iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Kada se ne obratis nikome poimence onda se na forumu smatra da si se obratio ili svima ili prethodnom posteru. Iz ovog tvog komentara je jasno da se nisam JA nasao prozvanim vec da me TI jesi prozvao a zbog primera sa putanjoma od okretnice 26 i do ulice u selu Kumodraz.

Nisi napisao konkretno za Nis, niti sam ja rekao da jesi napisao - ja sam trazio da potvrdis svoje stavove o visem kvalitetu TomTom mapa na prkmeru Nisa jer on dominira u tvom nicku. Dakle ja, kao Beogradjanin sa posrednim iskustvima, tvrdim da su sto se adresa tice, za Nis bolje Contrast mape i od TomTom i od Here mapa a ti ne dokazujes suprotno ...takodje, ja kao Beogradnanin sa posrednim saznanjima, tvrdim da su Here mape za ruralna podrucja na jugu i istoku koje TI JESI spomenuo bolje od TomTom mapa po detaljnosti iscrtanih saobracajnica (sa akcentom na saobracajnice nizeg ranga, makadamske, seoske i planinske puteve). A ti ni to nisi demantovao. Nisi demantovao a tvrdis suprotno, nisi demantovao a spominjes nekakvu "Beogradizaciju"? Pa sta ti radis da korisne informacije o tvojoj regiji budu dostupne drugim korisnicima foruma? Cutis po tom pitanju po kome bi mogao da budes koristan ali provociras Beogradjane kada informavije o svojoj regiji objavljuju?!

Sta je krajnji smisao tvojih postova?
 
Učlanjen(a)
15.03.2015
Poruka
31
@markista, u pravu si za ulice na NBG-u.. Promaklo mi, a i nisam mogao bas svaki broj da probam.. :)
OK, mislim da se svi slazemo da je kombinacija Contrast i TomTom mapa ono pravo..
HERE bih izbacio u startu, jer nemaju nikakve prednosti u odnosu na Contrast ili TT

Ali, ako vec treba da biramo, mislim da je TomTom, i pored ovih propusta, bolje resenje. Pogotovo sto se redovno update-uje pa se nadamo da ce u buducnosti ispraviti nedostatke.

Evo i torrent-a za najnovije iGO TomTom R3 Europe 2014.Q3 (2014.09):
http://torcache.net/torrent/AE2803A...tomtom.r3.europe.2014.q3.2014.09.maps.only.sp

@aconik skinuh ove tvoje nahvaljene TomTom mape ali izvini ako grešim,u folderu BUILDING nedostaje Srbistan.Jel to tako treba ili........pozz
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
Evo mali doprinos proceni. Rutiranje iz odredjene tacke u Kraljevu, ka Vrnjackoj Banji. Oba rutiranja su u rezimu "laka". TomTom je rutirao potpuno ispravno, dok je Here napravio rutu kroz celo Kraljevo, pa okolo.....dakle pogresno. Jos jedna stvar u korist TomTom, kojem iskreno nisam naklonjen, ali cinjenice su cinjenice. Pretragom mesta u CG, Here ne poznaje Meljine kod Herceg Novog, dok TomTom ispaljuje iz prve....
image.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.995
@cadslobo
Da li si sa Here mapama kreirao i alternativne rute? Ima ih 6. Npr. - Brzo. Da li je ta ruta dobra?
Nisam bio u Kraljevu od cini mi se 1985.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
@cadslobo, ipak sad probah, meni i HERE i TomTom sa istog mesta u Kv vode isto tranzitom, a ne kroz Kraljevo..
ALI, primetih slucajno nesto, evo slika

HERE
here-kraljevo.jpg


TomTom
tomtom-kraljevo.jpg


Zaokruzeno je crnim, ovaj put kojim HERE vodi ustvari ne postoji.. (Jedino ako je za vozilo izabran VOZ, pa vodi prugom :) )
Contrast naravno vodi kao TomTom, kuda treba, samo sto je skrtiji sa ucrtanim putevima sa jedne i druge strane ove rute
 
Natrag
Top