iGO NextGen Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.999
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
ubacio sam HERE i TomTom mape u direktorijum map. Vidi samo TomTom. Instalacija nema soluciju za promenu mapa. Ima li rešenja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Problem ipak nije rešen!
Navigacija ima mogućnost selektovanja mapa (TomTom i Here). Pri promeni mape traži ponovno pokretanje, konfigurisanje,
nakon čega uvek daje iste mape (TomTom). Inače u Sadržaju kad su u pitanju 3D orijentiri itačke od interesa vidi obe mape. Kad ostavim samo Here on vidi njh.
Prijatelji moji ima li tu pomoći?
Navigacija mi se jako sviđa i voleo bi ovo da rešim.
Pozdrav;
radoslavsto
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Problem ipak nije rešen!
Navigacija ima mogućnost selektovanja mapa (TomTom i Here). Pri promeni mape traži ponovno pokretanje, konfigurisanje,
nakon čega uvek daje iste mape (TomTom). Inače u Sadržaju kad su u pitanju 3D orijentiri itačke od interesa vidi obe mape. Kad ostavim samo Here on vidi njh.
Prijatelji moji ima li tu pomoći?
Navigacija mi se jako sviđa i voleo bi ovo da rešim.
Pozdrav;
radoslavsto
Idemo ponovo.
Program ti je na eksternoj memoriji i kada se ponovo pokreće, traži ti podešavanja?
Da li se isto dešava i kada je program na internoj memoriji?
Pretpostavljam da, ako je data folder (iGO_Avic ili iGO_NextGen) na eksternoj memoriji, u njemu nema foldera save, jel' tako?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
U pravu si Wob,
Program jeste na eksternoj i nema save foldera i pri pokretanju ili promeni traži podešavanje.
Što se tiče map_changer u ux folderu imam njega, a ne map_changer_here_tomtom.zip.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Prijatelji moji
Digo sam ruke od iGO NextGen 9.18.28.610238; nema rešenja, barem ja.
Instalirao sam iGO NextGen 9.19.1.484935; opet sve po uputstvu. Ubacio sam obe mape.
Pri promeni mapa neće sam da se restartuje kao 38ica. Mora se to ručno uraditi. Tek tada izvrši izmenu mapa.
Ako neko zna rešenje ilo bi dobro, ali za početak ni ovo nije strašno.
Svim forumašima pozdrav;
radoslavsto
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Eto vidiš, kako sam pogodio!?!

Standardna greška, potekla iz osnovnog nepoznavanja Android OS.

Dosta korisnika se žali na ovaj problem, i moderatori kažu "pisali smo o tome milion puta, prelistajte malo ...". Posle obrišu tvoje pitanje, pa novi korisnici i ne znaju da je to neko pitao, pa pitaju ponovo i tako u krug. A objašnjenje koje je pisano milion puta niko ne može da pronađe!?!

Ukratko, stavi iGO_Avic ili iGO_NextGen, kako god ti se zove data folder na internu memoriju i sve će raditi.


A zašto?
Evo zašto.


Instalacija iGO programa i nije tako komplikovana, čak ni za obične korisnike android uređaja. Naime, „neko“ je već sve što je potrebno za instalaciju i rad aplikacije spakovao u jedan folder (iGO, iGO_Avic, iGO_NextGen, zavisi od verzije) . Taj folder treba kopirati kompletno na memoriju svog uređaj, i pokrenuti instalaciju preko APK fajla i eto vam iGO na vašem uređaju.

Ako je tako jednostavno, odakle onda problemi „ne radi sa sd kartice“, prijavljuje grešku prilikom instalacije“, „prijavljuje neku grešku prilikom pokretanja aplikacije“, „traži mi podešavanja svaki put kada pokrećem aplikaciju“? Pa, izgleda da je za instalaciju iGO programa, ipak potrebno imati neka osnovna znanja u vezi sa Android OS i uređajima koji rade sa Android OS.

Da pojednostavimo, svaki Android uređaj ima u sebi ugrađen memorijski čip (ROM) veličine 4, 8, 16, 32, 64, 128, ... gigabajta (GB). To je ono čime se prodavci hvale kada vam prodaju uređaj. Ta memorija je podeljena na nekoliko smislenih delova (particija) od kojih svaka ima svoju namenu. Vama najinteresantnija je ona koja je vama kao korisniku dostupna i to je ona memorija koju “vidite”, odnosno, koja je vama dostupna. Dostupna znači da taj deo memorije možete koristiti za čuvanje vaših “podataka”. Taj deo memorije se obično naziva Internal Storage. Taj deo memorije koristi i sam Android, za zapisivanje podataka. Kod većine uređaja postoji i mogućnost “proširenja” memorije pomoću eksterne SD kartice, koja se tada u vidi kao External Storage, SD Card, …Screenshot_2016-03-12-09-27-34.png

Svaka Android aplikacija se prilikom instalacije instalira na dva mesta!!! Jedan deo, nazovimo ga sistemski deo, instalira se u deo memorije koji nije dostupan običnom korisniku. Drugi deo, tzv. deo sa podacima (data) se instalira na Storage, odnosno onaj vama dostupan deo memorije, najčešće u folderu /Android/data.
Screenshot_2016-03-12-09-50-07.png Screenshot_2016-03-12-10-21-32.png

A na koji Storage? Internal ili External? E pa tu je izvor svih vaših problema. Na onaj Storage koji je označen kao Default Write Disk!!!

Kod nekih Androida korisnik može da bira da li je to internal ili external storage, Screenshot_2016-03-12-09-27-09.png ali kod većine je to internal i ne može se promeniti. Ako stavite iGO data folder na Storage, na koji Android ne može da piše, kako možete da očekujete da će vam program raditi?!? iGO, kao i svaki program mora u svom data folderu da snimi vaša podešavanja. Kako, kad nema dozvolu za pisanje?

Data folder mora biti na Default Write Disk memoriji!!!! Nemate dovoljno mesta za sve mape na Internal Storage?!? I to se da rešiti:
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ovim nacinom se moze promeniti Default Write Disk bez rutovanja uredjaja...

HTML:
http://android.stackexchange.com/questions/50252/android-devices-use-external-storage-as-a-default-storage
 
Natrag
Top