iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ja mislim da može, ali se nisam "bakćao" time, jer uopšte nisam zainteresovan za obaveštavanja.
Iako ni ja u 95% situacija nisam zainteresovan za ovu mogućnost ipak sam proverio i može. Zato što sam usput proveravao i ruski tts koji sam jedino imao pripremljen, koristio sam u stvari folder "spedcam_ru" ali to ne menja na stvari.

Sredio sam paket koji sam spomenuo u svom prethodnom postu ali do sada nisam kačio link jer sam na drugom uređaju (CyberNav "7) naišao na problem sa zvukom za snimljene glasove iako tts zvuk radi. Na tom uređaju taj problem nisam uspeo da rešim iako sam probao sve što mi je palo na pamet pa ću na njemu koristiti Gena_iCarNav ... Mislim da su razlozi za grešku u bajatom android OS 4.03 ICS a u tom stavu me utvrđuje i nemogućnost instaliranja skinchange_1.05.apk uz grešku "nije moguće rasčlaniti aplikaciju".

Na Tesla l7 3g fabletu sve o čemu sam pisao radi besprekorno što podrazumeva i snimljena a i tts upozorenja. Jedino ću ponoviti mišljenje da neka dva nenadsennova upozorenja ne čujemo do kraja zato što je prekoračeno vreme trajanja za .wav koje verujem da treba da bude kraće od 4sec.
Inače nemam iskustva u korišćenju glasovnih upozorenja ali tokom dosadašnjih testiranja sam izvukao zaključak da možda u podešavanju zvukova za nivo dužine upozorenja treba izabrati neku drugu opciju umesto defaultne "opširno" ...npr. birajmo Minimalno, kako bismo umanjili mogućnost da nam se Nevena i Vedrana posvađaju nadglasavajući jedna drugu. ;)


  • Tako kako je formiran, paket radi i sa unutrašnje i sa spoljašnje memorije NEBITNO DA LI JE UREĐAJ RUTOVAN ILI NIJE;
  • isto važi i za iGO 2.4 i za AvicSync;
  • Iz aplikacije u aplikaciju lako preskačemo koristeći GJA utility;
  • takođe i iz mape u mapu (podržane 3 vrste mapa);
  • u Avic-u preskačemo i iz skina u skin tu iz same aplikacije;
  • Korištenjem zajedničkog "content" foldera za obe aplikacije (moguće je i 3) značajno štedimo prostor;

    i tako dalje i tako dalje...

U paketu se nalaze i najnoviji GIS podaci sva tri provajdera za teritoriju SFRJ uvećani za OSM mapu Makedonije, koja sa uključenim licencama radi a to je po mojim saznanjima prvo spominjanje na internetu o funkcionalnosti bilo koje OSM mape na nextgenu. Nekima od vas je ovo možda suvišan download ali zbog onih kojima nije i koji žele da dobiju sve na jednom mestu ovakva moja odluka nije loša. Ako želite da izbacite nešto onda to ili znate ili ćete od mene dobiti informaciju šta i kako.

U paketu je pretposlednji pongo skin (prijavleni su grafički artefakti u današnjem) i poslednji default (arimi) skin sa pripadajućim ux dodacima. Instalacioni folder za AvicSync je "iGO_Avic" i tako mora ostati kako bi i na nerutovanim uređajima radila izmena mapa (3 a moguće i više provajdera, po nazivu foldera map a ne po hijerarhiji starije/mlađe što znači samo dva provajdera i što je koz pongov mapchanger jedino moguće ... Mi sa ovih područja smo vrlo zainteresovani za TopMap licence pa eto objašnjenja zašto je važna funkcionalnost gjautility mapchangera), u doglednoj budućnosti svih provajdera. Takođe, kako bi ovo radilo mora se koristiti baš priloženi .apk jer jedino tako poštujemo putanju za /data/app koja je ugrađena u mapchanger.

