iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
iGO_NexGen_ALL_apk_KOLEKCIJA:
(iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.687519,
iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.681611, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.687519, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.681657, iGO_NextGen_Pal_v9.18.27.719974, iGO_NextGen_Basar_v9.18.27.736574, iGO_NextGen_World_v9.18.27.736653, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.696728, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.730391, iGO_NexGen_Tracks4Africa_v9.19.2.746397)
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Pero, da li neka AvicSync verzija podržava prikaz vremenske prognoze?
Na obe AvicSync radi vremenska prognoza i online trafic, ali uz mali trik.
Instaliras Israel ili Gift ili Pal svejedno, pokrenes podesis i sacekas da ti ucita vremensku prognozu.
Sacuvas save folder i samo instaliras AvicSync i vremenska prognoza ce raditi bez ikakvih problema.
---
Ima jos jedna prostija, a po meni bolja solucija koju ja koristim za kreiranje skockanih verzija gde sam sve iGO_NextGen aplikacije modifikovao i objedinio u jednu.
U ovom slujaju su sve apk modifikovane tako da koriste (citaju i pisu) jedan te isti baze folder a to je iGO_NextGen.
Napravis jedan baze folder (sa svim potrebnim fajlovima) koji se zove iGO_NextGen i iz njega instaliras bilo koju aplikaciju po zelji, znaci nebitno je da li instaliras Israel ili Gift ili Pal baze folder sys i sve ostalo ostaje isto, nista ne treba da se menja.
Bukvalno mozes u voznji za par sekundi da instaliras aplikaciju koju zelis a da nista ne promenis u Baze folderu a moze i sve verzije istovremeno da budu instalirane a da imas samo jedan baze folder, ma moze sta god pozelis samo to niko nece da otkrije od ovih sto znaju, to se krije to je strogo povernjivo, ali posveticemo se malo i toj temi cim se dobije malo slobodnog vremena...
:smisi::roll:

iGO_NexGen_ALL_apk_KOLEKCIJA-(Baze Folder-iGO_NextGen):
(iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.687519, iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.681611, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.687519, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.681657, iGO_NextGen_Pal_v9.18.27.719974, iGO_NextGen_Basar_v9.18.27.736574, iGO_NextGen_World_v9.18.27.736653, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.696728, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.730391, iGO_NexGen_Tracks4Africa_v9.19.2.746397)

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
A što se tiče iGO_Basar i iGO_NextGen i iGO_Avic ili iGO data foldera, pobogu.
Svako neka pravi šta želi:
Potrebno je instalirati na svom telefonu Total Commander sa PlayStore
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander

Zatim u TC kliknuti na željeni apk fajl i odabrati opciju Open as ZIP
Pogledajte prilog 91684
Zatim dalje otvarati foldere /res/raw/, u kome se nalazi "originalni" sys.txt
Držati prstom sys.txt, dok se ne otvori funkcijski izbornik i odabrati Unpack+Open with
Pogledajte prilog 91687
Otvoriti sys.txt sa Totalcmd-Editor

Kada vam se otvori sys.txt u Editoru, pronaći i promeniti i/ili dodati zapis
[folder]
data_folder_name="iGO_Basar"
Pogledajte prilog 91686
(ovo pod navodnicima možete nazvati kako god vam je volja, to će biti naziv data foldera u kome će program tražiti podatke!!! Možete ga nazvati, "SerbianForum" ako želite, ili "jbni_iGO", osnovni "originalni" iGO će raditi bez greške, ali moguće da neki modifikovani ux dodaci (by Arimi, skin changer, map changer itd) neće)

Kada završite izmene u sys.txt, kliknite na simbol diskete gore, dobićete potvrdu da je fajl snimljen u neki temp folder.
Tasterom Back napustite editor. Prilikom izlaska dobićete pitanje, da li izmenjeni sys.txt želite da re-pakujete, recite yes
Pogledajte prilog 91685

Nakon toga spakujte iGO sadržaj u data folder sa nazivom koji ste mu dali i pokrenite instalaciju apk fajla u kome ste izmenili sys.txt

I to je TO, sva mudrost ovog sveta oko jbnog data foldera!!!

VAŽNA NAPOMENA:
Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!


Ukoliko želite dalje da "komplikujte" stvari, pa da recimo iGO_Basar instalirate kao iGO_Avic, onda morate promeniti data package name APK fajla, za šta vam je potrebna instalacija APK editora
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.heagoo.apkeditor.pro
Kada pokrenete APK Editor, odaberite opciju Select an APK File
Pogledajte prilog 91690
a zatim npr. opciju Common Edit
Pogledajte prilog 91689
Tu možete promeini ime aplikacije, kako će se ona prikazivati na vašem telefonu, ali i Package Name
Pogledajte prilog 91688
Package Name je u stvari naziv sistemskog foldera, u kome je instaliran osnovni program, u root-u memorije telefona.
Za Basar je to //data/data/com.basarsoft.igonextgen.javaclient/
Za Avic je //data/data/jp.pioneer.mbg.avicsync/
E tu u Basar APK upišiti Avic Package Name, i Basar verzija će biti instalirana kao Update postojećeg AvicSync-a!?!

Možete promeniti i ikonicu aplikacije, tako što kliknete u APK Editoru na ikonicu programa i otvara vam se explororer, da odaberete neku od sličica koje ste ranije pripremili
Pogledajte prilog 91683

Na kraju kliknete na save i APK Editor će vam napraviti novi APK fajl, sa unetim izmenama, koji možete instalirati na vašem telefonu

VAŽNA NAPOMENA:

Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!
Nije poverljivo, kao što vidiš... Bio je @popspira u pravu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
@pera.simic
Ček, ček...a ux-evi, data.zip, i ostaii suštinski bitni fajlovi?

