iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Hmm?!
U paketu iz posta #694 rade sva nenadsennova upozorenja u test modu i sad kad su skraćena nema ni prekida. A noćas sam u realnoj vožnji od bloka 45 do Trgovačke uredno čuo 4 različite vrste kamera i pritom, na prelasku sa Obrenovačkog na Lazarevački Drum, Vedrana i Nevena se jesu posvađale ali su bile mnogo finije nego kod vas :D ... Nisu ućutkivale jedna drugu već su se samo nadglasavale. Očigledno svaka ima svoj kanal a na nama je da odlučimo koja će biti grlatija. ;)

Zamolio bih nekoga ko je skinuo taj paket da kaže svoja iskustva - ako niste pažljivo čitali, za jezik upozorenja treba da izaberete Ruski.

A evo ja ću se potruditi da sutra na neku trasu nabacam sva moguća upozorenja, da snimim i da to onda nabacim na YT.

... Da se razumemo, nije kriv nenadsenn ili bilo ko drugi što npr. navigacija ne izbacuje i DA upozorenja, za naplatnu rampu recimo ... Za to su krive mape odnosno nedovoljno dobro obrađeni ili potpuno nedostajući .fda ... eto ja sam sinoć probavao na TomTom mapama bez .fda i kako sam onda mogao da čujem upozorenje za decu na putu npr. - nikako naravno.


EDIT: Daaa, zaboravih da kažem da sam sinoć apdejtovao paket u postu #694 te da sadržava sve promene do sinoć a to znači i skraćena i preimenovana zvučna upozorenja, novi data.zip, novi pongo skin i novu verziju skinchangera.
- ko prvi put skida samo prati uputstvo a oni koji žele da se apdejtuju treba da u skinchangeru izaberu default skin, po ulasku u AvicSync odmah i izađu iz njega a onda urade samo copy/paste SADRŽAJA foldera 1 uz potvrdu brisanja. Ne brinite, pošto su sejv folderi na klaudu prazni, slobodno potvrđujete brisanje postojećih fajlova a vama će vaši sejv folderi pa samim tim i sva vaša podešavanja ostati netaknuti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
data.zip za razne verzije speedcam

u arhivi - data.zipZaRazneVerzijeSpeedcam.7z imate tri data.zip faja prilagodena za rad speedcam.

iGO NextGen_9.19.1.484935
iGO NextGen Version 9.18.28.610238 i
iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015] i iGO Pioneer 9.18.28.610126 - serbianforum
Da li je u medjuvremenu bio neki update?
Koristim verziju iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 od 6.nov.2015.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@marxista
Da li iz paketa 2u1 moze da se izdvoji samo AvicSync sa svim izmenama koje si napravio, jer jednostavno ceo paket mi je previse "tezak", a i verziju 2.4 vise ne koristim. Pretpostavljam da bi morao da uneses odredjene prepravke u apk, mapchanger-u i data.zip. Instalirao bi se na memoriju telefona.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Može li se ovo rješiti preko Skin_Avicsync_by_pongo_06.01.2016 preko opcije Speedcam Voice, da se u folder ui_nextgen>>audio u neki od foldera, naprimjer speedcam_en, ubaci naš jezik i onda u opcijama Speedcam Voice odabere English
Screenshot_2016_01_11_21_12_40.png
Screenshot_2016_01_11_21_17_32.png
Testirao sam ovo i radi (Koristio sam audio iz posta #712 http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-72#post-1815362 )
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Audio iz posta #712 ubrzan tempo za 20%, vjerovatno neće biti više "svađe" (ubrzan tempo za 20% znači da je svaki audio file kraći za 20%)

