iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Apsolutno se slazem sa prethodnim postom. Pitanje licenci je, upravo, iskljucivo, vezano za iGo NextGen temu.
 
Član
Učlanjen(a)
20.09.2010
Poruka
15
Kako napraviti da mi prikazuje ograničenje brzine, uključeno mi je u opcijama, ali ne upozorava niti prikazuje?
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Kako napraviti da mi prikazuje ograničenje brzine, uključeno mi je u opcijama, ali ne upozorava niti prikazuje?
Ako na dijelu puta sama mapa ne sadrzi ogranicenje brzine nece biti ni prikazano. Ima mnogo puteva na kojima jedan dio puta ima ogranicenje a drugi ne.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Da ti prikazuje ograničenje, ili da te upozorava na prekoračenje?
Screenshot_2015-12-16-09-07-58.png
Da bi ti bilo prikazano ograničenje brzine, taj podatak mora postojati u mapama. Koje mape su u pitanju?

IZMENA: Jbg, urednik brži
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Kako napraviti da mi prikazuje ograničenje brzine, uključeno mi je u opcijama, ali ne upozorava niti prikazuje?
Evo, u prilogu su slike, pa mi reci šta kod tebe konkretno nedostaje. Kod mene je znak za dozvoljenu brzinu, ako nisam prekoračio brzinu, belo polje sa crvenim krugom i brojem u sredini. To je slika ffscreen_00017. Ili, u Terazijskom tunelu, je dozvoljena 50 km/h, ja vozim 31 i nema srednje crvene brojke. Samo desno od znaka je bela beli broj 31, slika ffscreen_00013. Kada prekoračim dozvoljenu brzinu, znak za dozvoljenu umesto belog polja dobije žutu boju, po sredini ekrana je krupna crvena brojka trenutne brzine, a čim prekoračim brzinu, čuje se glas "Prekoračili ste brzinu". To je slika ffscreen_00018. Da li je kod tebe nešto slično ?
Kao što je @nenadsenn rekao, nema uvek znaka za dozvoljenu brzinu. Ako si to mislio, to je slika ffscreen_00025.
 

Prilozi

  • ffscreen_00012.jpg
    ffscreen_00012.jpg
    39,1 KB · Pregleda: 101
  • ffscreen_00013.jpg
    ffscreen_00013.jpg
    64,3 KB · Pregleda: 95
  • ffscreen_00014.jpg
    ffscreen_00014.jpg
    62,3 KB · Pregleda: 99
  • ffscreen_00015.jpg
    ffscreen_00015.jpg
    66,6 KB · Pregleda: 96
  • ffscreen_00016.jpg
    ffscreen_00016.jpg
    67 KB · Pregleda: 100
  • ffscreen_00017.jpg
    ffscreen_00017.jpg
    59,5 KB · Pregleda: 97
  • ffscreen_00018.jpg
    ffscreen_00018.jpg
    65,6 KB · Pregleda: 99
  • ffscreen_00025.jpg
    ffscreen_00025.jpg
    66,5 KB · Pregleda: 94
Član
Učlanjen(a)
20.09.2010
Poruka
15
Mape su HERE 2015.Q3, htjeo sam da mi prikazuje znak za dozvoljenu brzinu i da upozori na prekoračenje. Moguće je da možda karte nemaju ograničenja, jer sam u zadnje vrijeme isprobavao uvjek na istoj dionici i na njoj mi uvjek kao na slici ffscreen_00025. Zainteresovalo me zato što sam malo isprobavao i Sygic sa Here mapama i on mi na toj dionici uvjek ima znak sa dozvoljenom brzinom za taj dio puta.