Ima smisla, (što ja i inače radim), da mi je content zajednički, pa su tako jedan jezik, glas, i jedan sadržaj u višestrukoj upotrebi. Aventualno baš ako želim nekom u matični folder ubacim poseban lang/voice iz nebitno kojih razloga. Čak mi i Primo koristi taj folder.
Zašto bi koristio iste ux-eve? Ne vidim poentu. Čisto da porediš apk? Hm. A to što Avic ima svoje šeme? Pa što neki ux-evi imaju svrhu kod jednog a nemaju kod drugog izdanja?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Na obe AvicSync radi vremenska prognoza i online trafic, ali uz mali trik.
Instaliras Israel ili Gift ili Pal svejedno, pokrenes podesis i sacekas da ti ucita vremensku prognozu.
Sacuvas save folder i samo instaliras AvicSync i vremenska prognoza ce raditi bez ikakvih problema.
---
Ima jos jedna prostija, a po meni bolja solucija koju ja koristim za kreiranje skockanih verzija gde sam sve iGO_NextGen aplikacije modifikovao i objedinio u jednu.
U ovom slujaju su sve apk modifikovane tako da koriste (citaju i pisu) jedan te isti baze folder a to je iGO_NextGen.
Napravis jedan baze folder (sa svim potrebnim fajlovima) koji se zove iGO_NextGen i iz njega instaliras bilo koju aplikaciju po zelji, znaci nebitno je da li instaliras Israel ili Gift ili Pal baze folder sys i sve ostalo ostaje isto, nista ne treba da se menja.
Bukvalno mozes u voznji za par sekundi da instaliras aplikaciju koju zelis a da nista ne promenis u Baze folderu a moze i sve verzije istovremeno da budu instalirane a da imas samo jedan baze folder, ma moze sta god pozelis samo to niko nece da otkrije od ovih sto znaju, to se krije to je strogo povernjivo, ali posveticemo se malo i toj temi cim se dobije malo slobodnog vremena...
:smisi::roll:

iGO_NexGen_ALL_apk_KOLEKCIJA-(Baze Folder-iGO_NextGen):
(iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.687519, iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.681611, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.687519, iGO_NextGen_Gift_v9.18.27.681657, iGO_NextGen_Pal_v9.18.27.719974, iGO_NextGen_Basar_v9.18.27.736574, iGO_NextGen_World_v9.18.27.736653, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.696728, iGO_NextGen_AvicSync_v9.18.28.730391, iGO_NexGen_Tracks4Africa_v9.19.2.746397)
[Hidden content]

Obrisao si

Capture.JPG
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Da samo nemam pojma kako, obnovljen link:
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Ima smisla, (što ja i inače radim), da mi je content zajednički, pa su tako jedan jezik, glas, i jedan sadržaj u višestrukoj upotrebi.
Pa ovo je jos prakticnije, ne samo content sve ostalo je zajednicko, takodje iz prakticnih razloga bukvalno u jednom spakovanom baze folderu mozes da imas sve verzije. Instaliram Israel pravi neki problem, obrisem i instaliram Pal, ne radi instaliram Gift, Avic sta god mi pane na pamet, ovako za svaku verziju ili drugi baze folder ili da menjam ime baze foldera.

Ček, ček...a ux-evi, data.zip, i ostaii suštinski bitni fajlovi?
To naravno ostaje isto, kod Ponga postoje par specificnih ux dodataka ali se vrlo retko koriste tako da za neke osnovne verzije nisu potrebni, uostalom kao i arimi tako i Pongov data.zip moze biti upotrebljen i na drugim skinovima.

Zašto bi koristio iste ux-eve?
Pa da nebi imao 10 razlicitih baze foldera i 10 ux foldera a razlika je 1 ili 2 ux dodatka kada je sve isto.

A to što Avic ima svoje šeme?
Ko kaze moje scheme iz paketa za pongo skin rade na svim verzijama.

Pa što neki ux-evi imaju svrhu kod jednog a nemaju kod drugog izdanja?
Kod Pongo skina se radi o par neznacajnih ux dodataka koji su toliko specificni da su bukvalno nebitni.

Uostalom i svo podesavanje to jest save folder mofu da budu isti.
Moze da se javi problem u smislu da ako instaliras World koji nema vremensku prognozu ikonica ce biti prikazana na ekranu ali ce biti prazna.

Uostalom ovi koji "osisani skin" nema ni da primete razliku od jedne do druge verzije.

Evo za testiranje sve skockane verzije sa Pongo skinom objedinjene u jednoj, pa probajte:
Samo pravilno deinstalirajte sve prethodne verzije i instalrajte po zelji jednu ili vise
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Nije poverljivo, kao što vidiš... Bio je @popspira u pravu.
Mnogo bre komplikovano...
A i post je tako sakriven da to niko ne moze da nadje, bar ga postavi negde gde ce bit dostupan i od koristi...
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Okej, ti to gledaš sa stanovišta (Pongo) skina....
Za neke od nas ostalih koji se ne bakću sa skinovima, i preferiraju izvorna izdanja...ostaje standardna metoda.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Mnogo bre komplikovano...
A i post je tako sakriven da to niko ne moze da nadje, bar ga postavi negde gde ce bit dostupan i od koristi...
Izvini, a šta je to komplikovano, kad si ti u tvojim MOD verzijama upravo to uradio. U svakom apk fajlu je spakovan sys.txt u kome piše
data_folder_name="iGO_NextGen"!?!
Ja sam 2016 napisao dva načina kako da se to uradi, a još 2015 se Data Folder nazivao iGO_NextGen u mnogim verzijama. Post se, inače, veoma lako može ponaći funkcijom pretrage teme.

Znači, nije poverljivo!
 
Natrag
Top