iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Izvini prijatelju ja sam ono sve skinio što si stavio ali mi nije jasno koje da stavim na SD karticu i da sve radi odlično nešto mi to veliko vidim da ima mapa puno,jel ovo sve pod brojem 2 da kopiram na SD karticu i instaliram APK
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Pa piše ti i na folderu 2 da njegov sadržaj ide na sd karticu a na folderu 1 da njegov sadržaj ide na internu memoriju uređaja ... a piše i u uputstvu šta i gde stavljaš. Uradi baš tako kako piše i rešićeš problem nonroot a i uštedećeš na prostoru još više jer jedan isti content folder koristi i iGO.

Nema u paketu nikakvog viška već se u njemu nalazi sve potrebno za Evropu ali uz mape i ostale geografske podatke samo za SFRJ ... osim što ćeš ti možda želeti da izbaciš .dem, raster ili mape koje ti ne želiš a zauzimaju ipak neki prostor, u paketu nema viškova.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Sad mi je sve jasno ništa neću izbacivati i sad ću to prebaciti na karticu.
 
Učlanjen(a)
02.05.2013
Poruka
11
Pitanje za Marxistu.Imam lg g2 koji nema eksternu karticu.Kako ide instalacija ono od 0 do 4 u tom slucaju.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Tada i sadržaj foldera 2 prebaciš u internu memoriju a na kraju iz es file explorera ideš na internu memoriju otvaraš folder Android, pa data, pa com.gja.nav.utility, pa files i onda dugi tap na folder addons, pa more, pa properties, pa copy full path ... I onda tu putanju dugim tapom na okno za putanju u gjautility spustiš a istu putanju upišeš i u sys.txt pod [folders] ... Na nekoj od priloženih slika u postu #694 imaš verujem uslikane sve ove detalje.

EDIT:... znači sve ovo važi i za iGO - i u njegov sys.txt upisuješ ovu putanju.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
AvicSync Pioneer vs iGO_NextGen (Rutiranje i Rerutiranje)

Glasovna obaveštenja, koja je postavio @nenadsenn, sam testirao na AvicSync navigaciji. Po Južnom Bulevaru i duž puta ka kući sam privremeno, radi testiranja, postavio različite prekršajne kamere. U prilogu se mogu videti slike kamera koje se kod mene potpuno i lepo čuju. To su slike koje u nazivu sadrže reč DA. Pošto sam birao mesta gde ću postaviti, gde se ne očekuje oglašavanje navigacije, mogu se čuti kompletna obaveštenja jer nema kolizije sa glasom navigacije. Iz meni nepoznatog razloga, tri kamere koje sam postavio se vizuelno pojavljuju ali nema glasovnog obaveštenja. To su kamere koje na kraju naziva imaju reč NE. Moguće da ja nisam uradio ispravno podešavanje. To je, ipak, manje važno.

Međutim, u tom testiranju sam juče primetio jednu čudnu situaciju u navođenju. Kako se može videti na prvoj maloj donjoj slici, navigacija kao da "zaobilazi" jednu kameru za snimanje brzine !? Takođe, nije mi jasno i rerutiranje dužim putem, prvo preko Banovog Brda, a kasnije do ulice Miška Kranjca, preko Rakovice. Kasnije sam proverio i video da sam izabrao alternativnu putanju koja je za rutiranje koristila "najlakša ruta". Možda odgovor leži u tome.

S60_juce.jpg


Danas sam hteo da, na istom putu, uporedim rutiranje i rerutiranje AvicSync verzije, koja je dobijena apk fajlom iGO_Avic_9.18.28.610238_All_sys_not_changed.apk, i navigacije iGO_NextGen. Prva navigacija je instalirana na telefonu Samsung Galaxy S3 (Kit Kat) a druga na Huawei Y300 (Jelly Bean). Ovo su slike sa navođenja AvicSync :

S60.jpg


Napomenuo bih da se u obema verzijama iGO navigacije nalaze mape HERE_2015.Q3. Takođe, obe navigacije su podešenje na način rutiranja Najbrža tj. Brza, slike podešavanja su u prilogu. Na sledećoj slici su situacije sa navođenja iGO_NextGen navigacije.