Kod:
http://www91.zippyshare.com/v/RG0FrclP/file.html

Urađeno preko ove aplikacije
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pamsys.lexisaudioeditor&hl=hr
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
@marxista
Da li iz paketa 2u1 moze da se izdvoji samo AvicSync sa svim izmenama koje si napravio, jer jednostavno ceo paket mi je previse "tezak", a i verziju 2.4 vise ne koristim. Pretpostavljam da bi morao da uneses odredjene prepravke u apk, mapchanger-u i data.zip. Instalirao bi se na memoriju telefona.
Nema potrebe za ikakvim prepravkama. Za tvoj scenario a posebno ako ne želiš da koristiš gjautility mapchanger a ni skinchanger, dovoljno je da pre brisanja svog foldera AvicSync napraviš backup svog foldera "save" i svog "sys.txt" fajla ... Sada obrišeš svoj folder "AvicSync" a umesto njega ubaciš upravo downloadovani ... Kad si to uradio onda vratiš svoj sys.txt a za "save" folder postupiš ili po modelu 1 ili po modelu 2 u zavisnosti od toga za koji si skin odlučio da ćeš koristiti.

1 - već si koristio a i hoćeš da koristiš samo "default" skin ... Tada je dovoljno da svoj folder "save" prosto kopiraš uz potvrdu

2 - već si koristio "pongo" skin i hoćeš da koristiš samo njega ... Tada brišeš downloadovane foldere "save" i "ux" a te nazive daješ (preimenujući ih) folderima "save_pongo" i "ux_pongo" ... Na kraju kopiraš svoj "save" folder preko postojećeg uz potvrdu.


... Ako je neki treći scenario korišćenja onda mi ga opiši pa ću objasniti i to.

@edoxedox hvala na prenetim iskustvima.

EDIT: @edoxedox pre nego što sam poslušao te ubrzane zvukove bio sam skeptičan jer mi je 20% delovalo kao preterano ubrzanje. U stvari nije ali me sad kopka nešto drugo... - sad kad su fajlovi već skraćeni tako da se čuju u celosti od ovog ubrzanja i nema neke koristi, ali kopka me da li je možda bilo bolje rešenje (i da li bi bilo delotvorno) uopšte ne skraćivati fajlove već ih samo ubrzati za tih 20%.

Ako želiš da se poigraš i proveriš i to, to su fajlovi koje je nenadsenn uploadovao ... Nema veze što su im drukčiji nazivi, lako ih preimenovati na kraju.

EDITT: ... realno, dovoljno je probati samo na ona dva najduža fajla
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Druze, nemam nista od toga. Koristim iGO NextGen Pioneer 9.18.28.610130 sa standardnim folderima, ukljucujuci i ui_nextgen, branding.zip i nenadsennove fajlove za audio obavestenja kamera (data.zip, the_skin_NextGen_by_Pongo, speedcam), kao i map_changer_here_tomtom.zip.
Probao bih AvicSync verziju koju si okacio sa svim promenama, skinovima, audio obavestenjima za kamere, kao i mapchanger za Here i TomTom. Samo mi daj kratke instrukcije, fajlove koji se menjaju, apk, data zip i sys.txt (pretpostavljam da se razlikuje og NextGen-a). Ostalo po default-u cu sam dodati.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Nema potrebe za ikakvim prepravkama. Za tvoj scenario a posebno ako ne želiš da koristiš gjautility mapchanger a ni skinchanger, dovoljno je da pre brisanja svog foldera AvicSync napraviš backup svog foldera "save" i svog "sys.txt" fajla ... Sada obrišeš svoj folder "AvicSync" a umesto njega ubaciš upravo downloadovani ... Kad si to uradio onda vratiš svoj sys.txt a za "save" folder postupiš ili po modelu 1 ili po modelu 2 u zavisnosti od toga za koji si skin odlučio da ćeš koristiti.

1 - već si koristio a i hoćeš da koristiš samo "default" skin ... Tada je dovoljno da svoj folder "save" prosto kopiraš uz potvrdu

2 - već si koristio "pongo" skin i hoćeš da koristiš samo njega ... Tada brišeš downloadovane foldere "save" i "ux" a te nazive daješ (preimenujući ih) folderima "save_pongo" i "ux_pongo" ... Na kraju kopiraš svoj "save" folder preko postojećeg uz potvrdu.


