, sada su nazivi ulica promenjeni. Bilo bi fino da se to ispravi, jer ipak nije bas malo naselje.
 
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruka
24
HERE 2016 Q2 -10GB
Da li je moguce da FPA ,i t d ,imaju za GIBRALTAR ,a nema za GRCKU ..Jel moze to da se nadje?
(ovo sam naveo kao primer,mislim ko putuje po gibraltaru )
pozz i HVALA za trud.
ps. Preko zadnjeg basarsoft-a ne rade sve opcije za nove karte ..sta bi trebalo promeniti ,ili se cekaju licence(samo preko tog apk file ne ubacuju se rucno licence?)
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Problem sa mapama 2015.Q4, 2016.Q1 i 2016.Q2, možda i nije problem...

Pošto mejl sa bilo kakvim odgovorom u vezi uočene greške u najnovijoj verzijiji mape Serbia_HERE_2016.Q2 još nije stigao, preuzeo sam sa Play Store zvanični veriju iGO Primo koja se pod ovim imenom vodi na marketu.

i_GO.jpg


Ko što se vidi, trial mapa za Srbiju ima oznaku : verzija 2015.Q3. Takođe, i u opciji kada se mapa kupuje, takođe je samo u ponudi zvanična mapa 2015.Q3. Male slike 4 i 5. Na slici 6 se vidi da je to ona verzija, gde još nema mosta Evrope u Novom Sadu. Na trećoj maloj slici se vidi datum realizacije 2. Jun 2016.
Da li smo se mi malo zaleteli sa pisanjem u vezi greške sa nalaženjem nekih gradova po imenu. Ili su to u NNG i očekivali. Da li im mi testiramo, pre nego što mape zvanično postave u ponudi za prodaju.
Da li neko zna na koji način mi "dobijamo" te nove verzije 2016.Q1 i 2016.Q2. Odakle su one. Da li to NNG, kao što pretpostavljam, zaista daje na testiranje. Očigledno da je to, jer je isti sistem kao sa Beta verzijama Sygic navigacije.

EDIT 1 Pitao sam i NNG i Naviextras : kako je moguće da postoji razlika u verzijama mapa

Pošto nema nikakvog odgovora od NNG Supporta, poslao sam novi, po sadržini promenjen mejl. Naravno, sa druge mejl adrese i sa drugim imenom. Mejl iste sadržine sam poslao i na adresu Naviextras.com


S K
xxxx@gmail.com

What is the latest update of iGO HERE Maps

Hello,
I've downloaded today trial version of your navigation iGO Primo from Play Store. I see that map version is 2015.Q3. I see that official maps have same sign (2015.Q3 ) for purchasing maps also. On many forums I read that the latest update 2016.Q2. I do not understand how this is possible. How is it that someone has a maps 2016.Q2. I intend to buy the official version but this generates confusion.
Please, can I get your explanation.
Thanks in advance.
S K
Serbia.

Successful contact!
Thank you for your letter.
We will get back to you soon on the given e-mail address (xxxx@gmail.com).

Za sada sam dobio samo "automatsku" poruku od Naviextras i informaciju "da su primili moju poruku". I to je nešto. NNG se uopšte ne javlja...
Ukoliko ipak bude nekog odgovora i od NNG, i za prvi i za drugi mejl, objaviću ga ovde, kao EDIT.

EDIT 2 Odgovor u vezi verzije mape - Greška ili ne
Odgovor je stigao ali nisam siguran da gospodin Gexxx nije napravio štamparsku grešku. Moraću da ga pitam da li je pogrešio ili ne. Pošto se najbolje "čitaju" slike, poslaću mu skrinšot na kome se vidi šta NNG Shop nudi u aplikaciji...Iskoristiću priliku da ga pitam i u vezi problema sa nepronalaženjem gradova po imenu u verzijama 2015.Q4, 2016.Q1 i 2016.Q2.
Gerard.jpg

EDIT 3 Ponovio sam konkretno i precizno pitanje.
Pošto nema nikakvog odgovora od gospodina G. , zaključujem da NNG, ili ne ume da odgovori, što je verovatnije, ili neće. Izgleda da oni daju samo odgovore na uopštena pitanja. Čim se postavi precizno pitanje, oni su nemoćni. Iz tog razloga sam ih preduhitrio. Napisao sam kako se mogu naći neki gradovi na osnovu poštanskog broja. Da mi ne "daju savete" nepotrebno...