Y300.jpg


Interesantno je da su prve dve male slike identične. Na slikama 3, 4 i 5 postoji značajna razlika. Ne znam u čemu je stvar, ali ove dve verzije nisu isto rerutirale. Na trećoj slici navigacija Avic želi da ide prema autoputu a iGO_NG ispravno, Južnim bulevarom. Na četvrtoj Avic čak predlaže vraćanje na autoput, kružno obilaženje preko kružnog toka na Autokomandi. Na petoj slici, Avic predlaže put preko Topčiderske ulice a iGO_NG uobičajeno kretanje Bulevarom Patrijarha Pavla. Na slikama br. 6 obe navigacije rerutiraju isto, putem kroz Košutnjak, Pionirskom ulicom.

Nije mi namera da otvaram nikakvu polemiku, niti da iznosim zaključak koja je verzija bolja. Samo sam izneo činjenice iz realne vožnje dveju različitih verzija iGO navigacije sa istom mapom.
 

Prilozi

  • Rutiranje S60.jpg
    Rutiranje S60.jpg
    82,4 KB · Pregleda: 21
  • Rutiranje Y300.jpg
    Rutiranje Y300.jpg
    40,9 KB · Pregleda: 23
  • Kamera za merenej brzine DA.jpg
    Kamera za merenej brzine DA.jpg
    102,5 KB · Pregleda: 24
  • Kamera za semafor DA.jpg
    Kamera za semafor DA.jpg
    114,7 KB · Pregleda: 23
  • Pokretna kamera za merenje brzine DA.jpg
    Pokretna kamera za merenje brzine DA.jpg
    118,4 KB · Pregleda: 22
  • Pruzni prelaz DA.jpg
    Pruzni prelaz DA.jpg
    103,8 KB · Pregleda: 23
  • Kamera u zutoj traci NE.jpg
    Kamera u zutoj traci NE.jpg
    90,2 KB · Pregleda: 24
  • Pokretna kamera za merenje prosecna brzina NE.jpg
    Pokretna kamera za merenje prosecna brzina NE.jpg
    120,8 KB · Pregleda: 23
  • Ugradjena kamera za merenje brzine NE.jpg
    Ugradjena kamera za merenje brzine NE.jpg
    121,8 KB · Pregleda: 21
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Svi oni kojima audio obaveštenja ili njihovo testiranje iz same aplikacije nisu radili treba da provere da li im je zvuk "dirke" uključen i ima bilo koju vrednost veću od nule. Napominjem da će audio obaveštenja raditi i bez upisa o njima u sys.txt ali se moraju koristiti nazivi fajlova (a zbog preterane dužine trajanja kod starih najbolje je koristiti baš te ujedno i skraćene fajlove) kao u linku koji sam postavio u postu #712

Takođe, pongo je izvršio intervenciju u "preloading.lua" i tako sređen data.zip možete skinuti iz pripadajućeg foldera (1) sa download linka u postu #694
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
diriconcolor

Dodatak kojim mozete mijenjati boju ikonice za skretanja.
Koristi se sa skinovima - the_skin_NextGen_by_pongo.
Kopirati u folder - ux.
Podesavanja - Podesavanje skina - Kokpit - i birate boju za svaku od cetiri ikonice.
Tnx - dragorul

Diriconcolor.png
 

Prilozi

  • diriconcolor.zip
    923 KB · Pregleda: 37
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Proveru audio obavestenja za kamere mozete obaviti na sledeci nacin:
Podesavanja>Upozorenja>Tacke upozorenja>Blizina za postavke upozorenja. Odabrati tip upozorenja, i u donjem desnom uglu imate ^ test zvuka prekrsajnih kamera.
Konkretno, audio upozorenja koje nam je dao @nenadsenn na probu rade na sledeci nacin:
Kamera za merenje brzine - izgovara "Paznja, kamera za nad..." (prekid);
Pokretna kamera za merenje brzine - izgovara "Moguca radarska kontrola" (ispravno);
Kamera za semafor - izgovara "Paznja, kamera za semafor" (ispravno);
Za sva ostala upozorenja - nema audio obavestenja, izmedju ostalog i za kamere u trazi za autobuse (Brankov most).

EDIT:
Takodje, ispravno rade i sledeca obavestenja:
Prelaz preko pruge, skola, ambulanta ili bolnica, vatrogasna stanica, tunel.
Naplatna rampa - izgovara "Usporite, naplatna ra..." (prekid)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top