Slike gdje se vidi nextgen bez znaka ograničenja, a sygic na istoj dionici sa znakom, na drugoj dionici nextgen prikazuje dozvoljenu brzinu:

Screenshot_0001.png Screenshot_0002.png Screenshot_0003.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Mape su HERE 2015.Q3, htjeo sam da mi prikazuje znak za dozvoljenu brzinu i da upozori na prekoračenje. Moguće je da možda karte nemaju ograničenja, jer sam u zadnje vrijeme isprobavao uvjek na istoj dionici i na njoj mi uvjek kao na slici ffscreen_00025. Zainteresovalo me zato što sam malo isprobavao i Sygic sa Here mapama i on mi na toj dionici uvjek ima znak sa dozvoljenom brzinom za taj dio puta.
Na slici ffscreen_00025 je situacija od juče. Koliko se sećam, to sam "snimio" kada sam vozio sa nekog većeg parkinga, između zgrada, gde nije definisana max brzina. Ipak, nije "definisana" max brzina ni u mojoj ulici, a kroz nju prolazi linija gradskog prevoza, autobus (slika ffscreen_00055) . Najverovatnije je pravi odgovor dao @nenadsenn. Jednostavno, mapa ne sadrži taj podatak. Ako možeš, dodaj tvom prethodnom komentaru slike i iGO_NextGen i Sygic. Naravno, iz simulacije.
 

Prilozi

  • ffscreen_00055.jpg
    ffscreen_00055.jpg
    59,2 KB · Pregleda: 119
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruka
19
Na slici ffscreen_00025 je situacija od juče. Koliko se sećam, to sam "snimio" kada sam vozio sa nekog većeg parkinga, između zgrada, gde nije definisana max brzina. Ipak, nije "definisana" max brzina ni u mojoj ulici, a kroz nju prolazi linija gradskog prevoza, autobus (slika ffscreen_00055) . Najverovatnije je pravi odgovor dao @nenadsenn. Jednostavno, mapa ne sadrži taj podatak. Ako možeš, dodaj tvom prethodnom komentaru slike i iGO_NextGen i Sygic. Naravno, iz simulacije.
Mislim da bi sama navigacija trebala da vodi računa o maksimalnim dozvoljenim brzinama. Ako u mapi nisu definisane tj. ako na na putu nisu definisane znaju se za svaku državu maksimalne dozvoljene brzine u naseljenim mestima, regionalnim, magistralnim i auto putevima, pa bi navigacija trebala da prikaže iste u slučajevima kada ih mapa nema definisane.

Mislim da je ovo propust u iGO Next Gen i trebali bi da ga isprave.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Mislim da bi sama navigacija trebala da vodi računa o maksimalnim dozvoljenim brzinama. Ako u mapi nisu definisane tj. ako na na putu nisu definisane znaju se za svaku državu maksimalne dozvoljene brzine u naseljenim mestima, regionalnim, magistralnim i auto putevima, pa bi navigacija trebala da prikaže iste u slučajevima kada ih mapa nema definisane.

Mislim da je ovo propust u iGO Next Gen i trebali bi da ga isprave.
Sama navigacija možda i zna koje su dozvoljene brzine na različitim putevima u državi, ali navigacija ne zna kojoj kategoriji puteva pripada put na kome se nalaziš, jer je to podatak koji ima mapa, tj. provajder mapa je puteve obeležio po kategorijama.
Dakle, opet sve zavisi od provajdera mapa.
Dalje, ako je put na mapi obelezen kao regionalni, onda je npr u Srbiji ograničenje 80. I tebi se ispisuje 80 na ekranu, a postoji znak na putu da je ograničenje 60. Da li bi te u tom slučaju oznaka za 80 na ekranu navigacije iritirala?
 
Član
Učlanjen(a)
20.04.2013
Poruka
45
Pozdrav
treba mi brz odgovor posto krecem na put. Moze li taj IGO ili neka druga pruziti informaciju o trenutnom stanju u prometu ( Guzve, zastoji, granicni prijelazi, alternativni pravci, kamere ) Klasicni TMC je slab sto se toga tice. To mi je bitnije od samog navodjenja. Hvala
 
Natrag
Top