Dear G.,
As first, thank you very much for your response. I have to repeat bacuse no answer from you.

1) Did you perhaps made a mistake when you wrote "Currently the 2015 Q2 version is available for the full version of the iGO Navigation app". Perhaps you are thinking 2016.Q2 version, instead 2015.Q2 as you wrote.
You can see on attached images, pictures "Package" and "Version". I read that in the NNG Shop offers maps or Europe version 2015.Q3. Please, if you can check this.
2) Also, I would ask you to explain to me :
I put new latest available version of HERE map, Serbia_HERE_2016.Q2, in my iGO Primo Android GPS Navigation, from any web site. My phone is Samsung Galaxy S3, android version Jelly Bean 4.3
Version of fbl file is now : Serbia_HERE_2016.Q2_160524.fbl
Error from map 2015.Q4 is still appears when I search for an address using the name of the cities : Pirot, Bela Palanka, Babusnica.
I first write : New Route>Address>Country>Serbia
and after that, I can't find City Pirot by NAME.
When I write PI then I get list as in picture "HERE 2016.Q2 Pirot NO" (in attachment). In this list PIROT City missing.
The last correct map version was : Serbia_HERE_2015.Q3
In map updates 2015.Q4 and 2016.Q1 appears same error.
In updates 2015.Q4 and 2016.Q1 I could not find by named the following cities : Ada, Coka, Kikinda, Senta, Pirot, Bela Palanka, Babusnica.
Last map version, 2016.Q2 fix error searching by name for cities : Ada, Coka, Kikinda, Senta...
Unfortunately, error is still exists for searching sities by names: Pirot, Bela Palanka, Babusnica.
Why ?
Address of these cities can be found only by postal code. Pirot=18300, Bela Palanka=18310, Babusnica=18330.

You must agree that it is not comfortable.
Please note, I contacted HERE office in Belgrade and they told me that they checked seriously and in their Original Maps all OK.
Do you have any explanation about this serious error.
Thanks in advance and best regards,
S K
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Malo si se zaleteo.
Drugar koji ima iPhone legalno je kupio iGo za njega i apdejtovao mapu srbije kad je bila aktuelna Kontrastova, ono poslednje izdanje 2014. Imao ga je pre svih ostalih.
Takođe, drugar koji ima legalan Basar dobio je apdejt 2016.Q2 pre nego što se počeo pojavljivati po forumima. Ne ceo paket, naravno, ali poenta ti je jasna.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
[B]@Bocky72[/B], zemljače, ako si pročitao moj prethodni post (#2138) ja sam se i zapitao da se nismo možda svi zaleteli.
Ali, tek sada, posle tvog "objašnjenja", ništa mi nije jasno. Naravno, nije mi jasna poenta. Da li ti vidiš na četvrtoj maloj slici da se na marketu nudi, kada se mapa kupuje, 2015.Q3. Ili misliš da je to greška na sajtu Play Store.
Objasni mi u vezi čega sam se zaleteo. Da li što sam ih pitao, ili što sam loše ukapirao šta se prodaje. Ili što nisam prvo kupio pa tek onda video šta bih mogao da downloadujem. Valjda se kupuje ono što se "oglasi" a ne "prijatna iznenađenja". A "oglasili" su da ću, ako kupim mapu, dobiti verziju 2015.Q3. I ta, kupljena mapa je znatno veća od ponuđene trial...

EDIT
[B]@Bocky72[/B], ja bih te zamolio da pitaš drugara, koji je dobio legalnu mapu Serbia_HERE_2016.Q2, da li se i kod njega pojavljuje ona greška u vezi nepronalaženja gradova po imenu, Pirot, Bela Palanka, Babušnice, ili je kod njega sve OK. To bi nam bila i najvažnije informacija. Takođe, ako i kod njega postoji greška, da li se on obratio onima koji su mu prodali lošu mapu. I da li su mu nešto razjasnili.
 

Prilozi

  • Screenshot_20160803-112120.png
    Screenshot_20160803-112120.png
    446,8 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Natrag
Top