Unutar foldera je sve lepo poređano i za svaku fazu je ispisano uputstvo ... Krenite sa čitanjem od 0 do 3 i ne biste trebali da imate problema na uređajima sa JB OS ili više. Novajlije se moraju držati uputstva a iskusniji već znaju gde mogu da prave izuzetke.

EDIT: Evo sličica pod spojlerom, sa komentarima su pa je dobro pogledati ih:
e9k9fnP.png

3hrSGc5.png

SCp2RvQ.png

tCeoGi6.png

SS4G1jl.png

MOlTRv3.png

SE1SZug.png

iJwb7mv.png

W2fVxYn.png

CW95r9A.png

h9xHPo1.png

dzlRPH5.png

riLsOz6.png

UOIH04Q.png

ntBgFRs.png

0yRJFpz.png

lFDTZle.png

DHmeCgG.png

jdzOPof.png

tOtZcAm.png

bh7mjDg.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
iGO Pioneer 9.18.28.610126 - serbianforum

Jos jedna verzija samo za serbianforum sa svim kompletnim fajlovima. Fale samo mape i POI.
Ovo je zadnja verzija NextGen iz decembra 2015. godine.
Molim da se ne postavlja ova verzija na druge forume jer je pripremljena iskljucivo samo za nas - serbianforum!

Kod:
http://www82.zippyshare.com/v/x0zcH5pF/file.html

Koliko vidim, problem je sto u "Profilu" nema mogucnost izmene velicine vozila, to je reseno zamenom u "ux-u" a i tasteri nemaju zvuk. Neki put se pojavi. ;) Nisam probao u voznji.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Da li je ovo zadnja vezija AvicSYNC 9.18.28.610238 ?

Novi skin Skin_Avicsync_by_pongo_12.01.2016

Kod:
http://www110.zippyshare.com/v/e87RrAxF/file.html
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ne, to je prva verzija. Ona na kojoj i za koju skinotvorci rade skinove. Na ostalima oni mogu ali i ne moraju raditi kako se očekuje.

A taj skin je baš onaj koga sam spomenuo u svom prethodnom postu, onaj za koga je prijavljeno nekoliko grafičkih artefakata. Ispravljenoj verziji je u nazivu dodato slovo "a" između pongo i datuma.

Ovim postom bih hteo i da bampnem moj prethodni post jer sam ga nadopunio dodatnim informacijama i slikama sa komentarima koji mogu pomoći u razumevanju šta se u paketu u stvari nalazi.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Zamenom "user_profiles.zip". Ubacio sam od 7kb, mislim iz iGO Pioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015] #641
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
iGO Pioneer 9.18.28.610126 - serbianforum

Jos jedna verzija samo za serbianforum sa svim kompletnim fajlovima. Fale samo mape i POI.
Ovo je zadnja verzija NextGen iz decembra 2015. godine.
Molim da se ne postavlja ova verzija na druge forume jer je pripremljena iskljucivo samo za nas - serbianforum!

Kod:
http://www82.zippyshare.com/v/x0zcH5pF/file.html

Još dvije vezije aplikacije Pioneer 9.18.28.610126 (samo su ikonice zamjenjene)

Kod:
green_orang_Pioneer 9.18.28.610126.apk

Kod:
http://www6.zippyshare.com/v/cWxQOVX6/file.html

Kod:
gold_Pioneer 9.18.28.610126.apk

Kod:
http://www80.zippyshare.com/v/uwwcjdo9/file.html

image.png
image.png
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Hteo bih da razjasnimo neke stvari po pitanju sys.txt fajla? Nekada smo (u prvoj verziji) imali sys.txt koji je bio preradjen u odnosu na onaj koji kreira program i u kojem smo menjali razne parametre vezane za zvuk, gps, rezoluciju ekrana itd. Sada vidim da se sys.txt u novijim verzijama vise i ne spominje, i uglavnom nije nigde prilozen kao dodatak. Da li to znaci da se vise ne koristi modifikovani sys.txt, vec onaj koji kreira aplikacija ili je to ostavljeno na korisniku da odluci? Ili zavisi od verzije programa?
 
Natrag
Top