... Ako je neki treći scenario korišćenja onda mi ga opiši pa ću objasniti i to.

@edoxedox hvala na prenetim iskustvima.

EDIT: @edoxedox pre nego što sam poslušao te ubrzane zvukove bio sam skeptičan jer mi je 20% delovalo kao preterano ubrzanje. U stvari nije ali me sad kopka nešto drugo... - sad kad su fajlovi već skraćeni tako da se čuju u celosti od ovog ubrzanja i nema neke koristi, ali kopka me da li je možda bilo bolje rešenje (i da li bi bilo delotvorno) uopšte ne skraćivati fajlove već ih samo ubrzati za tih 20%.

Ako želiš da se poigraš i proveriš i to, to su fajlovi koje je nenadsenn uploadovao ... Nema veze što su im drukčiji nazivi, lako ih preimenovati na kraju.

EDITT: ... realno, dovoljno je probati samo na ona dva najduža fajla

Pošto ovi njegovi nisu skraćeni, ubrzao sam ih (samo one koji su bili predugi), koje nisam mogao ubrzati zbog velike dužine zamjenio sam ih sa tvojim skraćenim. Svi audio fajlovi su ispod 3 sekunde.

Kod:
http://www37.zippyshare.com/v/pR6TRsDs/file.html
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
@akineki prvobitno sam razumeo da nećeš ni skinchanger da probaš. U tom slučaju zanemari savet iz prethodnog posta a prati samo ono što ću napisati u ovom postu.

0. Za svaku eventualnost napravi backup svog AvicSync foldera ma kakav mu naziv bio;

1. Sada svom folderu (originalnom, onom koji je ostao na unutrašnjoj memoriji) promeni naziv u "iGO_Avic"
2a. Ako si do sada koristio pongo skin onda preimenuj njegov folder "ux" - - - >"ux_pongo" a folder "save" - - - >"save_pongo";
2b. Ako si do sada koristio default (arimi) skin onda pređi na korak 3.;
3. Downloadovani folder "iGO_Avic" kopiraš preko postojećeg na unutrašnjoj memoriji uz potvrdu za prepisivanje fajlova;
4. Otvaraš "sys.txt" i edituješ zadnja 2 reda u klasi [folders] i to tako što ispred oba reda dodaješ po tačka-zarez (;) simbol;
5. Iz foldera "ux" izbacuješ arhivu "ari_utility_gja_Avicsync.zip" a na njeno mesto donosiš arhivu "map_changer_here_tomtom.zip" iz foldera "ux_pongo" ;
.......................................
6.!!! Ovde smo u koraku za koji nisam siguran da će upaliti jer nisam siguran da li je u skinchanger uneta /data/app destinacija AvicSync verzije koju koristiš, jučerašnjim apdejtom su pridodate neke destinacije i kasnije ću ti skrinšotovati da znaš koje .... Kako god, ništa ne smeta da probaš da instaliraš skinchange_1.06 (iz foldera 3 sa clouda iz linka #694) i u njega uneseš svoju putanju a onda probaš da biraš pongo skin uz (dok ne upali) promenu /data/app destinacije koju vidiš malo_dole_levo ... Ako ne upali nikako onda ideš na korak 7.
7. Ipak moraš da deinstaliraš svoju verziju AvicSync .apk a instaliraš onu sa clouda iz foldera 3 i ujedno napraviš početna podešavanja pa ugasiš;
8. Pošto je skinchanger već instaliran i podešen, samo promeni skin da se uveriš da radi;
9. A onda idi u Podešavanja/Ekran/skinchanger pa i tu proveri radi li;

10. Uživaj i probavaj audio upozorenja i sve ostalo.



Slika na kojoj se vidi koje su verzije AvicSync podržane od skinchange_1.06 (njihov naziv u /data/app) :
8588b3541811807f7b8dda84b3470faf.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top