iGO NextGen Navigacija

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Sad će neki reći: "Šta ke..a ovaj WOB, šta /Android/data/com.nng.xxx, kad se iGO folder kopira u root storage-a!?!"

Jeste, zato što je neko "doradio" instalacioni apk fajl, tako da program zna da je data folder u root-u SD kartice ili Internal Storage-a.

U APK fajlu se nalazi sys.txt, koji se instalira sa aplikacijom u onaj prvi, sistemski dao instalacije. U njemu piše, između ostalog:


[folders]
data_folder_name="iGO_Avic"
linked_root_list="/extdata /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /sdcard/external_sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/sdcard/sd /mnt/sdcard/external_sd /mnt/extsdcard /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /storage/extSdCard /mnt/storage/external_sd"
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

Tu je neko "naređao" naziv data foldera i skoro sve moguće varijante koje govore o njegovoj lokaciji.

Poslednja dva reda imaju ; na početku, što znači da nisu aktivni, a da jesu onda bi iGO tražio podatke i na navedenoj lokaciji android_secondary_root_path. Obzirom da su mape i poi stvari koje iGO samo čita, a ne piše po njima, onda ti sadržaji mogu biti i na extSdCard, koja nije Default Write Disk. Tako možete rešiti problem male memorije na Default Write Disk.

P.S. Isti ovaj sys.txt se nalazi i u iGO data folderu, obično je već spakovan u paket za instalaciju iGO aplikacije


Dakle:

1. kopirate iGO_xxx (data folder) na root Default Write Diska. U folder iGO_xxx/content/map kopirajte samo Basemap i eventualno mape Srbije, ako nemate dovoljno mesta.
2. Instalirajte iGO preko APK fajla
3. Pokrenite iGO aplikaciju i proverite da li sve radi
4. Ako je sve OK, izađite iz aplikacije.
5. Na eksternoj SD kartici napravite folder iGO_Maps i u njemu folder content. Zatim u taj folder content PREMESTITE kompletan sadržaj foldera content iz iGO_xxx, osim foldera lang, voice i speedcam. Oni moraju ostati u iGO_xxx/content.
Screenshot_2017-11-03-08-32-35.png

6. U folderu iGO_xxx otvorite sys.txt nekim tekst editorom i nađite zapis iz prethodnog posta
7. Obrišite znak ; ispred poslednja dva reda, tako da dobijete
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/sdcard0/iGO_Maps"
VAŽNO: ovo /storage/sdcard0/iGO_Maps u potpunosti mora da odgovara putanji do vašeg iGO_Maps foldera koji ste napravili. Bitno je da li su mala ili velika slova.

Tačnu putanju do foldera možete videti u malo kvalitetnijim File Managerima, npr. Total Commander.
Screenshot_2017-11-03-08-53-17.png
8. Kada ste sve to podesili, snimite izmenjeni sys.txt
9. Sada možete da natrpate mape celog sveta u folder iGO_Maps/content/map, jer imate mesta.
10. Pokrenite iGO i .....

To je to.

Preporuka, instalirajte Total Commander na vaš uređaj. To je odličan File manager, a i njegov Text Editor je idealan za izmene u sys.txt
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Wob druže
Probao sam po tvom uputstvu. Nešto mi neide. Ovo je moja putanja za napravljen addons folder na eksternoj kartici;
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"
Nakon instalacije uklonjeni ;
Pri pokretanju aplikacije iGO prijavljuje da nevidi mape.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Da li si pokrenuo iGO pre promene sys.txt i premeštanja mapa?
Da li si instalirao Total Commander? Ako jesi, daj printscreen iGO_Avic i addons foldera, da vidimo putanje.
I na kraju, probaj da umesto addons folder nazoveš drugačije. Vidiš da sam ja moj folder sa mapama nazvao iGO_Maps
Vodi računa o velikim i malim slovima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
onda ti ovaj put nije tačan ---> "/storage/extSdCard/addons"
ili vuče sys.txt odnekuda
probaj da menjaš fullscreen =0 ili 1 status bar vidljiv nevidljiv , da vidiš jel reaguje sys.txt
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
pongo skin 14.03.16
Kod:
https://cloud.mail.ru/public/4P8f/8tZitkYgp
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Imao bih jedno pitanje, vezano je za iGO Primo, ali ima veze i sa NextGen-om.
Situacija je sledeća, ja u kolima imam Multimediju sa Bluetooth, koji ima i A2DP funkciju, logično. Čim uđem u kola, telefon se poveže sa uređajem u kolima, kao HFP za telefon i A2DP za Bluetooth Media.
Primetio sam da iGO_NextGen "pušta zvuk" i na zvučniku telefona i na uređaju u kolima preko A2DP istovremeno, tako da uputstva čujem sa telefona!
iGO Primo, čim je telefon povezan preko Bluetooth, pušta samo preko A2DP na kolima, tako da kad mi Source na uređaju u kolima nije Media, ja ne čujem zvuk sa navigacije!?!.

Kako da na iGO Primo namestim isto kao NextGen, da pušća zvuk i na zvučniku telefona?

EDIT: sorry, elementarno neznanje
[android]
;fullscreen=1
;tablet=0
;has_physical_home_button=1
;select audio stream
; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
navigation_audio_stream=4
create_sdcard_dir=0
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Wob prijatelju
Pokrenuo sam iGO nakon instalacije. Sve je radilo kako treba.
Promenio sam sys.txt (izbrisao ;), restartovao tel. i nakon toga ušao u aplikaciju.
Poruka je da nemože naći mape.
Printscreen ti nemogu poslati jer sam deinstalirao aplikaciju (iGO Avic 9.18.28.610238).
Nakon toga sam pokušao da instaliram iGO NextGen 9.19.1.484935 Kit+Kat+Lopo na eksternoj, nije mi uspelo.
Tek nakon resetovanja telefona iGO NextGen sam uspeo da je instaliram na eksternu.
Bez obzira na sve zahvalan samti na trudu.

Wob druže prijatelju
Baš sam se mnogo iznervirao. Danima pokušavam da instaliram taj prokleti iGO Avic 9.18.28.610238, jer mi se mnogo sviđa.
Brisao sam i na eksternoj i na internoj sve što je vezano za iGO, verujući da postoji neki skriveni fail, koji nije deinstaliran.
Danas sam ponovo restartovao-reinstalirao telefon, isčitao pažljivo po kozna koji put tvoja uputstva i instalirao
iGO Avic 9.18.28.624772, čini mi se da je lepšim.
Na kraju ipak tvoja uputstva su urodila plodom.
primi iskreni pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Pisem po drugi put jer nisam dobio odgovora,naime problem je u tome sto aplikaciji treba jako dugo da pronadje gps signal,dok druge aplikacije(google maps,here) pronadju odmah,prakticno moram 15min prije polaska ukljuciti da bi pronaslo gps signal,a ponekad mi je potrebno hitno pronaci neku adresu u gradu.Da li neko ima slicnih problema i koje je rjesenje?
 
Natrag
Top